Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - bonca

Oldal: 12345678910
Dátum: 2009.08.03. 15:56:11
Idézet: winnie - 2009.08.03. 14:43:55
gondolom nem meglepo, hogy en is jartam mar igy.

mindenesetre most is van topkarakter, aki viseli, szóval majd csak lesz válasz.


Én ismerek egy topkaraktert, aki az áldott froglok láncba egy bűvkristály illesztett (+2 idomítás), és amikor épp idomítja a következő delikvenst, nem cserélgeti félóránként.
Lehet ilyen magyarázat is.
Dátum: 2009.07.25. 12:51:33
Az irányított vadászat miatt nem fogsz apró helyett nagyot elejteni.
A spektrális miatt kapott LE pedig visszaszámolható minden vadászatnál.

Úgyhogy ennél nagyobb fan, már nem lesz.
Dátum: 2009.07.25. 11:18:10
Akkor miért nem nekik írsz egy PÜ-et?
Dátum: 2009.07.23. 14:25:58
Az lehet. Én is sírva sajtoltam ki annakidején az első komolyabban felfejlődött állatomat.
Dátum: 2009.07.23. 13:24:46
Ráadásul őt már fejleszteni is jóval lassabb lesz, mint a másik kettőt, elnyelésben meg szinte semmi különbség nincs köztük.
Szerintem mellette szinte semmi nem szólhat.
Solaris: azt írtam, hogy felülről három ellenfelem volt. Szintemen, és alattam számtalan volt akkor. És az akkoron van a hangsúly. Én május végéig meg tudtam tölteni a kamrámat minden nap.

Ricardo: Ha hiszed, ha nem a KH második megjelenése előtt maxoltam ki a szingulárist, addig olyan 8-10-es volt. Ezzel a 8-10-zel tudtam ilyen csúnyán "végzetturazni". Nem gustustalanabb taktika, mint a többi a játékban előforduló.

Morti: Semmi gond, csak értsd meg, hogy amikorról beszélünk normálisan portyáztam napi szinten. Nem mondtam, hogy portyára épült a taktikám, de a KH megjelenéséig jelentősen magasabb volt a LE-diffem, mint a példának felhozott Arielnek.
Idézet: Mortimer - 2009.07.21. 21:50:49
Magasszintű azúrék speciális helyzetben vannak portyacélpont és felülről őket leverő ellenfél híján. Így kell nézni ezt a szösszenetet.


Morti, Te egy okos gyerek vagy. Hogy tudsz ekkora blődséget írni?
Amelyik időszakról a szösszenet szólt, abban az időszakban nem egy ellenfelem volt, aki felülről támadott (pontosan három), és még a szintemen is sokan voltak akkoriban, akik meg mertek támadni. Jaana például akkoriban volt a csúcson.
Idézet: Ricardo - 2009.07.21. 21:44:01
Azért az elég erős, hogy a legerősebb játékosok is azt állítják, hogy az egyetlen kitörési pont a játékban a rubin triász megszerzése.


Nem ezt írtam, Ricardo. Csupán Ariel és a köztem lévő különbségnél említettem jelentősnek. Galmuszk csak a napokban szerzett mégis erősebb mindkettőnknél.
Akkor egy kis szösszenettel, had tegyem én is hozzá a gondolataimat.

Ha már spektrális...
Én azon a véleményen vagyok, hogy nem jut jelentős előnyhöz az, aki a leghamarabb maxolja az ún. LE-termelő szakértelmeket (spektrális, kreatív, csapdakészítés, sajtolás), miközben a tulajdonságokat és egyéb harci szakértelmeket ezzel a háttérbe szorítja. Így ugyanis portyában gyengül, mivel azokon a szinteken még a portya is termel LE-t és ugye van térkapu is és epikus is, ahol nem mindegy, hogy mit produkál az ember.
Ezt teszteltem is, Ariel utólagos engedelmével rajta és magamon, mivel a szövetségi fórumon folyamatosan figyelemmel lehetett kísérni, hogy a szövetségben ki hogy halad a SM fejlesztésével.

Ő azt az utat választotta, hogy mielőbb kimaxolni a LE-termelő szakikat és bevállalni, hogy sokan elverik közben, majd később úgyis utolér mindenkit és hosszútávon előnyhöz jut.

Én (és szerintem Barrique is) úgy csináltuk, hogy miközben a LE-termelő szakikat pumpáltuk a harci potenciálunk nem gyengült. Így lassabban maxoltuk ki őket, de a portyagyőzelmek jelentősen kompenzálták ezt a késedelmet és a játékélmény folyamatosan jó volt.

Ez ugye persze nagyon régen volt, január tájban. Ha most megnézzük a karaktereket, Barrique elúszott tőlünk (ez azért másnak is köszönhető, de ez most nem tartozik ide), Ariel pedig jelenleg kicsit erősebb nálam, de a köztünk lévő különbséget szerintem nem az előbb kifejlesztett LE-termelő szakik okozzák, hanem, hogy 3 hónappal hamarabb szerzett magának rubin triászt. Ezt legjobban epikus összsebzésben lehet érzékelni, ahol jelenleg még mindig jobban állok, bár ez talán még két hétig tart.

Összességében tehát azt mondom, hogy fontos viszonylag korán kimaxolni a LE-termelő szakértelmeket azoknak, akik a vadászgatós utat választják, de nem mindenáron, mindent beáldozva. Persze, természetesen az sem jó, ha túl későn történik a maxolás.
Hogy hol van ez az arany középút, azt nem tudom megmondani. Én érzésből csináltam, és talán nem sikerült olyan rosszul.
Dátum: 2009.07.20. 13:06:14
De miért "jár" hozzá még 150 K LE elköltésű "munka", amikor csak programozás kérdése és mehetne a 20+25?
A 150 K LE már bagatell a leküzdésig befektetett LE tekintetében, úgyhogy nem igazán érdekel, csak azt érzem, hogy itt sem a logika aratott diadalt a megvalósításnál.
Dátum: 2009.07.19. 21:39:08
Beleférni belefér, csak nekem furcsa, hogy még 15 szakértelempontot fejlesztenem kell, egy jutalomért, amiért megdolgoztam.
Dátum: 2009.07.19. 20:36:24
Idézet: Kocos - 2009.07.19. 20:01:05
Kedves erintettek. Probaljunk meg a temanal maradni.
Miszerint: a fertozes jelenlegi jutlma kiirt a jatejkban eddig meglevo kenyemi lehetosegeket, es ezt orvosolni kellene.


Ez a hab a tortán!
De a "krém": ha szeretnéd érvényesíteni a +5-öt turbózással egy olyan szakértelmen, amit eddig 50%-ban turbóval maxoltál, akkor előtte még hármat tolnod kell a szakin. Azaz egy 20+20-as ultraspecializációnál csak 23+22-ként fejti ki a hatását a fertőzés leküzdése utáni jutalom.
Már ez is elég furcsa...

Edit: transzplant helyett ultraspec
Idézet: Mong0ose - 2009.07.14. 16:30:45
Jó látni, hogy más(ok) szerint is erőforrás az idő.

Ebben a játékban az időt (is) kell optimalizálni. A prémium tagság 25%-al gyorsítja fel az időt. (25% gyorsabb CSP termelődés, gyógyulás, ...)


Az idő, mint erőforrás nem ebben a formában jelenik meg a játékban. Ott jelentkezik igen erősen, hogy mennyi időt tudsz a játékra szánni napi 24 órából. Aki többet tud a játékkal tölteni, az mindenképpen előnyben lesz azokkal szemben, akik időnként ránéznek a karakterükre.

Sem sikeres pókot, sem elöl törtető szinthuszárt nem lehet létrehozni hobbi időtöltésből.
Én úgy tudtam, hogy a mondás szerint rablóból lesz a legjobb pandúr...
Dátum: 2009.07.12. 15:12:46
Alapból 600 körül, de ha a legyőzött kristály előtte győzött egy-két karakter ellen, akkor lehet nála akár 2400 is.
Eddig ez volt a legtöbb, amit én nyertem egy kristáytól.
Dátum: 2009.07.11. 21:09:09
Mivel bármikor megszakíthatod a vadászatot, teljesen irreleváns, hogy fél vagy öt perced van a válaszadásra. A komoly optimalizátorok úgyis leállítanának minden egyes vadászatot, ha fél perc alatt nem találnák a választ a Google-ban. A helyes válaszaik száma pont ugyanennyi lenne, csak sokkal nehezebb lenne az életük.

Mivel már látom lelki szemeim előtt, hogy erre úgyis azt fogod javasolni, hogy "Ja, de akkor ne lehessen leállítani a vadászatot", erre már most válszolok.
Ez meg egy online játékban elég drasztikus húzás lenne, mivel azokat büntetné, akiknek vadászat közben valami problémájuk, elfoglaltságuk akadt és emiatt akarják leállítani. Nem lehet különbséget tenni, hogy elfoglaltság (vagy mert közben sajtolni akarok, vagy mert közben egész közeledik és várható, hogy beüt egy kristály, stb...) miatt állítom le a vadászatot vagy, mert nem találom a választ.

Egyébként meg Csatival értek egyet, hozzátéve, hogy néhány kérdésnél az is művészet, hogy előtúrd a helyes választ.
Dátum: 2009.07.08. 20:32:14
Látod, én meg pont azért nem tartottam nagyra eddig a márciusi bajnoki győzelmemet, mert abban a tudatban éltem, hogy a hordagyűlölet segített a csúcsra.
Így, hogy most kiderült, nem számít viadalon, sokkal jobban megbecsülöm.
Dátum: 2009.07.08. 15:03:46
Idézet: Impopo - 2009.07.08. 14:53:36
A fertőzés ellen szinte mindenki küzd/küzdött, de már látszik, hogy nem ad sokkal több bónuszt mint egy bajnoki medál (a szakiktól most tekintsünk el). Ráadásul itt egyenlőre vége a történetnek.


De! Pontosan ötször annyi bónuszt ad, mint egy bajnoki medál, ha csak a tulajdonságokat nézzük.
És nem. A szakiktól ne tekintsünk el, mert nem kicsi az a bónusz sem.
Dátum: 2009.07.06. 17:02:54
Gyerekek, az isten szerelmére!
Kérlek benneteket, vonuljatok privátba! Borzasztó ezt olvasni...
Dátum: 2009.07.05. 19:00:12
Teki, írtál már Miklóséknak ezzel a problémáddal, vagy csak ide írsz és várod, hogy majd történik valami?
Oldal: 12345678910