Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.04.06. 10:12:26
Idézet: Birka - 2013.04.06. 08:34:38
Én fordítva fogom fel, a templom nyereményét "pénzesítette" Miklós, azaz ha megcsinálok egy templomot, az 50 őskövet jelent nekem


Birka! Barátságunkra, és az irántad érzett tiszteletre való tekintettel pár dolgot visszanyelek, ami most kavarog bennem. De azért tudd, hogy ezek ott kavarognak, és amikor lenyelem egyátalán nincs jó íze.

Ez utolsó mondatodra viszont reagálok: ez a logika akkor állná meg a helyét, ha egy templom megcsinálása után eggyel kevesebbet vehetnél pénzért.

Ismételten leírom, hogy valószínüleg nem én vagyok az egyetlen, ki úgy játszik, hogy nem szeretné, ha játékát a pénz korlátozná be. Amíg pár vadászzsákmányról meg húsvéti tojásról kell lemondani egy kisebb befizetésnél, az még belefér, ha egy templomi pálcáról kéne lemondani, az már nem igazán. Nem szeretném, ha valaki azért lenne jobb nálam a játékban, mert több pénzt perkál. Ezért próbálom az elérhető maximális tápot beszerezni ami pénzért elérhető. Ha pedig ez eléri a fájdalomküszöböt, akkor nem a félgőzzel játék jön, hanem a teljes abbahagyás. (Én mondjuk abbahagyni nem fogom, mert már egyszer kifejlesztettem a hibernált üzemmódot, de ha egyszer úgy döntök, hogy nem tudom már fedezni azt a szintet, amit ideálisnak érzek, akkor valószínüleg nulla közelébe fogom leszorítani a kiadást, mert annak, hogy félig izmozok nem látom semmi értelmét.)
Pedig én a legtöb tekintetben valójában csak magammal versengek, egy valódi karakter gazdája sztem ezt a tápolási kényszert még erősebbnek érezheti.

Nagyon remélem, hogy azt a pontot nem fogjuk elérni, több okból is. Egyrészt mert az senkinek sem jó, ha a játék bevételnövelése kontraproduktívvá válik. Ezt közvetve mindannyian meg fogjuk érezni a saját bőrünkön. No meg persze úgy a játék lenyegesen kevesebb élményt nyújtana.
Dátum: 2013.04.06. 01:11:02
Ariel, nem figyeltél, Miklós leírta, hogy számos régi kérésünk valósult meg egyszerre.
Dátum: 2013.04.06. 00:36:12
Idézet: Birka - 2013.04.05. 16:29:30
Amennyiben mind a 31 előkerül, akkor lehet pálcát törni leghamarabb a fejlesztés felett.


Biri te várjál bátran a hónap végéig, én kimondom most: ezt így brutális lehúzás.
Dátum: 2013.04.05. 17:10:23
Az bizti, hogy hivatalosan V1-V3 teljesen átjárható, Miklós 3-szor is leírta, ám korábban ez nem így volt tervezve, ezért lehet, hoyg a gyakorlatban nem ez valósult meg. Ilyesn szempontból én a specifikációt tartom mérvadónak, ha a progi nem azt tudja, akkor az bug.
Dátum: 2013.04.05. 17:01:53
Idézet: Birka - 2013.04.05. 16:29:30
Akinek van pénze az előnybe kerül problémakört nem értem. Eddig is ez volt, ha nem fizettél be minden befizetési akción 20k huffot, akkor erőforrás hátrányba kerültél azzal szemben aki befizetett. Viszont egy évben 5x van befizetési akció, annyi őskövet képtelenség elkölteni.


Birka, innetől kár olvasni tovább amit írsz, hát ennek többszörösét is simán el lehet költeni éertelmesen, nem állatcuccal morált növelve.
És még el sem mentem az extra tápolós de többlet kiadást jelentő játékmód irányába. Azzal havi 1000+ őskövet is játszva el lehet szórni.
Dátum: 2013.04.05. 16:57:07
Idézet: Dozer - 2013.04.05. 15:31:05
(Ha pedig valaki vegzet medalra kolti attol nem sajnalom)


Ellenben az a valaki szivja a fogat, de 60 oskoert egy vegzet medalt nem tud bent hagyni.
Dátum: 2013.04.05. 15:08:34
Idézet: Dozer - 2013.04.05. 14:29:57
Kocos 2 havonta lesz veheto egy templomi palca... Nem erzem annyira drasztikusnak (Mondjuk remelem nem 50 osko lesz )


Innen evi 7, befizetesekbol ujabb 6, talalkozon nyer az ember 1-2-t, bolygo uran nyersz kettot. Maris tobb a palca, mint a honap. Ez pedig azert is rossz, mert egy-egy meghuzott templom folyamatos jelenletet kivan meg, ami utan jol esik 1-1 lazabb, eventre felkeszulos 10-15 nap.

Es ki tudja mikor jonnek be az ujabb forrasok.
Ki tudja mikor fogjuk elerni, hogy mar nem a palcak szama, hanem a templomozasi sebesseg lesz a szuk metszet. En ezt nagyon nem szeretnem megelni.

Es akkor az anyagi vonzatrol nem beszeltunk, ha 100 osko/palca, az 10000 HUF koltseg/ev pluszban. Csak a palcak miatt onmagaban. En jellemzoen igyekszem figyelembe venni, hogy a jateknak fenn kell magat tartania valamibol, es nem sajnalom a penzt egy kivalo szorakozasra, de ugy erzem, ez itt azert egy kicsit tulkapas jellegu.
Es ezen az sem segit egy pottyet sem, hogy kiegettbol is lehet majd vasarolni, mert eddig is minden kiegettemet oskore valtottam.
Dátum: 2013.04.05. 14:20:17
Idézet: Miklós - 2013.04.05. 13:52:45
Egészen precizen, ez úgy néz ki, hogy a templomi pálca a 31. tétel. Tehát az csak a 31 napos hónapokban fog megjelenni. Ill. a 29. és 30. tétel februárban nem jelenik meg.


Lesz templomi pálca? Nagyszerű.
Semmi tápolási kényszer.
Ha van kedvem veszek, ha nincs nem.
Persze...
Dátum: 2013.04.05. 13:05:37
Idézet: Truth80 - 2013.04.05. 12:07:34
"Nincs gond. pálcával 3.5%-od van arra hogy találj térképet. Ez nem azt jelenti, hogy 100-ból fixen találsz 3-4-et. Lehet, hogy 100-ból 10 lesz, lehet, hogy csak 1. Szerencse kérdése.

További jó játékot!"

200-bol 1 darab. Peches vagyok biztosan.


2000 utan is ird be a statisztikadat.
Dátum: 2013.04.05. 09:56:59
2 nap tapasztalata a napi ajánlatokról:
ősköves cuccok 100%
kiégettből megvehető 0%
költség 225 őskő/hónap
Dátum: 2013.04.04. 14:48:11
Dettó. Lehet, hogy egységes mindenkinek?
Dátum: 2013.04.04. 14:47:17
Idézet: Miklós - 2013.04.04. 14:41:48
Az idomítós küldetés új verziója is mindjárt felkerül, 20. szint alatt csak 1 idomítást, 20-39. szintig 2 idomítást, stb fog kérni a program.


Tehát 180. szinten 18 idomítás?
Dátum: 2013.04.04. 14:44:10
Idézet: Quellon - 2013.04.04. 14:35:48
Azt nem írták és nem is tűnik annak, mert választható a listából, de tesztelni nem tudom, mert V1-en kész van, V4-en meg nincs rá se kövem, se LGY-m.


Úgy értem, hogy mindig beadja, vagy hol megkapom hol nem? Nem a dekrétumozásra gondoltam.
Dátum: 2013.04.04. 14:28:44
Idézet: Quellon - 2013.04.04. 13:50:55
Max-1 darabot. Azért írom így, mert szinttől függően változik a feladatok száma, de mindegyikben van 1 db vadászós, amit nem lehet dekázni, a többit igen, mindegyik költsége 10 őskő.


Jól gondolom, hogy az X nyert portya is fix?
Dátum: 2013.04.04. 14:02:33
Idézet: Gamer01 - 2013.04.04. 12:54:51
"Ebben az esetben viszont írj nekik addig, amíg nem törlik, mert ez korábban elfogadáshoz volt kötve, pont az ilyen szívatások miatt"

Nekem ez nem rémlik. De az viszont igen, hogy ha valakitől kapott és ő jobbat szeretne... Akkor manuálisan törölték az elsőt.


Nekem rémlik, hogy valaki állította, hogy van ilyen átveszem vagy sem opció, de müködés közben én sem láttam.
Idézet: Craslorg - 2013.04.04. 06:58:41
Ez szerintem spontán lexikális kérdés (az értékelés hibás, mert a válaszokban amúgy nem látok hibát). Véleményem szerint földrajz szakosoknak esetleg jó lehet, de egyébként nem igazán tartozik a nem lexikális adatokhoz.
(Érdemes azért ilyenkor magyar nyelvű oldalra hivatkozni, az uránnál a wikis bejegyzés végén is szerepel Kazahsztán.)


A közepén meg Kanada és Ausztrália, ami kb. 10 éves adat. De ez tényleg lexikális. (Minden számszerű adatnál felmerül ez, akkor is, ha nem a konkrét számértékre kérdezel, ami mindenképp enyhítő körülmény.)
Dátum: 2013.04.03. 18:25:33
Idézet: Offsboy - 2013.04.03. 18:03:19
30pp-n vagyok, nincs kedvem váltani


Erre való a szubplazma.
Dátum: 2013.04.03. 16:45:26
Most, hogy a világok közötti transzfer lehetősége megnyílt, az Omega szövetség felvételt hirdet V1-V2-V5 játékosok számára a V3 szerveren.

Amit mi kínálunk az a szerver, és a szövetség.

V3 - a laza szerver.
Ezen a szerveren az egy csatában bukható LE korlátozva van a győzelmi arányod függvényében. A rabolható LE, ha kétszer annyi győzelmed van, mint vereséged (2-es csataarány), 100-as szinten 2010 LE. Ha a csataarányod 1 alatt van, akkor az a lélekszívással tőled elszívott LE-t is csökkenti.
Ehhez jön a prémium bónusz. Amíg aktív a prémium tagságod, addig minden csatában a bukott LE-nek csak a tizedét veszíted el, tehát a fenti példában 201 LE-t. Ez a lélekszívásra is hat!
A fentiek gyakorlati előnye az, hogy ezen a szerveren olyan keveset tudsz bukni, ami gyakorlatilag elhanyagolható, így bármennyi LE-t magadnál hagyhatsz. Nem kell figyelned arra, hogy mikor jössz föl 15% alól, nem kell elköltened a LE-t kétóránként. Sőt. Megteheted azt is, hogy akár egy hónapig gyűjtögetsz, hogy ezt később hűségszilánkos segédlettel egyben használd fel.

Ezt a szervert tehát azoknak ajánlom, akiket zavar a hagyományos szerverek időrabló volta, a kötöttségek, hogy megadott időben oda kell ülni a gép elé, ha nem akarsz óriásit bukni. Itt bőven megteheted, hogy elindítasz egy 100-as vadászatot úgy, hogy nem tudod mikor kerülsz gépközelbe újra.


Omega - inkább nem írom le a jelzőt (szövetségi lapunkon megleled)
Az Omega szövetség úgy alakult, hogy egy korábbi szövetség tagjai úgy érezték, kisebb csapatban eredményesebben tudnának haladni. Kiváltak, hogy egy szűk baráti társaságon alapuló új szöviben valamivel szervezettebben, a maguk uraként folytassák a játékukat. Ahogy teltek az évek a szűk baráti társaság újabb és újabb értékes emberekkel bővült (meg olyan barmokkal is, mint én). Hamarosan kiderült, hogy nem kell elborultan, csupán nagyon konzekvensen játszani ahhoz, hogy egy ilyen csapat sikeres legyen. Márpedig, hogy az Omega sikeres lett, ahhoz nem sok kétség fűződhet. Íme pár mutató ami jellemez bennünket:
A szövetségi küldetésekben a legeredményesebbek vagyunk az összes magyar szervert figyelembe véve, 18 befejezett küldisorral a hátunk mögött, ami 70-es kastélyt jelent.
Nagyjából fél éve nem hívtunk vissza epikust, folyamatosan haladunk előre. Jelenleg 175-ös tárgyakat szerzünk.
A legtöbb bajnoki címmel rendelkezünk minden magyar szervert figyelembe véve (293), a legutóbbi vidalon, tegnap 9 tagunk gyűjtött be újabb medált.
Természetesen a szerveren mi rendelkezünk a legtöbb felépített épülettel, a legtöbb legyőzött epikussal és a legnagyobb lélekkúttal is.

Szövetségünkre jellemző még a metroszexuális értelemben frivol hangulat, és hogy eredményeinket, kudarcainkat, terveinket, elképzeléseinket ha csak lehet megvitatjuk egymással, hiszen a játék legfőbb vonzereje az, hogy társaságban játszhatunk. Pont ezért az Omega szövetség tagjainak, ahogy az eredményeinkből is látszik, kiemelten fontos a szövetség sorsa, amiért mindannyian komoly áldozatokra vagyunk hajlandóak.

Mit várunk tőled?
Elsősorban odaadást. Hogy számodra is fontos legyen a szövetség sorsa, és hajlandó is légy tenni érte.
Kommunikációt. Nem megyünk semmire 3 sülthallal, akkor sem, ha azok önállóan minden epikust levernek, és minden épületet felépítenek. Igazi emberek jöjjenek, akiknek van mondanivalójuk, és másokéra is kiváncsiak.
Szint. Ne legyél nagyon alacsony szintű, mert akkor a kút feltöltése is probléma, és nem fogod tudni viselni a kiütött epikus cuccokat sem.
Értelem. Az igényt, hogy megértsd a játékot és eredményesen játszd, akármi is legyen az az eredmény amit magad elé célul tűzöl.

Ha úgy érzed, hogy a fenti 4 követelménynek eleget tudsz tenni, keress meg engem itt, a külső fórumon privát üzenetben.
Dátum: 2013.04.03. 16:36:12
Idézet: Quellon - 2013.04.03. 11:53:05
Hát én 2009-ben érettségiztem és soha nem hallottam.


Ekvivalencia reláció nem volt? Hogy alkottatok faktor csoportokat anélkül?
Dátum: 2013.04.03. 16:34:36
Idézet: Offsboy - 2013.04.03. 07:36:22
Idézet: Kocos - 2013.04.02. 23:15:12
És az a vicces, hogy minden térképnél van valaki aki ezt nem érti, és el kell magyarázni neki.

Erre meg egy cimborám azt mondaná, hogy ne morogj már annyit, mert bolhás leszel.


A cimborádnak sajnos igaza van.