Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Álomvirág

Oldal: 123
Dátum: 2010.04.02. 05:44:33
Reméljük nem kell sokat várni a következőre, s az ígért 3-4 hét nem ugyanennyi hónap lesz
Dátum: 2010.03.27. 07:03:19
Csak a tisztánlátás végett: Ziva én vagyok, és semmi problémám nincsen sem Roninnal, sem a kvízversennyel.
Dátum: 2010.03.17. 04:55:42
.*

Áthelyezve az új design topicba.
Dátum: 2010.02.02. 12:30:39
Paranoia ON!
Dátum: 2010.01.23. 17:16:21
Garak, tipikus logikai hiba, amit írsz. Tudod miért? Mert azt írod: lehet. Ez egy feltevés, aminek a helyessége vagy helytelensége nem ismert, s e feltevéssel szemben állnak a tényszerűen ismert számok: 6 gyerek epret, 4 gyerek egrest kér.
Tények nem állíthatók szembe feltevésekkel, ha helyes következtetést szeretnénk levonni.
Az is lehet, hogy mindenki narancsot enne legszívesebben, de a lehetséges gyümölcsök közül többen kérnek epret. Sok minden lehet, de ebben az esetben a tény az 6:4 az eper javára.

Megjegyzem már jó ideje nem érdekel, hogy hány epikus lesz, csak... de ez nem is érdekes
Dátum: 2010.01.23. 12:15:00
Lecsó, elhiszem, kellemetlen szembenézni azzal, hogy korábban butaságokat írkáltál
De veled nem kívánok kommunikálni, mert a játék szabályait itt is kötelezőnek érzem: jóval alacsonyabb szintű játékost nem támadunk
Dátum: 2010.01.23. 06:48:57
Kedves Rsrs!

Ha úgy érezted, hogy leszóltam a véleményedet, őszintén elnézést kérek, mert nem ez volt a célom. Tökéletesen egyetértek azzal, hogy mindenkinek lehet véleménye, és azt közzé is teheti. Neked címzett hozzászólásomban csak a logikát furcsálltam, amely mentén levezetted a véleményedet.
Azt gondolom, hogy azzal, hogy ide írja valaki a véleményét, vállalja azt is, hogy ellenérvek születhetnek ugyanitt. S ezzel, amíg azokat valaki kellően kulturált formában és tényekre alapozva teszi közzé, s nem stílustalan rögeszmefuttatásokkal boldogítja a jelenlévőket, nincs is semmi baj.

Ami pedig Miklós hozzászólását illeti, csatlakozom Pityuhoz: a szavazás valóban egyértelmű eredményt hozott, s ezért érthetetlen, miért nem 50 epik lett. Nem szeretnék ovis szintre menni, de a matek társul némi logikával is (persze, ha ez mindenki számára nyilvánvaló lenne, eleve nem ilyen kérdések születnek, de ha már így esett, legalább a kiértékelésben játszhatott volna szerepet).

De nézzük a példát:

Ha feltesszük 10 óvodásnak az alábbi formában szavazásra, hogy mi legyen a desszert, és az alábbi eredmény születik:

- földieper cukorral - 3 szavazat
- földieper cukor nélkül - 3 szavazat
- egres - 4 szavazat

akkor a többség egrest akar enni?

Ergo semmi szükség kompromisszumra, egyszerűen a többség véleményét kell(ene) figyelembe venni, ha már megkérdezték.
Dátum: 2010.01.22. 18:23:17
Kedves Rsrs!

Nem nagyon érted a dolgot, úgy tűnik Magam is azt gondolom, hogy az a 35 ember most is ki tudna találni olyan taktikát és stratégiát, amely magában hordozná a győzelem lehetőségét. Csak ők már tudják, milyen is az epikgyilok monotonitása, s nem kérnek belőle. Illetve pontosítok a tényszerűség kedvéért: abból a 35 játékosból az a 2-3, akik eddig is tették, most is képes lenne a megfelelő taktika és stratégia kidolgozására, s a maradék 32-33 pedig most is ugyanolyan fegyelmezetten részt tudna venni annak végrehajtásában.
Azért is mosolyra fakasztó, amit a bevált taktika bukásáról és ebből fakadó kedvetlenségről írsz, mert ha figyeltél volna, láthattad volna, hogy pont azokból a szövikből érkezett a legtöbb valóban értelmes javaslat az újításra, akik eddig az élmezőnyben voltak. Gondolod, hogy ők akarnák a legnagyobb változásokat, ha csak az volna a cél, hogy előkapják a jól bevált sablont és győzzenek? Furcsa logika.
Tudod mi a helyzet?
Ez így egyszerűen UNALMAS!
Rövidebb idő alatt is az volt, hosszabb idő alatt méginkább az, s ebből nem kérnek sokan. Ennyi az egész.

Egyébként értem az ettől eltérő értelmezések indokolásait (igaz logikailag kissé sánták, de ezen nem fogok vitatkozni senkivel), ám a szavazáson aki a két első verzió valamelyikére szavazott, azok 50 epikusra szavaztak, bárhogyan is próbálják ezt egyesek csűrni-csavarni. S ez tény. Persze kissé "beholderesre" sikeredett a szavazás kiírása, de ezt már megszoktuk, hogy az egyértelmű dolgok kissé távol állnak a vezetéstől (Lásd: e-mail értesítés szövege az új V4-ről, a korábbi V4-ek győzelmi feltételeinek megfogalmazása, stb).

Amit pedig a stikában való részvételről feltételeznek többen: nem tudom, mások hogy döntenek, de a szerveren fogok játszani, a szövetségek versenyében nem veszek részt. Ezt csak azért írtam le, mert megismerve egyesek "pozitív" gondolkodását, még számonkérnék utólag, hogy mit is kerestem az új V4-en, holott azt sehol nem írtam, hogy nem játszok rajta, csak annyit, hogy 100 epiket nem vagyok hajlandó ütni, mert unom.
De olvasgatva egy-két igen kulturált hozzászólást, körvonalazódik bennem egy (számomra) igen szórakoztató elképzelés, minek eredményeképpen számomra nem lesz unalmas a játék

Sok sikert mindenkinek!
Dátum: 2010.01.22. 09:38:48
osko bevetel alig? ugyan miert gondolod ezt? marketing rulz...


Feltételezm, azért gondolja, mert
- az eddig élvonalhoz tartozó szövik többsége a reakciók alapján nem fog versenyben indulni, amit megtett volna, értelem- és szükségszerűen végig prémesként (ez szövinként 35 fő mínusz prémium tag ezekben az esetekben)
- jó lesz a gyors szerver karakterneveldének, lehet kísérletezni a fejlesztésekkel, erre viszont nem áldoz pénzt az ember, mivel úgyis hosszú lesz, nem fog hiányozni a plusz csp

Természetesen lesznek, akik beindulnak és nyomják a prémet, de egy idő után bele fognak unni ezek közül is páran, s a maradék nem biztos, hogy kompenzálja a szoros versenyben lévő szövetségek erőfeszítéseiből keletkező folyamatos bevételt, ami most annyira nem lesz.

Persze ez feltevés, minden esetre az elgondolkodtató, hogy azok a tagok/szövik vonulnak vissza, akik eddig ott voltak a topon a versenyszervereken, s olyanok éltetik a 100 epiket, akiknek a zömét nem igazán lehetett látni a sor elején.

Vélhetően ők a szerver minél további elnyújtása okán teszik ezt, de ugyancsak karakter-ovinak fogják használni a lehetőséget zömükben.
Dátum: 2010.01.19. 06:13:08

Nekem tetszenek ezek az alternatív feltételek, sokkal kiélezetebb versenyt hozna ha nem mindenki egy célra hajtana... Nagyon sokfélét kilehet még találni, és ezeket keverni is lehet. Sok kreatív ember van itt fórumon, viszont ha Miklós már eldöntötte hogy márpedig 100 epik lessz, hát akkor....


... akkor nagyon rosszul döntött, mert sokkal kevesebben fognak játszani.
Awenhal: egy a játék tulajdonosa által jóváhagyott lehetőség használata nem ütközik szabályba, így a szívás inkább nálad jelentkezik.
Hogy kinek mi járna, azt ne itt tárgyaljuk meg.
Mellesleg kevered a fogalmakat. A játék kvízadatbázisát nem ismerjük, s nem is áll szándékunkban megismerni, csak a kapott kérdések alapján. Ez valóban titkos.
Az általam említett lehetőség létezése viszont nem hiszem, hogy titkos lenne, mivel elég sokan ismerik és használják, és semmilyen, a játékra hátrányosan ható felhasználása nem lehetséges. Ergo az említése (amire pusztán azért került sor, mivel már hackerkedés is felmerült), mondom említése mitől lenne büntetendő vagy csalás? Még az elérhetőségét sem említettem, mellesleg te is tudsz róla, épp itt írtad le, hogy létezik, tehát ha mégis tévednék, akkor egyformán vagyunk csalók és büntetendők.
Arra gondolni sem merek hogy amíg csak te ismered a létét, addig nem csalás, ha más is, akkor már igen.

Wuher és Yaksee megválaszolta a továbbiakat helyettem, öröm látni, hogy objektivitásra törekvő és főleg olvasni is tudó emberek is vannak itt.

Részemről ennyi.
Idézet: Lanmandragoran - 2010.01.02. 12:31:54
Idézet: Álomvirág - 2010.01.02. 07:09:18


Lehet, hogy szerepelt, de jelenleg nem szerepel, ellenőriztük.


Erre a mondatra külön reflektálnék. Ellenőriztétek? És mégis hogy? Feltörtétek az adatbázist, vagy van egy saját külön bejáratú adminotok aki megnézte?
a, variáns: én mélyen hallgatnék, ahelyett hogy itt khmm.. "érdeklődök"
b, variáns: illene megkérdezni azt az admint hogy "te figyelj már, ez a kérdés szerinted át fog menni?, milyen kérdést tegyek fel amit elfogadtok, segítenél?"


Érdekes megközelítés, már megint a szokásos paranoia ahelyett, hogy tényszerű választ kapnánk.
Sem külön bejáratú adminunk, sem hackerünk nincsen.
a, variáns: nekem, nekünk nincs, amiért hallgatnunk kellene, viszont ismerjük azt a nyilvános oldalt, ahol BÁRKI ellenőrizheti a kérdéseket, vagy megtalálhatja a válaszokat a kérdések kb. 90 %-ára. Itt ellenőriztük, valamint mivel ezen a nyomorult küldetésen szerettek volna többen túl lenni, megbeszéltük közösen, hogy 8-an 11 hónap alatt találkoztunk-e ebben a formában a kérdéssel. A válasz mindkét esetben nem, tehát alaposnak érzem a kijelentést, hogy nem szerepel. Feltételezem, ha szerepelne, azt írtad volna: szerepel x ideje, mint ahogy tetted a másik hivatkozott kérdéssel. Tehát nem tévedtünk, valóban nem szerepel, ezért az indokolás az elutasításra vonatkozóan ebben a formában megalapozatlan.

b, az adminnak véleményem szerint nem az a dolga, hogy egyedi kérdésekre egyedi válaszokat adjon - soha nem várnék el ilyet tőle, ez nem embernek való feladat ilyen játékosszám mellett -, hanem az, hogy a kérdéseket azonos elvek alapján, azonos színvonalat biztosítva bírálja el.
Ez a magatartás biztosítaná azt, hogy a már elfogadott kérdések alapján a játékos megalapozottan tudja valószínűsíteni, hogy a kérdése illeszkedik-e az elvárásokhoz.
Soha nem fogom megérteni, hogy ha az Audi gyár és a Suzuki érdekfeszítő kérdés, holott semmi hírértéke nincsen, akkor a kecskeméti Merci gyár miért nem fér be, holott napjaink magyar gazdasági fejlesztéseinek egyik kiemelkedő eseménye, amitől hosszú ideje zeng a média.

Amit az egyes kérdésünkkel kapcsolatban írtál, azzal totálisan egyetértek úgy az információ, mint érdekesség, stb. tekintetében. Gyakorlatilag 0 értékkel bír. Azonban ha tavaly szeptember óta mégis helye van az adatbázisban, akkor joggal lehet arra következtetni, hogy a mi kérdésünk is bekerülhet, ami ugyanannyi értékkel bír, hiszen az elsőt sem töröltétek, pedig semmit nem ér.
Ugye érthető? Nem a konkrét kérdésről beszélek, hanem az eljárásról.

A kettes kérdésünkkel kapcsolatos észrevételre: lásd fentebb. Valamint ha helyesírási hibás, akkor azzal kell elutasítani.

Hármas kérdés: Jumurdzsák fogyatékosságát firtató kérdés lehet, hogy van sok, ahogyan írod, de ismereteink szerint az alábbiak szerepelnek az adatbázisban, amikben a neve előfordul:

Ki játszotta Jumurdzsák szerepét az egri csillagok című filmben? Bárdi György
Az Egri Csillagok alábbi szereplői közül melyikük kitalált személy? Jumurdzsák
Ki játszotta az Egri Csillagok című filmben Jumurdzsákot? Bárdy György
Melyik regény szereplője Jumurdzsák? Egri csillagok
Mit veszít el Jumurdzsák az Egri csillagokban? az amulettjét
Gárdonyi Géza "Az egri csillagok" c. regényében ki volt Jumurdzsák ? Janicsár
Mije nincsen Jumurdzsáknak a töröknek? Két szeme
Milyen tárgyat "kergetett" végig Jumurdzsák az Egri csillagokon? egy gyűrűt
Mi volt Jumurdzsák különleges ismertetőjegye Gárdonyi Géza: Egri csillagok című művében? Fél szeme volt.
Hol szerepelt Jumurdzsák? Egri csillagok

Kiváló példa arra, hogy egy szó eltéréssel szerepelhet ugyanaz a kérdés sokszor. A mi kérdésünkben nem egy szó eltérés volt, hanem annál azért több.

De még szebb példa, jelenleg aktív kérdések:

Ki írta Az Arany ember c. művet?
Ki írta Az arany ember című művet?
Ki írta az Arany ember című regényt?
Ki írta Az arany emberc. művet?
Ki írta az Arany embert?

A kérdés duplikált voltának megállapítása kb. 15 másodpercet vesz igénybe, ha gyanús a dolog. Nos ez már tényleg érthetetlen, s talán erre és a hasonlókra (tudok még sok példát) kellene fokozottabb figyelmet fordítani.

De ismétlem: jelenségről beszélek, nem az egyes kérdések sorsáról. Számomra nem érv, hogy ma már nem fér bele egy kérdés, ami fél éve még belefért. Ha nem fér bele, ki kell törölni a korábbit, hogy ne adjon okot téves következtetésre, ha pedig nem törlik, akkor belefér ma is.

De sokkal egyszerűbb lenne az adminok és a játékosok dolga is, ha ezt a küldetést törölnék az illetékesek, ha nem tudják biztosítani az egységes szemléletet az értékelésben. Mert az nincsen, és ennek az ellenkezőjéről ne is akarjon meggyőzni senki.
Pár csemege, amit a szövink élt meg a napokban:

1, Az adatbázisban szerepel a következő kérdés jó kérdésként:

"Melyik város volt az ókori Elám székhelye?" A válasz: Susa

Feltettük ezt a kérdést: "Susa minek a székhelye volt az ókorban? Válasz: Elám"

Reakció: A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. -> ez ám a következetesség...

2, Megkérdeztük:

Melyik városban épül Magyarország első Mercédesz gyára? Válasz: Kecskemét

Reakció: A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Kb. 10. hónapja a csapból is ez folyik. Igaz, a WOW Helpjében nincs benne... Nem kellene mégis kivenni az értékelőcsapatból az ovisokat?

3, Milyen testrésze hiányzott Jumurdzsáknak az Egri csillagokban? Válasz: Az egyik szeme

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Lehet, hogy szerepelt, de jelenleg nem szerepel, ellenőriztük.

Nem lehetne esetleg a küldetések közül kivenni a Tegyél fel egy... kezdetűt? Ugyanis addig, amíg ilyen - finoman fogalmazva is szerény - értékelési rendszer van, ennek semmi értelme.

Tudom, ezerszer leírták már, de mégis... Hemzsegnek a helyesírási és nyelvtani hibák a kérdésekben, a tárgyi tévedésekről nem is beszélek... Hagyjuk már ezt a küldetést.
Pl. ott, hogy írásjelek ELÉ soha nem teszünk szóközt. Bár az igaz, hogy a kérdések igen nagy százalékánál a mondatzáró kérdőjel előtt rendszeresen tesznek szóközt a kérdezők, de ez ettől még hibás. A te kérdésedben a vessző és a kérdőjel előtt is van szóköz.

Edit: Arról nem is beszélve, hogy az utánam szólónak teljesen igaza van.
Á, értem. Valóban nem sejtettem, hogy "sorstársak" vagyunk Gondolom, sokan átestek ezen és még fognak is. Nem a V1-en kell ismerkedni a játékkal, az tuti. Mire rájön az ember dolgokra, addigra helyrehozhatatlanul lemarad, aztán marad ez az út. vagy a fikázás. Ez utóbbi azonban csak a... no jó, szóval nem nekünk való
No igen, ismerős a neved a támadási listáról De nincs ezzel semmi gond, ez a világ erről szól, és sokakkal ellentétben mi kulturáltabb megoldásnak tartottuk, ha okulunk a hibáinkból, mint azt, hogy azok miatt másokat kárhoztassunk.
Köszönjük a jókívánságokat, egyelőre bízunk benne, hogy a második kör sikeresebb lesz
Á, nem kellett fennmaradni Speciel én hajnal előtt kelek minden nap.
Igen ez volt a nagy dilemma, hogy mikorra töltjük fel a kutat, mivel most előbb a fejlődésre koncentrálunk. De úgy döntöttünk ezt tesszük, mert így legalább az a vád sem érhet bennünket, hogy 8-as szinten 8-as védőfallal szaladgálunk és hasonlók
Nem muszáj kavicsot venni... szerintem a plusz csp-k miatt muszáj, ha nem akarunk megint egedetlenül lemaradni.
Csak kíváncsiságból (reagálva a "nem mintha én is ezt tettem volna" kitételre): mit tettél volna egy 51. szintű karakterrel, amelynek volt olyan 680 körüli TÖ-e? Igaz, talán egy újabb év alatt valamennyit ledolgozhatott volna a hátrányából, de ahhoz jobb idegek kellenek, mint a gazdájának van

A játékot szeretjük, nekifutunk másként, s majd látjuk mi lesz
Látom, a Sasszemek éberen figyelnek Gondoltam, időszerű benéznem, reggel óta biztos szóba került a V1-es akciónk, nevezetesen A hét smaragd szamuráj szövetség.
Nos Kedveseim a történet a következő:

Nincs 8 gyermekes család, még rokon is csak két fő van a csapatban, de nem egy háztartásban élnek. Van ellenben egy jó kis csapat, akik ma reggelig UGYANEBBEN a szöviben UGYANEZEKEN a felhasználói neveken tanulták a játékot elég régóta, 30 és 51 szint közötti karaktereikkel. Gondolom az élesszeműek erre is emlékeznek (Ha mégsem, talán a szövi létrejöttének időpontja segíthet).

Mivel ez volt az első szerver, amin játszani kezdtünk, nem ismertük a jó taktikákat, későn kezdtünk fórumozni, sorolhatnám a hiányosságainkat, amik a kezdeti lépésekkel járnak. Ennek eredményeként olyan szinten maradtunk el a fejlődésben, ami már zavaróan sokszor tett bennünket a tapasztaltabbak áldozataivá.
De mi nem írtunk csúnya leveleket a nagy rablóknak, s nem kezdtünk hepciáskodni a saját tapasztalatlanságunkból adódó hátrányok miatt, hanem gondoltunk egy nagyot, s megbeszéltük, hogy ma reggel mindannyian lenullázzuk a karaktereinket, s újrakezdjük a játékot (gratula annak, aki ezt sejtette itt fentebb Szeretnénk kipróbálni, mire jutunk az elmúlt közel egy évben szerzett tapasztalatainkkal.
Tagjaink közül akik éjszakások voltak (páran egy helyen dolgoznak), hajnalban meg is tették, s a többiek is csatlakoztak hozzájuk. Poénból szerettünk volna egymás utáni tagsorszámot kapni, de sajnos a renitensek nem alkalmazkodtak a megbeszélt időponthoz

Ennyi a történet. Nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolja, hogy egy-két ember képes ennyi karaktert vinni, ennyi számára őskövet venni, nem ragozom. S mivel ismét egy szöviben vagyunk, még csak nem is tápoljuk egymást, hanem együtt szeretnénk játszani ezen a szerveren is, továbbra is.

Ha ez sért valamilyen szabályt, akkor töröljük magunkat, mert eddig sem simliztünk, ezután sem áll szándékunkban.
Jelenlegi ismereteink szerint azonban nem tettünk olyat, ami tilos.

Egyébként így egy év után ekkora baklövést nem követne el senki szerintem, aki valami nem megengedett dolgot akar csinálni
Dátum: 2009.11.17. 07:42:35
Kedves Ludovek!

Veled ellentétben nekem nem olyan merev a derekam, így készséggel meg is hajtom bevehetetlen mélységeket, s még fel nem fedezett, ezért jelenleg szavakkal nem kifejezhetően kicsiny intellektusod előtt.
Lenyűgöző emberismereted, s indíttatásod arra, hogy majd te jól megmondod ki az ember, s mekkora arcot visel, kísértetiesen emlékeztet az élet más területein naponta megjelenő okos megmondók, rögeszméjük szerint sokak nevében beszélő senkik gyakran hallott fröcsögéseire. Láttuk már, hogyan vált alaktalan semmivé az arcuk az aszfalton, amikor a "sokak" elhatárolódtak tőlük, és prózaian szólva pofára estek.
Bár hited szerint a te arcod a helyén van (légy nyugodt, ez csak átmeneti állapot, mert van egy játékos a színen, aki bakancsos lábával fogja lerúgni onnan... úgy hívják Élet), azért játszani még megtanulhatnál, s akkor nem érnének ilyen feldolgozhatatlan kudarcok. Mert az, hogy a játékban rejlő lehetőségeket nem vagy képes felismerni, s eredményt elérni, az nem baj. Az viszont igen, hogy nem tudsz játszani, mert a játékot a szépségéért találta fel az ember, s aki ezt nem találja meg benne, az nem tud játszani.

Elnézést kérned pedig teljesen felesleges fenéknyalás elmaradása miatt, hiszen jó érzésű ember azért nem tartja oda akárkinek, így ha megpróbáltad volna, csak kudarcaid száma gyarapszik, ami tovább frusztrálva hamvas és okos elmédet talán beláthatatlan következményekkel járhatott volna. S mivel rosszat neked senki nem akar, arra buzdítalak: meg se próbáld.

Mindezek csak hozzászólásaid kapcsán kívánkoztak ki belőlem, reagálni további rögeszmefuttatásaidra nem fogok, mert méltatlannak tartom fegyvertelen ellenfél ellen való párbajozást. Még ha szellemi párbajról volna is szó...

Szép napot neked!
Dátum: 2009.11.08. 21:04:29
De nem is sokáig tart már a jelenlegi
Oldal: 123