Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Kvíz - mi legyen?
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
21. hozzászólás - 2008.11.21. 19:11:13 (Válasz Jeriko #20 hozzászólására.)
Nem jó ötlet. Ey idő után már csak azok osztályozhatnának, akik HKK-znak és minden este megnézik a Győzike show-t...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
22. hozzászólás - 2008.11.22. 21:37:43
Sziasztok!
Szeretem a kvízt. Néha mérgelődök mert rossz választ jelölnek meg jóként, néha bugyutaságnak tartom, máskor meg abszolút speciális szerintem, ...... mégis szeretem a kvízt. Jó hogy van.
A kérdésírás módszerén viszont tényleg lehetne változtatni, illetve azon, hogy milyen kérdést vesznek ki.
- Játékosok is írhassanak továbbra is kérdést, de.... mielőtt játékba kerülne, egy csapat ellenőrizze és ne a játékosok kénye-kedve szerint legyen megitélve.
- Ne az alapján kerüljön ki egy kérdés, hogy hányan nem tudták, mert a kérdésben rejlő válasz értekkésségét nem a választ nem ismerők nagysága határozza meg.
- Az időt nem kellene lecsökkenteni, maradjon az öt perc továbbra is. Pontosan azért, hogy ha valaki nem tudja a választ, igen is kereshesse meg, és legközelebb már tudni fogja, ha nem itt esetleg máshol. Ezzel is művelődhet, ha akar.
Személy szerint sok mindent nem ismertem én sem, amit itt a játékban néztem meg, és nem bánom, hogy úgy kellett megkeresni, vagyis nem tudtam fejből.
- Az zavar, ha a kérdésekre nem lehet megtalálni a választ 5 perc alatt sem. Sajnos sok ilyennel találkoztam. Az is jó, ha valaki egyre jobban tudja használni a keresőprogramokat és egyre gyorsabban találja meg az információkat.
Én így gondolom.
Jó játékot mindenkinek!:)
A hozzászólást Gabrillius módosította 2008.11.22. 21:38:45-kor
Pontszám: 9
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
23. hozzászólás - 2008.11.22. 21:46:45
Én személy szerint nagyon megköszönném, ha elveszíteném a lehetőséget az értékelésre! Akkor legalább a legbugyutábbaktól megszabadulnék. Legalábbis így nem jó, hogy élesben megy. Megkapom a ritka hülye kérdést, és még válaszolnom is kell rá, hogy értékelhessem. Ha külön kezelnénk a dolgot, akkor előre kiszűrhetnénk a hibás kérdéseket.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
24. hozzászólás - 2008.11.23. 21:36:38 (Válasz Gabrillius #22 hozzászólására.)
Nem is az a nagy gond, hogy rosszul értékelik, vagy kiseik, mert kevesne tudják, hanem hogy ezek ellenőrizetlen mivolta mellett, milyen szintű büntetést kapsz, miközben betartod a kérdésfeltevés szabályait.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
utáltXanthippéFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
25. hozzászólás - 2008.11.25. 20:06:56
Szomorúan láttam, hogy a játékosok több, mint 70%-a nem tudta , ki írta az Éjjel a Tiszán c. verset. Azért lepődtem meg, mert én még túl könnyűnek is tartottam a kérdést - minden alsó tagozatos olvasókönyvben benne van a vers és kötelezően meg kell tanulni. Attila királynak állított emléket a versben Gárdonyi.
Pontszám: 2.33
utáltXanthippéFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
26. hozzászólás - 2008.11.25. 20:13:14
Ma kaptam egy kérdést, amely egyetlen mondatában egy súlyos helyesírási hiba (mássalhangzó időtartamának helytelen jelölése) és egy nyelvhelyességi hiba ( -ba, -be, -ban, -ben toldalék helytelen használata) is volt. Legszívesebben nem is válaszoltam volna rá, de máshogy nem tudtam értékelni.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
27. hozzászólás - 2008.11.25. 20:29:48 (Válasz Xanthippé #26 hozzászólására.)
És ez még nem is a legrosszabbak közül való volt.
Pontszám: 7.50
utáltXanthippéFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
28. hozzászólás - 2008.11.26. 05:57:14
Hűűűűű... mi jöhet még? A kölykökkel a suliban egyébként kiértékeltük a történteket. Negyedikeseket tanítok, némelyik a pad alatt fetrengett a röhögéstől... Elgondolkoztató az is, hogy mennyi mindent tanítunk, s milyen kevés marad meg az emberek fejében belőle. Na, most szegénykéknek vannak ám nyelvhelyességi gyakorlatok, meg egyebek, gondolhatjátok, mennyit nőtt tőle a népszerűségi indexem...
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
29. hozzászólás - 2008.11.26. 06:55:57
Szervusztok!

Xanthippé: A diákok nem akarnak tanulni, ez egyértelmű. Rá kéne kényszeríteni őket, de ez most nem megy, mert a kölöknek joga van, kötelessége nincs. Ha pedig a tanár kemény, akkor a diák nyafog, és a tanárt szivatják meg.

Az pedig, hogy ismered a kötelező tananyagot, az egyszerre előny, és hátrány. Előny, mert könnyebben találsz kérdést, ami jó eséllyel megválaszolható, de rossz is, mert minden alkalommal szembesülsz azzal, hogy a kölykök mennyire nem hajlandóak tanulni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
utáltXanthippéFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
30. hozzászólás - 2008.11.26. 22:48:25
Na ja...én különben nem is nagyon követelem meg a tanulást. Igyekszem úgy tanítani és annyit ismételgetni a fontosabb dolgokat, hogy már az órán megjegyezzék a kölykök. Ez még alsó tagozaton kivitelezhető. Megjegyzem, a milliomnyi különórák miatt nincs is sok idejük tanulni. Edzés, zeneiskola, tánc, fedáksári, szval nem szívesen lennék némelyikük helyében.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenNeanderFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
31. hozzászólás - 2008.12.01. 14:30:48
Nézegettem, hogy mi alapján és milyen kérdések esnek ki a játékban. Azt gondolom, hogy a kvíz célja az volt, hogy kis érdekességet vigyen a játékba esetleg, aki jól akarja megoldani az vegye a fáradtságot, hogy a rendelkezésre álló 5 perc alatt rákeres a neten a válaszra. De sajnos azt kell hogy lássam, hogy alap műveltséghez tartozó kérdések is kiesnek a rostán, mivel valószínüleg olyan fiatalok is játszanak a játékkal ,akik ezeket az infókat nem tudják és/vagy a fáradtságot sem veszik, h utána járjanak. És itt a bajom. Az lenne a jó, hogy ne csak egyoldalúan legyenek megítélve a kérdések, hanem valami módon ösztönözzük arra az embereket, hogy jó kérdéseket tegyenek fel és jó választ adjanak.
Ötletem a következő:
1. A kvízben feltett kérdésekre adott helyes válaszokért a kérdés feltevője is kapjon helyes válaszonként 3LE-t, helytelen válaszért pedig -1LE-t. Így elkerülhetőek lesznek a túl specifikus kérdések.
2. A helyes válaszért természetesen maradjon a +10%LE jutalom, de a helytelen válaszért járjon -5%. Mivel így ez túl szigorú és valóban vannak, könnyebb és nehezebb kérdések, így legyen minden kvíz mellé egy gomb, hogy "nem válaszolok" és akkor nem jár érte se + se - LE illetve mindenki maga dönt, akar e válaszolni az adott kérdésre.
3. Érdekes megoldás lenne, ha a kérdéseket pontozni lehetne (1-5), ezzel segítve a kérdések ellenőrését és a selejt kirostálását.
4. Bár nem tudom, hogyan működik a kérdések kirostálása, de ha valami belekerül a rostába, akkor azt ne automatizmus törölje, hanem valaki (akár én is vállalom örömmel, de szerintem több játékos bevonható lenne ilyen feladatba) nézze meg a kérdést és döntse el, hogy mi legyen a sorsa. Vannak olyan kérdések, amik érdekességük miatt megérdemlik, hogy bent maradjanak, mások pedig nevetségesen egyszerűek, mégis bent maradhatnak.

Ezt már régebben írtam de most amiatt hozom elő újra, hogy egy kérdésemre először rossz válasz- túl pseciális másodjára csont ugyanez a kérdés pedig jó osztályzatot kapott.

Az az érzésem ,hogy a készítőknek nem célja a kvíz rendebetétele, úgy ,hogy az ésszerű és következetes legyen
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
32. hozzászólás - 2008.12.05. 23:12:45 (Válasz Neander #31 hozzászólására.)
Idézet: Neander - 2008.12.01. 14:30:48

1. A kvízben feltett kérdésekre adott helyes válaszokért a kérdés feltevője is kapjon helyes válaszonként 3LE-t, helytelen válaszért pedig -1LE-t. Így elkerülhetőek lesznek a túl specifikus kérdések.


"Melyik a helyes válasz?
Ez.
Nem ez.
Ez sem.
Ez meg mégannyira sem."

Ez jobb kérdés, mint azok az alapműveltségre vonatkozó kérdések, amik kiesnek a 25%-on?!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
33. hozzászólás - 2008.12.08. 19:38:53
Igen, mert az ilyenek miatt nem kerülsz előbb-utóbb kvízen kívülre.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 3.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
34. hozzászólás - 2008.12.09. 00:57:56
Már nekem is csak egy "hibás" (láthatók ebben a topicban) kérdés

Abban a pillanatban abbahagyom a Végzeturat.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.12.09. 01:04:26-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5.33
irritálóBeck's BFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
35. hozzászólás - 2008.12.10. 13:33:15
Nem igazán találtam olyan topic-ot ahova leírhatnám igy ide írom

Nem feltétlenül kell rossz kérdéssé minősiteni az alábbi kvízt, de egy kis javítás kéne. A kérdés az volt hogy "Milyen állat az Orka ?" - nos a két teljesen félrevezető válasz mellett ott votl még a gyilkos bálna illetve a cet.

Utóbbit jelöltem be, kiírta hogy rossz a válasz, a gyilkos bálna a jó. Tény hogy igy is lehet értelmezni a kérdést de ha megkérdezel valakit hogy " pl milyen állat xy ?" , akkor általában rávágják hogy emlős/hüllő/stb
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
36. hozzászólás - 2008.12.10. 16:21:57
2 rossz topicot is találtál neki , a helye itt van.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
irritálóBeck's BFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
37. hozzászólás - 2008.12.11. 14:40:18
Oké vettem az adást ... ettől függetlenül lehetne rá reagálni nem ??
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
38. hozzászólás - 2008.12.11. 14:48:43 (Válasz Beck's B #37 hozzászólására.)
Igen, igazad van, a kérdés pontatlan, viszont tényleg csak akkor kerül javításra, ha a kvíz topicba írod. Mert Hatsepsut azt olvassa, az alapján (is) javít.
Pontszám: 3
irritálóBeck's BFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
39. hozzászólás - 2008.12.11. 15:11:52
Vettem az adást

Amúgy maga a kérdés jó, semmi bajom nem volt vele ... csak félreértheő
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
40. hozzászólás - 2008.12.12. 14:26:42
Szerintem az a jó kérdés, ami nem egy adatra, hanem bármi másra kérdez rá. Pl.: mi a kágyilló, a Balaton merre lejt, mi a Darwin-díj, meg ilyenek. Ezeket az ember megjegyzi, de azt, hogy melyik megyében található Csentőfa, meghogy hány éves a Nepáli focikapus lánya, ezeket meg nem.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!