Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Kvíz - mi legyen?
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
81. hozzászólás - 2009.01.24. 19:08:02 (Válasz Ivanovdomotor #76 hozzászólására.)
Idézet: Ivanovdomotor - 2009.01.19. 15:28:42
A fekete nem a szín hiánya, ez tévedés*. A fehér a szín hiánya. A fekete a legösszetettebb szín, mert az összes alapszín (piros, sárga, kék) maximum szinten található meg benne.

De van benne igazság, csak annyi változtatással, hogy a fekete a fény hiánya. A fénynél pedig a fehér a legösszetettebb. Jó lenne gondolkodni, mielőtt bármit írna valaki...

(*Fekete a szín hiánya? Lol! Ekkora tévedést azóta nem pipáltam, mióta kijött az a kérdés, hogy egy atom két izotópjának különböző a neutronja. Na akkor röhögtem el magam először. Most meg másodszor. )

hali, nem csak összeadó színkeverés létezik a Földön, van kivonó is.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
utáltGAbreFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
82. hozzászólás - 2009.02.07. 11:01:50
NEm tudom mé nem tudtam beírni a másik topicba,de akkor ideirom:
Kezd tele lenni a hócipőm azzal,h olyan kérdéseket tesztek fel,amire semmi esély,h tudjam a választ!
Nemrég kezdtem,és sorba jönnek az olyan kérdések,h 20as szinten (nem így,hanem a tárgyra kérdeznek rá)mennyibe kerül ez,vagy az!
Honnan a pennámból szívjam ki???
Az ilyen kérdéseket,vagy fel se lehessen tenni,vagy be kéne "állítani",h más ne kapjon ilyen kérdést!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
83. hozzászólás - 2009.02.07. 11:15:27 (Válasz GAbre #82 hozzászólására.)
ha beírod a kvíz 2 topicba, akkor törlésre kerül és más már legalább nem kapja meg, többen is igyekszünk kiszűrni ezeket, de sajnos sokan átengedik.
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.07. 11:15:44-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
84. hozzászólás - 2009.02.12. 09:06:11
*átrakva a megfelelő topicba
A hozzászólást Ezékiel módosította 2009.02.12. 09:13:22-kor

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 5
fórumozóThe BuilderNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
85. hozzászólás - 2009.03.30. 23:07:02
Az utóbbi 10! kérdésemből egyet sem fogadtak el. Lexikális tudás vagy hasonlókkal. Pedig egyre jobban igyekeztem olyan kérdéseket feltenni amit szinte mindenki tud. ELEGEM VAN! Innentől a kvíz rész egyáltalán nem érdekel, mert csak felidegesítem magam rajta. Akik értékelik meg...inkább nem mondok semmit. Még jó hogy van ilyen, hogy lemondok a kérdésemről, de eléggé csekély a LE, amit kaphatok. Igaz legalább nem leszek ideges...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
86. hozzászólás - 2009.03.30. 23:52:44 (Válasz The Builder #85 hozzászólására.)
Nézz körül a "Baromi érdekes kérdések misztériuma" topicban, találsz ötletet a jó kérdésekre. Emelett a kvíz, kvíz 2 és kvíz 3 topic pedig tele van a rossz kérdésekkel. Ezekből már találhatsz arany középutat, amit nagy valószínűség szerint elfogadnak majd.
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
87. hozzászólás - 2009.04.04. 18:47:00
nehéz jókérdést feltenni(amit elfogadnak annak)...nagyon szigorúak egymással a játékosok megaztán ez a mindenki ellenőrzi a másikat illetve hogy a játékosok értékelik egymás kérdéseit ez igen rötyi megoldás mert így fennáll annak a veszélye hogy egyesek passzióból visszadobatják a kérdéseket mások meg minden idióta kérdét elfogadnak...

Jómagam is ha nem szuperkvízer de rendszeres kvízelő vagyok lassan 3000 jó válasszal...és van egy elképzelésem...

lehet úgykéne hogy csak bizonyos játékosoknak adatna meg ez a jog hogy ellenőrizhessen és pontozhasson kérdéseket...mittomén akinek van 4000 helyes válasza vagy 5000 azon azé már látszik hogy szereti ezen opcióját a játéknak és nem egy újonc emberke vagyis én személy szerint sokkal jobban hinnék ezen játékosok értékelésében mint ebben az össznépi huncutságban...

nah ennyit szerettem volna...tudom ezt már biztos hogy felvetették elöttem mer nem nagy ördöngőség ezt kigondolni de azé ha már nekm is eszembejutott én is leírom =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
88. hozzászólás - 2009.04.04. 19:02:09 (Válasz Dr_Faktor #87 hozzászólására.)
Tudomásom szerint van néhány kvízadmin, először ők értékelnek. Az ő szavuk egyszemélyben döntő. Emellett, ha túl sok kérdés szaporodik fel, akkor értékelhetnek a játékosok. Egy kérdés akkor kerülhet ki a játékosok értékelései alapján, ha minimum 20-an már értékelték és ennek 2/3-a vagy 3/4-e rossznak jelezte. Azaz lehet olyan valaki, aki passzióból mindenre rosszat nyom, de ő csak 1 a 20-ból.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
89. hozzászólás - 2009.04.04. 19:15:27
akkor megnyugodtam...midnen a legnagyobb rendben...el is kezdem kiszórni a kérdéseimet van most pár írási lehetőség felhalmozva csak megakartam bizonyosodni hogy jó értékelők keze közé kerülnek a dolgok =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvencBuyoutFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
90. hozzászólás - 2009.04.10. 17:18:57
Amit én hiányolok, az egy úgymond 'Kérdés Feljelentése', "Report Kérdés" funkció, ami ott lenne a kvíznél. A -bizonyítottan megbízható- emberek így egy rendszeren keresztül be tudnák jelenteni az "1+1" típusú, az orbitális hibákat és a 'nem tudom' választ tartalmazó kérdéseket.
Vélemény:
A lexikális tudás azért lexikális, mert benne van a lexikonban / wikin, ergo nincs sok értelme berakni a kvízbe. Az általános műveltség túlértékelt, viszont nem árt.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
91. hozzászólás - 2009.04.10. 17:31:59 (Válasz Buyout #90 hozzászólására.)
Ez egy nagyon jo kezdemenyezes.
A kerdes jelentese funkcioval el lehet kuldeni az adminnak.
O a kovetkezoket teheti:
Ha a kerdes rossz: Kijavitja/kiveszi, a jelentest jonak ertekeli.
Ha a jelentes erosen velemenyes, de vegul az admin benthagyja a kerdest, akkor a jelentest semlegesre ertekeli.
Ha a jelentes alaptalan, akkor kap egy rossz jelentes ertekelest a jelento.

Esetlegesen olyan kerdest amit mar korabban valaki jelentett, nem lehet ujra jelenteni. Nem tudom mennyire okozna ez gondot gyorsasagban.

Ha osszegyulik 3 rossz jelentes valakinel, akkor az elvesziti a jelentesi jogat.
Ha valaki sorban 10 jo jelentest kuld, akkor a rossz jelentesi szama csokken eggyel.
Pontszám: 5.67
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
92. hozzászólás - 2009.05.27. 02:55:12 (Válasz Hydro Globus #1 hozzászólására.)
Az itt olvasottak alapján, tisztán látszik, hogy igény van a kvízre. Az is nyilvánvaló, hogy változtatásokra is szükség lenne. A fő probléma szerintem, a nagy korkülönbségből adódik. Három részre kellene osztani a kérdéseket, gyenge, közepes, és nehéz. Így sok érdekes kérdés játékban maradhatna, kihívást jelentve a jó kvízeseknek. Mindenki kiválaszthatná a képességének megfelelő csoportot. A kérdésekért kapott LE is a kérdés nehézségi szintjétől függhetne. A feltett kérdés nehézségi fokát az adminisztrátorra bíznám. Ha egy kérdés ennek ellenére, mégis túl nehéznek bizonyulna, nem a kukába menne hanem a következő csoportba. Tisztelettel Salx Narval.
A hozzászólást Salx narval módosította 2009.05.27. 07:00:11-kor
Pontszám: 8.33
népszerűVioricaNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
93. hozzászólás - 2009.05.28. 21:00:04
Én szeretem a kvízt, sokszor kell keresnem, de legalább megtudok új dolgokat. Amennyiben nem lenne igény a kvízre, nem lenne ennyi kvízes topic és hozzászólás. Persze a panasz sok.

Jó ötletnek tartom a kategorizálást, de nem feltétlenül nehézségre, mert ami nekem könnyű (pl. A Warcraft világában ki birtokolja az "Élet Őrzője" ragadványnevet?) az másnak nehéz, míg ami másnak egyszerű (pl. Hogy hívják Celebke második gyerekének a legkedvesebb kisautóját?) arról nekem fogalmam sincs. És tulajdonképpen mindkettő érdekes kérdés lehet valakinek. Örülnék, ha választhatnék kategóriákat (irodalom, fantasy, matematika, sztárpletykák, filmek, biológia, történelem, szólások, mitológia), amiből kapok / nem kapok kérdéseket.

Ha azok az aktív, és önkéntesen segítői szerepet vállaló játékosok értékelhetnék a kérdéseket bekerülés előtt, akiket meg lehet találni itt a fórumban gyakorlatilag mindenhol, biztos vezetne valamire. Idő-, energia- és emberigényes.

A kérdés jelentése szintén jó ötlet, talán kombinálni kéne az ellenőrzőcsoporttal - a törlésre, feljelentésre ítélt kérdéseket megkapná egy csapat megbízható ember, és kiszavaznák vagy megvédenék őket. De ennek is az a hátránya, hogy idő-, energia- és emberigényes.
Pontszám: 8.25
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
94. hozzászólás - 2009.05.28. 21:25:44
Én 2 adatbázisba rendezném a kvízeket egy speciális/lexikális és egy általános műveltség kategóriába. Mindenki választhatna, hogy melyikkel akar bajlódni. Természetesen a potya LE is ennek függvénye lenne. Például az egyszerűbb kérdések +6% a spéci kérdések 10%-ot hoznának a konyhára.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
95. hozzászólás - 2009.05.28. 21:32:51
Szervusztok!

Freez: mi alapján döntöd el, hogy például egy a Valák neveire vonatkozó kérdés hova tartozik? A Középföldét jól ismerő játékosok számára könnyű... a fantasyt nem kedvelő játékostársak számára megválaszolhatatlan... A témakörök szerinti besorolás jobb lenne, de egyelőre az is kiforratlan, még gondolkodnom kell az ötleteken.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
96. hozzászólás - 2009.05.30. 05:34:42 (Válasz Hydro Globus #1 hozzászólására.)
Üdv. Felvetnék még egy, szerintem működőképes megoldást átgondolásra. Mi a véleményetek arról, ha korosztály szerint lennének kialakítva csoportok? Valahogy így 9-16, év 16-30, év és 30 év felettiek. Természetesen ez csak egy példa. Szerintem nagyon sok problémát megoldana, ha közel azonos korosztályba tartozó emberek saját kortársaiknak tehetnének fel kérdéseket, és ők is értékelnék azokat.Így elkerülhetnénk sok olyan vitát ami abból adódik, hogy egy 12 éves srác kérdését, érdektelennek tartsa egy 40 éves játékos , és persze fordítva is igaz. Ezt még lehetne ötvözni, az itt felsorolt javaslatok valamelyikével, akár többel is. Természetesen ez sem oldana meg mindent, de talán nem lenne ennyi súrlódás, és vita. És ami számomra a legfontosabb, az esélyegyenlőség megteremtése, hiszen nem lehet elvárni egy gyerektő, hogy annyi tudjon mint egy felnőtt. Fontos,hogy ne származhasson hátránya abból,hogy fiatal. Szerintem az érdeklődési körök is közelebb állnak egymáshoz egy azonos korosztályon belül,legalábbis egy két témakörben.
A hozzászólást Salx narval módosította 2009.05.30. 05:50:30-kor
Pontszám: 5
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
97. hozzászólás - 2009.05.30. 05:57:25 (Válasz Salx narval #96 hozzászólására.)
Ilyen felvetés volt már nem is egy. Amúgy meg szerintem nem lehet konkrétan korosztályonként elválasztani a dolgokat.. Mi van ha pl én 10 évesnek jelölöm magam? + 16-18 éveseket sem lehet külön szeparálni egy vonallal.
Ha a kérdésfeltevés jogát elvennénk a játékosoktól akkor mi lesz? Erre kíváncsi lennék. Mert az tény h a többség sokat panaszkodik, de valakit meg ez is izgat. Hogyan lehet ezt értelmesen megoldani? Lehetne szigorítani (hogy milyen kérdéseket fogadjunk el) vagy megszüntetésnél valami más érdekességgel helyettesíteni ezt a részt. nincs konkrét ötletem, de van megoldás
Pontszám: 7.50
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
98. hozzászólás - 2009.05.30. 06:12:43 (Válasz Viorica #93 hozzászólására.)
A témánkénti kategorizálás sem rossz ötlet, viszont jóval bonyolultabbá tenné az egészet: mi van ha valakit egyáltalán nem érdekel a kvízesdi (látszólag a többség). Ráadásul több buktatója van mint a korosztályonkénti kategorizálásnak.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
99. hozzászólás - 2009.05.30. 09:09:46
Szerintem kapcsoljátok ki a Kvíz-t.

Aki a LE-ért vagy az Olimpián a medálokért csinálja az már úgyis adatbázisból dolgozik, esélye nincs másképp, mert az élen végzők jelentős, ha nem teljes része így csinálja.
- A kérdések buták és használhatatlanok hatalmas százalékban.
- Akik átengedik az ilyeneket és a hibás kérdéseket, azok nem fizetést, hanem büntetést érdemelnének.
- Egyszerűen röhejes, hogy még a szabályzatban is az van, hogy 10. szinttől lehet indulni először Bajnoki Viadalon, de mivel a szabályt egyszer olvastam az elején, az első Bajnokimon pedig 8. szinten vettem részt, természetesen ez maradt meg jobban nem a leírt 10.
Ezek után válaszoljunk helyesen egymás után x db kvízkérdésre?
Ennyire hülyének néztek mindenkit? A magyar zászló színeit is adatbázisból keressem hátha ti azt is elkúrtátok a kérdésértékeléskor?
Nem érdekel, semmi szankció vagy lepontozás, de az tűrhetetlen, hogy tőlünk fairplay-t vártok és hogy szóljunk, ha hibát észlelünk, ti meg lazán ültök egy rakás szar közepén és kanalazzátok a levesünkbe!
- Ha LE-t akartok osztogatni, írjatok jóvá vadászatonként 10%-ot mindenkinek.
- Ha küldetésben akarjátok hagyni a Kvízeket, akkor csináljátok meg normálisra!

Biztos sokan írtak már hasonlót és akár fogalmazhattam volna finomabban is, de ez 8 hónap visszatartott indulata.


Edit: állítólag (megbízható forrás alapján ) vannak lelkiismeretesen dolgozó játékosok ezen a téren akik javították a színvonalat, tőlük és az esetleges szintén jól dolgozó erre a célra alkalamazott emberektól elnézést a hamari kijelentésért. Sajnos munkájuk ellenére is csapnivaló maradt a Kvíz, így fenntartom továbbra is a fenti véleményem, csak akinek nem inge ne vegye magára.
A hozzászólást Morroch módosította 2009.05.30. 09:47:30-kor
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.75
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
100. hozzászólás - 2009.05.30. 11:07:13 (Válasz Cell #97 hozzászólására.)
Kedves Cell, az ég világon semmi nincs, ha idősebbnek vagy fiatalabbnak jelentkezel be. Talán csak annyi, hogy nehezebben tudsz válaszolni a kérdésre, vagy számodra túl könnyű, idegesítő kérdést kapsz. Kérdés feltételénél, pedig nagyobb eséllyel fogadják el a kérdésedet a hozzád korban közelebb állók, mint a fiatalabbak, vagy az idősebbek.
A hozzászólást Salx narval módosította 2009.05.30. 11:24:54-kor
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!