Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.07.07. 20:48:39
Kaland csatakban +TP-t ado targyak es VF is hat a csata vegi TP-re. Csak gondoltam szolok, hatha kiderul, hogy bug.
Dátum: 2010.07.07. 17:59:43
Vajon mennyire korrekt az eljaras azokkal szemben akik vampirfokuszt szereztek be entitasbol es nem Questort? Csak kerdezem. Nem tartozom kozejuk egyebkent, de tobbeknek adtam ezt a tanacsot.
Dátum: 2010.07.07. 17:55:52
Idézet: Miklós - 2010.07.07. 06:13:54
A játékkal több ezer játékos játszik, bizony előfordul, hogy olyan hibára bukkannak néhányan, amit mi nem találtunk meg (a helyzet az, hogy a cégnél több ezernél jóval kevesebb alkalmazott van). De számítunk rá, hogyha egy játékos hibát talál, jelenti: Felhasználási feltételek:
3. Játékban lévő hibák
Kérjük a játékosokat, hogy a játékban talált hibákat, úgynevezett bugokat jelentsék a bug vegzetur hu e-mail címen. Az ilyen bugok nem használhatók ki akkor sem, ha nem kerülnek azonnal javításra.

Őszintén remélem, hogy nem volt olyan játékosunk, aki úgy gondolta, a térkapu az is egyfajta portyázás, és ezért a fenti jelenség nem hiba, hanem feature. Aki viszont tisztában volt a fenti hibával, kihasználta, és nem jelentette, az bizony csalt. Sajnos, nem tudjuk, ki mikor jutott hozzá ilyen tárgyhoz, használta-e térkapuzás közben, és ha igen, feltűnt-e egyáltalán neki, hogy bónuszt kapott rá, és összesen mennyi LE-t szerzett így. Ezért minden szándékunk ellenére a hibával visszaélőket megbüntetni nem tudjuk (max.azt, aki ezzel nyíltan elhenceg), és az így szerzett LE-t sem fogjuk levonni. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy a hibát sürgősen javítjuk.
Arról az álláspontról, hogyha eddig így működött, akkor ezután is működjön így, hadd tápoljon belőle mindenki:

1. Az ilyen tárgy nem triviálisan megszerezhető. Aki eddig erről nem tudott (azaz a játékosok igen jelentős többsége) ha neki is áll most entitásból kinyerni (már ha nem maxolta ki, és tud vele haladni) akkor is további hátrányba kerül azokhoz képest, akik ebből már tápoltak.
2. Aki épp most / nemrégiben szerezte meg ezt a tárgyat, azért, hogy a hibát kihasználva előnyhöz jusson - nos, az szégyellje magát hogy nem jelentette a hibát ehelyett.
3. Aki eddig X ideig tápolt belőle, ha minden továbbra is így marad, további Y ideig fog tápolni belőle. Tehát aki ezután szerzi meg, és Y-K ideig tápol vele, semmiképp sem hozza be így a "lemaradását", inkább azt tovább növeli (ld. 1. pont).

Tehát ha minden marad a régiben, az csak annak jó, aki ezzel korábban is visszaélt, senki másnak.

Viktor - köszönjük a hibalistát!


Arcpiritoan felhaboritonak erzem a VISSZAELT szo hasznalatat, amit a leghatrozottabban visszautasitok MINDEN olyan jatekos neveben, aki ilyen targyat annak terkapuban mutatkozo elonyei miatt szerzett be, vagy aki ettol fuggetlenul szerezte majd tudomasara jutott a lehetoseg es hasznalta.

Ugyanis a lehetoseg tobbszorosen a jatekvezetes oldalarol visza lett igazolva, jova lett hagyva, sot volt hogy a jatekvezetes egy tagja magyarazta el, hogy ez bizony igy mukodik tessek csak kiprobalni.

Ennek fenyeben azt varom Miklos, hogy HALADEKTALANUL kovesd meg azokat akiket itt implicit csalonak nevezel, miutan csak a jatekvezetes altal kiadott informaciok alapjan jatszottak.

Talan idezzuk fel a tobb mint egy evvel ezelotti vitat, amikor a Gyemant horda tapossagarol ment a vita es mar ott kiderult, hogy a gyemant horda tagjai tobb LE-t kapnak terkapubol a bonuszuknak koszonhetoen, pedig az is a portya LE-t noveli. Ebben a vitaban te is aktivan reszt vettel, es nem emlekszem, hogy azt mondtad volna ezekre az ervekre, hogy ez csak bug amit javitani fogunk.

Arra hivetkozni, hogy a leirasban a portya szo szerepel es a terkapu nem portya eroteljesen allsagos dolog figyelembe veve, hogy a jatekbeli leirasok hianyossagai es pontatlansagai tobb nagysagrenddel haladjak meg a pontos es preciz megfogalmazasok szamat. Rengeteg informacio kering kezen-kozon, ez is egy ilyen volt. Raadasul logikusnak tunt a targy mukodese a terkapuban.

Azt hiszem annak kerek perec kimondasa, hogy aki ezel a lehetoseggel tisztaban volt, az semmilyen szempontbol nem csalo elkerulhetetlen. Ez a hiba csakis a jatekvezetes felelossege nem a jatekosoke!
------------

Ettől függetlenül, de a fenti tények bizrtokában érdemes megvizsgálni, azt, hogy mi a helyes eljaras a fenti esetben. Ki jut elonyhoz, ki hatranyhoz, hogyan hat ki a jatek egeszere ez es mi a helyes eljaras a fentiek fenyeben.

En mindenekelott azt emelnem, ki, hogy miutan ez eddig egy TELJESEN LEGALIS taktika volt, rendkivul demoralizalo (es biztos vagyok benne, hogy jatekostomeg csokkento) hatasu a korlatozas. Nem csak azoknak a koreben, akik veghezvittek vagy legalabbis nekikezdtek a taktika megvalositasanak, hanem a teljes jatekosallomanyra nezve, mert tovabb erositi a jatekvezetesrol annak megbizhatosagarol es korrektsegerol szolo altalanos negativ megitelest. Ugyanakkor ugy velem, hogy azon jatekosok csoportja, akik orulnek, hogy jajj de jo a sok budos tapolo megszivta elenyeszo az elegedetlenkedokhoz kepest.

Persze ez csak egy szempont. Ahogy Miklos mondta korabban a jatek hosszutavu letezese es kiegyensulyozottsaga szempontjabol neha meg kell lepni nepszerutlen intezkedeseket is. Vizsgaljuk hat meg, hogy ha a "hiba" nem lenne javitva, akkor milyen hatassa llenne az a jatekra. Ket fontos nezopontot erdemes megvizsgalni ugy velem.
Egyreszt a karakterek erossege a szintjukhoz kepest - igen ez fontos az NPC ellenfelek miatt. Itt a hiba javitatlansaga szamottevo elonyt jelent, de a VF szakertelem bevezetes ota az eredetileg tervezett szint-ero gorbetol a tobbseg olyan mertekben tert el, mint az Alapitvany elore elrendezett idovonala a valosagtol Oszver megjelenesevel. Tehat azt gondolom, ez onmagaban nem lehet erv plane, hogy a fejlodesben nagysagrendbeli kulonbseget ez azert nem jelentene.
A masik szempont az, hogy akiknek a gyors szovetsegi epites kovetkezteben hamarabb all rendelkezesre az 50-es terkapu, annak az ezaltal szerzett elonye akar megduplazodhat. Ez valoban aggalyos lehet, am ennek a kerdesnek a kezelesere elegendo, ha a plusz terkapu szintekbol szarazo bonuszt fixaljuk le, alakitjuk at olyan modon, hogy arra a + LE rablo targyak ne hassanak.
Igy elkerulheto lenne a "hiba" nagativ hatasa, es a tomeges demoralizacio is.

Kerlek Miklos gondold at, hogyan lehet a problemat UGY kezelni, hogy azt a jatekosok ne arculcsapasnak, hanem egy kezfogasra nyujtott keznek tudjak ertelmezni.
Dátum: 2010.07.06. 13:00:37
Az eddigi V4-eken nem ugy volt, hogy ha tobben voltak top szinten mind kapott jutalmat, nem csak az akinek a legtobb TP-je volt? Ha igen, akkor miert valtozott ez?
Dátum: 2010.07.05. 14:24:45
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.07.05. 13:58:20
Értem köszönöm. Az esetleg lehet tudni, hogy mely alapszinttől kezdődnek a max 3-as pontot kapható állatok?


3-as szinttol. Mivel max annyi pontot kaphat az allat (osszesen), mint az alapszintje, igy az egyes szintu egy a masodik szintu max 2 pontot kaphat egy szintlepeskor.
Valojaban persze te arra vagy kivancsi, hogy mi kell ahhoz, hogy az allat 3 pontot kapjon szintlepeskor. 41-es kennel. 49-esnel jar a 4 pont.
Dátum: 2010.07.05. 14:23:12
Idézet: Bruti77 - 2010.07.05. 13:44:16
Hogy felejted le a ki nem jelzett szakertelmet?


A felejtesi listaban kell megjelennie. Ha nem teszi reklamalsz, aztan ugy jarsz mint en a vezetokeszseggel, amit tul nagy tap lenne felejthetove tenni. (Mondjuk a mai napig nem ertem miert.)
Dátum: 2010.07.05. 14:21:57
Idézet: PottomPanna - 2010.07.05. 13:51:35
Nem. Összesen ennyit kaphat. Maxos kennelnél 3pontot kap szintlépéskor.


4-et.
Dátum: 2010.07.05. 14:19:13
Idézet: Miklós - 2010.07.05. 04:34:50
Az irányitottat én is kicsit erőltetettnek éreztem, de a meglevő szakik között már nem volt más választási lehetőség.


Mondjuk nem is annyira az a baj, hogy eroltetett, hanem inkabb az, hogy nem csinal semmit. Alternativ javaslatom (egyelore) nincs.
Dátum: 2010.07.05. 13:27:21
Idézet: Bruti77 - 2010.07.05. 10:08:22
0%-os fertozottkent nem mukodik a sajat hordambeli tamadok ellen peldaul?


Siman mukodik sztem.
Persze ettol meg erdemesebb lefelejteni.
Idézet: FeketeS - 2010.07.05. 11:48:04
Jövőre is így fog szerepelni, hogy idén...
Javítsd át 2010-re


A meglkatas jogos, ugyanakkor ne tedd fel, mert minden autoversenyes kerdes mar szerepeltet kap, ha egyebkent minden szempontbnak megfelel. Lasd Miklos leirasa.
Idézet: Craslorg - 2010.06.30. 18:39:55
[...] Az NBA-ről talán azokat lehet tudni, hogy ki szerezte a legtöbb pontott [...] egy meccsen (Chamberlain)


Ezt megkerdeztem anno, es kihullott 25%-kal.
Idézet: Semelyik - 2010.06.30. 18:01:04
Az armstrongos kérdés a maga nemében egyedülálló lehet, ha ezt kiemelte a kérdés, és ez tényleg akkora megismételhetetlen sportesemény [mindent nem tudok a kerékpársportról, hogy ezt igazán a helyén kezeljem], akkor el tudok képzelni ezek között egy kis minőségbeli lépcsőt.


Armstrong 7-et nyert zsinorban. Rajta kivul 3 5-szoros nyertes van, Eddie Merckx, Bernard Hinault, Miguel Indurain (ezeket fejbol irtam, de mindjart ellenorzom). Tevedtem negy 5-szoros van Jacques Anquetil a 60-as evekben nyert 5-szor. 4-szeres nyertes nincs.
Szoval sztem olyannyira kimagaslo egyenisege sportjanak, mint Schumacher vagy Rossi.
Idézet: Whisky01 - 2010.06.30. 17:47:30
Sziasztok!

Az iránt érdeklődnék, miért csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ arra a kérdésre, hogy melyik csapat lett a legutóbbi NBA-bajnok!
Azt hiszem, a kosárlabda nem népszerűtlen sportág itthon sem. Aki olvas újságot, olvashatta (1 hónapja sem volt), aki hallgat rádiót, hallhatta (a sporthírekben bemondták...), aki néz sportadót, láthatta ( volt "emberi" időpontban ismétlés, nem kellett éjjel kettőkor vagy háromkor felkelni).

Illetve oké, legyen, hogy csak speciális érdeklődésű réteg tudhatja. Viszont akkor miért kapok olyan kérdést (pont ma), hogy Lance Armstrong hányszor nyert egyhuzamban Tourt? Úgy érzem, hasonlóan specifikus kérdés...
Illetve tegnap, hogy mennyi alaptőke kell egy "Részvény Társaság" (szó szerint így írta a részvénytársaságot...) alapításához. Ez nem spéci kérdés???


Ugy, hogy legutobb mindenkeppen helytelen. Evekre lebontva sem hiszem, hogy kopni vagni kene, de peldaul egy olyan kerdes, hogy ki az az edzo, aki 1991 es 2010 kozott 20-bol 11 bajnoksagot nyert, 6-ot a Chicago es 5-ot a Lakers csapataval, az nalam boven jo lenne. Igaz nem sportolo, csak edzo, de ez van akkora teljkesitmeny, amit lehet tudni.
Idézet: Gabeen - 2010.07.03. 13:54:06
volt egy ilyen kérdésem:
Melyik sport kiválósága Kobe Bryant?
1.Jégkorong
2.Kosárlabda
3.Labdarúgás
4.Baseball
visszaírták hogy ezt csak egy bizonyos érdeklődésű réteg tudhatja a választ!
(a GOOGLE a barátod!!!!)


Egyetertek, ez hibas ertekelesnek tunik.
Dátum: 2010.07.05. 06:21:48
Idézet: Almási Viktor - 2010.06.29. 16:52:09
Azt a 400 feletti CSP-t már buktad, és nem fogod sehogy sem visszakapni.
Ez a szabály.


Nem igy van, van lehetoseg, hgy visszakapd a CSP-t. Ujjitsd meg a premium tagsagot es irj Baratynak.
Dátum: 2010.07.05. 06:19:25
Idézet: Freez - 2010.07.03. 18:52:12
Remélem Baraty nyaralás után megoldja.


Sztem egyszeruen csak torolt. Erdekessegnek irtam be.
Dátum: 2010.07.05. 06:18:13
Idézet: Blazek - 2010.07.04. 22:55:42
és akkor minden cucc lejárati ideje előtt, hirtelen mindenki elmenne két hétre nyaralni, és megkapná előre a dukátokat. ez sztem nem fog megvalósulni.


Utana kene megkapnia.
Beirod hany napra mesz nyaralni, addig inaktiv a dukatvasarlas az aukcioshazban es a vegen megkapod a dukatot.
Dátum: 2010.07.04. 00:31:45
Elődöntők:
07.06. 20:30: Uruguay - Hollandia 0-1
07.07. 20:30: Spanyolország - Németország 1-3
Dátum: 2010.07.03. 18:36:10
Ma, 13:38 az aukción megvásárolta a következő tételt: A taumaturgia kisebb köve 0 aranydukátért.
Dátum: 2010.06.30. 05:50:30
Hollandia-Brazília 1 - 2
Uruguay-Ghána 1 - 0
Argentína-Németország 1 - 2
Spanyolország-Paraguay 1 - 0

Golkiraly: David Villa