Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1661. hozzászólás - 2011.02.14. 00:59:22 (Válasz Miklós #1629 hozzászólására.)
Hat ez kiraly!! Ha ezt tudom, V1-en eros portyakarikent nem koltok el foloslegesen rohadt sok LE-t, sot CSP-bol is tamadtam nem keveset(ami mondanom sem kell nemkeves plussz tp-vel jart) nagy igyekezetemben az elso par napban, nehogy vege legyen mielott meglesz az eltervezett jutalmam. Es igenis egyetrtek az elottem jogosan panaszkodokkal, hogy akkor nyugodtan lecsapkodtam volna parat naponta es boven meglett volna a maxos jutalom a 3. het vegere. Igy meg sokadmagammal rohantuk mint a hulyek vasarolva a sok lottyot esatobbi nehogy lemaradjunk.... Ujfent koszonom szepen a az alapos es korultekinto meg "idoben" kapott informaciot!
Pontszám: 6.92
népszerűLord ZeroFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1662. hozzászólás - 2011.02.14. 09:06:23 (Válasz Kaboka #1661 hozzászólására.)
Együttérzés Legközelebb meg mindenki azt hiszi, h. így lesz, azt vége lesz 3 nap alatt Nem lehet előre tervezni sajna
Pontszám: 8.36
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1663. hozzászólás - 2011.02.14. 09:11:20
Köszi mindenkinek a tájékoztatást. Nem árt ha az ember nem csak "odafentről" nézi a dolgokat.
csp-t nem akarok rákölteni, mert abból állandó hiányaim vannak
Szeretnék néhány észrevételt tenni mintegy összefoglalásául ennek az eventnek.

Kizárólag szerintem, de azért remélem más is egyet ért vele.
Tehát:

1, Ha elhatároztátok, hogy indítotok egy történetet, hacsak nincs leírva a történetben logikusan megindokolva meddig fog tartani ti ezt ne írjátok ki. Így rengeteg taktikát fognak a játékosok követni, és valószínű, hogy a fele rossz is lesz, de mivel mi a galetkik egy bolygón élnek és mi elvileg a mindennapjaikat játszuk el, nem lehet előre tudni, hogy cselekedeteink milyen hatást fognak kiváltani.

Példa:
-A legnagyobb varázslóink mondták, hogy ha nem akarunk örök sötétségben élni le kell győznünk a xenókat.
-Mennyi idő alatt ?
-Nem húzhatjuk a végtelenségig, mert regenerálódnak. De azért jó lesz sietni.

Ebbe beleférne az is, hogy két hét alatt verjük le a xenót, de az is, hogy csak egy hónap alatt. Esetleg ha közeledik szerintetek az általatok kiszabott határidő vége akkor a varázslók megint előállhatnának egy kis sürgetéssel.

2, Ne legyen ismert előre a jutalom, se az mekkora aktivitásért jár. Ha az ember benevez egy horgászversenyre az is előfordulhat, hogy semmit sem fog hiába ezerszeres világbajnok az illető.

Példa:
-És mi lesz ezért a jutalmunk ?
-Az nem elég neked, hogy nyugodtan élhetsz ? Semmi sem fogja veszélyeztetni sem a te, sem a családod életét ?
-Hát...
-A xenóbőrből úgy tudom sok mindent lehet készíteni. Ha nem szeditek túl apró darabokra.

Ez lehet a magyarázata annak ha valaki nem elég aktív akkor nem kapja meg a legjobb ajándékot, hanem csak az egy-két fokozattal gyengébbet.

3, Ne hozzátok nyilvánosságra ha időközben állítotok valamit a körülményeken. A játékosok úgy is észre fogják venni. Megdöbbennek majd, néhányan anyázni is fognak (lehet, hogy én is) sőt nagyanyázni, de ha logikus a történet és a magyarázata akkor semmi probléma sem lesz belőle.

Példa:
A xenó látván erősen meggyengült állapotát a nyílt mezőről bemenekült a sziklák közé (a folyóba, sűrű erdőbe...)és onnan harcol tovább.
A hordaparancsnokod erre előre felhívta a figyelmedet te pedig voltál olyan agyalágyult, hogy nem vágtad el a kedvezőbb terep felé az útját. Most bosszankodhatsz balgaságod miatt. Meg a többiek is.

Ez megmagyarázza miért csökkent le a sebzés.

4, Ha pedig kinyiffan egy xenó (tehát egy szakasz végéhez értünk) legyen némi színesítő átkötő szöveg miért kell nekem tovább aktívnak lenni.

Példa:
Napkeltére a xenó holtan terül el a lábaid előtt, de te tudod, hogy ahol egy ilyen dög van ott akad több is, tehát a keresésére indulsz. Kora délután rá is találsz...Ez még nagyobb mint az amelyikkel éppen most végeztetek, vagy csak azért van ilyen érzésed, mert kimerített a harc ?
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 8.59
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1664. hozzászólás - 2011.02.14. 14:42:36
v2n bukti lesz az event:(
Pontszám: 3.78
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1665. hozzászólás - 2011.02.14. 14:44:49
szerintem legalább azok megkaphatnák ajutalmat akik a limit több mint 2*esét elérték...
Pontszám: 3.78
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1666. hozzászólás - 2011.02.14. 15:15:08
Nem lesz itt senkinek bukti, annyira nem lett elszállva a díjazás, így szerintem ha mi nem verjük le, akkor Miklós benyomja a piros gombot, és meghalnak maguktól. Ha ez nem jönne be akkor Miklós számíthat egy szép nagy tömeges törlésre. Mármint nem tőlem, hanem úgy Mindenki mástól!

Úgy, hogy nem aggódni, ha meg mégis bejönne ez a 0,000009% akkor megkövezhettek arénában!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 2.52
népszerűCedrikFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1667. hozzászólás - 2011.02.14. 15:34:50 (Válasz Ricskosz #1664 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2011.02.14. 14:42:36
v2n bukti lesz az event:(


Ezt meg miből kalkuláltad ki?

Olvasd el 1629-es Miklós hozzászólást, vond le a következtetéseket és cselekedj aszerint
A hozzászólást Cedrik módosította 2011.02.14. 15:37:31-kor
V2-Cedrik-Sötét mágusok
V5-Cedrik-Dicső faj
Pontszám: 4.98
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1668. hozzászólás - 2011.02.14. 17:35:58
érdekes, elvileg gyengülnie kéne a xénócsajnak, bár az igaz hogy egymás után(most figyelj!) 19x legyöztem, majd 2 vesztés, és ismét 2 gyözelem a harcban vele szemben, de az élete 85,75%ról csak 84,96%-ra gyengült haláli, már nem azért de mit vártok egy 10estöl? . nah de a fontos a játék élvezete, nem lenne rossz, csak szerintem azokat is jutalmazni kéne akik részt is vettek a dolgokban. mert ha van 10 ember aki tesz.. 90 aki nem tesz.. huh.. akkor az a 10 is rájön: MINEK? a semmiért... nah haggyá!... és ennyi. pár játékosnak itt véget ér az event öröme, akkor meg eleve minek? nah mind1 nem vagyok magas szintü sőt! csak most kezdtem, de ezek a meglátásaim...
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 3.17
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1669. hozzászólás - 2011.02.14. 19:10:03 (Válasz Nemetharnold #1668 hozzászólására.)
Ömm, szerintem ezért vannak fokozatok a jutalmakban.

Aki többet tesz, az nagyobb fokozatút választhat, aki meg alig vagy semmit, az hoppon marad.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.81
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1670. hozzászólás - 2011.02.14. 19:23:06 (Válasz Nemetharnold #1668 hozzászólására.)
Oké, egy kis spoiler: A xenóknak szinttől függő életpontja van, a max épjük az event során nem változott; viszont, az általa kapott sebzésre van osztó/szorzó, attól függően, hogy időben hol tart az esemény, hány %-kon van a xenó, és milyen messziről ütik. Tehát ha első nap leverik nagyon gyorsan (mint ahogy ez meg is történt) akkor egyre nagyobb osztót kap a sebzés, és a regenerációja is egyre nagyobb lesz. Ha viszont már közel az event vége, egyre könnyebb őket ölni és lassul a regen is. Hasonlóképp, ha már lentről 6 kategóriányi ember üti ugyanazt a xenót, akkor leosztjuk a sebzést. Tehát van egyfajta biztonsági szelep, ami arról gondoskodik, hogy a xenók ne haljanak túl korán de azért meg lehessen őket ölni.

Ezt még Miklós írta... nézzetek már utána a dolgoknak mielőtt sírtok.. hüpp-hüpp
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 6.23
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1671. hozzászólás - 2011.02.14. 21:12:41
Én sokat tettem, egyik Királynőt nőül is kértem!
NEMet mondott a drága, Xenó menj a p....ba!
Kedvem lankadatlan, V5ön építek szakadatlan.
Reméljük besétál a csapdánkba, mert ha nem elvész minden játékos vágya.
Ezután se csüggedj cimbora! Miklós jön és egy gombnyomásra életed megoldja!
Lesz ajándék, jókedv no meg persze torta.
Minden Végzetes Hölgy és Úr tudja minden eventnek van jelene, jövője és legfőképp múltja.




Nektek csak itt csak most Kellemes Valentint!



By Álom
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.02.15. 05:37:40-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 7.77
kedvencHunNukeFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1672. hozzászólás - 2011.02.14. 22:32:37
Nem lehet hogy azért regenerálnak olyan nagyon jól mert nincsenek felépítve a csapdák 100%-ra?
Abban az esetben ha fel lenne építve mindd, akkor nem lenne könnyebb megölni őket?
...de legalábbis nem támadtak volna fel - utólag könnyű okosnak lenni tudom.
Wavevi - V5 - Vérnyulak
Pontszám: 5
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1673. hozzászólás - 2011.02.15. 02:40:03 (Válasz SuperEgo23 #1671 hozzászólására.)
Kedvem töretlen.

8. szintű létemre:

Okozott sebzésed: 24804
Támadások száma: 508
Győztes támadások: 434
Elájult állatod: 0
Építések: 410


0 portyázáspont
0 cselekvéspont
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.69
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1674. hozzászólás - 2011.02.15. 06:07:17
10- szintűként:

Okozott sebzésed: 15582
Támadások száma: 337
Győztes támadások: 231
Elájult állatod: 0
Építések: 140

szégyen.. tudom, de ha egyszer folyton mehalok?... nah de mind1. ez gondolom semmit sem ér
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 6.08
irritálóNemetharnoldFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1675. hozzászólás - 2011.02.15. 06:07:48
vagyis nem meghalok, csak mini ép
"A játék nekem nem csak játék, nekem ez az élet!" - egy beteg ember feljegyzéseiből

V1 - Thadian Gluth
Pontszám: 6.08
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1676. hozzászólás - 2011.02.15. 06:41:37 (Válasz Nemetharnold #1674 hozzászólására.)
Szégyennek semmiképp nem mondanám vannak akik rá se próbálnak hisz rögtön Game Over mint jó MAGAM is

mód.: természetesen V3 ról beszélek 7 szintű kari
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.02.15. 07:01:36-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.58
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1677. hozzászólás - 2011.02.15. 10:59:57 (Válasz Giganticus #1663 hozzászólására.)
Idézet: Giganticus - 2011.02.14. 09:11:20

2, Ne legyen ismert előre a jutalom, se az mekkora aktivitásért jár. Ha az ember benevez egy horgászversenyre az is előfordulhat, hogy semmit sem fog hiába ezerszeres világbajnok az illető.

Példa:
-És mi lesz ezért a jutalmunk ?
-Az nem elég neked, hogy nyugodtan élhetsz ? Semmi sem fogja veszélyeztetni sem a te, sem a családod életét ?
-Hát...
-A xenóbőrből úgy tudom sok mindent lehet készíteni. Ha nem szeditek túl apró darabokra.

Ez lehet a magyarázata annak ha valaki nem elég aktív akkor nem kapja meg a legjobb ajándékot, hanem csak az egy-két fokozattal gyengébbet.


Ezzel nagyon nem értek egyet.
Nézzük a horgászversenyes példád.
Meglátod, ki van írva, hogy verseny ekkor, nevezési díj 250.000 Ft.
Nem nézed meg mi a díj?
Ha a végén azt mondják, hogy a nyereményed egy fél literes zacskós tej, és neked tejallergiád van, az is jó?
Horgászversenyre nem halért szoktak menni.
Legtöbb esetben azt verseny után visszaengedik.

Nem tudom mennyire követted eddig az eventeket.
A jutalmakon mindig módosítani kellett, ahogyan most is, mert egyszerűen nem szorult bele olyan, amit a kisebbek egyáltalán, bármire használni tudtak volna.
A hozzászólást Darah módosította 2011.02.15. 11:01:58-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.78
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1678. hozzászólás - 2011.02.15. 13:01:04 (Válasz Darah #1677 hozzászólására.)
Teljesen igazad lenne, ha ez nem egy "fatality" event lenne itten ippeg most.
Azaz ha nem érzi magáénak valaki a körítősztori szerinti "nekünk annyi" szitut, akkor kiesett a játékhangulatból. Ebbe nem nagyon fér bele ilyenkor a "Mi is a nyeremény? Áhh... Inkább hagyjuk..." féle hozzáállás, illetve több mint illúzió romboló. ÉN még azt is bevezetném, hogy aki nem vesz benne részt az nemhogy passzíve örülhet a "megmentett bőrének", de valamiféle morális hátrányt is elszenvedhetne. Persze semmi lényegeset, mint pl. egy +1mp vadászatra. :-P
Amiről te beszélsz az TÖKÉLETESEN megállja a helyét a Térképes event során, DE NEM Landragórnál és a Xenóknál.
Mánha számít egy picit a Játékhangulat is, nem csak a HIPEROPTIMALIZÁCIÓ.
Kieg.: Azt a bizonyos "hátrányt" le is lehetne dolgozni persze egy köv "Fatality" eventes aktívkodással.
A részvétel a fontos, a taktikázás - az eventen belül - az más kérdés. Aktívkodni az fog jobban, akinek jobban belefér és remélhetőleg nem azért, mert neki jobban kell a cucc. Arra ott a Térképes event, ami VERSENY akarna lenni. Habár ott érzem ezt a legkevésbé... :S
A hozzászólást McMad módosította 2011.02.15. 13:24:14-kor
Pontszám: 6.49
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1679. hozzászólás - 2011.02.15. 13:36:19
Kérdés:

1. Hogy működik a xenóknál az ha valaki lefele nyomja? V3-on vagyok 62-es szinttel a xenó amit ütögetek 25-ös! Állandóan győzök ellene /szinte/ és mindig vagy 1000-2000 közötti a sebzésem mégse csökken szinte semmit a %-a még annyit se mint mikor a 135-öst ütöttem!

2. A CSP-s támadások ugyanúgy számítanak mint a PP-s? Vagy csak a PP-s után jár a jutalom?

3. Ha van 400 nyert CSP-s csatám és mellette építettem 400-at is akkor mindkettő figyelembe lesz véve a díjazásnál? Tehát válaszhatok 1-es szintű építésnek megfelelő és egy 4-es szintű csatának megfelelő díjat ha jól értettem a szabályt.
Pontszám: 5.59
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1680. hozzászólás - 2011.02.15. 14:13:22 (Válasz Gelu #1679 hozzászólására.)
1. Nagyon sok az élete.
2.Igen ugyanannak számítanak.
3. Igen jól Érted.
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 5.08
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!