Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Na nem bírok ennyi levélre válaszolni, úgyhogy hátha itt egyben sikerül.
V1-es karakterem (Incubus) 3 napos zárolásának oka: a fórum nagy nyilvánossága előtt ismertem be, hogy használom a kvízes scriptet, szeretném a magam védelmében hangsúlyozni: nem extra táp szerzése volt a célom, a játékomat szerettem volna megszabadítani egy számomra időrabló tevékenységtől. Köszönöm mindenkinek aki együttérzéséről biztosított egyúttal mindenkit megkérek, ne írja esetem kapcsán hogy "kapja be a Beho" és ennek különböző szinonimáit, véleményem szerint ugyanis a döntés jogos és ésszerű volt, a büntetésem megérdemelt és arányos a szabályszegéssel. Ugyanakkor reménykedem benne, hogy esetem nem volt hiábavaló és elindít valamit, erről részleteket a kvízrendszer ignorálása topicban olvashat akit érdekel. Köszönöm mégegyszer mindenkinek aki írt.
Dátum: 2010.05.27. 07:46:26
Nézzük ezt a részt meg egy kicsit jobban. Igazából ami lehetséges:
Szinthez kötni a relic megszerzését (mindenképpen jó ötlet, ez legyen benne, de önmagában feltételként kevés, főleg mert a játékosok szélesebb hányadát érintő vf-eseknek szívás. Birka szavai, hogy de nekik amúgy is olcsóbb (igaz) és élményszegényebb (nem igaz) a játék jelen esetben nem releváns, ők alkotják feltehetően a többséget, legtöbbeknek nem cél a topperekkel futni).
Helyes kvíz válaszokhoz (kvíz script miatt ez mindig szájhuzogatós lesz, de lévén részben pont a script ellen megy a dolog... Szerintem reális, a vf problémáját majdnem megoldja).
A kettőt össze is lehet vonni, ahogy Koc javasolja, nekem ez a legszimpatikusabb verzio! Ez menjen szerintem, így jó toppernek is, vf-esnek is!
Egy valaki fog szívni vele: aki már régóta ívben bele...ik az egészbe és nem tölti ki a kvízt. Gyanítom vannak egy páran. Ha emellé vf-es is akkor főleg, mert se szintje, se helyes válasza. Számukra lehetne egy erősebb verziója a relikviának, ami x szinttel hamarabb gyorsít (pl 10 szinttel) de dupla költségen van árusítva mondjuk és picikét később elérhető (2-3 szinttel). Mondjuk. Jobb ötletem nekik mán nincs sajna.Aztán majd a relickel nekik is elkezd szépen megugrani a helyes válaszok száma.
A javaslatom mindenképpen az, hogy jó és helytelen válasz egyformán számítson! Vagyis ha rontasz az se csak 2 rossz választ érjen!

És megpróbálkozom a régi római szenátor módszeréve, szajkózom, hátha hatásos lesz: kérem a besorolás kiváltását más verziora a medálszerzéshez se hagyjuk elsikkadni!
Dátum: 2010.05.26. 18:59:13
sik világon lévő, ugyanazon felhasználóról regelt karakterednek ha törölsz átadhatod, amúgy nem.
Dátum: 2010.05.26. 18:49:00
Köszönöm az elismerő szavakat. De tényleg kéne valami aternatíva... Akár ez, akár más... Csak ne legyen ennyire időkötött és unalmas...
Ezt maximálisan elfogadom mint nézőpontot, de ezt verd le a főrabbin.
Had válaszoljak egy régi viccel:

Két zsidó fiatalember vitába keveredik és egyikük végül elmegy a rabbihoz s megkérdezi:
- Rabbelében! Szabad-e a Tóra tanulmányozása közben cigarettázni?
- A legszigorúbban tilos! - válaszolja felháborodottan a rabbi.
Amikor a másik ezt meghallja, fölényesen legyint: - Rosszul kérdeztél! És elmegy ő is egy rabbihoz, s megkérdezi:
- Rabbelében! Szabad-e cigarettázás közben tanulmányozni a Tórát?
- A Tórát tanulmányozni mindig szabad! - vágja rá a rabbi.

Nekünk is van két rabbink. De emiatt nem a hívek a szemetek.
Pityu. Még mindig nem értem.
Megkérdezted, hogy átvehetnél-e végleg egy másik karaktert. A válasz nemleges volt. Nem helyettesítést kérdeztél...
Valaki legyen hozzám jó és türelmes mint apa a hülye fiához és lassan, tagoltan, nekem is érthetően válaszolja meg a következő egyszerű kérdést, mert asszem valahol a két tábor elbeszél egymás mellett. Komolyan kérem, legyen valaki annyira jó fej! Nem vicc, nem irónia!
Tehát:
A, A JV megadta a kereteket amelyek között egy játékos helyettesíthet egy másikat. Ennek tudtommal nem része hogy nem lehetnek egy szövetségben. (Az a rész legalábbis a két karakter vitelérő egy IP-ől részben hogy ha egy szöviben vannak egyikük építése se legyen kiugróan magasabb a másiknál erre utal számomra). Ergo adott keretek között ez szabályos. Időponti maximum nem olvasható. Vagy legalább én nem láttam.
B, Az AL élt ezzel és használta a lehetőséget.
C, Min megy most tulajdonképpen a vita?
A tény, valóban tény. A légiosoknál sem volt másképp az eddig elmondottak alapján. Tonynak volt egy karaktere, akit időnként helyettesített Solina, pont mint ti egymást v4-en. Tudod, 1 világ = 1 karakter. Kérdés: akkor most mi a francon megy a szájkarate?
Na most akkor had értsem meg.
Az hogy Solina vitte valameddig Tony Ramirezt, és urambocsá' esetleg még portyázott is vele néha, az ütközik a moralitással.
Hogy cirip, pityu és a többiek nyertek néhány végleges előnyt biztosító medált a v4-en többek között olyan játékosok elől akik a fórumot nem olvassák éppen csak a felhasználási feltételeket és megpróbálnak ez alapján játszani, ők pedig a fórumos ismereteikkel kiegészülve egymáshoz beugrálva vadásznak, építenek, epicet ütnek és szervert nyernek az morálisan teljesen rendben van és becsületesen szerezték a medáljaikat és a dicsőséget.
Tehát ha egy nyílt végű világban összességében elenyésző előnyt termelek helyettesítéssel akkor rothadt csaló vagyok, ha versenyszerveren szerzek ezzel komoly előnyt, akkor példakép és piedesztálra állított szent.
Értem. Megyek és hamut szórok a fejemre és mezítláb, szőrcsuhában vezekelek...
Tudtommal Diabloék tiltását hetekkel ezelőtt a JV feloldotta, nem kell rajta már pörögni. Amúgy nagyon helyesen, oktalan volt.
Na ez igencsak kezd feleslegessé válni. Ragaszkodni akartok a leírtakhoz, de végiggondoltátok mi lesz belőle ha pontosan, a betű szerinti szabályokat tartják be? Nos csak egy reprezentatív áttekintés, bár közel sem teljes, only v1:

- A fél Azúr Légio val'szeg valóban bannolva
- A fél TGy is
- Jeriko, pityu valszeg végleges ban
- egy kisebb aranyverdének elég kvízmedál visszavonva
- fél Ösvénynek ban
- a fél Tyrant ban
- gyanítom az ELITnek is jut belőle
- nem hiszem hogy az első 15-20 szöviből lesz olyan amelyiknek pár tagja nem lesz bannolva
és még marhára nem vagyunk a lista végén... De komolyan le akarjuk rombolni azt a legendát, amit ők felépítettek? Miért? Az esetek nagyobb részében nem durva előnyszerzésről van szó. Akkor? Gondolkodjatok már basszus...
Na megpróbálom elmagyarázni. Hivatalos keretek között ez nem lesz megengedve, mert túlbonyolított felhasználási feltételekhez és rengeteg visszaéléshez vezetne. De ettől függetlenül, amíg egy adott játékos mondjuk a v2-n indít 14 db karaktert (ekkora család egyszerre a gép előtt viszonylag ritka ) de azokkal normális módon játszik, vagyis a karakterek nem kezdik el egymást tápolni, csak játszik velük, vadászgat, építget, portyázgat, kalandozik, stb, nem körbeépítésre használja (mondjuk egy szöviben vannak akár de nem egymást kihasználó módon, értsd pl körbeépített pók) akkor biza ha a JV hivatalosan tudomást is szerez róla nem fog tenni semmit, hiszen az intézkedés oktalan lenne. A leírtak betűjével igen, de a céljával, ami a lényeg, nem ellentétes.
Ha azonban a karakterek durván összejátszanak, megy a rabszolgázás, stb, az akkor is ütközik a leírtak céljával (de nem betűjével!) ha különböző emberek viszik a karikat (pl megkérek 4 munkatársat regeljen be még ha nem is érdekli a játék, vadásszon sokat aztán megyek vámolni). Így a betűjét a szabálynak hiába nem sértjük meg, tiltást fogunk kapni.
Tetszenek már érteni?
Dátum: 2010.05.26. 14:22:40
Miklós nem annyira a közvetlen kvízhez, hanem egy esetleges besorolás kiváltási lehetőség a medálokhoz, ami így eszembe jutott, ami nagyon macerás, de legalább nem annyira dögunalmas. (A benne foglalt adatok ötletek, nem irányadóak, inkább magát az alapötletet nézzétek).
Lehetne akár egy új épület vagy csak új opció, bármi, én most az épületet veszem, hogy még macerásabb legyen:
PL:
Fekete mágustorony
Előfeltétel: akármi, de nem kicsi
Maximális építhető szintek: 1
Építési költség: sok
Hatás: ha bemész ide, akkor a benn lakozó nekromantától ha van hely a kalandlistádon 1 speciális kalandot vásárolhatsz 500 lélekgyémántért. (Ezek mondjuk jó lenne ha hangulatosak lennének, szóval ne a tucatkalandokból dobáljatok bele )
Ezek a speciális kalandok jóval nehezebbek az alapoknál. A próbaküszöbökre 1,5-ös szorzó, a lényellenfeleknek szolíd +10-es a szintjéhez, a gyógy-és varázsitalok szintje minimum a karakterével megegyező amit fel kell használni, drasztikusabb ép és vp és LE áldozatok. Vagyis nehéz megoldani és zabálja a kristálypontokat.
Ha megcsinálod nincs lélekgyémánt jutalom, hanem kapsz egy "ősi rúnát". Vigyél 10 db ősi rúnát a nekromantának és ad egy medált.

Nehéz, bonyolult, szenvedni kell vele, de nem annyira dögunalmas mint a besorolás...
Ez így erősen sarkított...

Idézet: Miklós - 2010.05.20. 14:13:24
Hiába írtuk le ezerszer, az emberek többsége ezt sem fogja fel: nem azt büntetjük, aki egy gépről játszik, hanem akik összejátszanak. Teljesen mindegy, hogy egy adott gépről egy család minden tagja indít 1-1 karaktert, vagy egy játékos indít 3 különbözőt, és ezek a karakterek nincsenek azonos szövetségben, és semmilyen módon nem kooperálnak - mi innen távolról nem tudjuk megállapítani, hogy ezek valójában különböző emberek vagy sem. Ha összejátszanak, akkor viszont letiltjuk őket, akkor is, ha megesküsznek, hogy különböző emberek, még akkor is, ha nem egy gépről tolják. Más játékokban ez nem így működik, az IP azonosságot vizsgálják: egy kollégiumból vagy iskolából csak egy ember játszhat, de ha képes vagy proxyról regisztrálni, annyit csalsz, amennyit akarsz.
Most ismét nem leszek népszerű, de bevallom, nemcsak azért nem szórom a lelkesítő postokat a multizós/csalós/scriptezős topicokban, mert bármit írok, lepontozzák, hanem azért, mert a játékosok többségének elképzelése sincs arról, hogy mi a helyzet ezen a téren.
Mindenki veri a mellét, skandálja, hogy a játék biztos tele van csalókkal, és mi nem teszünk velük semmit. Ez egy alapvető tévedés. A mai napig rengeteg karaktert zároltunk, többségét véglegesen, multizásért vagy egyéb okokból. Viszont csak és kizárólag akkor büntetünk valakit, ha bizonyítékok alapján meg vagyunk róla győzödve, hogy ténylegesen megsértette a felhasználási feltételeket. Mindig lesznek olyanok, akik megússzák a büntetést. De ez még mindig jobb, mintha lebannolnánk rengeteg embert jogtalanul, csak azért, mert "felmerült a gyanú". A való életben sem kerül villamosszékbe mindenki akire rámutatja a szomszédja, és azt mondja, hogy bűncselekményt követett el.


Mivel a főnök ezt mondta, így nagyjából kimondható: lehet több karaktered, amíg mindegyikkel normálisan játszol, nem azért hogy egyik bármilyen előnyt termeljen a másiknak.
Dátum: 2010.05.26. 13:53:38
Idézet: Archibald Cunningham - 2010.05.26. 12:55:35
Remélem nem csak Incu fog szívni, hanem mindenki, aki bejelentette: scriptet használ, multizik, stb.


Na ez az amin ne kezdjünk el pörögni. Aki kényelmi okokból, a játék túlbonyolítását, felesleges kattogtatását csökkentve scripttel, azok számára én semmilyen büntetést nem szeretnék azért mert hát én is kaptam. 3 napig nuku VU. Őszintén? Nem fogok belehalni. És asszem azért talán még vissza is jövök utána. Ki tudja?

Mindenesetre ha ez kellett, hogy történjen végre valami, hát én egy pillanatra sem sajnálom. Ez a relikvia már előremutató, ami nagyon nem tetszik benne az a szinthez kötöttsége, ugyanis nem csak a topban vannak akiknek herótjuk van a kvízektől. Aki eddig scripttel letudhatta az egészet pl emiatt aligha áll vissza a normális játékra. De nem tudom, hogy mit lehetne tenni jobbat... Mindenesetre ez azoknak akik a saját stratégiájukat a vf-re építették fel, ebben a formában súlyos szívatás.
Dátum: 2010.05.25. 19:55:56
Több pm reakció alapján ezt valószínűleg nem egyértelműen, vagy rosszul fogalmaztam meg, szóval:
A kvízes automata válaszolós script előnyt is termel! Nem is keveset! Én annyit mondtam csak: spec én nem emiatt használom. Bocs ha félreérthető voltam.
Dátum: 2010.05.25. 18:40:30
Impero: szavaiddal nagyobb részt egyetértek. Valamelyest ismerem Hypeot (Dzsót) tudom, hogy nem tapló. De jelen megnyilatkozása... hmm... hogymondjam... Mint a TGy volt diplomatája tudhatná, hogy nem a legjobb tárgyalási alap És erre próbáltam figyelmeztetni

Lényeg a dologhoz: fenntartom, hogy a kvízes script akkor tűnik el, ha hivatalos verzió születik valahogy az időigényes és eléggé unalmas kvízelés jelentős csökkentésére vagy teljes ignorálására.

Hype: hősnek nem akartam beállítani magam, sajnálom, ha ez jött le belőle.
Dátum: 2010.05.25. 18:35:02
Tudod Logan, én meg azt szeretném, ha a VU teljesen legálisan "felhasználóbarátabbá" válna, valóban csak azzal kelljen foglalkoznunk, amivel szeretnénk (lévén ez elvileg szórakozás). Inkább kapjak én most ban-t. De kerüljön elő a probléma és szülessen rá megoldás. Mert nem, nem szeretnék scriptet használni. De kényszeredett játékot sem.
A te általad említett scriptet nem ismertem és nem is szeretném megismerni. Tudod az semmi másra sem való, mint előnyszerzésre. Én nem ezekről a scriptekről beszélek. Azok valóban a sátán gyermekei.
Arra kívántam volna rávilágítani a magam harsány módján, talán rosszul, hogy a játékosok igen jó része a játék egy adott pontját unja. És nem előnyszerzésből használ scriptet. Hanem mert játszani szeretne. Nem akarok katakombába menni. Játszani szeretnék. És élvezni a játékot. Lehetőleg scriptelés nélkül.

És most kövezzetek meg
1. Ennyi felkiáltójellel kell beírni?
2. Az angol nyelvtudás nem az általános műveltség része.
3. Ha csak angolul van meg a helyes válasz a neten, fentiek miatt nem jó.
4. A kelta mitológia nem az általános műveltség része. Nem is tanuljuk. A kérdés erősen speciális. (Bár nekem mondjuk érdekes)
5. A kérdés semmiképpen sem jó, mert helyesírási hibás.

(És én még csak nem is vagyok admin, mégis rájöttem )