Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McGee

Oldal: 12345
Dátum: 2010.04.26. 19:49:29
Idézet: CaveMaN - 2010.04.26. 19:43:59
Azért valljuk be őszintén, 50-es kronokompenzáció mellett, meglehetősen ritka a sajtolásnál az ősköves, vagy csp-s gyorsítás. Nem azt mondom, hogy nem fordul elő, de elég ritka.


Még 55-ös kronónál sem olyan nagyon ritka, de a lényeg még mindíg az, hogy miért kell kényszeríteni? Miért nem lehet az egyszeri játékosnak megadni a lehetőséget 50 őskő és a prémium kifizetése után, hogy eldöntse akarja-e a gyorsítást.
Dátum: 2010.04.26. 19:31:42
Idézet: PottomPanna - 2010.04.26. 19:27:36
De sehol nem volt arról szó, hogy ezzel a kényelmi dologgal kavics lesz megspórolva. Az volt sokak baja, hogy ott kell ülni a gép mellett, mert leáll a vadi. Megkapták. Most meg már gyorsítás is ingyen legyen...


Mint ahogyan az sem volt leírva, hogy csak akkor használhatjuk az automatikus sajtolást, ha vállaljuk a létrejövő gyorsítások költségét. És nem kell, hogy ingyen legyen a gyorsítás, csak a lehetőséget szeretnénk, hogy eldöntsük akarunk-e gyorsítást használni.
Dátum: 2010.04.26. 19:00:01
Idézet: Endyr - 2010.04.26. 18:04:35
de, igazad van, ezt soha nem is tagadtam. csak probalok ravilagitani mennyire apro a problema amit kifogasoltok.

mondjuk az elv az, amit megertek, h ne fizessunk ketszer. De en - habar nem vagyok gazdag - 5/10 forinton nem veszek ossze senkivel sem (foleg, ha max heti 1-2x fordul elo)


Hidd el, hogy engem sem az zavar, hogy néha levesz 1/3-ad őskövet. Hanem mióta aktiváltam a kényelmi funkciókat és elkezdek vadászni, kicsit keserű lesz a számíze, mert nem azt kaptam amit leírtak és úgy érzem kicsit megszívattak. Lehet, hogyha bekerül az opció amit kérek, annak ellenére is fogom használni a gyorsítok őskőért opciót, de most kicsit korlátozva érzem magam.

Blacksheep77HUN:
Azt elfogadom, hogy úgy nem akarják/tudják megcsinálni ahogy leírtad, mert ugyan nem értek hozzá, de azt hiszem akkor minden vadászat végén kellene vizsgálnia a programnak, hogy tud-e sajtolni és nem tudom ez mekkora szerverterhelést jelent. Majd egy hozzáértő megmondja. Én csak annyit kérek, hogyha már van elfogás akkor ne legyen muszáj a gyorsítást használni, ha még nem járt le az idő ami kellene a következő sajtoláshoz akkor vágja be az ólba az állatot és majd én kisajtolom ha akarom.
Dátum: 2010.04.26. 17:30:38
Oké Endyr megértettük. Másodjára is szépen kiszámoltad, hogy ez milyen pitiáner összeg.
Egy kérdésem lenne. Téged mennyiben zavarna/gátolna a játékodban, ha a Beholder kft berakna egy olyan lehetőséget is, hogy: használom az automatikus sajtolást gyorsítás nélkül?
Dátum: 2010.04.21. 15:34:06
Nevezhetjük sírásnak is akár, csak egyszerűen azt nem értem, hogy pl. neked is aki ezek szerint szórja az őskövet mint bolond a lisztet, miért fájna az ha bekerülne egy olyan lehetőség is, hogy használom az automatikus sajtolást gyorsítás nélkül. Mielőtt megvettem volna a kényelmi funkciókat 3 helyen olvastam el róla a tájékoztatást és sehol nem szerepelt az, hogy az automatikus sajtolásnak lehet még járulékos költsége.
A lényeg egyébként csupán csak annyi, hogy én hiányolom ezt a lehetőséget. A hozzászólásokat olvasva több játékosnak is hiányzik. Be lehetne tenni komolyabb munka nélkül? Szerintem igen, de ezt majd megmondják a hozzáértők. Csökkene bárkinek is a játékélménye, ha lenne egy ilyen lehetőség is? Nem hiszem. Lenne egypár elégedett ügyfél? Szerintem igen. Nem látom, hogy akkor mi a probléma?
Dátum: 2010.04.21. 14:58:31
Idézet: Endyr - 2010.04.21. 14:35:56
egyebkent ez a lehuzas dolog eleg nagy csusztatas, annak az eselye, h 2x egymas utan befogj allatot eleg sovany (alig tobb. mint fel % maxos csapdaval). Szoval atlagosan 200 csp elvadaszasa utan 1/3 oskovet nem neveznek lehuzasnak.


Inkább ezt nevezném csúsztatásnak, merthogy 55-ös kronokompenzációval és 111-es elementárissal is, az automatikus sajtolás utáni 3. vadászatnál is van esélyed, hogy őskövet/CSP-t költesz. Erre pedig már jóval nagyobb esélyvan ha jól gondolom. Akinek ennél alacsonyabb szakértelmei vannak az pedig még nagyobb eséllyel fizethet a gyorsításért.
Dátum: 2010.04.21. 13:10:37
Idézet: Craslorg - 2010.04.21. 12:39:27
Azért úgy érzem, hogy kicsit túl van spilázva már. Aki nem tud napi 1-2 alkalommal 1/3-ad őskövet vagy 1 CSP-t rákölteni, ha a randomistenség kétszer is vadászik neki, az ne használja az opciót. Kicsit olyan érzésem van, hogy most a prémiumosok kaptak egy - szerintem - jól használható, nagyon sok könnyebbséget hozó csomagot, de még ez sem elég... Kezét nyújtják és a karjuk kéne verzió...
Nem számolgattam, de nagyjából "baromi kicsi" az esély, hogy naponta akár 3-szor is kelljen a gyorsítást használni (ami 1 őskő lenne összesen)


Fordítsuk meg. Gyorsításokat nem használom. Én speciel csak azért fizettem ki az 50 őskövet mert tetszett az automatikus sajtolás. Emellett fizetem a heti 6 őskövet is a prémiumra. Sehol nem volt leírva előre, hogy az automata sajtolást ha használom akkor esetleg még pluszban kell fizetnem a gyorsításokért. Nyugodtan be lehetne tenni ezek alapján azt is, hogy pl az öltözetváltáskor is van pár %-os esély hogy őskövet/CSP-t vesztesz és akinek ez utólag nem tetszik az így járt. Arról nem írtál semmit, hogy szerinted, ha lenne ilyen (sajtolok gyorsítás nélkül) lehetőség is, az miben hátráltatná azokat akik eddig is használtak gyorsítást és nem zavarja őket , hogy az automata sajtolás így működik, ill. szerinted ez miért nem megvalósítható. Könyörgöm, kényelmi funkciókról beszélünk és ahogy látom ez nem csak nekem lenne így kényelmesebb.
Dátum: 2010.04.21. 12:05:55
Idézet: Semelyik - 2010.04.21. 12:00:35

De nagyot tévedsz.
Néhány adat:
2 üres hellyel indított 8%-os befogásnál n db vadászat indítása esetén a leállás százalékos esélye
10 -> 18%
15 -> 33%
20 -> 48%
21 -> 50%
25 -> 61%
50 -> 91%


Ezekaz adatok sajtolás nélkül értendők, vagy ezek a számok az általunk kért autosajtolok gyorsítás nélkül esetben élnek?
Dátum: 2010.04.21. 11:57:42
Yaksee:
Ha megveszed a kényelmi csomagot akkor a jelenlegi a vadászat leáll ha max. számú befogott állatod lehetőség mellé ad még 3 másikat is:
- a vadászat leáll ha 10 kalandod lett
- autosajtolsz és a gyorsításokra 1/3 őskövet költesz
- autosajtolsz és a gyorsításokra CSP-t költesz
Dátum: 2010.04.21. 11:26:26
Idézet: CaveMaN - 2010.04.21. 11:18:57
Ez esetben az értelme veszik el az automata sajtolásnak azzal, hogy ugyanúgy hamarabb leáll a vadászat, mint ahogy kellene. A játékosnak ugyanúgy kell figyelnie, hogy ne telljen meg az állatkert. Az esetek nagy többségében nem is fog, de ha előfordul 1-2 alkalommal és ennek örömére még jól le is rabolják az illetőt, akkor kezdődni fog újra a sírás.


Állj!
Nem azt kértem, hogy az eddigi lehetőségeket szüntessék meg. Aki akarja az használja a gyorsítást CSP-ből vagy őskőből. Én csak egy olyan lehetőséget kértem, amivel bekapcsolhatom az autosajtolást anélkül, hogy költeni kelljen rá CSP-t, vagy őskövet az esetleges gyorsítások miatt. Nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne leprogramozni.
Dátum: 2010.04.21. 11:13:18
Idézet: Craslorg - 2010.04.21. 09:24:41

Vagy arra gondolsz, hogy ha 2 egymás utáni vadászatban fogsz el dögöt, akkor az 5 perc leteltével sajtolja ki a második dögöt? Ez azért túlzó igény már. Elég ritka a dupla elfogás a vadászatban.


Természetesen nem várom el, hogy az 5 perc elteltével sajtolja a már befogott állatot.
Kocos érti mire gondoltam, de megpróbálom egy példán keresztül világosabbá tenni:
Elindítom a vadászatot van 2 üres helyem az állatoknál, autosajtolás bekapcsolva gyorsítás nélkül.
1. vadászat befogok egyet, az automatika kisajtolja.
2. vadászat, szerencsém van megint befogás, de mivel az 5 perc nem járt le nincs sajtolás mert nem kapcsoltam be a gyorsítást.
5. vadászat megint befogás, 5 perc már lejárt sajtolás.
7. vadászat még egy befogás, 5 perc megint nem járt le, nem sajtol és mivel csak 2 üres helyem volt vadászat leáll, ha be van kapcsolva.
Dátum: 2010.04.20. 22:30:37
Hiányolom az automatikus sajtolásnál azt az opciót, hogy automatikuson sajtolok gyorsítás nélkül.
Dátum: 2010.01.15. 23:17:51
Ugyan már, a statisztika olyan mint a s*gg. Mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.
Én tényeket írtam, cáfold meg ha gondolod, vagy hozz fel tényeket, de ez így eléggé gyerekes, hogy csak annyit reagálsz, hogy azok ellenére amit leírtam, akkor is sokkal jobb ott a tömegközlekedés.
Dátum: 2010.01.15. 19:24:34
Idézet: Ywgarrd - 2010.01.15. 18:35:12

Utána személyesen megtapasztalnák, hogy milyen a tömegközlekedés minősége és a lehetőségek a nyugati nagyvárosokhoz képest, és azt mondanák, hogy "bocs, korrigálnék, legyen inkább 20 mrd"...


Akkor írnék egy pár példát, hogy mennyire színvonalon aluli a BP-i közlekedés. Birminghamben ami 1 millió lakosú város az egyik közlekedési vállalat úgy hirdeti magát, hogy övé Birmingham legsűrűbben közlekedő buszjárata, ami csúcsidőben jár 10 percenként, csúcsidőn kívül 15-20 percenként.
Amikor a párizsi metró -azt hiszem- 13-as vonalát automatizálták, felújították a jelző és biztosítóberendezéseit, óriási sikerként könyvelték el, hogy tudják hozni a hihetetlen 2 perces követési időt. Ezzel szemben a M2 és M3 csúcsidőben tud akár 80-90 másodperces követést is produkálni.
És akkor még a világ legnagyobb kapacitású villamos vonaláról nem is beszéltünk ami véletlenül a BKV 4-6-os vonala.
Nem hiszem, hogy bármelyik nyugati európai város közlekedési vállalatával összehasonlítva a BKV szégyenben maradna. Persze vannak hiányosságok és problémák például a kevés metró, sokszor ésszerűtlenül közel vannak a megállók, kiöregedett a járműpark, stb.
A lehetőségekről pedig annyit, hogy a járművek beszerzése ugyanannyiba kerül, az üzemanyag szintén, egyedül a munkaerő az ami olcsóbb magyarországon.
Dátum: 2010.01.15. 13:21:34
Miklós megmutatom hol tévedsz:

Idézet: Miklós - 2010.01.15. 12:41:02
Ha a BKV magánkézbe kerülne, ugyanazt a támogatást továbbra is meg kellene nekik adni, amit eddig, de követelményként lehetne támasztani, hogy mi az, amit cserébe elvárnak tőle.


Ha bármelyik magáncégnek ezt így felajánlanák, azt válaszolná rá, hogy hülyének néznek? A saját bevételhez ugyanekkora támogatás nem elég, duplázzák meg a támogatást és áll az üzlet.
Dátum: 2010.01.15. 12:08:50
Idézet: Mortimer - 2010.01.15. 10:23:47


Ebből kiindulva a BKV simán tud meríteni a Volán buszvezetők sokezres táborából új munkaerőt.


Folyamatosan van felvétel évek óta buszvezetőből a BKV-nál, mégsem tolonganak a jelentkezők.

Idézet: Mortimer - 2010.01.15. 10:23:47

Az a buszvezető aki többet akar keresni miért nem megy más céghez? Simán elmehet akár Angliába havi 4-500ezres bérért (az ottani buszvezetők jórésze lengyel!), vagy akár más, nagygépjárműre, például kamiont vezetni.


Ugye ezt nem gondolod komolyan? Nem inkább az lenne a megoldás, hogy itthon is meg lehessen élni normális munkából normálisan?
Dátum: 2010.01.15. 00:36:17
Idézet: Kethios - 2010.01.14. 23:11:42
Egy kérdés:
Milyen jogon kér a BKV dolgozó, vagy a szakszervezet juttatást vagy jutalékot a cég bevételéből ami egy értékesítés után folyt be a cégbe?
Nem részvényesek egy olajtársaságban.
Mert ugye szó volt egy olyan befolyt összegről, amit a dolgozók között akarna elosztani a szakszervezet.


Véletlenül nem kevered össze a BKV-t a MÁV-al? Náluk volt sztrájk azért, hogy az eladott MÁV- Cargoból befolyt pénzből kapjanak a vasutasok. Ezzel a komolytalan követeléssel Gaskónak sikerült szétvernie a vasutas szakszervezetek egységét és paródiává zülleszteni a vasutasok sztrájkjait. Ha BKV-val kapcsolatban is volt ilyen, kérlek írd le egy picit pontosabban, mert ez engem érdekelne.
Dátum: 2010.01.14. 21:50:27
Miklós belőled a tipikus munkáltató beszél. Terelsz és csúsztatsz. A BKV alkalmazottai NEM kértek fizetésemelést, csak azt, hogy amiben már egyszer megállapodtak azt tartsák be a munkáltatói oldalon is. A MÁV cargo értékesítése és a vasutas sztrájk hogy jön ide ? A mostani BKV sztrájk okairól beszélünk.

Egyébként ez a lesz más szolgáltató szöveg elég vicces. A bkv.hu-n sajnos csak a BKV 2008-as mérlege látható. Ha bármelyik nyugat európai, városi közlekedési vállalat vezetőjének csak annyit mondanának, hogy a BKV saját bevételei kb 69 milliárd forint és megkérnék Őket, hogy saccolják meg mennyi a BKV teljes költségvetése? Akkor azt mondanák, hogy az államtól kaptak még kb ugyanennyit merthogy fővárosról van szó és BP önkormányzata is adott még egyszer ennyit hozzá, tehát kb 200 milliárddal dolgozik a BKV. Ezzel ellentétben a BKV éves költségvetése 119 millárd volt. Ne legyenek senkinek illuziói. Olyan, hogy támogatás nélküli, nyereséges közlekedési vállalat nem létezik.
Dátum: 2010.01.14. 19:46:41
Miklós: A helyzet nem ugyanaz, inkább ahhoz hasonlítanám, hogy a főnököm megtudta, hogy örököltem egy kis pénzt és ezért akarja csökkenti a fizetésemet.
Ráadásul a példád ott is sántít, hogy szó sem volt fizetésemelésről.
Dátum: 2010.01.14. 18:52:55
Idézet: Mortimer - 2010.01.14. 18:39:58
Na de azért, mert a munkáltató _vesztesége csökken_ 2 milliárd forinttal, miért kellene ezt megkapniuk a munkavállalóknak?


Na, de azért mert a munkavállalók netto fizetése nőhetne az adó változása miatt, miért kellene azt a munkáltatónak adnia?
Oldal: 12345