Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.05. 19:39:56
De nem egy csapat játsza akézilabdát, hanem kettő.
vagy Te azt a változatot ismered, mikor két játéktéren játszik egy-egy csapat?
Olyan mint a kidobó. Bár azt is egy játéktérnek hívják.
Csak két térfélen.
Dátum: 2008.12.05. 18:48:38
Melyik kézilabda csapatban játszik Nagy László?
Barcelona
Portland San Antonio
THW Kiel
Ciudad Real

Mikor?
Melyik Nagy László a költő, a fizikus, a focista, vagy talán a gyilkossággal vádolt bűnöző?
De gondolom Barcelonában több kézilabda csapat is van. A kézilabdázó most 2008 decemberében az FC. Barcelonában játszik
Dátum: 2008.12.05. 16:52:47
Igazad van. De én a fokhagymáról hallottam!
Mondjuk ha azt írja mellette hogy tehén kolomppal, akkor biztos az ezüstöt választom.
Dátum: 2008.12.05. 16:50:09
Ne bántsd őket!
csak jót akartak. képzeld el, ha 1456-ban a nándorfehérvári csatában nem akadályozta volna meg a török zászló kitűzését a várfokra, akkor ca. 100 évvel előbb lett volna az "Egri csillagok". Tehát mégis csak védte Eger várát.
Dátum: 2008.12.05. 16:42:27
... vagy a fokhagyma.
... de miért pont az ezüst? ... miért nem az arany?
... a balta is fegyver bár ha nagyobb, akkor pallós.
... vagy facölöp fokhagymával.
Itt nem az a baj, hogy megszentelve, vagy a sámán által körbe ugráltról van szó,
hanem, hogy melyik néphit szerint?
Dátum: 2008.12.05. 16:19:48
A néphit szerint mivel lehet megölni a farkasembert?
megszentelt ezüst fegyverrel
emberi vérbe mártott kaszával
palackba zárt napfénnyel
fokhagymával bedörzsölt fejszével

Melyik "néphit szerint"?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: megszentelt ezüst fegyverrel
Farkas ember még azelőtt "volt", hogy megszentelt fegyver lett volna. Mondjuk görög mitológia, vagy amerikai indiánok, vagy germán-, vagy román mitológia...
Dátum: 2008.12.05. 10:44:19
Utána néztem az oldaladnak.
A recept:
1,5 kg méz
10 l víz
25-50 dkg cukor
fűszerek (fahéj, szekfűszeg, vanília, gyömbér)
esetleg gyümölcsök (citrom, alma)
1 szelet pirítós
5 dkg élesztő

Na most nézzük ebben mi micsoda:

az élesztővel visszük be a mikroorganizmusokat, tehát kell az erjedés megíndításához, vagy várhatunk egy jó pár hónapot.
Pirítós remélem nem csak az elkészítés utáni fogyasztáshoz kell. (van benne liszt! szénhidrát)
Csajok, szakácsok emlékeztek, hogy a kelttészta alapja a kovász készítés úgy kezdődik: 2 dl tej/víz 3 dkg élesztő, két evőkanál liszt, mokkás kanál cukor?
Tehát ebből a pirítós kenyér a liszt!
Gyömölcs kiesik, mert csak esetleges, bár tiszta fruktóz, és segíti az erjedés közegét.
Füszerek kiesnek, mert nem annyi a mennyiségük, hogy számb avegyük erjedésüket.
Méz másfél kg 10 l meleg, forró vízben oldva (hidegben nagyon sok oldódna, mert megülne az alján)! Na itt a bibi! Az már nem méz, hanem cukros víz. na most ami biztos az biztos adjunk hozzá még félkiló cukrot is!

Holnap a vietnámi papucsomból is sört fogok főzni! Tudod mi kell hozzá? 10 l víz, beleáztatom a papucsot, adok hozzá 2 kg cukrot, egy kis gyümölcsöt, és élesztő meggondolandó, bár nem gombás a lábam, tehát kell hozzá.
Dátum: 2008.12.05. 10:22:36
Akkor még egyszer:
Nem téged (és hagy ne kelljen végig sorolni a neveket), vádollak bármi nemű csalással.
Csak tényleg az a furcsa, hogy át tudnak menni értelmetlen (itt is érvényes az korábbi felsorolás) kérdések (szinte) bírálatlanul. Ezekből kifolyólag csak ezt tudom feltételezni.
.. és ez nem a Te/Ti csalásotok.
És még egy:
Örülök, hogy nektek meg volt/van az a lehetőség, hogy 30 válasz után tehettek fel kérdést. Nekem 100 helyes választ kell megadnom, megvárnom. Ezek után már elgondolkozhatsz/hattok azon, hogy miért tudok kiakadni, hogy megvontak tőlem xLE-t amit nem tudok pótolni.
És elgondolkodtató, hogy nem tudok feltenni "szép, értelmes" kérdést, mert félek, hogy ki fog esni, amíg a szennyesért megkapják a LE-et.
Tehát ez az ami engem a legjobban bánt!
Dátum: 2008.12.05. 10:09:31
talán rosszul számoltam?
Dátum: 2008.12.05. 10:07:57
Örülök, hogy elolvastad, de kimásolom azt a linket amit írtál!
Az erjedés vagy erjesztés szénhidrátok lebontását jelenti, amelyet mikroorganizmusok (élesztők, penészek, baktériumok) végeznek, hogy saját élettevékenységükhöz energiát termeljenek. Az energia a fotoszintézissel megkötött napenergiából származik, mert a növényekben az energiatárolás zömmel szénhidrátokban történik.

Ez így van, de szükséges, hogy kellően megtudjanak telepedni a mikroorganizmusok, mert egyébként mindenből alkoholt lehetne csinálni. Az aszfaltból is!
Na most nézzük a mézet:
A mézben nem képesek az élesztők és a mikroorganizmusok elszaporodni, így ez a cukros oldat nem romlik meg.

Na most akkor hogyan is vagyunk?
És légyszives ne hurrogj le. Mondtam, hogy én csak a hülye agyamra, emlékezetemre hagyatkoztam, és most mégis utána kellett néznem, és az emlékezetem mégis jó volt.
Hozzá tartozik, hogy a mézpálinkát is úgy csinálják, hogy a gyümölcs erjesztésénél (szőlő)cukor (glukóz) helyet mézet adnak. A rendes "tiszta" pálinkánál (alkohol, szesz) igazából semmilyen egyéb szénhidrátot (cukor) nem adnak adalékként, csak a gyümölcs saját szénhidrátját (fruktóz) engedik erjedni.
Érdekel még a közép iskolás kémiából valami?
Dátum: 2008.12.05. 09:56:16
Mi az UniCredit Bank emblémája ?
Piros tulipán
Kék sapka
Méhecske
Lepke
Reklám!
Dátum: 2008.12.05. 08:41:49
ez akkor azt jelenti, hogy 32+10=42 kérdést tettél fel. ez azt jelenti, hogy 4200 kérdésre adtál helyes választ. Ez azt jelenti, ha 90%os jó válaszaid vannak, akkor minimum kb 4700 kérdést kaptál. Egy nap kb. 30 kérdéssel számolva 156 napig (fél év) minden nap ilyen átlagot kell hoznod.
Ez szép. NAgy tudású vagy, gratulálok, főleg, ha pénzért prémium tagságért nem kapsz plussz lehetőséget, amit cáfolsz!
Dátum: 2008.12.05. 08:31:23
Szerintem meg nem azért, mert tetszik.
Az értelmes emberek többségének nem tetszik!
Én szegény Hatseputot sajnálom. Ezerszer elmondtam, hogy nem neki kellene egy személyben bírálni, bár ő nem bírál, hanem csak két dolgot tehet utólag:
1. Kitörli az adatbázisból a kérdést, bár abban sem vagyok biztos, hogy ehhez van-e jogosultsága, vagy csak jelzi tovább valakinek, hogy nem tetszik valaki(k)nek a kérdés.
2. Kijavítja a helyesírási hibákat. Ezt tudom, hogy teheti, mert nekem is volt helyesírási hibám és elküldés után azonnal észrevettem ,és mielőtt bírálatra 'kikerült' a kérdés, már javította is, ahogy kértem.
Na most ő egyedül nem nézi -- és tudom, hogy nem várható el tőle ---, hogy nézze át saját szorgalmi munkából az összes kérdést.
Azt pedig tényleg nem értem, hogy rasszista, netikettet sértő, erkölcstelen (hogy a ma reggelit ide soroljam), butaságot terjesztő (és itt nem a HKK RPG, Drizzt-es kérdésekre gondolok) kérdések meg bent maradnak. Valaki(k) ezért felelős(ek)!
És tudom jól nem a Hatseput az! és természetesen nem is Te és nem Cirip, nem Rosaprincess stb.
Akkor a rendszer!
Nem lehet ilyet (bírálatot) kiadni nagy balga közönségnek, akik még a "saját nevüket sem tudják leírni helyesen". Szóval akik ezt a rendszert üzemeltetik, hagyják, hogy idáig elfajuljon.
Lehet, hogy korábban jobb volt, korábban értelmes kérdések voltak. De azt hiszem nem az én alapból elutasított (600 LE bukásra itélt) kérdésem, és a tudatlanságból kiesett kérdésem az ami a a béka "hátsó fele" alá viszi a nívót.
Csak hogy tudd, mi volt a két kérdésem:
Az alábbiak közül melyik programozási nyelvet találta ki, és fejlesztette nagyrészében magyar matamatikus?
ALGOL
BASIC
C
RPG

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az alábbiak közül ki szerezte a legtöbb szimfóniát?
Ludvig van Beethowen
Joseph Haydn
Gustav Mahler
Johannes Brahms

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Dátum: 2008.12.05. 07:36:44
Ki a ZZ Top énekese?
Billy Gibbons és Dusty Hill
Frank Beard
Billy Gibbons
Dusty Hill
... és ha van olyan szám amiben Frank is énekel?
-----------------
Ki verte szájon a vetési varjút (a Belga együttes számában)?
Bauxit
Zsolti a béka
Szöcske mester
Elemér a denevér

már egy párszor volt itt a fórumon, hogy speciális, vegyétek ki!
------------------------
Ki nyerte idén a Formula 1 világbajnokságot?
Trulli
Massa
Alonso
Hamilton
Mikor? 2003-ban Schumacher. 1951-ben, '54-ban, '55-ben, '56-ban Farina, és így tovább...
Dátum: 2008.12.05. 07:27:18
Bár úgy látom tőlem megvonták a bírálati jogot, de besegíthetek, hogy csökkenjen az ilyen kérdések darabszáma.
Tényleg miért is szüntettétek meg a bírálati jogomat!
Azért, mert ha valaki kérdését elutasítják, akkor nem is bírálhat?
Automatizmus? Valaki azt nem nézi, hogy értelmes kérdés volt-e, amit elutasítottak?
Közben a női nemi szervek meg köröznek a kérdésekben?
Dátum: 2008.12.05. 07:14:43
Tudjátok, csak az a rohadt 800 LE, amit azért nem kaptaam meg, mert egy értelmes kérdést kiütöttek.
Szóval merem fenn tartani a nézetemet, és egyre jobban megerősödöm benne, hogy a prémium tagsághoz hozzá tartozik, hogy bírálatlanul lehet feltenni kérdéseket!
Dátum: 2008.12.05. 07:11:41
Idézet: Bekas - 2008.12.04. 23:42:11
Mi oroszország eredeti itala?
Vodka
Whisky
Cherry
Ouzo
Oroszország

A vizet, a tejet importálják. A 19. század előtt a cári oroszországban kereskedelem hiányában vagy kiszáradtak, vagy alkoholistákká váltak a gyermekek.
BAROMSÁG!!!
... legalább is gondolom nem ezt akarta kérdezni!
"Mely' (vagy melyik) rövid ital, párlat ered Oroszországból?"
Dátum: 2008.12.05. 07:03:19
és a vessző hiányt miért nem húzod alá?
Dátum: 2008.12.05. 07:02:45
Idézet: Vaczakka - 2008.12.05. 00:19:09
Milyen sör nincs?
búza
gyömbér
mézsör
meggy*

Belle-Vue Kriek belga meggysör


Akkor lenne meggysör, ha meggyből főznék, de erről szó sincs. Valóban egy sörkülönlegesség, azért speciális, mert az erjesztés során meggyet is adnak hozzá. Ettől lesz meggyes íze.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kriek

Akkor mézsör sincs, mert akkor lenne, ha mézből főznék. Én nem néztem utána, csak tanulmányaimból tudom, hogy a borok/sörök (alkoholok) szerves anyagok erjedéséből származnak. Na most a méz SOHA nem erjed. Tehát előbb lesz meggybor, meggysör, mint mézből bármelyik.
Tehát tessék javítani vagy törölni a kérdést (és a LE pontokat visszavenni), és a bírálatokat végig gondolni!
Dátum: 2008.12.05. 06:46:33
... és ez átment a bírálatokon!
Mondom azonnali változtatást kell csinálni a kérdés feltevés/bírálás rendszerén.