Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Dátum: 2015.06.25. 20:12:39
Legalabb hamar lesznek a beigert bugok fixalva, es a felesleges kattintgatasok kiveve.
...
- A robbantas hasznalhatobba tetele, hogy ne csak portyaablakban mukodjon, hanem pl. karakterlapon is. Illetve ha mar robbantas: ha pontos kepletet nem is kapunk, legalabb annyit, hogy a tamado-vedekezo fel osszrobbantasa milyen aranyban viszonyul egymashoz.
- Az allatok oldal rendbe tetele, amirol Kocos mar evekkel ezelott irt. Checkboxot az allatok melle! Illetve, hogy az idotartamot allatonent kulon lehessen allitani, aztan egyben kenneleztetni a joszagokat.
- Sokkal szerteagazobb epikus relikviakat. Szinte kivetel nelkul ugyanazt tudja mindegyik uj tabla, csak az ujabb +1-gyel tobbet ad mindenre. Valamivel tobb fantazia elferne itt is.
- Ugyanez ervenyes a 3 alaptargyra is. Alacsonyabb szinteken volt vedekezes/iq/tamadas/... massziv erositesere kulon-kulon mind a 3fele targybol. Mostansag mar annyi a kulonbseg tobbnyire, hogy az egyik az iq/taura ad 10-15-tel tobbet, a masik meg az ero/tamadasra.
- A mas jatekosok karakterlapja nezetenek a rendbetetele. Aki probalt szerver top szintu karakterkent szubplazmaval Archaixot valasztva 300 gyozelmet osszehozni, pontosan tudja mire gondolok. Hat meg ha valakinek nincs tartalekon 300 plazmaja, es fizet is erte..

*Itt egyszerubb lenne, ha szubplazma birtoklasa eseten lehetne latni a 15 pp-s beallitas portyaellenfeleit is.


Az eddig elhangzottakon felul mindezt. Nonszensz az, hogy ilyen alap dolgok ne legyenek rendbe teve/vip2-kent legyenek bevezetve. Amikor arrol van szo, hogy a fejlesztest a jatekosok befizetessel/koltessel halaljak meg, arra gondolok, hogy ne kelljen 200 oskovet fizetnem valamiert, hogy utana kevesebb kattintassal kolthessek meg 2-t/allat a zabaltatasra. Legyen az a ceg jutalma, hogy innentol kezdve az emberek elkoltik az a 2 oskovet zabaltatasra, a jatekosok jutalma pedig, hogy mindezt megtehetik +10 katt nelkul is. Egeszen egyszeruen ha ez nem kerul megvaltoztatasra, akkor inkabb nem zabaltatok, mert van a francnak kedve naponta x-szer allatok=>csatlosok=>csatlos aktivnak jelolese=>sajtolas=>allat sajtolasa=>csatlosok=>csatlos aktivnak jelolese kort lefutni. Ha a csatlosnak lenne 1 kulon dropbox, nagyban megkonnyitene a helyzetet.

Ezeken, es az eddig elhangzottakon kivul is van meg jonehany modernizaciora szorulo dolog, ezek csak azok, amik leghamarabb jutnak a jatekosok eszebe. Azok, melyekkel naponta tobbszor szembesulnek..
Dátum: 2015.05.28. 11:24:46
Szerintem, az evkozbeni oskokoltesi lyukak betoltese utan (mini eventek) a foltozgatas ideje kellene jojjon. A hiany (pl. silany magas szintu kincsek, es relikviakuponok) es kenyelmi funkciok kiegeszitese, feltoltese a rengeteg extra katt megszuntetesevel. Lenyegeben minden, ami elveheti a jatekosok kedvet az osko vasarlasatol es koltesetol. Egy egesz listam van ezekrol, ami meg messze nem teljes. Minel tobb dolog hangzik el itt, annal tobb dolog kerul ra es megy majd Miklosnak.
A helyes irany szerintem most az volna, amirol Ariel is irt par honapja: olyan fejlesztes, ami nem kenyszeriti a jatekost koltesre, hanem magat a fejlesztest udvozli a jatekos, "halalja meg" osko koltesevel es vasarlasaval.
Remeljuk, hogy a sok igeret utan ezek megvalosulasa kovetkezik..
Dátum: 2015.05.27. 10:36:06
Azert ne a farok csovalja mar a kutyat. Ugyfelszolgalat eseten az a legalapabb kovetelmenyek koze tartozik, hogy gyors es segitokesz reakcio tortenjen. Mint ahogy a jatek szabalyainak ismerete ismerete is hozzatartozik, es az osszetett mondatok ertelmezesi keszsege. Ez utobbi 2 pedig nem az emberi hangvitelu levelek fuggvenye.
Dátum: 2015.05.22. 12:54:34
Nem megy a szerver. Adatbazis kapcsolodasi hiba.

mar megy, szerencsere csak 2 percig tartott...
Dátum: 2015.05.06. 18:58:44
Szamolja rendesen az eselyeket, ha egyszerre rakod a dogoket a kennelbe. Kivetel nelkul igy csinalom, es mindig rendesen szamolta eddig nekem. Sot, ha a kenneleztett allatot meg a kennelezes elott kisajtolod, akkor is megkapod a narancs kronitokat.
Idézet: Buildermann - 2015.04.23. 23:39:56
Csatlósaid asztrális robbanást okoznak! (30349 sebzés)

47-es osszrobbantas, 224206 maxEP, a harag 100-rol 80-ra esett, KH-s ellen.


Update:

Asztral szilankok esese asztralis kincsekbol:
17/2
63/0
97/5
32/3

Csatlosok sajat klon elleni robbanasa (ugyanazok az adatok mint az idezetben) :
Csatlósaid asztrális robbanást okoznak! (27959 sebzés)
Csatlósaid asztrális robbanást okoznak! (23065 sebzés)
Van szoras. Talan az aktualis EP is szamit..(?)
Kincskereses statisztikak:
55-os kincskeresessel 100 csp-bol 1 alkalommal 32 asztralis kincs esett, masodjara 100-bol 31 darab.
Nem tudom, a csatlosok szintjei nem befolyasoljak-e az eselyt. Masik karakternel 62-es csatloson levo 9-es kincskeresessel 100/1 darab esett. Az elso esetben a csatlosok szintje 250 felett van.
Igazad lett a robbantas sebzeset illetoen, de azert vannak egyeb szempontok is. Szepen sorban..

Az altalam okozott sebzes szerintem nem mervado ahhoz, amit el lehet erni 1 het alatt. Tetelezzuk fel, hogy valaki orult modon pumpalta a kavicsokat az asztralis kovekbe, es az osszes csatlosanak kifejlesztette a robbantast. Az altalam elkoltott kronitmennyisegbol az a karakter boven 100 feletti ertekre huzza a osszrobbantasat.
Mondjuk azert ezt nem kapja senki sem ingyen. Kozel 1000 (vagy akar tobb) AFP-t kell kolteni a robbantasra. A robbantashoz ugye kell a szurke kronit is, amihez szakertelmet kell intenziven fejleszteni. Vannak olyan kivaltsagos helyzetben levok, akik ezt a felhalmozott LE-bol megoldjak (amit kolthettek volna barmi egyebre, tehat ugyanugy aldozat ez a reszukrol is), de a tobbsegnel ez nem igy van. Esetemben 9 kutsutes, 75 apro terkapu stimulator, 10 kisebb terkapu stimulator, es 800-rol indulo csp-mennyiseg mellett nem tudom mennyi vadasz- es portyaital kellett. A tobb mint egy eve halmozodo tartalekaim terkapus reszei erosen megcsappantak.

De a fentebbi peldahoz visszaterve (100 feletti osszrobbantas), velemenyem szerint egy ennyi eroforrast (osko, AFP, LE) aldozo jatekos meg is erdemli, hogy ideiglenesen kiskiraly legyen a kornyeken. Mert hosszu tavon, minimalis kavics raforditasaval, esszel fejlesztve ugyanezt el lehet erni, ezaltal fokozatosan csokkentve a hatranyt. Csak ido kerdese, es megszunik a penzert vasarolt elony.

*A kb. 70 husveti tojast kifelejtettem a felsorolasbol...
Csatlósaid asztrális robbanást okoznak! (30349 sebzés)

47-es osszrobbantas, 224206 maxEP, a harag 100-rol 80-ra esett, KH-s ellen.
9 pontonkent 1.
Azt sejtettem elore a varazslatelnyeles es a piros kronit osszefuggesebol. De az, hogy 9 pont utan pontosan 1-gyel novekedik az elnyeles az nonszensz. 900-as osszvedelem eseten az mar 100 elnyeles. Huha! Az mar kozeliti egy egeszseges allat elnyelesenek 5 %-at. Vagy majdnem kitesz egy oskoves pancelnyi elnyelest. 10 passziv csatlos eseten pusztan 40950 darab narancs kronit kell hozza. 100 elnyelesert...
Ez meg a varazslatelnyelesenel is siralmasabb.
Raraktam 3 pontot a passziv csatlos narancs kepessegere, aminek eredmenyekepp 0-val emelkedett az elnyelesem a karakterlap szerint.:/ Megneztem, az allatoknal sem valtozott az elnyeles. Ki/belepes is megvolt. Roviden osszefoglalva gyakorlatilag semmit sem er. Erosen megkerdojelezodott bennem, nem kovettem-e el oriasi hibat, hogy tengernyi tartalekot felhasznalva maxoltam a myto eszleles szakertelmet. Jelen allas szerint felesleges LEkidobas volt, annyira nem er semmit se a piros se a narancs. Raadasul meg a tobbi szakertelmet is dragitja (nem mintha lenne mit fejleszteni...).
Akkor sikerult atesni az egyik vegletbol a masikba a piros kronitokkal. Kiegyensulyozhatatlan tapbol alig eszreveheto aprosagga silanyult. A narancsot meg nem is jelzi passzivan, hogy mennyit ad. igy nehez eldonteni, szeretnenk-e fejleszteni rajta. Ami engem illet, a nem aktiv csatlosoknak nemigen fogom fejleszteni se a pirosat, se a narancsot.

Kozben tortent egy bug a robbantasnal. Ellenem sult ki egy olyan karakternek a robbantas, aki meg nem tud feher kepesseget fejleszteni egy csatlosnak sem. Kb. 2000-et sebzodtem (ami a MaxEP nagyjabol 1 %-a, az ovenek szintugy), a harag 100-rol 60-ra esett vissza.
Viszont ha 2000-et sebzodtem ugy, hogy az ellenfelnek 0 a robbantasa, nekem pedig 32, akkor az kesobb tenyleg eleg csunya sebzeseket fog eredmenyezni...
(Ha lesz adatom mekkorat sebez a robbantasom, majd irom ide. A portyalistam tok ures, igy sajnos nem tudom tesztelni. Jo volna ha entitas/epikus ellen is lehetne hasznalni...)
Komolyan nem ertem, miert olyan nagy tap a piros es narancs. A narancs aktivkent az allat tamadasat csokkenti, ami ha az ellenfelnek kelloen magas szintu allatai van (jo esellyel ez a helyzet) akkor semmit sem er. Sajnos nem a maximalis talalati eselyt csokkenti. Az elnyeles reszt nem teszteltem. Ha ugyanugy mukodik, mint a pirosnal, csak pl. minden 3. szint ad +1 elnyelest, akkor az sem fog sokat szamitani. Mar 1000-ig huzni a vedelmet is rengeteg kronit, ami mindossze 334 elnyelest adna. Piros eseten ez 1000 varazslatelnyeles. Raadasul a piros aktiv resze igen csalodast kelto. Az ellenfel varazslatanak talalati eselyet csokkenti. Tehat csak akkor ad bonuszt, ha az ellenfeled IQ-ja 30-on belul van a tiedhez kepest, vagy a novekmeny altal 30-on belulre kerul az ellenfeledehez kepest.
Komolyan nem ertem, mi ezen a nagy tap. Mit nem veszek benne eszre?
Ez drop-rate eleg erdekesen mukodik az teny. Csak a szovetsegi peldakbol kiindulva tobb tiz olyan esetet tudnek meriteni, ahol a nem premes karakterek elkepeszto aranyban kapjak az igazi erteket a kulonbozo bonthato cuccok kinyitasakor, mikozben az oskoves karaktereknel lelombozok a szamok tobbnyire. Ha a kulso forumons hsz-eket is figyelembe veszem, akkor a peldak szama 100 fele emelkedik.
Raadasul nem egyszeri eset, hanem szinte kivetel nelkul az a helyzet, hogy a nem premeseknek joval kedvezobb a kincshullas. Ilyen merteku es rendszeressegu veletlen nincs, szamomra egyertelmu, hogy a ritka kincs eseset semmi egyeb nem befolyasolja csak az, hogy a karakter oskoves-e avagy sem. Legalabbis nekem senki ne probalja megmagyarazni, amikor szerver top3 szerencsevel, eleg sok oskovet koltve 10*annyi kinyitott bizbaszbol kevesebb mint feleannyi erteket nyitok rendszerint, mint az a karakter amelyikre egy filler sincs koltve. Ez nem egyszeri eset, kivetel nelkul, mindig igy van. Meg ha hivatalosan lenne megerositve, hogy nincs semmifele modosito a kincshullasi eselyeken, akkor sem hinnem el. Az lenne a velemenyem, hogy hulyenek vagyok nezve.
Mondjuk nekem az 1% ritka kincs drop nagy atlagban, ugyhogy normalis a mukodese nalam. Asztralis kincseknel eddig 170-bol 2 asztralszilankot nyitottam.
Lehet valaki ellened szerette volna hasznalni, de te sebeztel vele, mert joval magasabb volt az osszrombantasod. Ha igy van, akkor is hiba van a kepletben.
Ezzel nem ertek egyet. A robbantas nem tulajdonsag, hanem szakertelemkepesseg csatlosnak. A kritkus utes/varazsalat is sebzest general, csakugy mint az allatok kritikus szakertelmei, megsem lathatok kemkedessel.
Alendaar, koszi az infot. Quellon, igen, a 26-os szam szerepel a bonusz% elott.
Mekkora max EP-vel okoztad ezt a sebzest mekkora osszrobbantassal? A toltottseg gondolom 100-on volt.