Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
481. hozzászólás - 2011.05.09. 11:13:11
Bajnoki viadallal kapcsolatban lenne egy kérésem! Bajnoki viadal alatt nem lehetne-e kikapcsolni a védőbónuszokat? Félreértés ne essék, nálam maximális bónusz érvényesül. Általában ugyan azok a játékosok nyerik a viadalokat, itt főképp az alacsony kategóriára gondolok! Sok esetben az van, hogy alapítanak szövetségeket, melyekbe a magas szintű játékosok belépve felépítik pillanatok alatt a táposabb épületeket! Az egyéb kis szövetségbe tartozó játékosoknak pedig esélyük sincs viadalt nyerni! Azért azt durvának tartom, hogy pl egy 8. szintű játékos 60/60 védekezés/támadással és 15 IQ-val rendelkezik a többiekkel szemben! Nem hiszem el, hogy ez nem zavar senkit rajtam kívül!
Pontszám: 6.40
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
482. hozzászólás - 2011.05.09. 22:38:41 (Válasz Armageddon888 #481 hozzászólására.)
Ez már a bajnoki viadalok kiírásának az elején is felmerült... Nálam is. Be kellett látnod Neked is, hogy az is a taktika része lehet, hogy valaki alapít egy szövetséget, és maga köré építteti. V2-n marha sok levelet írtam magas szintű karaktereknek a szintén alacsony szintű társaimmal együtt, és meg is lett az eredménye, a 9. szinten kb másfél éve nekem is hozott egy medált. (Megvédeni már nem sikerült.)

Szerintem inkább egy külön kategória kellene, Mondjuk 3-4 havonta, ahol nem érvényesülnek az épületek, de már ezt is többen leírták azt hiszem nem csak én.
A hozzászólást Galvanelem módosította 2011.05.09. 23:23:39-kor
Pontszám: 7.80
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
483. hozzászólás - 2011.05.10. 10:52:33
Értem... az ezzel kapcsolatos felvetéseket esetleg hol tekinthetném meg? Szívesen elolvasnám az érveket/ellenérveket!
Pontszám: 6
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
484. hozzászólás - 2011.05.10. 11:15:17
A haladóknak ---> bajnoki viadal. Már a 2. hozzászólás is ezt firtatja:

Re: bajnoki viadal
2. hozzászólás - 2008.10.29. 15:09:23
"A gyakorlótér és védőfal mindkét játékosnak számít, mivel itt nincs védő vagy támadó."

Ez biztos jó így?
1. A szövetség nélküliek esélytelenek - már most is +9-et ad egy jobb szövetség.
2. Ez az erősebb szövetség tagjait még tovább tápolja - ha most nem is, de egy-két hónap múlva egyes nagy szövetségek tagjai behozhatatlan előnyre tesznek ezáltal szert.
A hozzászólást Galvanelem módosította 2011.05.10. 11:23:44-kor
Pontszám: 7.80
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
485. hozzászólás - 2011.05.11. 15:10:21
Köszi elolvastam jó néhány hsz-t! Nem győztek meg azok, akik szerint, jó ahogy van! Pl. van olyan, aki épített kb. 10K-t és ilyen 60/60-al rohangál + az IQ-ról nem is beszélve! Értem, hogy aki épített az nem nem tudja azt a LE-t TÖ-re fordítani, de ugyanakkor kap szerencsét, ami rengeteget számít+ azt a rengeteg épület bónuszt is, amivel szemben a többi játékosnak (90%-nak) esélye nincs! Szóval akárhogy is nézem nem igazságos, ez a mostani bajnoki rendszer! Lenne inkább az, hogy eltörlik az épületbónuszokat és mindenki döntse el, mi neki a fontos!
Pontszám: 7.14
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
486. hozzászólás - 2011.05.11. 16:06:45 (Válasz Armageddon888 #485 hozzászólására.)
A V5-ön erre megvan a megoldás....akinek kevesebb az építése a szövetségi átlagépítés felénél az cseszheti a szövetségi bónuszokat mert %-os arányban csökkennek az épületbónuszok a karakterek építéséhez mérten.

Ha ezt minden világon bevezetnék,akkor sok ilyen magas szintüek által körbeépített karakter elkezdené vakarni a fejét.

Teljesen igazad van,az alacsony szintüeknek akiket körbeépítenek a magasabb szintü ismeröseik túl nagy az elönye a többiekkel szemben.A V5 ezen szabálya megszüntetné az ilyen eseteket.
A többi világon a lekiismeretesen építkezö karaktereket nem érintené túlzottan a dolog,de az ilyen "Müvi bajnokok" nem tudnának érvényesülni ha nem építenek.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.05.11. 17:57:11-kor
Pontszám: 5.48
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
487. hozzászólás - 2011.05.11. 17:39:46 (Válasz ADZSI76 #486 hozzászólására.)
Nem véletlen lett a V5-re bevezetve és nem véletlen nem nyúltak hozzá a többi világhoz. Persze valóban jó lenne, de ez már a többi világon nem lesz benne.
Pontszám: 8.27
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
488. hozzászólás - 2011.05.11. 19:04:44 (Válasz Craslorg #487 hozzászólására.)
Csak sajnálni tudom, hogy a többi világon nem képesek bevezetni ezt kis apróságot! Nem hiszem, hogy olyan nagy erőfeszítésükbe kerülne ezt megvalósítani! Nekem 2 karakterem van és mindkettő bajnok is, tehát tudom milyen sikerélményt ad egy-egy viadal megnyerése. Ezért szeretném, ha ezen változtatnának, hogy minél többen átérezhessék ezt a dolgot. Én sem örülnék, ha tudnám előre, hogy esélyem nincs nyerni. Úgy az izgalmas, ha tudom hogy nyerhetek is és valóban az számítana, amit a karaktered fejlesztésére fordítanál, nem pedig az épületbónuszok döntenék el, hogy ki nyeri a viadalt stb...
Pontszám: 6.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
489. hozzászólás - 2011.05.11. 21:05:45 (Válasz Armageddon888 #488 hozzászólására.)
Idézet: Armageddon888 - 2011.05.11. 19:04:44
Nekem 2 karakterem van és mindkettő bajnok is, tehát tudom milyen sikerélményt ad egy-egy viadal megnyerése.

Ugye nem mindkettő az 5. világon? Vagy legalábbis nem egy világon
Egyébként - mint írtam - BIZTOS nem vezetik be a korábbi világokon. Annó volt róla szó, ki lett vesézve és direkt nem fogják bevezetni. (Na jó, biztos a halál, de 99.999%).
Pontszám: 8.27
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
490. hozzászólás - 2012.08.02. 11:29:11
2 dolog:

1.) Ezért jöttem alapból: Baraty, nem tudnád megoldani, hogy az eredményfa automatikusan meglegyen, mint maga a viadal? Bosszantó picit, hogy sose tudni mikor lesz meg pedig nem csak érdekes, de fontos infók is rejlenek benne.

2.) Visszaolvastam pár hsz-t és arról volt szó, hogy a kis karakterek körbeépítése igazságtalan a velük egy szinten, de normál ütemben haladó játékosokkal és szövetségekkel szemben.
Teljesen egyetértek. Azt is elfogadom, hogy a V5-ös módszert nem vezetik be.
Az nem lenne megoldás, ha a bajnokikon semmilyen épületbónusz nem érvényesülne? Eddig minden érvényesült, de ha ezentúl semmi, akkor önerőből kellene nyerni teljesen. A jó játékosok és hozzá nem értők közt ez nem változtatna semmit, de a kisebb szövik/frissen regisztráltak ügyes játékosainak lenne esélye azok ellen akik ellen most azért nincs, mert évek óta tengődnek egy bizonyos szinten míg a nagy karakterek körbe építik őket vagy mindketten nagyok csak a szövetségi hátrányuk behozhatatlan.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
491. hozzászólás - 2012.08.02. 11:50:00 (Válasz Quellon #490 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.08.02. 11:29:11
...Az nem lenne megoldás, ha a bajnokikon semmilyen épületbónusz nem érvényesülne?...

Vagy erősen redukált értékkel, hogy ne a szövetség nyerje meg az adott bajnokit a karakter helyett.
Ez elsősorban alacsony szinteken domináns tényező. Feljebb már akkora a TÖ és SzÖ differencia, hogy alig érezhető az épülettámogatottság hatása, azaz magasabb szinteken sem érzem problémásnak egy épületbónusz redukció hatását Bajnokin... :-X
Pontszám: 7.17
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője