Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Xena

Dátum: 2011.12.11. 14:01:46
Senki nem szállt rá (ment egy 5-ös dehogy, a fenét érdekli hány ponton van 1-1 hsz), de ezt előző hozzászólásban már kifejtettem.
Köszönöm, fent valóban meg kell becsülni minden célpontot.
5 elérhető pc van az ütőtávomban. Nekem is ugyanúgy jár a kínzókamrából bejövő lé, mint másnak, igaz?

Jó is lenne ha te is bevédenéd magad Bottom ellen. Más is járjon el ugyanúgy, pakoljon magára minden elérhető tö-t és egyből megértik a többiek is, miről írok.
Dátum: 2011.12.11. 13:52:35
Nem erről van szó, hanem arról, hogy ő verhetetlenné válhat a nap 24 órájában , csak mert az inaktív szövetségi társak irreális előnyhöz juttathatják.
Nem a szintelőnyöm miatt verném szét, nincs jelentősége hogy 12 szintre van vagy 1-re.
Egyébként neked mindegy mit írok, te a karakterem nevére izgulsz! Meglátod hogy írt Xena, gyorsan fikáznod kell.
Mindegy volt mivel kapcsolatban írtam... Ettől te nem leszel több, kritizálhatsz, a lényeget úgy sem fogod megérteni.
Dátum: 2011.12.11. 13:43:23
Nincs szó rászállásról.
Mint már korábban is írtam, Tezuman úgy ért fel az ütőtávomba hogy már magára pakoltatta a az 500< harci tö-t, tehát már előre védekezett (itt jegyzem meg újra: több millió lé volt nála, annyira bízott abban, hogy lepattanok az 500 tö miatt és nem fogom támadni!!!).
Az, hogy a fórumban még ő szájal, jogát tartja az 500 tulajdonságponthoz ("neki az jár, nehogy leüssem 12 szintről") az adatlapján szerepeltetve játsza az eszét... szóval éppen most tesz arról, "utáljam" a továbbiakban.
Felér hozzám szintben, nincs ezzel gond...
Nem szállok rá, a szokásos játékomat játszva ugyanúgy csak 15 portyapontos beállításra váltva csapkodnám (ez úgy 8-10 naponként történik), mint ahogy bárki mást is lefelé ütve.
Nyilván azért nem bukom el a reflexek könyve adta extra portyapontokat, hogy minden nap feküdjön 35 percenként.
Dátum: 2011.12.11. 13:20:31
Most ezzel mit akarsz?

A segítő kint kóringyál, szabadon küldizhetnek rajta, tulajdonosa abbahagyta a játékot, nincs kombában.... ebből húz hasznot Tezuman és kerüli el a verést (és bárki más is, aki olyan szerencsés, hogy abbahagyta néhány szövetségi társa a játékot).
Akár a gazdi -mert belép mannázni- akár egy szövetségi társ (aki tudja a jelszavát), akár egy civil...bárki aki lesz olyan jó, hogy 48 órán belül újra belép a segítségnyújtóval és rárakja a segítségre szoruló játékosra -esetemben Tezuman nyilván nem rászoruló, csak én verném sza..á, a többi potenciális ellenfele "cimbi"- a segítő kezet, ezáltal bebetonozva őt.
Dátum: 2011.12.11. 11:49:02
Amennyiben a te célpontjaid akár mindegyike (hiszen megtehetik, ahogy írod is!) élne ezen lehetőséggel (most tekintsünk el a kristályoktól, de persze adhatunk nekik is, hogy értsd miről írok!), akkor a te lázadásodat nem neveznénk rinyának?

Emlékszel? Néhány játékos (ne vedd magadra! ) nem úgy tudta pörgetni a küldetéseket ahogy szerette volna, mert sokat sérültek az állatai. Erre a probléma megoldására kitaláltál egy AF szakit (másodlagos sebzés feleződik).
Miklós rábólintott, a másodlagos szakikat fejlesztő játékosok meg lehúzhatták a karakterüket, vagy mondjuk kidobtak néhány millió lét, amiből másodlagost fejlesztettek, csak hogy visszafogják az őket farmolókat, vagy legalábbis maradjon játékélményük.
Elfogadtad a már meglévő szabályokat mint amire engem biztatsz?
Persze. Csináltál egy új szabályt (értsd: AF szakit) a probléma megoldására, mert neked aztán büdös volt sebgyógyítást vagy vastag bőrt fejleszteni hiszen a meglévő hatásfokuk nem megfelelő számodra, egy Birkának "nem optimális" ilyesmiket fejleszteni!
Demagógia. Te használtad ezt a szót, ugye? Általános, mindenkit érintő probléma miatt volt szükséges bevezetni a másodlagos kiherélését?
Aki közel ül a tűzhöz, az megoldja "rinya" nélkül, igaz?
Itt kardoskodsz egy nyilvánvalóan inkorrekt előny mellett, csak mert az szabályos?
Megoldásként Ip-t vizsgálnál, ha az nem egyezik az segítségnyújtónál és a segítségre szorulónál (nagy szüksége van rá, szegény Tezuman folyamatosan le van ütve, nehogy támadja már valaki, még kevés is neki +500 tö igaz???) akkor máris minden oké? Nem kell neki belépnie, bármely szövetségi társa (vagy civil haverja) rárakhatja a kezet, amivel aztán "ülhet a lén".
Szabályos lehet legyőzhetetlenné tenni valakit egy pvp játékban, csak mert a már rég módosításra szoruló segítségnyújtás megengedi?


"Hány olyan dolog van ami "extrém" előnyhöz juttat játékost? Ajánlási rendszer/barátság kristályok/extrém epik cuccok kis szinten/öskövezés stbstbstb... Ehhez képest egy segítő kéz smafu. "

500< harci tö smafu az általad felsoroltakhoz képest?
Másnap van? Csak van annyi realitásérzéked, hogy belásd: ez hülyeség.
Dátum: 2011.12.11. 11:18:25
Nem kell azonos Ip.
Te is tudod, hogy ez ma már nem akadály, másrészt meddig tart írni a fórumba (vagy megkérni egy civil havert), hogy valaki lépjen már be a lecengélő(k)höz és pakolja rám a keze(ke)t?

A szintkülönbség megoldódik magától (jön fel a kis... ), miattam nem kell módosítani.
Dátum: 2011.12.11. 11:15:58
Hogy juthat egy játékos akkora előnyhöz, hogy szabadon gyűjtögetheti a lét, hiszen nem lehet megverni, így a támadó kristályok ellen is biztosra mehet!
Hogy betonozhatja be magát valaki 500< tö-el, csak mert néhány társa abbahagyta a játékot. Kint lecengélnek, akkor már vegye valaki hasznukat?
Nem durva ekkora előnyhöz juttatni valakit?
Nem sért ez senkit rajtam kívül?

Akkor hát segítségnyújtásra fel?
Akinek van elfekvő magasabb szintű szövetségi társa, aki elhagyatottan kint lecengél, az csak kérje már el a jelszavát (valakinek csak megadta a szöviből, vagy belép még a gazdája mannázni és rárakhatja a segítő kezet) és egyből nyugodtan játszhat. Akár meg is döntheti Tezuman 15 milliós építési rekordját! Ebből lenne a tamagocsi!
Kristályokon is legyen már akkor segítő kéz (főleg ott, ahol 1-1 játékosnak csak 4-5 célpontja van) "elit hordaként" ennyi eszük nekik is van, nem?
Entitás kapott tűrőképességet, kristályok kaptak kábítás és lészívás elleni védelmet, akkor csak adjunk nekik esélyt Tezuman és a többi segítségre szoruló ellen!
Dátum: 2011.12.11. 10:28:48
A lényeg: inkorrekt előnyt birtokolsz a nap 24 órájában, ami nem csak bebetonoz téged (már ez is bőven elég előny, hiszen hány játékos teheti meg, hogy szabadon gyűjtögetheti a lét???), de lefelé támadáskor sem esik le rólad.

A vége nyilván az kellene hogy legyen, hogy ez az 500 feletti plusz lekerüljön rólad, megelőzendő hogy minden hozzád hasonló "az én karakteremet nem lehet megverni 12 szintről sem, +300 tö-el és +700 szö-el sem, csak mert néhány csapattárs abbahagyta a játékot" kocajátékos éljen ezzel a kiskapuval.
A 3 nap növelése lenne a legjobb. Tőlem 8-9 nap is lehet.
Meg is oldaná az általad felvetett "45 nap alatt 15 entitás" kérdést.
Dátum: 2011.12.10. 19:17:25
Persze lázadhatsz a harcrendszer ellen. Az az igazi hisztis picsogás hogy "Jaj! 12 szintről leütnek, mikor engem aztán nem üthet le senki, hiszen megszoktam már, hogy nincs ellenfelem! Aki elbírna velem, azzal korábban már lebratyiztam (nem az a lényeg, hogy van e hozzá közöm, de azért mégiscsak tény és rossz érzés lenne annyi biztonságban töltött idő után szájon vágva lenni, igaz?)!"

Még most megmondom neked mit gondolok, a részleteket is, aztán vagy megérted amit írok, vagy nem!

-ahogy felértél az ütőtávomba már rajtad volt az 500< segítségnyújtás, tehát nem vártad meg a földbe döngölést, ami miatt egyből kezdted a "hisztis picsogást", hogy "mert én a földbe döngölök mást is".

- több millió lé (!!!) volt nálad a szintemre érve, hiszen bíztál abban, hogy az 500 feletti harci tö-t adó segítségnyújtás miatt úgyis lepattanok. Miután mégis szétvertelek (nem sokat raboltam, hiszen azért ennyi bónusz ellen nem mehetek sok lével), gyorsan elköltötted a nálad lévő lét -amit eddig szabadon gyűjtögethettél, hiszen (újra) minden potenciális ellenfeleddel lebratyiztál- pontosan 80 (!!!) szakértelmet fejlesztettél a nálad lévő léből, megittad ellenem a harag italát, így alakult ki a mostani szitu, ahol olyan teljesen irreális 500 bónuszon üldögélhetsz a nap 24 órájában, ami bebetonoz téged.

- Az eh miatt a köztünk lévő szintkülönbség egyre csökken majd (mint ahogy a harag itala adta bónuszod is!), így egyrészt egyre indokolatlanabb lesz majd a "hisztis picsogásod", miszerint "Jaj! 12 szintről leütnek, mikor engem nem lehet! Lehet így van ez minden világon, de engem akkor sem verhet meg senki, ha már rám lehet rakni 500 tö-t, akkor az nekem jár, igaz nem foglalkoztam annyit a karakteremmel, jobbtól kapnék ki, de ez nem érdekes, jár nekem a bónusz 500 tö!"

- semmi kétséged nem lehet, hogy a tapasztalati szintemre érve ugyanúgy szájon vágnálak mint most 12 szintről, hiszen a karakterek közti diff nemigen fog csökkenni (hacsak nem táltosodsz meg addig)

- az hogy 12 szintről ütlek és nem a saját szintemről: ez van, most értél fel hozzám, most még hogy üsselek máshogy? számodra ez csak kifogás és teljesen értelmetlen, mivel egyrészt ez így van minden világon (és általa nem jutok unfair előnyhöz!) másrészt néhány hónap múlva a tapasztalati szintemre érve mivel fogsz érvelni, miért kapod a szövetségi társaktól az 500 plusz harci tö-t???
Hogy nehogy megverjen valaki a saját szintedről, aki tett azért, hogy jobb legyen a karaktere?

Ez egy ilyen játék. Van ahol csak 2 szintről lehet leütni, nálunk most 12 szintre lehet letámadni. Miután 130. szintre érek 13 lesz a támadhatóság, kicsit vártál volna, akkor 13 szint diff miatt sírhatnál, az sokkal hatásosabb lenne!

Elmesélek még egy megtörtént esetet, hátha megérted mit akarok vele.
Néhány éve részt vettem egy néhány munkahely számára rendezett, mondjuk úgy "zártkörű" sakkversenyen.
A címvédő kétszeres bajnokot (úgy III. osztályú lehet a tudása) már évek óta ismertem. Korábban 2 évig náluk "zsoldoskodtam" a megyei csapatban pontpénzért (másik megye, így abban a csapatban is játszhattam).
A partik után segítettem neki elemezni a játszmáját. Elemi dolgokat kellett elmagyaráznom neki (mint pl. hogy a huszár egészséges c6-ra fejlesztése helyett ne d7-re rakja legközelebb, hiszen abban az állásban, azon megnyitásban c6-on a helye, semmilyen terv nem indokolja a d7-re fejlesztést, egyszerűen passzív ott).
3 győzelem kellett volna hogy végleg elnyerje a trófeát.
Amikor meglátott, akkor épp csak köszönt és már rohant is a humánpolitikai előadóhoz, hogy ő ismer engem, háttal is megverem őket és akadályozzák meg, hogy elinduljak a versenyen.
Meg is kerestek és győzködtek, hogy lépjek vissza, az erkölcsi dicsőség az enyém, de "túl jó vagyok" és nem szabadna elvennem a lehetőséget az eddigi bajnoktól.
Hivatkoztam a versenykiírásra (melyben nem szerepelt az, hogy igazolt, NB-ban szereplő játékos nem indulhat!) és közöltem, hogy az utolsó forduló előtt száz százalékos teljesítménnyel már megnyerve a versenyt biztosan sem lépek vissza.
A nagyfőnök (nevezzük főrendezőnek) elé került az ügy, aki úgy érvelt, hogy "nehogy már azért elvegyük tőle a győzelmet, mert túl jó (igazolt) játékos". Megérdemli (tett érte) és kész!

Nos: a mi ügyünkben vajon ki érdemli meg a győzelmet?

Én, mert egyszerűen jobb a karakterem, akár 12 szintre leütve, akár ugyanazon szinten mint ahol a tiéd (és így nem lesz meg soha a 3. győzelem, amíg az ütőtávomban vagy!), vagy te, aki segítségért rohantál, rád aggatták az 500< harci tö-t, ami nem is esik le rólad, így fejheted a rád támadó kristályokat, sőt a te támadásaidnál is élvezheted ezen bónuszt és most ennek az irreális kiskapunak a segítségével legyőzhetetlenné válhatsz?

A segítségnyújtás jelen állapotában olyan komoly előnyhöz juttat, mintha fritz-et, vagy rybka-t (sakkprogramok) használhatnál miközben velem (és minden rád támadó kristállyal, sőt azokkal, akiket te támadsz ezzel a rengeteg tö-vel) játszol!
A 2 sakkprogram egyikének segítségével (500< harci tö) persze te nyered a meccset (portyát), hiszen a bónusz és a harag itala 1-19-ről 19-1-re javította az esélyeidet, de "face to face" sehol sem vagy!
A szakállas sem hall ám meg mindent és csak havi 1 kívánságot teljesít.
A néhány plusz kincstáblát januárnál előbb nem kapjátok meg.
Volt még valami amit a hangzavar miatt nem hallottam meg?
Ha továbbra is bekiabálással és falfirkákkal zavarjátok meg a mennyei idillt, akkor gyorsan magamhoz szólítom ám a gazdája által magára hagyott légiós karaktereket. Utána max. sakkozni tudtok, nem epikezni!
Rendben. Magas szinten tényleg probléma ez azok kevesek számára/miatt akik elérhetik az elméleti maximumot (vagy annak közelében járnak).
Én a jelenlegi 328. entitással a határon vagyok, csak szintlépés után üthetek másikat.

Egy bizonyos szint után be lehetne vezetni, hogy csak 1 entitást lehessen átugrani.
Akár nem is csak a 328. entitás felett, hanem már korábban.
A fennmaradó, még problémát jelentő differenciát már Miklós plusz kincstáblái korrigálnák (melyekre már csak a "légiósok esélyegyenlősége" miatt is szükség lenne).
Ezt érzem egyetlen megoldásnak, de (amennyiben persze elfogadható ez megoldásként) ezt sem szívesen adtam ki azok után, hogy ekkora a vezetői közöny a segítségnyújtás topic-ban.
Hosszútávon nem is probléma ez.
45 nap alatt csak akkor lehet 15 entitást leverni, ha a karakter 45 nap alatt 15 szintet lép. Optimális játékot feltételezve előbb-utóbb úgyis mindenki eléri a max. kikérhető entitását.
Aki úgy le van maradva az entitásokkal, hogy mégis megteheti...attól én nem sajnálnék 1 jó tárgyat.
Varázslattal úgy 51-57 k sebzést okoz. Harci körben 7-8 k volt a legtöbb amit kaptam tőle (kb. 5 a minimum, van hogy bénázik és 3 egymás utáni körben sem talál el, azért furcsa mód ha véletlen mentem a varázslatát, akkor utána minden összejön neki), a 4 állata szinte mindig betalál (harci körönként 3-6 k).
Igazad van, nem ad tisztább képet.
Csupán az volt a célom, hogy bemutassam: korrekt (nem kamikaze) játékkal, rengeteg időt -és semmiképpen sem kevesebb gyógyitalt, mint amit az epikus emészt nálatok, persze 1 főre jutó átlagot tekintve- áldozva az entitásozásra, nem kell sajnálni (nem neked/nektek: úgy általában mindenkinek, aki abból indul ki, hogy irreális 300 feletti entitásokat legyőzni, erre hoztam fel példának a 250-260-as epikusainkat, csak kihagytam a lényeget: a 130-140. szintű játékosaink sorra legyőzik a 250-260-as epikusokat, tehát jobbak náluk, így az irreálisnak tűnő eredmény nem is annyira irreális) az entitásozóktól a magas szintű tárgyat. Azért tenni kell.

Remélem ráveszitek Miklóst arra, hogy több kincstábla készüljön előre.
Így a légió is megkapja a lehetőséget, hogy magasabb szintű tárgyhoz jusson, mint amit az epikusból kiszedhettek és nekem sem kellene várnom/vegetálnom többet.
Mindig max. ép-ről ütöttem az entitást, tehát nem 15 százalékról támadva végzett vele az aurám.
Harcosként többnyire nem jön be a varázslatom és a 328. entitás varázslata után 2-4 harci köröm marad ájulásig (mely mindenképpen bekövetkezik, ha néha mentem is a varázslatát akkor a közelharci körökben visz be annyit 4 állatával, ami az ájuláshoz kell).
Szinte kizárólag negatív aurával (plusz minimális varázslatsebzéssel) értem el eddig kb. akkora sebzést amit te a bemutatott példában varázslattal. A harci körök sebzése kb. elég volt a regenerációjára.
A fájdalomtűrés után -mely nálam lett tegnap bevezetve (persze ez most nem mellveregetés, Craslorg írta korábban, hogy csak a jelenlegi legmagasabb entitástól él a változtatás)- mondjuk úgy nem egy nagy élmény entitásozni.
Max. ép-ről támadva talán leverek róla 10 k ép-t (van hogy csak 6-8 k: ősi harcgyűrű aurasebzése 4.5 k, varázslat 800, minden más talált sebzés). Mivel eddig rengeteg gépidővel értem el azt, amit ti csapatmunkával...szóval azért a "plusz kincstáblákat kértek Miklóstól" is elég lett volna kezdésnek.

Nem a 250-es epikust hasonlítottam össze a 320-as entitással, hanem a 320-as epikusotokat a 320-as entitásommal. Ti csapatban, x játékos x max. ép-jéről indulva és x mágikus regenerációval éritek el 1-1 epikus leverését, míg én napokig (kb. 7-9 napig) kockulok ugyanezen eredményért, minden egyes x-ért gép előtt ülve (hónapokon át a tárgyért).
A 250-260 körüli epikusunkkal csupán kitértem arra, hogy ha 5 játékosunk -minimális gyógyital + 1 max ép és 1 reg árán- végez vele, ráadásul a ti epikusotok is csak 261-es varázslattal operál, akkor nálatok sem beszélhetünk epikus elleni szenvedésről.

Ami pedig az erőforrás nélküli ("semmibe sem került") entitásozást illeti: csak kamikaze játékként fordulhat elő.
Gyógyital nélkül is ott az ép, ami küldetésezésre is felhasználható és nyilván jobban haladnak a küldetések pihenés/reg utáni 73k ép-vel, mint a sebgyógyítás utáni 30-32 k ép-vel (nagy élmény pl. egy kalandos küldetés ép igénye miatt bő fél napot tökölni).
Ha az entitásozás miatt kockul valaki, akkor az kevesebb teljesíthető küldetést jelent. Ha a küldi az elsődleges, akkor meg értelemszerűen nem halad úgy az entitás.
Nálam az entitás élvezett prioritást.
Dátum: 2011.12.09. 18:03:58
"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"

Mindig rajta van, lefelé támadva sem esik le róla a segítő kéz, a kristályok ellen is biztosra mehet az így kapott tulajdonságpontokkal!

Nem inkorrekt előny ez???
Dátum: 2011.12.09. 17:33:22
Milyen hisztis picsogás? Az, hogy 500 tö-t rápakolnak a szövetségi társai, ami a nap 24 órájában rajta van, ezáltal feji az őt támadó kristályokat, a relikviának köszönhetően lefelé támadva sem esik le róla és 1-19-es esélyről 19-1-re javul a farmom???
Csapj már a szádra!

Nincs semmilyen büntetési lista.
Portyás küldi közben eszembe jut 1-1 emlék, amit 1-1 játékoshoz kötök. Néhány száz bónusz tp, ("tp-vel tömés", hányan lázadtak már érte, így jött be a preventorix) 5 százalék esély próbálgatása rajtam hetekig, napi 3 alkalommal. Erre azért lehet emlékezni és vajon megtorlás az, ha 8-10 naponként 15 pp-re váltva -ahol egyébként is gyorsan ellövöm a portyapontokat a küldikre- az általam elérhető 5 játékost megtámadom napi néhány alkalommal? Akit nem utálok, azt is megcsapom ennyiszer. Nem kell neked fogadatlan prókátorként szerepelni. Ez egy ilyen játék, pont nekem rónád fel?
Más is ugyanúgy emlékszik a hasonló korrekt játékra, vagy nem?

Egyébként a kint kóringyáló, a játékot abbahagyó/szüneteltető játékostársai segítségéről van van szó, ami a nap 24 órájában rajta van.
Vigyoroghatsz, kiélheted itt magad másokat (most éppen engem) fikázva, de attól még tény, hogy a segítségnyújtással irreális előnyhöz jut az egyik célpontom (az elérhető 5-ből).
Mivel a legiosnak az entitas a ket szep szemeert esik le, es nem sebez vissza (gondolom). Fene ezeket a legiosokat, mindenbol megtalaljak a konyebb utat! Es meg nekik all felljebb. A mocskok. Phoj.

Egyébként amíg a légiósnak az entitás nem a két szép szeméért esik le, addig én a mi epikusunkat gyógyitalból ütöttem (jó, lehet rászántam néha egy pihenést és/vagy egy reget ).

130-as kincstáblánál tartunk (nézd el nekem: most nem nézem meg, hányadik epikus).
A szintkülönbség adta "hogy is győzhetnél le annyival erősebb szörnyet?" kommentár már csak azért sem lenne korrekt, mert amíg jelen epikus rendszerben a 131.-142. szintű szövetségi társaim nemhogy leverik pár kör alatt a 250-260-as epikusokat, de 10-ből 8-9 alkalommal le is győzik (állatfejlesztés), addig ne legyen már olyan nagy dolog ha valaki időt és gyógyitalt nem sajnálva, hónapokig kockulva kiszedi a 300< entitásból a tárgyat.
Valóban nem mondtál újat.
Amíg én naponta 6 alkalommal pihenek, hogy max. ép-ről üthessem az entitást, továbbá a mágikus regenerációkat is az entitásra költöm (és szinte mindig csak a sebgyógyítással visszakapott ép-ből küldizhettem), azalatt x légiós tag 1 pihenés és 1 reg kivételével a küldetésezésre fordíthatja a napi elérhető ép-t.
Az entitásra költött lénél sem túloztam. Költöttem annyit, mint amit 1-1 légiós költ az epikusozásra.
Az utolsó tárgy 15 entitásánál kb. 8-900 k értékben gyógyitaloztam (persze nem gondoltam, hogy 1 hónapot fogok vegetálni, csak mert nincs kész a 160-as tábla, a várakozás helyett csak pihenésből és regből ütve egyáltalán nem kellett volna gyógyitalt inni, tanultam az esetből ), hogy haladjak is.