Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - tramenes

Dátum: 2008.10.09. 11:58:37
Igen gondoltam erre (tőlem származik a kérdés) de 1.) túl kevés volt a hely a szöveges pontosításhoz, 2.) jeleket meg -pl. a matematikai tele gömb-nyíl-tele gömb-öt- nem lehetett beilleszteni...

Azért reméltem hogy egyértelmű lesz mire gondolok.
Önfia vágta sebét...


Egyébként a gyémántok szerzett LE-diff táblázata torzít. Nekünk már sokkal korábban megéri nyelni a gyógyitalokat és annak költsége nincs levonva a differenciából. A gyógyitalból származó +épk, vagyis +portyák, vagyis +szerzett LE arány megdobja a táblázatban a helyezést ugyanakkor az az X*270LE -ez naponta 3-4 is lehetett amikor még végtelen portyák voltak- nem vonódik le a differenciatáblázatból. Mondjuk ha jó (és szerencsés) vagy akkor 1 ital 3-4 portyára is elég lehet és átlagban a gyógyital árának 150-200%át el lehet hozni.

Viszont itt az van hogy 270LE költséggel szereztél mondjuk 500LE-t, és a difftáblázatban csak az fog megjelenni hogy +500LE, a megszerzés költsége nem. Vagyis egy sok italt nyelő gyémánt hiába lesz elöl a difftáblán; valójában annál kevesebb nyeresége van a portyákból. Természetesen ez a többi hordára is igaz, de nagyságrendi különbség van az italhasználatban a gyémántok javára; szerintem. Szóval a valódi szerzett LE különbség a top gyémántok és más hordák tagjai közt nem olyan nagy mint ahogy azt a difftáblázat mutatja.
Dátum: 2008.10.09. 11:16:58
Én nem vagyok egy gyakori vendég a kvíztopicban de ezt muszály....


A játékban pihenés mközben....
Portyázhatok
Vadászhatok
Fórumozhatok,elkölthetem addig megszerzett LE-imat......
Mindkettő

Már nem értékelhető de javítsátok (helyesírás ill. az utolsó válasz) vagy töröljétek ha ráértek; thanx
Dátum: 2008.10.09. 10:11:13
És aki toplistából támad annak az sem hogy hány %al kevesebb LE/Tp jár a győzelemért...
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 09:27:57
Felhívnám a figyelmet, hogy a fent említett különbség 17600-ra növekedett egyetlen éjszaka alatt. Az 2600 a portyázáspontok bevezetése óta.

AranyAlma, nem volna kedved a stratégiákban írni egy kis ötletadót, hogy miként választod ki a LE-ben duzzadó ellenfeleket? Én már a 4-5. szint óta nem tudom megjósolni, kinél lesz egy halom LE, úgyhogy 10 portyából 7-nél már csak maximum 50 van.


No igen. Az első ugrásnál inkább nem szóltam hozzá de ez a második már elég durva. AA jól ráadtad a nitrót. Lehet h bennem van a hiba de kicsit deja vu-érzésem van...
Dátum: 2008.10.08. 07:29:32
"Az ország, melynek nevét a következő országok kezdőbetűi rejtik: Líbia, Dánia, Örményország, Andorra, Togo, Finnország, Hollandia, Izland"

nem rendelkezik tengerparttal
a múltban európai nagyhatalmak gyarmata volt
államformája alkotmányos monarchia
lakosainak száma több mint 90 millió fő (az igaz állítást kell megjelölni)

No ez a többség szerint kukába való; holott mindössze abban különbözik a többi "országos" kérdéstől hogy kell hozzá még az elején egy kis agymunka.

Nekem ebből komolyan elegem van. Nem vagyok hajlandó olyan kérdéseket írni amelyek kizárólag gugli segítségével megoldhatók; annak semmi értelme nem volna. Igenis kelljen a megoldáshoz legalább valami minimális agymunka. Hát könyörgöm nekem is munka kitalálni a kérdést; még szép hogy elvárható hogy a másik is dolgozzon a megfejtésért!!

8, csak gugli segítségével nem megoldható kérdésből 6 rossz vagy törölni értékelést kapott.....
Hát jabizony de itt volt egy olyan (szerintem nem kellőképp végiggondolt) lépés ami precedenst teremthet. Mert ha Ravenwood multijának súlyossági foka = 3nap ban akkor Fatalié arányosan max. 1-2 kellene hogy legyen. Ellenben ha rögtön az első felfedezett visszaélésre megfelelő mértékű büntetést adtak volna (akár véglegest is) akkor 1.) sokkal kevesebb ilyen eset lenne a későbbiekben 2.) az esetleges delikvensek nem hivatkozhatnának majd arra hogy de ezért ott csak 3 nap eltiltás járt.

Sokkal súlyosabb büntetést kellene hogy érjen mindenfajta
multi vagy szabályszegés de ugyanakkor ezen belül is legyenek azért arányok. Így mondjuk az ilyen nem direkt haszonszerzésre hanem egyszerűen csak több játékidőre használt multit is lehetne komolyabb ban-nal jutalmazni anélkül hogy aránytalanul súlyos legyen a Ravenwod-féle multi büntetéséhez képest.
Idézet: Fatali - 2008.10.07. 13:25:54
mentségemre szolgáljon hogy külön külön vittem a karikat, LE-áttolás nem volt képben, igaz néha a kicsiket levertem hogy tudjanak békében vadászni.


Mondjuk ha erre meg a további kettő önkéntes bejelentésére Miklósék ugyanúgy 3nap bant szabnának ki mint Ravenwood 10k+ LE szerzésére akkor ott valami nagyon nem stimmelne...
Na erre viszont kíváncsi leszek hogy mit mondanak a JV-k...mert ha ez a jó és nálam volt hiba hogy nem gyógyultak az állatok akkor úgy a sebgyógyításnak és a másodlagos támadásnak rögtön nincs értelme.
Hát én pl. még írtam is Féregnek mert nem értettem mitől van zárolva amikor az igazán gyanús statisztikájú emberkék meg vígan elvannak. De akkor már értem mi történt.

És tényleg kellene koncentrálni az echte haszonszerzésből indított plusszkarikra is...
Nagyon érdekes; az állatkám 7. szintre lépett és begyógyult minden sebe holott eddig nem gyógyult a szintlépések után (és úgy általában sem); ez miért van így?
Dátum: 2008.10.07. 07:06:18
Ezt sajnos én is észrevettem; nálam már 350 egy 1. szint... Valószínűleg a szakértelemösszegünk függvényében növekszik a fejlesztés költsége (ez mintha le is lett volna írva valahol)
Ha ezt valamelyik admin megerősítené az jó volna; de én úgy látom hogy 300LE-ként megy felfelé az állatok idomítási költsége tehát a kezdeti idomításkor minden 300LE 1szintnek számít.

Vagyis egy 600as patkány 2. szinről, egy 1800as manapuffancs 6. szintről indul; de ez egyenlőre csak spekuláció...
Dátum: 2008.10.06. 18:36:42
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 17:45:10
Itt ez az egész nem erről szól. Azt kell látni, akik be akarják vezetni a portyapontokat: Sharpa, Syck, Craslorg, Leanthil, Draglov - gyakorlatilag mindenki, aki a portyapontok mellett érvelt (kihagytam valakit?), a rubin hordával játszik, és az ELIT HORDA tagja (vissza lehet olvasni). Nem véletlenül...
Számukra ez a játék egy verseny. A portyapontokra azért van szükség, mert féltik az elsőségüket.


No; én pl. gyémánttal szerzett LE diff szempontjából általában benne vagyok az első 5ben oszt mégsem tartanám mumusnak a portyapontokat HA a megfelelő érzékenységgel és rugalmassággal kerülne bevezetésre, nem mondjuk úgy hogy "10 v. 15 pont egy napra és slussz".

Egyébként meg bármilyen olyan módosítást értékelnék a játékmenetben aminek hatására nem folytatódna az a tendencia hogy a megfelelő tulajdonságösszegű, negatív LE diff.-ű karik a nap 24 órájából min. 18ban nem támadható állapotban vannak....Nem azért hogy nekem több jusson (khm... ) hanem mert most már a random okozta kis izgalom is kezd kiveszni ezekből a csatákból. Ugyanakkor hiába támadom végig a top15öt; idáig összesen 3 viszonttámadást kaptam; gyaníthatóan azért mert az nem táp, ott sok ép-t lehet veszíteni kevés léért....

A portyapontokkal meg az a baj hogy ott még jobban meg kellene nézni hogy kire lőjem el azt a harcot, és -bár a nyomás enyhülne a gyengébb karikon- ez az átkos lefelé támadós tendencia mégsem hiszem hogy változna.
Dátum: 2008.10.06. 17:17:55
Annyira azért nem herélné ki. 15 portyához pl. 3-4-5X azért ajánlott benéznie a karijához még a topnak is de ha mindig 100%-on akar menni mondjuk egyenlőek vagy erősebbek ellen, több Tp-ért, akkor már 7-8X is. Szóval az aktív játékosoknak itt az volna az előnyük hogy a 100 v. közel 100%-os portyák miatt kevesebb ép-t illetve arányaiban kevesebb portyát vesztenek (a kevesebb ép-veszteség nem biztos hogy annyit számítana a pihenéses gyógyulások megfelelő időzítése mellett de a kevesebb portyavesztés igen).
Dátum: 2008.10.06. 14:59:50
Nálam utólag nagyon korrektek voltak így újra írhatok kérdéseket; köszönöm a gyors revíziót és szorítok az új rendszer sikeréért.
Dátum: 2008.10.05. 16:51:50
Mitől nem megengedett szó a "megfosztás" ???
Dátum: 2008.10.05. 10:38:55
A méregfelhő extra hatását (-3erő) növeli a magas taumaturgia vagy az csak a sebzésre vonatkozik?
Dátum: 2008.10.05. 10:11:08
Szerintetek ez mitől rossz kérdés?

Miért szokták a rulettet az ördög játékának is hívni?

Mert a szerencsejátékokat a sátáni kísértéshez kötik; és közülük a rulett az egyik legelterjedtebb.
Mert a ruletttáblán a számok összege éppen 666 (ami a fenevad száma).
Mert a vörös és a fekete színek egyesek szemében a pokol tüzét és az örök kárhozatot szimbolizálják.
Mert sok ember tette tönkre magát és környezetét azzal hogy a ruletten mindenüket eljátszották.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ezt meg egyenesen törlésre nyomják:

Van 500 forintom. Max. mennyi pénzem lehet ha fogadunk 100 forintba hogy ha adsz nekem 200 forintot akkor én 300-at adok vissza neked?

Hát ezen én mindenképp bukok egy százast. 400.
Ezen akár egy százast nyerhetek is. 600.
Ne viccelj; ugyanannyi. 500.
haggyámá'

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

Az első még guglizható is, a másodikhoz minimális logika szükséges.....