Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Idézet: Bogyo111 - 2009.06.14. 14:20:33
Sziasztok!

A kérdésem "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! Ez volt az:

Hogyan esett el Temesvár 1552-ben?

Árulás következtében.
A törökök berobbantották a falat.
A védők feladták. <--ez a helyes
Nem is esett el.

Ez a válasz a "Gárdonyi Géza: Egri csillagokban" benne van, nem is kell hozzá történelem tudás. Kérlek írjátok meg mi volt a gond.


A "Nem is esett el" válaszlehetőséget cseréld ki valami jobbra, mert az ilyen "Nem is" válaszok rettentően rontják a kérdés színvonalát. Szerintem csak ennyi a hiba, de majd jönnek mások, és kiegészítenek, ha kell.
Idézet: Cerberos - 2009.06.14. 11:57:04
Nekem is tele van a hócipőm az értékelőkkel. Már sokadik kérdésemet utasítják el különböző indokkal. Lehet, hogy ki kellene írni, hogy ne tegyetek fel több kérdést mert úgyis el lesz utasítva. Pl. a legutolsó kérdésem:
Hogyan lehet az angol billentyűzeten a "@" karaktert bevinni a számítógépbe?

Alt Gr + v
Shift + 2
Alt + v
Ctrl + 6

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

A "Hány lába van a lónak ?" el lett fogadva akkor ez mitől könnyű (mert mondjuk nem "számtan feladat")? Azért kíváncsi lennék, hogy 10 emberből aki magyar billentyűzetet használ kapásból hányan vágnák rá a helyes megoldást. Ugyanakkor hasznos tudást is tartalmaz, mert a neten több olyan oldallal találkoztam amely átváltja a beviteli billentyűzetet angolra és elég nehéz a mail címet beírni. Azelőtt meg érdektelen lexikális tudás miatt lett elutasítva a kérdésem én meg folyamatosan kapom az idióta focis - évszámos kérdéseket. Számomra a focis kérdés az érdektelen. Az évszámos meg nem megengedett. Jó vannak olyan évszámok amit érdemes tudni, de azt nem, hogy az akármelyik focista mikor mit csinált.
Üdv.
Cerberos


Ki kell, hogy ábrándítsalak, egyszer már volt probléma abból, hogy valaki elkezdte feltenni a billentyűzetének a gombjait, ez teljesen értelmetlen kérdés. Ilyen alapon megkérdezhetném, ezeket a karaktereket mivel állítottam elő: ŠŘ˝Ż░ █ Az ASCII tábla és a billentyűzetkiosztás nem kvízbe való. Ajánlom figyelmedbe a következő mondatot, amely ugyan nem tőlem származik, de gyönyörű válasz a hozzászólásod második részére: "Más hibás kérdésétől a tied nem javul meg"
Amúgy segítek, angol billentyűzeten is működik az Alt+6-4 kombináció a kukacra.
Dátum: 2009.06.14. 13:14:23
Kit nevezünk a "Legnagyobb Magyar"-nak?
Kossuth Lajos-t
Széchenyi István-t *
Engem
Orbán Viktor-t

Te is csak töröd az-t magyar-t? Egyébként hiányolom a negyedik normális válaszlehetőség-t az "Engem" hely-tt.

Eddigi csatáidban milyen információkat kapsz?
Mi legyen a vacsorád
Eddig kik hívtak ki *
Mennyi LE nyertél eddig
Meddig tart ez a játék

Hányszor írtam már, hogy a végzeturas kérdéseket NE tegyenek fel... Jelen esetben valaki nem csak ezt, de a játékot sem értette meg.
Dátum: 2009.06.13. 16:22:01
Idézet: Bandikusz - 2009.06.13. 15:17:35
sziasztok! Nem értem hogy másoknak ot vannak a 30-40-es állatai én meg itt vagyok egy 5-ös szintű brutális orkal aminek 16-os az alpszintje és hogy hogyan lehetne nekem is ekkora állatom/állataim

Idézet: D4vid - 2009.06.13. 16:07:32
Sok portyát nyersz

Valamint rendelkezel magas intelligens kedvenc szakértelemmel.
Idézet: Gibbon1985 - 2009.06.12. 18:53:18
Minek a rövidítése a T.P.S. pc-s játékok esetében?

Telephone Preference Service
Toshiba Production System
Thirst Person Shooter
Thinking People System

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Meg tudja nekem mondani, valami nagyon okos ember, hogy mért? Angol tudás ennyire rossz? Vagy ennyire senki nem hasznája vagy ismeri a PC-s játékokat? Ne hiszem el! Jól esik másokkal szívózni, akik normális kérdésekkel próbálkoznak? Nem írok már kérdéseket csak egy kibaszott küldetéshez kell. Nem azért nem írok mert a mocskos Forma-1 es kérdések nagyon meg felelnek itt a kultúrának. Az is megfelel, hogy Győzike mikor ment el WC-re és ott mit csinált. Igen kedves olvasó, látod rajtam, hogy ki vagyok bukva. Jól látod! Mert akkor ha nem lehet megcsinálni egy kib...... küldetést, akkor ne tegyék bele a kedves játék készítők. A tököm ki van, hogy tele van a rendszer szar kérdésekkel, a normális kérdéseket pedig rögtön kidobják. Kívánom annak a kedves embernek, aki valaha ide rossz kérdést írt, hogy sorvadjon el. Mocskosul kezdem unni, hogy a normális emberekkel szívóznak. Azt hittem ez egy normális közösség, de kezdem látni, hogy itt is egyre több, a "szívozzunk másokkal, mert attól rosszab lesz nekik" típusú barom.

Tiszteletem


Mielőtt ilyen kedves dolgokat írsz le, nézz picit utána, mondjuk mit jelent magyarul. A Thirst Person Shooter, az valami Szomjúság Személy Lövöldözést jelentene (szomjas emberekre való lövöldözés?) Az a probléma, hogy ez nem csak elírás, hanem jelent is valamit. Egyébként a TPS "Third-Person Shooting"-ot rövidíti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Third-person_shooter
Idézet: Moz'Gron - 2009.06.12. 18:05:56
A Végzetúrban miket helyezhetünk el fegyverünkben/páncélunkban/pajzsunkban?

Erőköveket
Fókuszkristályokat
Hatalom gömböket
Varázsrúnákat


Azt szeretném tudni, hogy ez a kérdésem miért kapott rossz értékelést azzal az indokkal, hogy csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja rá a választ? Szerintem aki játszik a Végzetúrral, az mind tudja rá a választ...

Azért mert a végzeturas kérdések rendszerint ezt az értékelést kapják jobb híján. A lényeg, hogy kerüld a végzetúrra vonatkozó kérdéseket.
Mátyás király nagybátyja, annyi biztos. Szerintem a válaszok végére ne írj pontot, különben tetszik.
Dátum: 2009.06.12. 16:35:09
Abból amit te aznap az első bekamrázásod után termeltél megkapja az 1%-át, pont úgy, ahogy ajánlás esetén. Őskövekre ez nem vonatkozik. Neked ebből semmi plusz károd nem származik, hacsak nem az, hogyha jól termeltél, akkor másnap is visszamegy hozzád.
Dátum: 2009.06.12. 13:40:04
Hogyne lenne. Ha úgy döntesz, hogy kell neked az a plusz öt szint, akkor átmenetileg legyengülsz, és a kisebb szövetségek is le tudnak ütni. Cserébe utána a +60 támadásod és védekezésed helyett +75-öt kapsz. Ahogy talán Jerikó megfogalmazta, ez egy szakadék, amit vagy átugrasz, vagy végleg a túloldalon ragadsz.
Dátum: 2009.06.09. 21:32:05
Idézet: Firemancs - 2009.06.09. 21:27:52
A kalandra fal egyik műsorvezetője volt.

Vágó István
Sebestyén Balázs
Fábri Sándor
Friderikusz Sándor


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Kinek a műsora volt a kalandra fal.

Vágó István
Sebestyén Balázs
Friderikusz Sándor
Fábri Sándor


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.
Elég béna vagyok hogy nem tehetek fel kérdést és őrülnék ha legközelebb sikerülne.

Először is, rossz topik. Keresd a "Nem fogadták el a kérdésemet - Miért?" topikot.
Másodszor, a kérdések végén használj kérdőjelet, különben minimum helyesírási hibát kapsz. Ja, Kalandra fal is nagybetű, amennyiben cím.
Harmadszor, ha egy kérdést nem helyesírási gonddal dobnak vissza, akkor felesleges még egyszer megpróbálni.
Egyébként a túl könnyű értékelést én sem értem, én maradtam volna a speciálisnál.
Dátum: 2009.06.02. 19:29:15
Bármily hihetetlen, olvastam. Ha a véleményem alapján szerinted én "nagyon okos" vagyok, hát rendben, sok dolgon nem változtat. Pusztán csodálkoztam, hogy visszahoztál egy márciusban felvetett dolgot.
Dátum: 2009.06.02. 18:23:50
Ha az egészség elnyelést ad, akkor könnyen fontosabb tulajdonsággá válik a védekezésnél. Most pedig az egyik leglényegtelenebb tulajdonság. Szóval a nem borulna semmi kicsit túlzás.
Idézet: Ppisti - 2009.06.02. 18:16:25
Üdv
Szeretném tudni hogy e kérdés miért rossz.

Melyik cég a világ vezető mobiltelefon gyártója ?

Siemens
Nokia
Sony Ericsson
LG

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Wikipédia:A Nokia Corporation jelenleg a világ legnagyobb mobiltelefon-előállítója, a világpiaci részesedése kb. 36% volt 2006-ban.

Elavulhat, dátummal jobb lenne.
Nem tudom, megértetted-e a reakciókat, amit a kaptál rá a másik topikban, de pusztán egy ember mondta, hogy neki tetszik, aki egyúttal azt is állította, hogy nem járatos a témában. Rajta kívül volt még kettő másik, aki azt írta, hogy ezt a kérdést fel ne tedd. Legalábbis elsőre ennyit számoltam össze. Egyébként nem csak ott vérzik a kérdés, hogy speciális (mert ilyennel már csak kirívó esetben foglalkozom), de a válaszok sem pontosak.
Idézet: Petking5 - 2009.06.01. 14:42:36
Melyik nem tartozik a halál ereklyéi közé (Harry Potter) ?
köpeny
pálca
gyűrű


Miféle kő, gyűrű, pálca és köpeny? Csak úgy találomra egy? Azért ez nem így működik. Mondjuk ha azt írtad volna, hogy láthatatlanná tevő köpeny, legyőzhetetlen erejű pálca, feltámadás köve és mondjuk bölcsesség gyűrűje, akkor már közelebb jártál volna ahhoz, amit én elfogadnék. Mindazonáltal, nem értékeltem a kérdést, de ez senkin nem segít.
Dátum: 2009.05.31. 19:10:50
Hogyan osztunk el törtet törttel (mi a szabály) ?
egyáltalán nem lehet elvégezni a műveletet
a nevezőt a nevezővel és a számlálót a számlálóval
közös nevezőre hozunk
reciprokkal szorzunk

Amellett hogy van egy "nincs ilyen" tipusú válaszlehetőség, két helyes megoldás is van. A helyesnek megjelölt válasz (reciprokkal szorzunk) még igénytelen is. Az osztónak veszem a reciprokát, nem csak úgy általában szerzek egy reciprokot, amivel aztán megszorzok valamit.
Dátum: 2009.05.31. 13:39:07
Ezzel semmi gond, az első körben a 68k-ból 28-at használtál fel, így maradt 40, mivel az épület befejezésekor több LE-t nem tesz már bele. Utána egy-két perccel később már az új szintet építetted. Ha utánaszámolsz, így a számok körülbelül stimmelnek. Más logikus magyarázatot nem tudok.
Idézet: Hastin - 2009.05.30. 10:54:19
Üdv mindenkinek!

Először is nem akarok csalással vádolni senkit, csak érdekelne a következő dolog:

-7. szintű valaki (ezzel még nincs gond )
-kb +139000 LE-t portyázott össze eddig (nem rossz, biztos nagyon-nagyon-nagyon rég óta játszik)
-van egy 19. szintű harcoló állata (hát ez azért elgondolkodtató...)
-és végül van egy epikus gyűrűje (de honnan???)

én nemrég kezdtem a játékot és még rengeteg mindenről fogalmam sincs, de kicsit számolgattam, és ez a 19. szintű állat nekem 9-nél kisebb szintre nem nagyon jött ki... (a többi dologba bele se gondoltam...)

Szóval kérném, hogy valaki "fejes" vagy "nagytapasztalatú" írjon már egy rövid magyarázatot, hogy lehet ilyet összehozni (ha egyáltalán lehet)! Ha tényleg van ilyen LEGÁLIS megoldás, akkor őszintén bocs a gyanusításért (pláne, ha magára ismert az illető)!

Tisztelettel Csabi!


A trükk az, hogy nem vadászik, csak portyázik, abból viszont kiválogatja a jól fizető áldozatokat. Sajnos jópáran a sokadik lefarmolásuk után sem jönnek rá, hogy védjék a LE-jüket, úgyhogy mostanában ez egy nyerő taktika lehet. Az epikus gyűrűje nyilván a szövetségétől származik, gondolom valami nagy szövetségben van. Ha nem, akkor pedig csak átugrott oda egy epikus cuccért, meg akadémiázni, de ez valószínűtlen.
Idézet: Nordegaard - 2009.05.28. 15:54:33
Miért??????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????
Egészítsd ki a közmondást!"Ritka, mint a ................?

Fehér róka
Fehér fóka
Fehér holló
Fehér ló

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Kicsit túlburjánzanak az írásjeleid. Nem csak a miért utáni kérdőjelekben, ami nyilván nem volt a kérdésben, hanem a túl sok pont sem jó. Én úgy tanultam, hogy három pontnál sosem teszünk ki többet. Egyébként felkiáltójel után még egy space is jól nézne ki. Nem vagyok meggyőzve róla, hogy még nem szerepelt, közmondások elég nagy számban vannak a kérdések között.

Idézet: Nordegaard - 2009.05.28. 15:58:06
És ismételten MIÉRT????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Melyik NEM a kukorica népi elnevezése?

Tengeri
Török búza
Hajdina
Málé

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

"Már szerepelt"-et kellett volna kapnia, bár a végeredményen nem változtat, tudsz helyette másik kérdést írni (ha akarsz)
Dátum: 2009.05.28. 15:23:54
Tőlük minden bizonnyal minden portya előtt megkérdi, hogy ez most melyikbe számítson
Dátum: 2009.05.28. 15:04:16
A kristály hordában csak nem játékos karakterek vannak, ezért nem is lehet oda regisztrálni. Mivel nagyon új fejlesztés, így kerülhetett be véletlen a regisztrációs listába is, gondolom javítva lesz.