Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.05.28. 11:05:10

Miről kapta a nevét az ónos eső?

Semmi köze semmihez, ez a neve és kész!
Mert sok ónérc található benne.
Mert olyan érzetet kelt, mintha fémes bevonatot képezne.
Ónoson esett a világon először ilyen


Miért kell két ötletes rossz választ elrontani egy idióta harmadikkal?
Dátum: 2009.05.28. 10:18:55
Nekem ott van a megfelelő helyen, ahol eddig is volt. Biztos van elég LE-d? Csak mert ha nincs, akkor szerintem a gomb sem jelenik meg.
Dátum: 2009.05.27. 21:38:41
Az nyer, aki többet sebez, vagy aki kivégzi ellenfelét, illetve az elájul. A játékleírásban megtalálod, melyik tulajdonság mire jó, gondolom ezt ne részletezzem unalomig. Amivel nagyon jól lehet viszont veszíteni, az a vakító fény, és a hozzá hasonló nem sebző varázslatok, bele értve azt is, ha nincs varázslatod. Nyilván, ha részletesebb leírást akarsz arról, hogy miért kapsz ki, akkor többet el kell árulnod magadról
Ha valaha elolvastad volna, milyen kvízkérdéseket írjál, bizonyára rájöttél volna, hogy kivétel nélkül minden végzetúrral kapcsolatos kérdés vissza lesz dobva. Na meg azok a kérdések is, amikre szinte odaírják, hogy "ez a jó válasz, nehogy a másikra kattints!". Szóval ezzel a második és harmadik kérdésed "kipipálva" Az elsőhöz kellettek volna normális válaszlehetőségek, akkor talán át is megy. Az élet egyszerű, bár látom neked is hőzöngeni egyszerűbb.
Dátum: 2009.05.26. 15:28:16
Blue-Ray Disc nem létezik, mivel odaát a tengerentúlon nem lehet értelmes szavakat levédetni. Éppen ezért Blu-Ray Disc-nek hívják. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc) Mindazonáltal... ne egy betűn múljon a válasz helyessége...
Dátum: 2009.05.24. 17:20:19
Akkor valószínűleg olyan kérdést tettél fel, amit valamikor valaki egyszer már feltett. Valószínűleg, mire kiértékelik a kérdésedet, "már szerepelt" választ fogsz rá kapni, és akkor tehetsz fel új kérdést. Ha szerencséd van, akkor elfogadják, mert az értékelők nem találkoztak még a másik ugyanolyan kérdéssel, vagy nem emlékeznek rá.
Dátum: 2009.05.23. 14:20:31
Idézet: Zaccmester - 2009.05.23. 14:03:41
Amennyiben a háborúk pörgését akarjuk, akkor érdekelté kell tenni a BCS-s szövit is, de ő csak 1-et indíthat. A LE nyereségbe nem piszkálna egyik épület sem, mivel a két alapfunkció csupán a kútvédő időszak, illetve a portyázási gyakoriság békeidőszakban.

Ha békecsarnokom lenne, megijesztene a gondolat, hogy mostantól megduplázódnak a veszteségeim (hiszen az 5-ös BCS 50%-ot véd), ha ezt bevezetik. Egyébként az előbb ezt kicsit félreértettem, mert azt hittem, hogy csak arra gondolsz, amikor a BCs-s nyer, akkor kevesebbet kap, ha ő támadott.

Idézet: Zaccmester - 2009.05.23. 14:03:41
Az utolsó mondatoddal meg is válaszoltad magad. Sokszor jobb az egyszerűség, mint az agyon bonyolítás. Sok példát láttunk már erre a VU fejlesztésekben, amit aztán lehetett foltozgatni ugyan, de tökéletesnek távolról sem nevezhetőek.


Sok mindentől távol járunk a tökéletestől, és ez így lesz mindig, amíg vannak fejlesztések, vagy amíg hallgatnak a játékosokra. A játékosok töredékétől eltekintve mindenki azt akarja, hogy ő a szabálymódosításokból/fejlesztésekből profitáljon, legfőképpen azok kárára, akik eddig őt ütötték. Mind egyéni, mind szövetségi szinten.

Idézet: Zaccmester - 2009.05.23. 14:12:09
Parasztság pofára pontozgatni, többet érnénk az érvelésekkel...

Módosítás: felfelé sem igénylem, csak együtt szeretnék gondolkodni MINDENKIVEL. Jó lenne úgy alakítani szabályokat, amik legalább közelítenek az elfogadható szinthez az összes játékosnak és szövetségnek.

Van aki a pontozással játszik, és van aki a játékkal. Ízlések, és pofonok Hagyd őket figyelmen kívül.
Dátum: 2009.05.23. 13:55:26
Idézet: Zaccmester - 2009.05.23. 13:40:49
BCS - szövetségi épület, azaz egyetlen funkciója a kút védelme, a szintjének megfelelő időtartamra, tehát max. 22 nap! "Büntetésnek" elég az egy hadüzenet kiküldésének lehetősége, a LÉ elvonásnak győzelem esetén jogosságát vitatom, hiszen (állítólag) cél a játék háborúkkal történő színesítése(?).


Békecsarnokot elvileg az épít, aki nem akar háborúzni. A békecsarnokos, csak akkor zsákmányol kevesebbet, ha ő támadott, amit ha tényleg elkötelezte magát a béke mellett, nem tesz. A probléma szerintem abból áll, hogy a túl sokan építették fel a BCs-t, olyanok is, akik nem békére vágytak, mert nem volt ellenszere, és most, hogy van, kiderült, hogy a HCs sokkal erősebb annak, aki háborúzik. Ha egy háborúban mindkét fél rendelkezik háborúcsarnokkal (főleg, ha azonos szintűek), két hét után, ahol a győzelmek száma között csak 10 eltérés van, a háborúcsarnokból adódó LE minimális.

Idézet: Zaccmester - 2009.05.23. 13:40:49
- a háború legalább 3 napja zajlik, és az egyik fél legalább kétszerannyit nyert, mint a másik (illetve önkéntes kapituláció): kútméret 50%-a a jutalom.
- A háború legalább 1 hete zajlik, és az egyik félnek legalább 100-zal több győzelme van: kútméret 25%-a a jutalom.
- A háború legalább 2 hete zajlik, és az egyik félnek legalább 10-zel több győzelme van: kútméret 10%-a a jutalom.
Ha egy háború legalább 3 hete zajlik, akkor döntetlennel ér véget, nem kap senki LE-t, és nem jön létre békeszerződés.

Ezzel a példával szerintem átláthatóbb, érthetőbb és korrektebb lenne a háborús rendszer. Valamint valóban felpörgethetné a háborúkat, míg a jelenlegi rendszer megköveteli az azonnali kapitulációt.
Várom a hozzászólásokat és együtt gondolkodásokat.


Tehát, ha a támadó vele egyforma erősségűt támad, akivel két hétig hadakoznak, akkor jutalma csekély, de ha megtámad egy szövetséget, ami ellent sem tud állni, jó sok LE-t kap. Ha a háborúkat akarjuk szinesíteni, ne a farmháborúkat kényszerítsük. Értem én, hogy így meg az ellenállás van büntetve, de szerintem nem ez a megoldás. Sokkal inkább TÖ-Szö átlagban gondolkodnék, amibe nem számolnám bele azokat, akik nem tudnak ütni az adott háborúban, a láthatatlanoknál meg rászámolnám a bónuszt. A katakombáknál lehetne súlyozni, hogy a háború mekkora részéből vette ki a harcot. Csak ez kissé bonyolult, átláthatatlan, és pont ezért ki tudja, milyen hátrányokkal jár.
Dátum: 2009.05.22. 20:38:57
Ha van háborúcsarnokuk, akkor minden egyes győzelmük növeli a LE-t, amit hoznak majd az elszámolásnál, ha nincs, akkor teljesen mindegy, mivel nem számít a végeredmény szempontjóbál, hogy önként kapituláltál, vagy automatikusan. Ha ebben a háromnegyed órában azt akarod, hogy már ne üssenek, kapituláljatok, de szerintem ez nem oszt nem szoroz.
Idézet: Kupek - 2009.05.22. 13:41:38
Sziasztok
Segítene valaki,mit rontotta el?
Felső-Magyarország fejedelme és Erdély fejedelem(Késmárk, 1657. szeptember 25. – İzmit, 1705. szeptember 13.)?

Thököly Imre
II. Rákóczi Ferenc
Bethlen István
Zrínyi Ilona

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Nincs kérdőszó, meg a kérdésed egyáltalán nem egy mondat. Alapos átfogalmazás kéne neki, de ebben sajnos megfelelő történelmi tudás híján nem tudok segíteni

EDIT: Utánanéztem, hogy a dátumok születést illetve halált jelentenek. A gugli Ízmit helyett mindenáron Ízmirt akar, hiába nem ez szerepel az utána következő forrásokban. Remélem ezért nem kapsz majd még egy helyesírási hibát, ha a kérdést megfogalmazva újra felteszed.
Próbáltam ezalapján átfogalmazni a kérdést, de minenképpen vontatott és erőltetett lett, remélem neked jobban megy majd.
Két problémám lenne ezzel. Egyrészt ezután a játékos nevelgeti a kis kariját, sok kontaktusa nem lesz mással, mivel mindegy, hogy kit ver le, esetleg a háború hoz kis változatosságot. Másrészt a gyenge karik ismét csak lemaradnak, hiszen őket biztonsággal le lehet csapni, amíg van ép-jük, ugyanannyi LE-t adnak, mint bármelyik másik a szintjükön, tehát nem lesz érdemes erősebbet támadni. Vagyis ők lesznek állandóan agyonverve, minden szintnek a leggyengébbjei. A pókok meg extra szabad utat kapnak, amivel persze nem érnek annyit, mint a mostani rendszerrel, de többet senki nem fogja őket támadni, hiszen minek.
Dátum: 2009.05.21. 20:21:02
Igen, de ha csak 25+25, akkor eleve 25-tel kevesebb a szakiösszeged, nem? Tehát akkor csak annyi a különbség, hogy megspóroltál 25 szakifejlesztést.
Dátum: 2009.05.20. 14:12:17
Idézet: Mormord - 2009.03.26. 18:37:36
Pár huszárral lépegetős:
a; Hány mezőből áll a legkisebb olyan négyzet alakú tábla, amit egy huszárral be lehet járni?
b; Hány mezőből áll a legkisebb olyan téglalap alakú tábla, amit egy huszárral be lehet járni?
c; Hány mezőből áll a legkisebb olyan egybefüggő tábla, amit egy huszárral be lehet járni?

Bejárás alatt azt értem, hogy elindulsz valahonnan a táblán, aztán szabályos lólépésekkel rálépsz minden mezőre anélkül, hogy valamelyiket kétszer érintenéd. Egybefüggő alatt meg azt, hogy minden mező legalább oldalával érintkezik a többivel, vagyis ha van egy bástyám, akkor mindegyik mezőről el tudom érni mindegyiket, anélkül, hogy közben ki kéne lépnem a tábláról.


Közben volt egy kis kiegészítés, hogy a 0 illetve 1 mezőből álló táblát azért nem fogadjuk el...

a; Az 5x5-öst már be lehet járni, pélául a sarokból indulva spirálban befelé. (a1-c2-e1-d3-e5 - c4-a5-b2-c1-e2 - d4-b5-a3-b1-d2 - e4-c5-a4-b2-d1 - e3-d5-b4-a2-c3, remélem nem szúrtam el, nincs előttem tábla) A 4x4-est nem lehet bejárni, a következők miatt: Minden sarokba két helyről lehet belépni, ugyanarról a két helyről ahova a vele szemben lévő sarokba. Tehát ha az egyik sarokba belépek, majd ki, akkor ha belépnék a vele szemben lévő sarokba, akkor nem tudnék kilépni. Amennyiben sarokban kezdek, vagy ott fejezem be a bejárást, egy-egy ilyen kiküszöbölődik, de sajnos nem lehet mindkettőt egyszerre megcsinálni.
b; A 3x4-es táblát be lehet járni (a1-c2-a3-b1 - d2-b4-c1-a2 - c3-d1-b2-d3), ennél kisebbet nem. Ha a tábla egyik irányba csak 2 hosszú, akkor azon a ló nem tud "megfordulni", a 3x3-asnak meg nem lehet a közepére lépni sehonnan.
c; Feljebb Zoltanszon írta, hogy a 3x3-as pont jó a közepe nélkül, ami pont 8 lépés, ezen még annyit tudnék javítani, hogy ha az utolsó lépést kihagyja, a tábla akkor is összefüggő marad, ez így 7 lépés.
Dehogynem Üsd őt nyugodtan, feltéve, hogy le tudod győzni. Legfeljebb picit ideges lesz, de egy ilyen levél után ez elnézhető probléma.
Dátum: 2009.05.19. 20:28:22
Nem, nem hiba. Nézz fel a állatok oldal tetejére, találni fogsz egy külön fület rá.
Dátum: 2009.05.19. 13:24:42
Rejtély, de csak addig, amíg valaki el nem éri a 100%-ot. Nyilván 101% már nem lesz
Dátum: 2009.05.15. 17:05:56
Az élet tartogat érdekes meglepetéseket
Dátum: 2009.05.14. 21:19:26
Nézd, én nem értékeltem, de szinte biztos, hogy nem engedtem volna át. Elég valószínű, hogy a többiek, akik írtak hozzá, ők sem értékelték, mert aki értékeli, az ki szokta emelni, hogy "igen, én értékeltem". A játékodat ne egy rossz kvízkérdés "csessze el", az idegesség rosszat tesz, ha sokáig akarsz élni. Egyébként feltételezhetően a "Nem fogadták el a kérdésemet - Miért?" topikban válaszolgató embereknek nem az okoz kielégülést, ha visszadobnak egy kérdést, mert rossz kérdés százszámra akad, sokkal inkább örülnek, amikor találnak egy jót, egy ötleteset. (Szóljon rám, aki annak örül, ha visszadobhatja más kérdését!)
Egyébként ha a "válaszolok" gombot használod, azt is látjuk, hogy kinek szántad kedves szavaid.
Dátum: 2009.05.14. 21:08:57
Bár már az előző helyen is kapott pár értelmes választ. De összefoglalom neki: Mi a kérdésnél 4 értelmes választ szerenénk látni, de különben is szerepelt már.
Dátum: 2009.05.14. 20:47:22
De, megjelenik. Különben a klántársaim nagyon utálnák, hogy abból számolom, ki mennyit fizetett a héten