Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Normandiai Roland

Oldal: 1234
Dátum: 2009.12.17. 17:36:54
Milyen kategóriába soroljuk az állatokat, növényeket és a gombákat?
kontinensekbe
városokba
országokba *
megyékbe

(nem én írtam, hanem belefutottam) Szerintem inkább osztályok lett volna a helyes... de ez nem biztos, mert a biológia soha nem volt az erősségem...
Dátum: 2009.10.09. 20:40:22
Mi is kaptunk megkeresést - köszönet érte
Komoly véleményt nem tudok letenni az asztalra, mivel a HT helyett még bőven van mit építenünk, s bele sem gondoltunk abba, hogy mi is belevágjunk a "kié a magasabb" versenybe. (pláne, hogy néhány torony igencsak szép darab) Ezt a lehetőséget max. akkor vesszük elő ismét, ha már nem lesz nekünk sem mit építeni. Legalábbis a jelenlegi helyzetben.
Hogy melyik a nekem leginkább tetsző megoldás? Rossz a kérdés, mert akkor önzően választanék. Véleményem szerint erre a kérdésre komolyan utánaszámolva lehet csak 'jól' válaszolni. (de az a válasz pedig az érzelmekre nem lenne tekintettel)
Dátum: 2009.08.08. 19:08:16
A Zarknod ébredésében, a pilon aktiválása során a Rabi Vastitán nevű manó dobott egy transzcendális fókuszt.


Típus: Relikvia
Szint: 30
A transzcendális projekció szakértelmed hatékonysága 50%-al megnő

Csak azt nem tudom, hogyan használható...
Dátum: 2009.08.08. 19:06:06
Ide illik, mert a pilon aktiválása során a Rabi Vastitán nevű manó dobott egy transzcendális fókuszt.

Típus: Relikvia
Szint: 30
A transzcendális projekció szakértelmed hatékonysága 50%-al megnő

Csak azt nem tudom, hogyan használható...
Dátum: 2009.06.25. 18:23:04
Egy apró gondom van a fórum kezelésével
kb. fél év kihagyás után ismét elkezdtem figyelemmel kísérni az itteni eseményeket, de az "[ugrás az első olvasatlanra...]" opció nem tesz most túl boldoggá... ugyanis elég sok mindent nem olvastam el azóta...
A kérdésem az, hogy hogyan tudom ezt a figyelő opciót "lenullázni", hogy ismét naprakészen működjön?

(azt a választ nem fogadom el, hogy minden fórumtopicot nézzek végig oldalanként, amit nem olvastam el )
Dátum: 2008.12.20. 10:53:02
Nagyko, mi a világ2-n a karakterneved?
Dátum: 2008.12.16. 15:09:18
Tulajdonság összegben sem lenne rossz +200
Dátum: 2008.12.16. 15:07:44
Állítólag én is eltüntem Mindenesetre remélem, hogy a 3 millió körüli tulajdonságok is vissza lesznek állítva. (vajon aki "csak" -+50 pontot kap így ajándékba, azt hogy találják meg?)
Dátum: 2008.12.16. 14:45:51
Kedves harcostársak! Vagyok, de még nem tudok belépni... Remélem estére helyreáll a rend.
Dátum: 2008.12.10. 20:36:51
Jó lett az írás, tetszik Gratulálok. Lesz folytatás?
---------
Cirip, azért igazán szólhattál volna, hogy ilyen gyöngyszem van a fórumon
Dátum: 2008.11.21. 14:14:16
Hát igen, a Kínai sárkány ébredezik. Mondjuk csak az utolsó pár évszázadban vesztettel el vezető szerepét/szenderült álomba. Lehet, hogy nem ártana legalább alapfokon megtanulni a nyelvet. Később még nagyon jól jöhet...
Nekem, mit általában passzív szemlélője a fórumnak, az a véleményem (bár ez senkit nem érdekel ), hogy Byzon segítőkészsége, tanácsai sokat javítottak a fórum minőségén. Ergó messze nem érdemelt ki ilyen leveleket. Akit meg zavar, hogy segít másoknak, az ne olvassa a fórumot. Mindenesetre meghajok eddigi állhatatos munkája előtt - ugyanis, nem kis szorgalom, türelem és jó szándék kell a válaszokhoz. Ami másokban nem mindig lelhető fel.
Dátum: 2008.11.06. 11:51:20
Most a fórum belépésnél "Betörési kísérlet..." felirat fogadott fehér alapon. Mondjuk egy lapfrissítés megoldotta, de akkor is furcsa volt...
Dátum: 2008.11.04. 15:18:03
Azért nem rossz, valljuk be
Dátum: 2008.10.30. 15:13:21
Gondolom a verseny után tudja/akarja leverni a győztest...
Dátum: 2008.10.29. 12:20:46
Igen, belenyúltak. Most emiatt elvesztették a háborút a Világépítők ellenünk - még egy ideig tartották volna magukat. Itt kell hozzátennem, hogy nagyon jól helytálltak, kemény ellenfelek voltak. Le a kalappal.
Dátum: 2008.10.21. 14:59:58
A részemről a könyveknek megfoghatónak kell lenniük. Nem szeretek könyvet gépen olvasni. Egy szép kiadvány mindig örömet okoz, ha kézbe veszem. A borító, a papír minősége, és a belbecs összessége nagyon fontos. Van olyan könyvem (igaz, rpg alapkönyvek), amit időnként csak a "hangulatáért", a kivitelezés miatt előveszek. Ellenben az online elérhető "könyvek" hiába tartalmazzák ugyanazt, nem érzek késztetést, hogy megtartsam - ha pedig kinyomtatom, lesz egy halom papírom, amiből elveszthetek lapokat... (persze beköttethetném, de akkor már inkább megveszem), inkább kedvcsinálónak jó. Mint a sorozatok letöltésénél: egyszer megnézi az ember, de a díszdobozos verzió jobb - már ha tetszik a mű. De lehet, hogy konzervatív ízlésem van ezen a téren.

Most szólok, hogy nem ismerem a kiadásokkal járó munkát, csak mint külső laikus írom a véleményemet.
A könyvek ára tényleg "magas" és emiatt megnézem, hogy mit veszek meg (mennyire igényes a könyv, és szeretem/ismerem-e az írót). Az online megvehető könyvek házhoz szállítással lesz talán a következő lépcsőfok, amire át lehet állni (nincs bolt, csak raktár). Bár az is igaz, hogy időnként szívesen belelapoz az ember a kiszemelt könyvbe vásárlás előtt.
A könyvek árát valószínűleg a fizikai paraméterek (papír, méret, oldalszám, színes, stb...)és a terítés módszere befolyásolja - az írók, hogy mennyit kapnak, azt nem tudom, de nem hiszem, hogy betegre keresik nálunk magukat. A kiemelkedő minőségű kiadványokra továbbra is lesz kereslet (ártól függetlenül) pláne karácsony előtt. A mindennapokban pedig a normál minőségű könyvek piacának további szűkölését tartom valószínűnek. Hogy életképes megoldás-e a fizikai minőséget rontani a költségek csökkentésére tucatkönyveknél, (persze most lehet azt mondani, hogy mindenkinek mást jelent a tucatkönyv...) azt nem tudom. (Bár, ha a kötés bírja, és nem hullik szét) De talán így szélesebb réteg tudna/lenne hajlandó rendszeresebben könyvet venni...
Dátum: 2008.10.18. 23:07:26
Nálunk is 1 szavazatot ér egy játékos a fórumon történő szavazásnál, függetlenül attól, hogy hány szavazatot adtak át neki...
Dátum: 2008.10.18. 22:28:51
A randomra rátérve, hogy hogy képzelem el (a számok légből kapottak, de az elv többé-kevésbé jól - rosszul próbálja magyarázni a jelenséget)
Ha vesszük az alap tulajdonságokat, pl a támadónál a támadás:25 a védekezés a védekezőnél:28 pontos. Támadsz: vagyis 1-100-ig véletlenszerűen hozzáadunk a támadásodhoz. Az ellenfél pedig a védekezéséhez ad hozzá véletlenszerűen 1-100-ig. Akié a nagyobb, az talált vagy kivédte. Tegyük fel, hogy a támadónak szerencséje volt, és a kalkulált összeg 73 lett. A védekezőé pedig csak 61. Találat. Kivonjuk a támadó értékből a védő értéket. 12 az összeg. Ezt felszorozzuk egy fix számmal, most például 0,05-el. az pedig 0,6 lesz. Ezzel megszorozzuk az alapsebzést, ami mondjuk 13 lenne. A sebzés kerekítve 8 ÉP, mert az ellenfél majdnem félreugrott...
Dátum: 2008.10.18. 13:43:03
A lentebb írt jelenséget, hogy valaki végigrohanva a fórumon/topicon lepontozza a neki nem szimpatikus emberek hozzászólását én is mélyen elítélem. Nem tudom, hogy mi váltja ki ezt a viselkedést - talán vesztett a portyázás során? De azt akkor sem itt és így kellene megtorolni. Ráadásul olyan embereket pontoznak le, akik messze nem érdemelték meg - a példánál maradva Khetty is a fórum - és valószínűleg a játék - hasznos és izgalmas tagja.
Oldal: 1234