Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Szakértelmek
1. hozzászólás - 2008.09.29. 14:04:29
Néhány tudnivaló a szakértelmekről:
Szakértelmeket a karaktered a 4. szinttől tanulhat, előtte nem.
Ha egy szakértelmet megtanultál, utána már nem tudod törölni (nincs is sok értelme).
A legalapvetőbb szakértelmed a tanulás. Ha a tanulás szakértelmedet fejleszted, újabb és újabb új szakértelmek megtanulása válik lehetővé.
A szakértelmek lélekenergiából fejleszthetők, a tulajdonságokhoz hasonlóan. Minél magasabb egy szakértelem, annál drágább fejleszteni. A fejlesztés költségét tovább növeli, hogy mennyi szakértelempontod van összesen.
A szakértelmek több csoportba oszthatók.
A tér-idő szakértelmek általában a portyázást és vadászatot befolyásolják, az ezek során szerzett lélekenergiát, tapasztalati pontot és egyéb faktorokat. Nyilván, a portyázással kapcsolatos szakértelmeket annak érdemes fejleszteni, aki sokat portyázik. Pl. 10. szinten van az elementáris fúzió, amely segítségével naponta több cselekvéspontot kaphatsz.
Az állatokkal kapcsolatos szakértelmek közül az első, a csapdakészítés (amelyet 3-as tanulásnál kapsz meg), lehetővé teszi, hogy a vadászat során talált állatok közül egyet befogj. Ha ez sikeres, megjelenik baloldalt az Állatok gomb. Az állatodat először be kell idomítani (idomítás szakértelmet 4-es tanulásnál kapod meg), ezután segíteni fog a harcban. Az állatoknak a lélekkufárnál őskőért felszerelést is vehetsz.
Ezenkívül vannak még harci szakértelmek (ezek növelik a harcban a nyerési esélyedet, de magas tanulás kell hozzájuk) és az egyéb szakértelmek (amelyek más csoporthoz nem sorolhatók, mint pl. a kereskedelem, ami lehetővé teszi, hogy magasabb szintű tárgyat is megvásárolj).
Magasabb szinten nem minden tanulásnál kapsz már új szakértelmet!
Végül egy bónusz információ:
20-as tanulásnál megtanulhatod a tudatturbót, amellyel bármely szakértelmet (de egyszerre csak egyet) átmenetileg megnövelhetsz varázspontért.
A hozzászólást Miklós módosította 2008.10.18. 08:23:11-kor
Pontszám: 8
kedvelt tagOmariNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
2. hozzászólás - 2008.10.06. 13:44:23
Ami azt illeti elég sokat kell fejleszteni a szakértelmet, hiszen 1. szintnél 0,1 %-kal több az esélyem? Nagyon jó, de elég sokba kerül, ha értelmes szintet akarsz.
Pontszám: 7
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
3. hozzászólás - 2008.10.06. 13:50:42 (Válasz Omari #2 hozzászólására.)
Idézet: Omari - 2008.10.06. 13:44:23
Ami azt illeti elég sokat kell fejleszteni a szakértelmet, hiszen 1. szintnél 0,1 %-kal több az esélyem? Nagyon jó, de elég sokba kerül, ha értelmes szintet akarsz.


Ez csak a szubtéri érzékelésre igaz. A többi szakértelemnél is pontosan le van írva, mennyit növel a hatásán, ha egy ponttal növeled. A szinguláris ismeretek pl. 4%/szint.
Pontszám: 7.20
kedvelt tagOmariNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
4. hozzászólás - 2008.10.06. 15:16:22
Igazad van. Azt hiszem abba a hibába estem, hogy "sokat akar a szarka, de nem bírja a farka" El kell döntenem végre mit is akarok leginkább fejleszteni. Ha mindenből csak egy kicsit, akkor nem sokat ér (legalábbis az én poronty szintemen) és rengeteg LE-re lenne hozzá szükségem. Inkább az előbb olvasott stratégiák közül választok.
Pontszám: 8.25
fórumozóTriniganFérfi
Végzetúr tehetség
242 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
5. hozzászólás - 2008.10.07. 06:03:00
Azt vettem észre, ahány szkértelmet fejlesztettem összesen, annyiszor 10-zel drágább a többi, mint amúgy lenne (nálam 220-al, úgyhogy nem olyan jajdejó...). Miért van ez?
"Trinigan jókedélyű fickó volt, mindig tartogatott valami meglepetést soha ki nem fogyó iszákjában."- az Ozorindumi Krónikákból
Pontszám: 7.25
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
6. hozzászólás - 2008.10.07. 07:06:18 (Válasz Trinigan #5 hozzászólására.)
Ezt sajnos én is észrevettem; nálam már 350 egy 1. szint... Valószínűleg a szakértelemösszegünk függvényében növekszik a fejlesztés költsége (ez mintha le is lett volna írva valahol)
Pontszám: 8.75
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
7. hozzászólás - 2008.10.07. 07:08:17 (Válasz tramenes #6 hozzászólására.)
Így van, fejlesztésük képlete:
A szakértelem jelenlegi szintje: X
A jelenlegi szakértelemösszeged (karakterlapon is ki van írva): Y
Szakértelem növelése eggyel: (X+1)*100+Y*10 LE.
Pontszám: 8.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
8. hozzászólás - 2008.10.07. 08:17:16
Ennek az oka igen egyszerű. Ahogy előrehaladsz a játékban, egyre több LE-t szerzel. Ha a képlet konstans maradna, akkor mondjuk 30. szinten 1 vadászat eredményéből már fel tudsz nyomni egy szakértelmet 1-ről 10-re. Magas szinten még igy is jóval könnyebb lesz a szakértelmeket fejleszteni, mint a tulajdonságokat.
Pontszám: 7.90
fórumozóGramorFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
9. hozzászólás - 2008.10.07. 21:57:45
aha ez jó:Dés garantálva lesz az hogy nem lesz túl könnyű a játék!
Pontszám: 5
fórumozóKandriskaFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
10. hozzászólás - 2008.10.08. 06:34:45
nem lehetne a szarkértelmekről valami hálós szerkezetű szerkezeti ábrát a nyilvánosságra hozni? arra gondolok amin jól lehetne követni miből mit lehet kihozni az idők folyamán. Pl nem értem miért jó a csp növelő/elementáris fuzió/ szakértelem annak aki portyázik, hisz a csp a vadászatot korlátozza és nem a portyát.

mivel elég sok le-ről van szó hosszűtávon ezért sztem indokolt lenne ezt egy fa-szerkezetű ábrán személteni ahogy a családfát szokták pl.


js és még annyit: hogy ha később hordátváltani is lehet akkor a szakértelmeket is lehessen váltani. Persze gondolom egyiket sem fogja megérni de mivel sokaknak első világ ezért lehet többen élnének ezekkel a lehetőségekkel.
A hozzászólást Kandriska módosította 2008.10.08. 06:40:21-kor
Pontszám: 7.36
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
11. hozzászólás - 2008.10.08. 11:07:14 (Válasz Kandriska #10 hozzászólására.)
elementáris fúzió:

Ha az elementáris fúziód 3-mas szintű, minden nap +1 cselekvéspontot kapsz. Ha eléri a 6-os szintet, a vadászataid ideje csökken 10 másodperccel. 9. szinten kapsz még 1 csp-t, 12. szinten újabb 10 másodperccel csökken a vadászat. És így tovább, egészen 57. szintig, amikor is +10 cselekvéspontot kapsz összesen, és a vadászatok 3 és fél percig tartanak.
Pontszám: 5.55
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
12. hozzászólás - 2008.10.11. 05:23:38
Helló
Harcolhat egyszerre 2 állat mellettem?
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
13. hozzászólás - 2008.10.11. 13:57:34 (Válasz Viharsarok #12 hozzászólására.)
Ha csak minimálisan rákerestél volna a fórumban (több fórumban is benne van az utolsó 15 HSZ között), akkor tudnád, de lásd jó szívem ide is ideírom, hogy 354-edszerre is meglegyen: Nem.
Pontszám: 6.11
irritálósunaiFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
14. hozzászólás - 2008.10.12. 13:08:46
Ha lehet, en is tamogatnam, hogy kicsit tobb info jelenjen meg a szakertelmekrol; idaig csupa korlatozottan hasznos dolog jelent meg vagy 5 szinten keresztul (a felet ahhoz kellene hasznalni, hogy ha mar van allatod, nade ahhoz eloszor kellene, hogy csapdaba essen egy, az meg ha nem tortenik meg, akkor reszelhetem a repat ), en meg ontom csak onttem bele a LE-t, egeszen 10. szintig, de mar baromira feladas-kozelben vagyok; inkabb a statokat emeltem volna....
Pontszám: 6.71
irritálóInnyuFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
15. hozzászólás - 2008.10.13. 16:24:00
Szeretnék kicsit többet tudni a szakértelmekről hogy ne csak random induljak el valami irányba. lehetne részletesebb információt kapni erről előre is köszi
Pontszám: 6.83
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
16. hozzászólás - 2008.10.14. 00:40:10
na de most komolyan. keresel valakit, akinek van sok szakértelme, írsz neki egy levelet és megkérdezed. nem örödngösség.
Pontszám: 6.17
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
17. hozzászólás - 2008.10.14. 11:52:24
nagyon szarul van megoldva ez a tanulás dolog.

ha tanulni akarok akkor miért random képzettséget kapok? manapság ha elmegyek egy iskolába akkor tudom mit fogok tanulni nem pedig a végén derül ki hogy közgazdász vagy bölcsész diplomát kapok.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3.54
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
18. hozzászólás - 2008.10.14. 11:59:50 (Válasz Mazlee #17 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2008.10.14. 11:52:24
nagyon szarul van megoldva ez a tanulás dolog.

ha tanulni akarok akkor miért random képzettséget kapok? manapság ha elmegyek egy iskolába akkor tudom mit fogok tanulni nem pedig a végén derül ki hogy közgazdász vagy bölcsész diplomát kapok.


Nem random képzettséget kapsz. Mindenki ugyanazt a szakértelmet kapja meg a tanulás adott szintjénél.
Pontszám: 6.40
kedvelt tagOmariNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
19. hozzászólás - 2008.10.14. 12:02:38
A felvett küldetést szerintem már teljesítettem, mégsem írták jóvá. Már egyszer ugyanezért eldobtam, most kitartok még, kérdés meddig?
Pontszám: 4.25
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
20. hozzászólás - 2008.10.14. 12:28:40 (Válasz Craslorg #18 hozzászólására.)
először is nemigaz, mert van némi eltérés a szintek között.

másodszor ha én állatokkal akarok foglalkozni akkor miért kell megtanulnom a harci vagy tér-idő képzettségeket is?
A hozzászólást Mazlee módosította 2008.10.14. 12:30:46-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 4.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője