Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
381. hozzászólás - 2010.01.06. 13:39:26 (Válasz Rafkós #369 hozzászólására.)
Idézet: Rafkós - 2010.01.06. 13:16:09
Ne essünk át a ló másik oldalára, természetesen az jót tesz a játéknak, ha egy újabb taktikai elem kerül be. Ha a szaki csak hasonló le/tp arányt hoz is, mint a vf, gond lehet, ugyanis nem számoljátok hozzá, hogy a portyából egyébként is jön le, ezt a szaki tovább emeli. Ha tehát erősebb, mint a vf, akkor annak veszik el az erősítő/felzárkóztató hatása.


Így van, ezért írtam a én (is), hogy ez az új szakértelem ne érje el a VF-fel elérhető LE/TP arányt, hanem alá legyen belőve. De jelenleg túl kicsi (értsd: túlságosan is alá van belőve), és így nem alternatíva. Akkor válik alternatívává, ha a 0,2-es szorzót emeljük. És itt lehetne akár behozni a győztes-vesztes csatákat, vagy a TÖ-SZÖ összeget, amik pluszba jöttek ötletek...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 6.96
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
382. hozzászólás - 2010.01.06. 13:39:28 (Válasz Jeriko #352 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.06. 11:42:50

Ez így van. Csak felhívnám figyelmedet arra, hogy nem csak elnyelést adó epikus cuccok léteznek, hanem pl. olyanok is, amelyek LE szívást adnak, vagy 20%-al több LE-t győztes portya esetén. Ezeknél máris nem igaz, hogy "Több LE-t sem fog a portyáiból kapni". Ugyanígy nagyon durva lehet 20. szinten egy Tul vagy szaki fejlesztő cucc is.


Erre én is azt tudom csak mondani, hogy így van. A 40 elnyelés azért szerepelt, mert a kolléga -akire reagáltam- azt hozta fel példának, hogy miért van szükség az epikus tárgyak reformjára. A "több LE-t sem fog kapni" kizárólag arra szólt, hogy a +40 elnyelés miatt nem fog több LE-t szerezni.
Viszont a reform után a 20. szintű karakter ugyanúgy szerezhet Zafír csillagot, Bufa gyűrűt és Vérivót mint eddig, tehát a korlátozás könnyedén kijátszható, nem old meg semmit.
Pontszám: 7.06
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
811 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
383. hozzászólás - 2010.01.06. 13:42:40 (Válasz Darah #374 hozzászólására.)
Ezért kéne úgy megoldani, hogy kristályokra ne érvényesüljön. A top úgyis csak őket ütni, mert abban van a táp, illetve egyéb célpontjuk kevés. Így nem venné el a lehetőséget a szingulárissal felzárkózók elöl a plusz portya LE, amit ad az új szakértelem, kevésbé fognak gyengülni szintjükhöz képest a gyors előrehaladással.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 6.87
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
384. hozzászólás - 2010.01.06. 13:49:21 (Válasz Agatity #381 hozzászólására.)
.
Mod: félreértelmeztem
A hozzászólást Yasmina módosította 2010.01.06. 13:58:38-kor
Pontszám: 5.93
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
385. hozzászólás - 2010.01.06. 13:49:49 (Válasz Birka #380 hozzászólására.)
Az apro valtoztatasok eros tulzas!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 5.89
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
386. hozzászólás - 2010.01.06. 13:50:46 (Válasz pityu #383 hozzászólására.)
Ez is egy megoldás lehet, a kristályokról igazándiból lila gőzöm nincs, hány 0-s, vagy kevésLE-s porta generálódik náluk, vagy mi mihez képest.

Ezt érintettek gondolom majd véleményezik.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.53
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
387. hozzászólás - 2010.01.06. 13:52:09 (Válasz Yasmina #384 hozzászólására.)
Yasmina, valahol tévútra mentél.
Ebben semmi sajtolás.
A másik végzeturat masszírozod portya közben, belőle sajtolódik a több.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.53
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
811 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
388. hozzászólás - 2010.01.06. 13:56:29 (Válasz Darah #386 hozzászólására.)
Ha nem állsz velük háborúban, akkor gyakorlatilag könnyen előfordul, ha nem éjjel ütöd őket, mert nappal sűrűn vannak 20-40%-on. Meg különben is, elég táp már így is őket ütni, nem kell oda még plusz LE. Hajnalban Moritval erről már cseréltünk eszmét, csak Miklós valahogy nem akar erről nyilatkozni.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.24
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
389. hozzászólás - 2010.01.06. 13:56:37 (Válasz Darah #387 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Yasmina módosította 2010.01.06. 13:57:41-kor
Pontszám: 3.69
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
390. hozzászólás - 2010.01.06. 13:57:36 (Válasz Yasmina #389 hozzászólására.)
De igen, és itt a lényeg:

"Ha portyában győzöl"
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.53
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
391. hozzászólás - 2010.01.06. 13:58:08 (Válasz Darah #390 hozzászólására.)
Már rájöttem
Pontszám: 3.69
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
392. hozzászólás - 2010.01.06. 13:58:53 (Válasz Jeriko #352 hozzászólására.)
"Ez így van. Csak felhívnám figyelmedet arra, hogy nem csak elnyelést adó epikus cuccok léteznek, hanem pl. olyanok is, amelyek LE szívást adnak, vagy 20%-al több LE-t győztes portya esetén. Ezeknél máris nem igaz, hogy "Több LE-t sem fog a portyáiból kapni". Ugyanígy nagyon durva lehet 20. szinten egy Tul vagy szaki fejlesztő cucc is."

Akkor számolok. A + jutalom portya LE-re gyakorlatilag felesleges egy olyan karakter számára, akinek van kivégzése, mert nem gerjesztik egymást (az infó Baratytól van), egy kategóriába tartozik a kettő.
A LE-szíváshoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy ha nem karakter szinthez, hanem a tárgy szintjének megfelelő építéshez volna kötve egy ilyen epikus relikvia megszerzése, akkor keményen meg kellene azért dolgozni, hogy pl. 15. szinten szürke lélekrablója legyen valakinek, ami talán 3-4 embernek a játékban meglehetne ilyen alacsony szintre. Nekik is csak azért, mert nagyon ügyesen játszanak, és emellett vállalnának érte hatalmas áldozatot. A lélekrabló a legdurvább LE-szív tárgy a játékban, ami azon a szinten csatánként 100 körüli plusz LE-t jelentene. Nekem 11. szinten már 1000 felett van portya/LE arányom (nem az egész eddigi portyáimat nézve, hanem az utóbbi szinteket) a TP-töméseket is beleszámítva, amiből akad bőven. Igen elenyésző haszon arányaiban a lélekrablás ennek a tükrében, aminek csak és kizárólag a kiélezett versenyhelyzetben van némi jelentősége a pókok közt.

Nem feltétlen idetartozik, de mielőtt valaki felhozná...
Azt az érvet nem tudom elfogadni, hogy ez mekkora előny az előző generációs pókokkal szemben egy LE-szívó tárgy, hiszen azóta a kreaff és a kivégzés is igencsak meg lett gyengítve. + a fentebb vázoltak...
Pontszám: 7.59
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
393. hozzászólás - 2010.01.06. 13:59:53 (Válasz pityu #388 hozzászólására.)
Biztosan nem látta, majd eztán.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.36
fórumozóDeDoomFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
394. hozzászólás - 2010.01.06. 14:18:34
Ha jól látom 2 dolog miatt sirnak az emberek.

- epikus korlát. sztem alapból nem kellett volna megengedni hogy az emberkék becsiteljenek maguknak ilyen tárgyakat, amelyektől a szintjükön sebezhetetlen überkariká válnak. de ha már megtörtént ezt utólag korrigálni kell, erről a vita is értelmetlen!
- az energianyelés egy sima táp szaki ami többértelmet ad a portyázásnk. Ezért nyilván nem problémázik senki, a sírások úgy látom csak azért vannak hogy a vf mellé ezt nem lehet fejleszteni. Mondjuk ha lehetne, akkor mindenki kitolná 50-esre, mindenkinek több leje lenne a játékban effektiv nem változna semmi úgyhogy talán mégse baj hogy ilyen alternativ lesz.....

A többi fejlesztés egyértelmüen tök jo, ha más nem tette meg akkor én helyettetek is megköszönöm, hogy ennyit foglalkoznak a játékkal és adnak a véleményünkre!!!!!
Pontszám: 4.50
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
395. hozzászólás - 2010.01.06. 14:19:46 (Válasz Agatity #381 hozzászólására.)
Alá legyen belőve, de mennyivel? Egyénenként változó, kinek mikor válik alternatívává. Kiszámoltam, nekem mindkét út ugyanannyi le-t és tp-t hozna, ugyanolyan le/tp aránnyal. Minden szakim max, a portyások is és a vadászok is (turbóval természetesen), innentől kezdve szeretném is használni őket. Ha a vf-et választom, marad a mostani helyzetem. Ha elfelejtem, többet fogok kapni valamennyivel a portyából, vadászatból némileg rosszabb le/tp arányt, most simán nyomom, akkor láthatatlanul használnám fel a cselekvéspontokat. Ha belegondolsz, a végeredmény ugyanaz, mindenféle szempontból. Másoknak viszont, akik kevesebbet hoznak portyából rögtön a vf éri meg jobban. Ha viszont a most tervezettnél jobb le/tp arányla lesz belőve, az már a pókoknak táp. Akkor melyik a jobb? Az, ha nincsenek kizárva a vf-esek.
A hozzászólást Rafkós módosította 2010.01.06. 14:21:27-kor
Pontszám: 7.90
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
396. hozzászólás - 2010.01.06. 14:27:23
Ööö, akkor valami félreszámoltál, nekem sajtolás nélkül VF-fel a vadászás olyan 70-80 LE/TP. Ezt kell összehasonlítani azzal az állapottal, hogy 50-es az új szaki, és 35 LE/TP. Ez 60. szint környékén...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 6.96
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
397. hozzászólás - 2010.01.06. 14:27:53
Ja, persze maxon van minden nekem is a vadászáshoz.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 6.96
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
398. hozzászólás - 2010.01.06. 14:31:23
Leírom, bár értelmetlen szerintem, de érthető lesz legalább, aztán csihadok mostmár, megvárom mi lesz a vége...

Olyan, hogy alternatíva a vf-re olyan nincs, nem is lesz, akinek van szeme láthatja, hogy lehetetlen. Vagy jobb, vagy rosszabb, vagy egyforma, de mindenképp lesz egy "kötelező" út, ami a legjobb le/tp arányt hozza. Ha egyforma, az végképp nem alternatíva, ott totál felesleges változtatni, csak beleöli az ember a szakikba a lét.

A 0lés portyákba lét tenni akkor hogyan lehetne? Egy módon, ha a háborús rendszerbe tesszük bele azt, amit most a teljes portyarendszerre terveznek. Ott tényleg kialakul egy taktikai lehetőség, de ezt már megbeszéltük a háborús topicban. Oda valóban való akár sebzés alapján is, hcs mintájára, akár attól függően is. Vfnek, szingunak semmi köze nem kéne, hogy legyen ehhez.
Pontszám: 7.90
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
399. hozzászólás - 2010.01.06. 14:32:36 (Válasz Agatity #396 hozzászólására.)
Sajtolást számold bele, kb azt kapod, amit én is a portyából, vadászat meg nyilván totál ugyanaz.

Nem számoltam félre, bizonyítani meg itt nem szeretném.
A hozzászólást Rafkós módosította 2010.01.06. 14:33:42-kor
Pontszám: 6.85
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
400. hozzászólás - 2010.01.06. 14:37:51 (Válasz DeDoom #394 hozzászólására.)
Idézet: DeDoom - 2010.01.06. 14:18:34
Ha jól látom 2 dolog miatt sirnak az emberek.

- epikus korlát. sztem alapból nem kellett volna megengedni hogy az emberkék becsiteljenek maguknak ilyen tárgyakat, amelyektől a szintjükön sebezhetetlen überkariká válnak. de ha már megtörtént ezt utólag korrigálni kell, erről a vita is értelmetlen!


Egy pár tévedésedet kijavítanám:
1, Senki sem csalással jutott epikus tárgyakhoz!!! A szabályok adta lehetőséget használták.
2, Akiknek epikus tárgy van a birtokában, és a te megfogalmazásod szerint "szintjükön sebezhetetlen überkarik", azok a karakterek az epikus tárgyak nélkül is azok lennének
3, A vita ennek ellenére nem arról folyik, hogy kell-e ilyen korlátozás -ezt már Miklós eldöntötte-, hanem arról, hogy a korlátozás módja mennyire igazságtalan és értelmetlen, ill. vannak ettől jobb, hatékonyabb megoldások.
Pontszám: 7.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!