Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.11.21. 11:33:16
Üdv!

Nem, nem azzal, hogy büntetjük a "nemnormált", meg TP-rendezünk, szóval
-valahogyazértcsaktoljunkmárkivelük- fejlesztésekkel, mert az ennek a szavazásnak a megcsúfolása lenne, hanem azzal, hogy jutalmazzuk a normált, de legalábbis szintre hozzuk a "megérhetőségét" a másik két lehetőségével.


Egyrészről egyetértek. De nem gondoljátok, hogy a normál ebben az esetben azt takarja, aki "nem megfelelően", a játék alapigazságait (TP/LE arány, vadászat kontra portya, szintlépések, stb) figyelembe nem véve játszik? Gyakorlatilag -én legalábbis úgy látom-, hogy azokat szeretné egy ilyen kezdeményezés jutalmazni, akik nem olyan hatékonyan játszanak.
Nem lehet, hogy nem ugyanazon a pályán kell nekik előnyöket adni, amin nem tudtak, vagy akartak érvényesülni? Nem lehet, hogy ki kellene alakítani egy olyan rendszert, ami az ilyen casual playereket más módon jutalmazza?
Lenne értelme egy olyan vigaszdíjnak, ami a nem hatékony játékot jutalmazza?


Let

Ui: megjegyzem, én az un. hibrid játékstílussal játszom.
Üdv!

Szerintem minden ötleted színesítené a játékot, támogatom az elgondolást még ha szerintem finomításra is szorulnak.
Azt hiszem lesz mit újra és újra átolvasnom a következő napokban.


Let
Dátum: 2009.11.20. 15:08:31
Üdv!

Szerintem is érdekes lenne megtudni, mennyire volt belekalkulálva a pók és VF stratégia, milyen növekménnyel számoltak az alkotók.


Let

Ui: Kocos, megfogadtam amit írtál, javítottam tegezésre, mivel nem áll szándékomban támadni az alkotót.

Edit: Megjegyzés okafogyottá vált. Célját elérte.
Dátum: 2009.11.20. 11:07:53
Üdv Hatepsut!

Pontosan. Amazonas környéki törzseket teljesen kiírtottak az addig ismeretlen betegségek. A felfedezések korában is pl. a spanyolok rengeteg betegséget hordtak szét.

Let
Dátum: 2009.11.20. 10:47:06
Üdv!

Igazad van. Azt hiszem azonban, hogy a pók kövérre hízott a sok legyecskétől és lesz miből hálót szőnie.

Let

Ui: Tudom, hogy nem a pókok védelme mellett álltál ki!
A 30. hozzászólás - Ma, 10:15:51 -omra annyi értékelés érkezik, hogy percenként többször is változik az összpontszámom. Spock után szabadon: Fascinating!
Dátum: 2009.11.20. 10:38:27
Kedves Yasmina!

Szerintem is a VF jelenlegi rendszere adja az egyik legjobb kiugrási lehetőséget. Relatív fejlődés kontra abszolút.
Mint jeleztem, én tudom, hogy mire szavaztam, de nem vagyok benne biztos, hogy ez minden szavazóra igaz.

Egyébként egyetértek. Mivel a játék egyik célja lehet (tapasztalatom szerint a legtöbbek célja) a másiknál jobbnak lenni, és közben sikerélményekkel szórakozni, a VF pontosan ezt az igényt elégítheti ki.


Let

Ui: A pont a nickem mögött azért van, mert nem engedett 4 karakternél rövidebb nevet.
Dátum: 2009.11.20. 10:15:51
Nyílt levél Tihor Miklóshoz!


Tisztelettel felhívnám a figyelmet arra, hogy alapvetően félreértésekre ad okot a kiírt szavazás.
1. A szavazás nem reprezentatív.
2. A kiírás nem veszi figyelembe az előző fórumon elhangzottakat.
3. Amit pedig a legnagyobb problémának látok, hogy a szavazás előítéletes lehet.
Ne történjen semmi!
Többség javaslata amit ezután szavazunk meg
A VF-et ne piszkáljuk, más módon hegesszük a balancot

Nem gondolod, hogy a témához nem, vagy kevéssé értő játékosnak a Ne történjen semmi! elég pejoratív? Ez a szóhasználat szembeállítva a többség akaratával nem adhat okot nem átgondolt szavazatra?


Levelemet abban a reményben írom, hogy a jövőben esetleges érzelmi töltetet nélkülözhet egy szavazás megfogalmazása. Én tudom melyik kiírás mit jelent, tudom, hogy te nem vagy előítéletes, hanem a szavazó lehet az.


Tisztelettel
Let

Ui: Megjegyezném még, hogy kreatív, előremozdító kezdeményezés több különböző szinten áttárgyalni a kérdést. Azok nevében, akik még nem tették meg, köszönöm!


Edit: szövegezés váltása tegezésre, elírás
Dátum: 2009.11.20. 09:51:24
Kedves Birka!

Megemlíteném, hogy habár reális problémákat vetsz fel, ebben az esetben úgy látom félelmeiddel próbálod alátámasztani a véleményed létjogosultságát.
Szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy nem valószínű, hogy bárki reálisan láthatná, mi fog történni itt fél év múlva.
Nem gondolod, hogy túl gyakran festenek a való világban is ördögöt a falra, hogy azzal egy adott irányba tereljék a plebset?
Az érzelmeid -nekem biztosan- még mindíg nem támasztják alá miért is lenne olyan jó a tomegeknek, ha jelenlegi formájában megszünne a Visszafogott fejlődés.
Egyébként retorikailag nem állja meg a helyét a
"Vf kötelező, a bajnoki értelmetlen"

1. Mint a számokból látható volt, sokan nem élnek a VF lehetőségével, mert nem elég alaposak ("nem elég jó játékosok"), vagy mert nem szeretnék használni, vagy mert nem férnek hozzá.
2. Ezt alátámasztja az, hogy mennyien jelentkeznek egy Bajnokira? Szerintem nem.


Maradok
Let


Ui: Problémák vannak, de azokért szerintem nem a VF a felelős. Nem is Tihor Miklós úr.

Még valami:
csecsemőket ne részeg disznók tömege verje széjjel kapásból a játszótéren, maximum 1-2 ügyeskedő, aki sörhöz tud jutni, de 2-3 sör után már félkómásan tuti elüti valami az úton

Az egyszeri játékosnak nem gondolod, hogy mindegy ki veri el? Vagy van rá módszer, amivel garantálható, hogy egyik karakter ne jusson előnyhöz a másikkal szemben?

Ui: Te magad mondtad, hogy ötletelsz, nem érint személyesen a probléma, így kérlek ne vedd személyed elleni támadásnak amit írok, egy álláspont ellen állok ki. Főleg mivel te magad is tudsz magad ellen szólni, amit külön értékelek!
Dátum: 2009.11.20. 01:50:06
Üdv!

Most néztem meg.
A szövetségük lapján a "Harcos" kategóriában van.
LE diff +13.000

Mégis háborút indítottak ellenünk és megjegyzem, nekik 4-es akadémiájuk és 3 szinttel magasabb Védőfaluk van.
Szóval ki mennyire jól, vagy rosszul játszik az nagyban függ a körülményektől és tőle. Mint már kifejtettem a lehetőség mindenkinek adott.


Let
Dátum: 2009.11.20. 01:41:48
Tiszteletem!

Még 1 dolog. Ma háborút indított ellenünk egy szövetség.
Állás 24/20 a javunkra. Nyert csatáim: 20.
És itt a lényeg
Én (22. szint) vs. Valaki - 19. szintű végzetúrnő.
Leütöttem kétszer.
Láthatatlanná vált.
Leütöttem.
Pihent (+láthatatlanság).
Leütöttem
Berakta a védelem italát (+pihenés, +láthatatlanság!).
Leütöttem.
Elbújt a katakombákba.
Most meglepődne, ha ott is leütném?


Let
Dátum: 2009.11.20. 01:36:18
Darah!

Azt tudom mondani, hogy az, hogy ki mennyire él a lehetőségeivel, azt nem változtatja meg egyetlen szakértelem sem.
2 hónapja kezdtem játszani.
Felmértem a szövetségeket; kihez tudnék úgy kis szinten belépni, hogy reálisan feltöltsem a lélekkutat?
A szövetségnek 9 tagja volt.
Beléptem, töltöttem.
1 hónapig egyik sem lépett be. Mindenkit kirúgtam.
Új tagokat kezdtem toborozni múlt hónap 27-én. Lélekkút 22.000
Ma 13-an vagyunk. Lélekkút 130.500
Épül: Epikus emlékmű. Következő épület: Akadémia.

Én örülnék, ha nem kellene Akadémia a VF-hez, de ez nem hiszem hogy megtanítja játszani az alkalmi játékost. Neki olyan fejlesztésekkel kellene "kedveskedni", amik az ő örömérzetét növelhetik. Nem lehet szerintem népet nevelni. Vagy az új regisztrálóknak jöjjön fel egy ablak: Ha erős akarsz lenni, fejleszd ezt, vagy azt!
Szóval értelek, értem a problémát, de ha oroszlánt akarok fogni, nem a bajszát húzogatnám.

Let

Failure: Örülök, hogy nem fulladt kudarcba a hozzászólásom.

Mortimer: erősebb versenyt teremtene egy kis extra információ úgyhogy én támogatom.
Dátum: 2009.11.20. 01:06:49
Keves Mortimer!

minél több új játékos legyen


Gondolod több új játékos lesz, ha gyorsabb a játék? Ezzel nem lenne eltörölve a karakterek közötti különbség, csak
1. a pókokkal szemben a casual playernek később sincs alternatívája
2. a casual player meglátva a toplista első helyén álló 160-as szintű karaktert még mindíg felezne, aztán telefonos segítséget kérne
3. a casual player valószínűleg nem fizet. Aki fizet pedig valószínűleg olvas fórumot és wikit. Ergo látja a trendeket és alkalmazkodik

Ariel
Bocsáss meg, de azt kell mondanom hibás az érveid logikája. Ha az lenne a premissza, hogy elérhetetlen a VF, akkor lenne csak igaz a hátrány, új játékosok lemaradása, stb. Mivel ez a lehetőség azonban adott, vagyis van mód alkalmazkodni, ezért alapvető hibája az érvelésednek pont a te álításod, hogy az új játékosok is alkalmazkodhatnak.

Let

Failure: próbálok azon a sávon lavírozni, ahol mindenki az ért amit szeretne, mégis kitalálható mit gondolok.
Dátum: 2009.11.20. 00:44:13
Tiszteletem!

A lassulásról 3 pontban
1 relatív
2 vállalható
3 nem érint mindenkit


Let
Dátum: 2009.11.20. 00:30:43
Kedves Failure!

A középkori Velencében bárki a Tizek tanácsa elé terjeszthette panaszát.
Este be kellett dobnia egy félreeseő helyen, egy kis nyíláson a cetlit és hogy mivel vádolja a polgárt.
Egy kitétel volt.
A vádló csak névvel vádolhat, és ha a vád hamisnak bizonyul, ugyanazt a büntetést kapja, mint amit a bevádolt kapott volna, ha bűnös.


Let

A háttérben vádolni, panaszkodni nem túl elegáns. Ahogy nagyapám szokta volt mondani:
-Mi vagy te, párbajhős? Leveleket írogatsz, hogy "ön megsértett, uram"? Menj oda és vágd pofán!-
Ilyenből alakult ki az általam egyszer emlegetett tisztességtelen előnyszerzés egynehány MMORPG-ben, tehát a jövőben én nem támogatnám, hogy ilyen irományokkal a játékalkotó foglalkozzon.
Dátum: 2009.11.20. 00:21:30
A VF "maradása" mellett:
Cavalorn
Gyulas84
Kaboka
Vaczakka
Almási Viktor
Tyberius06
Tezuman
Prisma
ArraSails
Byzon
Meridiath
Failure
Harcos kard
Kocos
Aurri
Smargd Harcos
Archibald Cunningham
Pietrus
Ricardo
Maximuss
Rodriguez
Let

És ők csak az utolsó 3 oldal hozzászólói. Csak 1 ember említ lassulást, Ariel.

Let

Ui: Aki úgy érzi rossz táborba soroltam, kérem jelezze!
Edit: csatlakozók
Dátum: 2009.11.19. 23:45:15
Tiszteletem!

Annak ellenére, hogy többször is kritikával éltem kontra, most jöjjön néhány pro.
Teljesen megértem a zavart, hiszen ahogyan ebből a hozzászólásból is kitűnik, lehet úgy felfogni a dolgokat (fórum hozzászólásait), hogy semmi sem jó, amit ön tesz.
Szeretném óva inteni attól, hogy ez oda vezessen, hogy mindenki más véleményét elutasítsa. Teljesen megértem hogy nem lehet minden tökéletes, illetve nehéz kettészakadni, egyszerre fejleszteni egy játékot és a játékos szemével nézni alkotásunkat.

Ha összegeznem kellene az ellenzők véleményét: szerintük hibás a problémafelvetés, az egész ügy légből kapott. Ezért egy szavazás kiírását is feleslegesnek tartják, hiszen a döntő többség itt kész elfogadni minden következményét a szakértelemnek.

A játékkal kapcsolatos fejlesztéseket, változásokat
1.) nyíltan megvitatjuk a fórumon, meghallgatjuk a véleményeket, szavazást írunk ki róluk
2.) néhány jó játékos bevonásával hozzuk meg a döntéseket
3.) nem változtatunk vagy javitunk semmit, ami egyszer leprogramoztunk, az minek piszkáljuk.

Komolyan kérdezem a következőt:
Nem lehet, hogy mindhármat alkalmazzuk, de az első kettőt együtt biztosan? Itt a remek alkalom, egy Con, amin élőben kiderülhet ki mennyit ér. Én ha majd délután ott leszek biztosan úgy teszem fel a kérdésemet, hogy bemondom a fórumos nevemet. Nem lehetne ezek után kiválasztani mondjuk minden világról 10 vagy X embert, aki mintegy előzetes szűrőként megkönnyíti a játékfejlesztést? Az ő -lehetőleg pártatlan- véleménynyilvánításuk után egyszerűbb lenne azt is eldönteni, hogy valami szavazásra érdemes-e.

Még egyszer összegezve:
Fejlesztések kellenek. A VF megváltoztatása nem fejlesztés a többség szerint. Előzetes szűrésre és átgondolásra lenne szükség és összesítve a problémákat megújítani a játékot. Ehhez szükség van az alkotó játék és jövőképének ismeretére, sőt valószínűleg azokra az irányvonalakra is, ami szerint szerinte hatékony/sikeres/működőképes lehet a játék.

Tisztelettel kérem, hogy érdemben reagáljon a felvetéseimre
Let

Ui
Egy fórumos szavazás ahogy az angol mondaná "built-in bias"-ra igencsak esélyes. Egy játékbeli szavazás pedig sok olyan embert von be, aki nem is érti a kérdést koránál, érdeklődésénél (érdektelenségénél) stb. fogva. Van néhány szociológiai módszer, ami alkalmazható lenne.
Dátum: 2009.11.19. 21:41:07
Tiszteletem!

Még valami a szavazás kapcsán.
És biztos, hogy a válaszolók érteni fogják a kérdést? Hiszen a legtöbben alacsony szinten nem birtokolják és értik MÉG a szakértelmet. Ők mennyiben képesek érdemben válaszolni? A -feltehetően fiatal- többség számára minden táp, ami neki nincs, vagy nem?


Let
Dátum: 2009.11.19. 21:29:06
Üdv!

Hol fog megjelenni a szavazás?


Let

Ui: Sajnálom, hogy a rendszer adottsága az, hogy nem lehet látni ki pontozott.
Jó estét!

BaalCain:
Kell valami játékosok közötti kapcsolatot serkentő dolog.

Ahogyan én látom a legjobb erre a kereskedelem. Ha értéktelen, bónuszokat nem adó tárgyakkal lehetne kereskedni, már az is kapcsolatteremtésre késztetné a játékosokat.
Én így valahogy így képzelem:
"Kalandozásaid során egy hordatársadtól hallottad, hogy egy félreeső helyen, csupán néhány napnyi járóföldre tőled sátorváros alakult. A város semleges területnek számít, ahol megpihenhetsz, feltöltheted készleteidet és felszereléseket cserélhetsz."

Lehetnének díszítő tárgyak állatoknak, sátor, kulacs, stb. Szélsőséges esetben adhatnának valamilyen bónuszt pl. +1 Ép-t, stb.
A sátorváros az egyéb menüben lenne, a belépés x idő és amíg bent vagy, nem támadhatnak. Legfeljebb x időt tartózkodhatsz bent. A város negyedekre van osztva, az adott karakter valamilyen rendszer szerint kerülne egy negyedbe, ahol X számú karakterrel kereskedhet. Lehetne valamilyen egyszerű fizetőeszköz, pl. kagyló, de ebből csak keveset, szinttől függetlenül, idő arányában kapna a karakter - ezzel jutalmazni lehetne a játékosokat attól függően mennyi ideje játszanak.
A sátorvárost csak X idő után lehetne újra meglátogatni.
Az egyszerűség kedvéért a tárgyak kép nélküliek lennének, leírással.

Üdvözletem:
Let

Ui: ilyen tárgyakkal azonnal megvalósulhatna egy hordaspecifikáció.
Dátum: 2009.11.19. 19:25:56
Tiszteletem!

Ha anyagi problémák merülnének fel, szerintem valamilyen formában jelezné a vezetés.
Az a véleményem, hogy megoldás lehet ilyenkor a wikihez hasonló támogatás. X összegnek kell összejönnie, hogy "minden rendben legyen".

Most, hogy a szövetségem első komoly háborúját vívja és óráról órára követem az eseményeket, eszembe jutott, hogy hány játékos nem tudja ilyenkor, hogy milyen fontos dolgok történnek a háttérben? Hányan érezhetik, tudják azt, hogy szaladnak az események, hogy fordulóponthoz ért a játék? Tudom, hogy a szövetségem tagjai, akik az Akadémiánk felépítésén fáradoznak -egyébként nagyon kedvelem őket-, akik között van várandós anyuka, apa, fiatal srác, sportoló és még sok különböző ember, nem azt érdemlik, hogy a fejük felett átnyúlva megszünjön valami, amiért pont most küzdenek.
Tisztelni kell azokat is, akik nem tudják mit veszítenek. Hányan tudják majd egy esetleges kérdésfeltevéskor, hogy mire szavaznak? Adatokkal alátámasztható, hogy a legtöbb ember legalább 30%-ban vakon tölt ki közvéleménykutatásokat.
Szerintem ha cselekvésre van szükség, időt kellene adni egy adatgyűjtésnek, ha pedig elfogadható a(z egyelőre) többségi vélemény, változatlanul kell hagyni a szakértelmet.


Let