Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Kvíz - mi legyen?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
121. hozzászólás - 2009.08.29. 22:36:28
Mivel az adminok elkezdtek takarítani, ez magyarázat lehetne a növekvő rossz kérdés számlálóra, mert ha nagyon problémás a kérés, jár a feketepont. viszont ha ez lenne a magyarázat, akkor csökkennie kellett volna kérdéseid számának. így sajnos passzolom.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
122. hozzászólás - 2009.09.01. 07:35:14
Nem lehet, hogy a 25% alatti rossz aránnyal kiesőket is beleszámolja? Mert azok folyamatosan "termelődnek". Hány 25% alatti kérdésed van?
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
123. hozzászólás - 2009.09.01. 09:04:56 (Válasz Tpe71 #122 hozzászólására.)
Sajnos beleszámolja azokat is. Ez szerintem nem helyes így, hiszen azokat egyszer elfogadták, tehát akkor jók voltak. (itt természetesen a kvízadmin által elfogadottakra gondolok, nem azokra, amelyeket még korábban játékosok értékeltek jónak) Elég nagy kiszúrás az, hogy később mégis rosszakká válhatnak.

Egyébként én nem is értem, hogy ez a 75%-os hibaarány utáni törlés mire jó, hiszen most már a játékosok nem értékelhetnek tudtommal, és ha valamit egyszer elfogad a kvízadmin, akkor az már nem kellene, hogy kiessen a későbbiekben. Inkább valahogy belsőleg (mármint az adatbázisban) kéne megjelölni, hogy mi az, amit kvízadmin fogadott el, és azok maradjanak végleg az adatbázisban. A ténylegesen hibás, rossz kérdéseket kellene bántani, nem azokat, amelyeket az illetékes szakértő egyszer már elfogadott helyesnek.
Pontszám: 7
népszerűUselesNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
124. hozzászólás - 2009.09.02. 13:56:17 (Válasz Tpe71 #122 hozzászólására.)
5 db van, de nem jelezték, hogy törölték volna, nem kaptam erről semmiféle üzenetet. Meg az tényleg akkor rosszá változik, mindezt azért, mert van egy jó kérdés, csak nem tudják rá az emberek rá kapásból a választ? Ezt nem tartom fairnek.
Pontszám: 7.13
utáltKada76Nő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
125. hozzászólás - 2009.09.25. 10:59:23
Fura dolog történt velem.... V3 töltögetem a kvizt és jön egy kérdés:

Hány éle van egy kockának?

-8
-24
-12
-26

Válaszom természetesen az volt h 12!
Erre kiirja h rossz válasz a HELYES A 24 LETT VOLNA!!!

?????????????MIIIII????????????
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
126. hozzászólás - 2009.09.25. 11:07:04 (Válasz Kada76 #125 hozzászólására.)
Kvíz 4 topic a megfelelő erre a problémára!
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 7.58
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
127. hozzászólás - 2009.09.28. 19:46:02
Felmerült bennem egy probléma. Van ugye a küldetés, amelyben fel kell tenni egy olyan kérdést, amelyet mások jónak fogadnak el. Így szól: "Tegyél fel egy kvízkérdést, amit a többi játékos jó kérdésként elfogad!" Na most ennek a megfogalmazása egyrészt kicsit elavult, mert ugye nem a többi játékos értékel most már, hanem a kinevezett kvízadminok - akik persze maguk is játékosok, de hát mivel igen alapos szűrést végeznek (ami természetesen jó ), és ez a küldetés nagyon az elején van a játéknak, eléggé kellemetlen lehet egy új karakternek, ha bármilyen okból kifolyólag visszadobják a kérdését. Szerintem kellene kezdeni ezzel valamit, akár rakni egy alternatív teljesítési feltételt (pl. szerezz 50 LE-t egy vadászatból vagy valami hasonló), akár későbbre tenni ezt a küldetést új karakterek esetében. Mit gondoltok erről?

(tudom, ezt talán inkább a javaslatok közé kellett volna írni, de ott nincs kvízzel kapcsolatos topik, és egyébként is, akartam látni néhány véleményt mielőtt esetleg fölöslegesen terhelem a fejlesztőket egy ilyen javaslattal )
Pontszám: 6.74
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
128. hozzászólás - 2009.09.28. 19:52:22 (Válasz Quint #127 hozzászólására.)
Inkább az elején szenvedjen meg valaki a kvízkérdéssel, mint később.
Az első hármat nekem is visszadobták. Azóta kilenc ment át sorban.
Jó ez így.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.61
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
129. hozzászólás - 2009.09.28. 20:11:56 (Válasz Yaffa #128 hozzászólására.)
Oké, csak hát ettől van olyan sok anyázás is a kvízes fórumrészen, mert ugye nem mindenki egyformán türelmes, no meg sokan emiatt akár abba is hagyhatják a játékot. (konkrét esetről is tudok az egyik szerveren) Nem hiszem, hogy ezt kellene erőltetni, főleg az elején. Aki nem akar kérdést feltenni, annak hadd ne kelljen szerintem. Azért mondtam, hogy valami alternatív megoldás is lehetne, mint pl. ahogy a lélekkút kisütésére is van. Szerintem a kvízadminoknak is némiképp könnyebb lenne a dolga. Egyébként nekem személy szerint nem probléma, hogy így van, de hát általában igyekszem nemcsak magamból kiindulni, és valahol meg tudom érteni azokat, akiknek ez gondot okoz, és bizonyára a legtöbb kezdőnek igenis gondot okoz. Szóval nem értek egyet, nem jó, ha szenved az elején, mert sokakból dühöngést, anyázást vált ki és abból több is van, mint amire szükség lenne. És az se jó, ha emiatt már az elején itthagyják egyesek a játékot.
Pontszám: 5.48
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
130. hozzászólás - 2009.09.28. 20:41:23 (Válasz Quint #129 hozzászólására.)
Bizony rengeteg anyázás van emiatt, de véleményem szerint ez nem ennek a küldinek a hibája, hisz aki emiatt ált írni szokott alpári stílusban (tele helyesírási hibával), nem véletlen, hogy egy jó kérdést sem tud feltenni, ráadásul, hogy fog a későbbi, nehezebb küldikkel végezni, ha már ezen elakad? Szóval némely esetben jó ez a küldetés, ha úgy nézzük hogy szűrőként funkcionál (Viszont tényleg lehetne későbbre tenni, hogy a 'félénkebb' játékosokat ne bátortalanítsa el egy rossznak ítélt kérdés, emlékszem az elején én is tartottam a kiértékeléstől.)
Pontszám: 7.16
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
131. hozzászólás - 2009.09.28. 20:47:56 (Válasz Salx narval #102 hozzászólására.)
Az utóbbi időben kevésbé voltam aktív, de most feltűnt, hogy sokkal kevesebb hibás kérdés van, a kvíz minősége sokat javult. Nem figyeltem a fórumot, de látszik, hogy volt "takarítás". (Lehet, hogy köze van ahhoz is h "gyorsított" a kvízem?)
Pontszám: 6.45
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
132. hozzászólás - 2009.09.29. 09:52:21 (Válasz Cell #130 hozzászólására.)
Én nem is szeretném eltöröltetni ezt a küldetést, ha valaki meg akarja csinálni, annak maradjon meg a lehetősége erre, hanem a lélekkút kisütéses küldetés mintájára valami alternatív befejezést is lehetővé kellene tenni, hogy aki pl. már 5-ször sikertelenül tett fel kérdést, és nem akar próbálkozni többet, ne kelljen ezzel szenvednie. Nem beszélve arról, hogy bizonyos számú kérdés visszadobása után tudtommal végleg elveszíti a kérdésfeltevés jogát, ami azt jelenti, hogy soha nem tudja megcsinálni a küldetést. Ezért is kellene lehetővé tenni egy alternatív lezárást ennek a küldetésnek. És hát valljuk be, nem mindenki alkalmas arra, hogy jó kérdést tegyen fel, és miközben egyik fronton azért harcolunk, hogy az értelmetlen, rossz kérdések kikerüljenek az adatbázisból, és aki nem tud használható kérdést kitalálni, azt eltanácsoljuk a kérdésfeltevéstől azzal, hogy úgy is megkaphatja a LE felét, másik fronton viszont ezzel a küldetéssel éppen arra kényszerítjük az embereket, hogy olyasmivel próbálkozzanak, amit nem biztos, hogy minden egyes játékosra rá kellene erőltetni. A legtöbb ember eleve nem a kvíz miatt jön ide játszani, erre fel már rögtön az elején az arcukba kapnak egy ilyen küldetést.

Egyébként az adatbázist valóban szépen tisztogatják, egyre kevesebb a nagyon rossz kérdés, de azért még nagyon sok dolguk van a kvízadminoknak.
Pontszám: 5.63
fórumozóJeLoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
133. hozzászólás - 2009.10.12. 18:28:02
Ez most mi?

Melyik NEM az Adobe termékcsalád része?

Flash
Photoshop
Dreamweaver
Acrobat Reader

Az a baj, hogy nincs kivétel. Mindegyik válasz helyes. A legjobb az lenne, ha a kvíz opcionális lenne. Lehetne egy gomb, amivel ignorálom a kvízt de megkapom a +10% LE-t, aztán aki akarja, kedvteléből kitöltheti. Agyrém, amilyen kérdések vannak. A 95%-uk nem felel meg a szabályoknak.
Pontszám: 4
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
134. hozzászólás - 2009.10.13. 07:27:23 (Válasz JeLo #133 hozzászólására.)
Idézet: JeLo - 2009.10.12. 18:28:02
Lehetne egy gomb, amivel ignorálom a kvízt de megkapom a +10% LE-t
Hehhe ez jó...
Én az ingyen sörre szavazok...
Ezt Te sem gondoltad komolyan ugye...
Egyébként, ha valamelyik kérdéssel baj van, akkor azt a Kvíz4. topikba írd meg.
Köszönjük.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 8.14
közellenségSzaszalinkoFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
135. hozzászólás - 2009.11.01. 10:37:54
Itt van egy kis segítség a kvízkérdésekhez:
http://www.hackthat.net/df/ddos/88092/index.hack
Pontszám: 2.00
fórumozóCojoneFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
136. hozzászólás - 2009.11.02. 08:22:30
Nekem annyi a meglátásom, hogy sok kérdésem lett visszadobva, hogy "már szerepel a kérdések között". Ugyanakkor nem egyszer találkozom ugyanolyan kérdésekkel más megfogalmazásban. Mellesleg mit jelent az, hogy "érdektelen" a kérdés? A kérdés az kérdés. Azt sem ártana megfogalmazni, hogy mi az, hogy "rossz kérdés"???? Én már több hónapja nem kaptam kiértékelési lehetőséget, de ezt még elviselem.

Teljesen nyugodtan fel lehetne szabadítani a kérdések feltevését és azok tartalmát. Aki veszi a fáradtságot, hogy játsszon, az úgyis a legjobb tudása szerint megpróbál felelni a kérdésekre.
Valóban sok "speciális kérdés" lehetséges, mert nincs olyan ember, aki mindenre tudja a választ, de ez a rizikó.

A kvíz nagyon jó, mert, ha odafigyelsz, akkor kapsz egy kis pluszt, ami adott esetben sokat jelenthet.

Összességében, az én véleményem az, hogy bármilyen kérdést fel lehessen tenni, megkötések nélkül.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
137. hozzászólás - 2009.11.02. 08:46:35 (Válasz Cojone #136 hozzászólására.)
Nekem annyi a meglátásom, hogy sok kérdésem lett visszadobva, hogy "már szerepel a kérdések között". Ugyanakkor nem egyszer találkozom ugyanolyan kérdésekkel más megfogalmazásban.
Nem lehet, hogy épp azért lett visszadobva?

Mellesleg mit jelent az, hogy "érdektelen" a kérdés? A kérdés az kérdés.
Igaz, a kérdés az kérdés. De szerintem elismered, hogy a "Ki nyerte a Forma1 2001-s idényzáró futamát" eléggé érdektelen. Ugyanakkor nem biztos, hogy pl. kvízolipmián örülnél és kérdésnek, ami az Oxigén spinkvantumszát firtatja. Ez speciális lenne. A Szovjetúnió népessége 1967ben pedig lexikális.

Azt sem ártana megfogalmazni, hogy mi az, hogy "rossz kérdés"????
Megtörtént, olvasd el az aláírásomban szereplő linket.

Teljesen nyugodtan fel lehetne szabadítani a kérdések feltevését és azok tartalmát. Aki veszi a fáradtságot, hogy játsszon, az úgyis a legjobb tudása szerint megpróbál felelni a kérdésekre.
Az a baj, hogy még a értékelést sem lehet felszabadítani. Tavaly ugyanis ki lett próbálva, és most is ezzel szívunk. Mi azzal, hogy ezekre kell válaszolni, az adminok azzal, hogy cca 100 000 kérdést ki kell törölni. Pl, mikor Beckham átigazolt (nem tudom honnét nem tudom hova) minimum 160 ember kérdezett rá, hogy hol játszik most. És ha teszem azt PSV-től még jobb ajánlatot kap, akkor oda megy. Utána meg lehet tippelni, hogy mikor is lett feltéve a kérdés (aktuális ez ügyben a Mi van a 200 forintos hátulján?).

Azt hiszem, érted a problémát. Ha kíváncsi vagy, azokra a kérdésekre, amik nem jók, akkor ajánlom a figyelmedbe a Kvíz 4 topikot.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.23
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
138. hozzászólás - 2009.11.02. 08:47:23 (Válasz Szaszalinko #135 hozzászólására.)
Köszönjük Emese, remélem Baraty is értékelni fogja.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.23
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
139. hozzászólás - 2009.11.03. 17:10:11
Fogalmam sincs hova illik, amit most feldobok, nézzétek el nekem.

Igyekszem kidolgozgatni a kérdéseimet, s szerencsére át is ballagnak a szűrőn. Viszont sokkal kényelmesebb lenne, ha lehetne a kérdés elküldése előtt egy előnézetet kérni, mert -s itt lehet én vagyok béna- jobban átláthatóbb lenne, mint a hosszú válaszoknál kurzort léptetgetve figyelni a hibát.

Lehet volt már íly felvetés...
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
140. hozzászólás - 2009.11.03. 18:04:04 (Válasz Ddyy #139 hozzászólására.)
Én eleve word-ben írom meg a hosszabb kérdéseim, mert ott lehet ellenőrizni a karakterszámot, és átláthatóan tudok szerkeszteni, ha nem fér be.

Ezt ugyanis ki sem jelzi, egyszerűen levágj az el nem férő karaktereket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője