Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Normandiai Roland

Oldal: 1234
Dátum: 2008.09.21. 15:37:22
"Ha saját szövetséget alapítasz, te adod meg a szövetség nevét, leírását és zászlaját."

A név rendben van. A leírásra szerintem láttam már jó példát, a kérdés az, hogy minimum mit tartalmazzon. A Zászlaja részt viszont valaki megmagyarázhatná. Tud rá valaki érdemi választ adni?
Dátum: 2008.09.21. 13:36:30
Ha gondolod csatlakozhat akár hozzám is, (erről a rendszerről és sem tudok túl sokat) és akkor már két fős tömeget alkotunk. A cél persze meghódítani a világot. Ha ez nem szimpatikus, beállhatsz a topic nyitójához is. (ott már vannak egy páran )
Dátum: 2008.09.21. 13:31:38
Nekem már sikerült pontoznom egy hozzászólást!
És mintha lehetne privát üzenetet küldeni. Legalább is a boríték és az üzenet felirat erre utal... Végre mintha minden funkció működne a fórumon.

A sámánviadal felett (firefoxban) van egy hibaüzenet, mint szerintem mindenkinek.
Dátum: 2008.09.21. 13:27:30
Szia!

Jelenleg kb. két helyre tudsz jelentkezni - mindkét helyen szívesen látnak, vagy alapíthatsz saját szövetséget.
Dátum: 2008.09.20. 18:01:08
* A fogadóban egy pillanat alatt szertefoszlik az eladdig családias hangulat, s ideges, feszült várakozás váltja fel. A fogadós tekintete egy pillanatra elkomorul, miközben kitölti a pálinkát. A mesélő félbehagyja történetét, s a többiekkel együtt zavartan nézi a felettébb ritka és sérült vendéget. A kobzos, gyors, de gyengéd mozdulatokkal elcsomagolja féltett kincsét. A kereskedők döbbenten nézik a betérőt, embereik pedig kezüket fegyverük markolatára helyezve feszülten összpontosítanak a kinti hangokra, rajtaütéstől tartva, de egyenlőre csak az eső ütemes dobogását hallják, s a közeli mennydörgés hangjára idegesen rándulnak össze.
Majd mikor a törp a pultra dől, a fogadós határozottan szól feleségének, hozzon vizet és kötszert. Ő maga pedig a jelen lévők fele fordul, s így szól:
- Elkelne valaki, aki ért a sebekhez, hogy bekötözzük, s megtudjuk mi sebesítette meg!
* majd várakozóan körbenéz.
Dátum: 2008.09.20. 13:51:31
Sziasztok!

Sztavrogin, remélem nem bánod, hogy másolom az ötletet

Lélekőrök Szövetsége névvel alapítok szövetséget. (hogy legyen miből válogatni - amint sikerül a játékba belépnem, illetve nem foglalt a név) Minden gyémánt Hordába tartozó játékos előtt nyitott, érdeklődőket szeretettel várok. Jelenleg ez egy véd s dac szövetség lenne. Mihelyt sikerül Byzonhoz hasonló tapasztalt játékosoktól több információt összeszedni, ez a rövid ismertető feltehetőleg jócskán bővülni fog.
Dátum: 2008.09.20. 13:01:09
Köszönjük, nekem személy szerint sokat segített képbe kerülni, de valószínűleg játék közben még majd teszek fel kérdéseket - most hogy látom, van kihez fordulni.
Dátum: 2008.09.19. 20:22:31
Valószínűleg. A tapasztalatok ezt mutatják...
Dátum: 2008.09.19. 20:14:34
Szia Ádám!

a kövi mondat nem világos: "könnyebb úgy játszani hogy egy személy csak egy el ír"
de lehet, hogy azért, mert kiragadtam a szövegkörnyezetből.
Dátum: 2008.09.19. 19:39:44
A főoldalon új hír van kirakva "Szept. 22-én, hétfőn START!" címmel!

+ a Bal oldalon a hírek és a Végzetúr menüpontok felett van egy regisztráció módosítása link.
(ezt lehet, hogy eddig csak én nem vettem észre?)
Dátum: 2008.09.19. 17:39:11
Shul!

Halkan jegyzem meg, hogy nem csak az utolsó hozzászóló neve jelenik meg az Információk ablakban, hanem az utolsó hozzászólás időpontja is (tehát látod, hogy mióta utoljára nézted a fórumot, azóta született-e hozzászólás)
Valamit van az általad egy ideig nem olvasott topicok címe alatt (már ha van ilyen topic) egy "ugrás az utolsó olvasatlan"-ra. Működik, próbáld ki!

Bocs
Dátum: 2008.09.19. 17:09:12
off: nagyon szép hozzászólások vannak, gratula. Remélem nem csak én fogom az eseményeket beindítani
on:

* Ahogy lassan besötétedik odakint, az eső is jobban rákezd,ezzel nyúlós sárrá változtatva az utat. Addig bent a vidáman pattogó kandalló körül egyre vidámabb a hangulat, hála a mindig teli kupáknak, melyről a fogadós gondoskodik, és az öreg falubeli hihetetlenebbnél-hihetetlenebb történeteinek. Lassan mindenki megszárad és átmelegszik, közben az egyik kereskedő asztalnál előkerül a kocka, és időről-időre fél tucat tengeri kagyló cserél gazdát... A kandallóhoz közelebbi sarokban pedig az egyik marcona átutazó fegyveres a csomagjai közül egy kopottas, sokat látott kis kobzot vesz elő, s finom játékával kíséri a mese folyását.
A fogadós udvariasan közli vendégeivel, mikor valakihez odamegy a kupáját utántölteni vagy a vacsoráját kivinni, hogy bizony a fogadó rendelkezik három kiadó hatszemélyes szobával a hátsó traktusban, s aki nem óhajt a többi vendéggel majd együtt aludni az ivóban, az megválthat egy ágyat magának. Sajnos az emeleti két egyszemélyes "lakosztály" közül az egyiket már kiadta egy nemesúrnak. Természetesen a szobák megtekinthetők, s bizony az egyik szobában már 3 ágyat lefoglalt az egyik kereskedő a kisérőivel.
Dátum: 2008.09.19. 16:36:25
Sziasztok!

Nos, már egy ideje meg akartam osztani veletek egy érdekességet Végre itt kiélhetem magam.
Lássuk, hogy miről van szó:

(nem biztos, hogy úgy működik, ahogy leírom, nem próbáltam még ki)

Ha megnézitek, minden hozzászólást lehet pontozni. Az alapbeállítás 5 pont.
Tehát ha van egy mindenkit érintő hozzászólás, adok nek pl. 9 pontot, ha csak "simán" a topic témájához passzol, hagyom 5 ponton. Ha offolok, adok neki egy szép egyest. (hogy mások hozzászólását tudom-e minősíteni, azt nem tudom, de valószínű)

FRISSíTVE: a saját hozzászólásomat nem tudom pontozni, tehát ez rátok hárul
Vagyis senki nem tudja a saját hozzászólásait pontozni.

Hogy ez miért jó?
Mert nem chatoldal... kivéve talán a Kötetlen csevej topic...
A profil beállításokban van egy szűrési lehetőség, hogy a minimum hány pontos hozzászólásokat mutassa. Tehát, ha az offok kapnak egy kapát, és ez be van kapcsolva (5-re állítva), akkor csak az aktualitásokat olvasom, a szvsz. nem rám tartozó részeken nem kell végigszenvednem/nünk magamat/magunkat.

FRISSíTVE: Nézzétek meg a fórum szabályzatban Miklós hozzászólását, (41. hozzászólás abban a topicban) pont ezzel foglalkozik.

A hátulütője, hogy így nem tudunk mindenre reagálni, illetve, -ami még nagyobb baj- ha egy kiváncsi netbúvár utánanézne a fórumon a játéknak, nála szűrés híjján (feltételezve, hogy nem regisztrált még) inkább elrémül, mert infó után kutatva több oldalt kell végigolvasnia, mire egyáltalán bármit találna...

Gondolatébresztőnek/vitaindítónak ennyit.

Szép napot!
Dátum: 2008.09.19. 14:00:04
"asztali szerepjáték kártyásított változata asszem." Igen, így van. A háttérvilág ua.
Dátum: 2008.09.19. 10:42:29
Na igen, rajtad kívül nem sok on-lányt látni errefelé
Dátum: 2008.09.18. 20:26:18
Nos, néhány szó: életemben nem játszottam HKK-t, nem ismerem a világot. (Helyette másik kb. 10 szerepjátékot játszottam)Mivel nem volt meghatározva, ezért egy átlagos indító fantasy környezetet kaptok

*A fogadó (A teli kupához - 30-40 embert befogadó méretű ivóval, és egy jókora pajtával/istállóval rendelkezik) egy álmos kis faluban, az erdő szélén található, egy kevéssé fontosabb kereskedelmi útvonalon. A falucska maga az erdővel borított dombok között meghúzódó völgyek egyikében lapul. A helyiek, egyszerű, de szívélyes népek, főleg fakitermelésből, és feldolgozásból élnek.
Alkonyul, s mivel fél napi járóföldre ez a fogadó az egyetlen, ahol a fáradt utazó megpihenhet, már most meglehetős népszerűségnek örvend. A helyet átutazó kereskedők, utazók, a keményen átdolgozott nap után a helyiek kis csoportja tölti meg, a készülő zabkása és a sülő hús illata mellett. A helyet halk duruzsolás, és a pattogó tűz hangjai teszik kellemessé, a falakra lámpások fénye vet árnyékot, miközben odakint lágyan szemerkél az eső. (tavasz van)A falusiak egyike halkan történetet mesél az érdeklődő utazók egy kicsiny csoportjának. Meglehetős rutinnal köti le hallgatóságát, s valószínűleg nem először.
A fogadós és neje, mindkettő szívélyes, 40 éveiket taposhatják, és "jó húsban" vannak, huncut vidámság ül a szemeikben. Ők szolgálják ki a vendégeket, látják el itallal és étellel őket.
A bejárati ajtó halkan kinyílik, enyhe huzattal és némi esőillattal tölti be a helységet egy pillanatra, de ennyi is elég, hogy pár másodpercre mindenki elhallgasson, és az új jövevényre tekintsen. Majd mindenki visszatér előző tevékenységéhez, s ismét halk beszélgetés tölti meg a helyet. Csak az egyik helyi férfi, napbarnította arca, és munkában megkérgesedett keze, egyszerű ruhája van. A jövevény végigtekint a jelenlévőkön, és a következőt látja:

(itt kellene valamilyen karakterleírást adni, hogy ki kicsoda, hogy néz ki, stb...)
Dátum: 2008.09.18. 18:30:09
Védesd le De mivel még nem vagyunk sokan (szvsz) jó esélyeid vannak akár már 22-én változtatni...
Dátum: 2008.09.18. 12:44:31
Helló!

"lehet, h hülye vagyok, de kérlek világosíts fel: mit értesz azalatt, hogy avatar?"
Nos, Nikol szerintem pontosan megválaszolta a kérdést.

Ptah, a kérdésedre a válasz:
"Re: Végzetúr információk
48. hozzászólás - 2008.09.16. 12:45:52
22-én indul a játék, ez elég biztosnak néz ki. Ha bármi változik, akkor értesítünk benneteket.
A prémiumszolgáltatások pontosan le vannak írva a játékban, ott majd el lehet olvasni őket."

Mindenkinek Szép napot!
Dátum: 2008.09.17. 17:10:10
Sziasztok!

Mindössze egy előzetes kérdésem van: lehet majd avatart feltölteni, vagy ne keresgéljem tovább az ide (szerintem) leginkább illőt?

Szép napot!
Dátum: 2008.09.17. 17:01:58
Sziasztok!

Nos, nekem az jött le, hogy valószínűleg ugyan fizikailag "gyengébb" közvetlenül összehasonlítva egy hasonló szintű karakternél, de cserébe gyorsabban fejlődik... pont ezért választottam a gyémántot
Oldal: 1234