Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Abrak a Dabra

Oldal: 12
Sziasztok

Szerintetek ez milyen ismeretet igényel? Ez közismert, széles körben elterjedt vagy egyszerűen én vagyok a tájékozatlan, stb?

Hogy nevezik az idegsejt hosszú nyúlványát?

Dendrit
Szinapszis
Axon
Főszál
Köszönöm a tanácsot
Sziasztok

Véleményeteket kérem az alábbi kérdésekről:

Mikor halt vértanúhalált a magyar Szent Koronán is látható kappadókiai Szent György?

k.u. 456
k.u. 303
k.u. 1
k.u. 1000

Mikor halt vértanúhalált a magyar Szent Koronán is látható Szent Demeter?

456
304
1
1000

Mikor haltak vértanúhalált a magyar Szent Koronán is látható Szent Kozma és Szent Damján?
k.u. 456
k.u. 303
k.u. 1
k.u. 1000

Speciálisnak tűnik, de már a második kérdésnél tippre bejön a 304, majd 303, hiszen valóban egy időszakból és egy helyről választották ki a szenteket, akik a koronán szerepelnek. A szentek születési helyei is ezt a logikát követik, hiszen Demeter Kárpát-medence, György, Kozma és Damján Kappadókia ill. Kilikia Kis- Ázsiából.
A lexikális tudás megítélése valóban szubjektív. Szerintem a kvízre szükség van, ismeretet terjeszt, még ha sokszor lexikálisat is.
Ha senki más nem olvassa csak az elbíráló admin, akkor is van esély rá, hogy fény jelenik meg nála a sötétségben (Bocss)
Én sorozatba küldöm a magyar koronával kapcsolatos kérdéseket, amiket visszadobnak, de nem adom fel
Hahó Adminok, hogy lehet visszavenni a kérdést javításra?
Igen, természetesen a hivatalosan elfogadott, az Akadémia által jóváhagyott ismeret azt mondja, hogy két külön részből tákolták össze
Az, hogy mikor készült, kinek készült, hogy került hozzánk az nem tudományosan lezárt kutatás. Jelenleg az a hivatalos, amit te is írtál, de erre sincs több bizonyíték, mint az én verziómra.
Hogy jön a Naprendszer a koronára? Én is szeretném tudni
Hogy ismerhették-e a Naprendszert a IV.-V. században? A jelek szerint igen.
Hallottál már Piri Reis térképéről? (1513) Arra sincs magyarázat mégis tény. Nem szabad mindig tényként elfogadni a kész válaszokat egyszerűbb egy kicsit utána nézni. A tudomány még arra sem tud pontos választ adni, hogy került a víz a Földre
A maják, sumérok olyan fejlett csillagászati ismerettel rendelkeztek, hogy a méréseik pontosságát csak az atomóra rendszerbeállításával tudjuk megismételni. Az pedig csak a XX.század vége Köszönöm a hozzászólást és buzdítást Jademester, igyekezni fogok
Igen, olvastam én is arról, hogy a Plútót átminősítették Valójában a Naprendszer bolygóinak száma sem állandó
Egy ilyen típusú kérdésnél nehéz, pontosabban hosszadalmas szabatosan körülírni a kép tartalmát. Én konkrétan a Holdat magába foglaló kék körben lévő 9 pöttyre gondoltam. A Hold belső karéjában 4 db - 4 belső, vagy Föld típusú bolygó és a Hold külső felén 5 db bolygó. Ez a felosztás is utal a Naprendszerre, mivel a Hold a Földhöz kötött.
A Magyar Szent Korona felső zománcképén (pantokrátor két oldalán) látható a Nap, a Hold és fehér pöttyök. Hány darab fehér pötty látható?

8
9
10
7

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Drága Barátaim! Ha a kérdés feltevéséhez is kitennétek a tablót a besorolásról, azért egyszerűbb lenne. Tudom, a kérdés nem tartozik a közismert információkhoz, de legalább itt, kapjon lehetőséget a korona is. Ha csak annyit elérünk vele, hogy a neten megnézik a képet, már eredmény
A helyes válasz a 9. Kérdésem a következő: Ha fent van a Nap, a Hold és 9 pötty, akkor nem logikus következtetés a Naprendszer bolygóinak száma?
Ja, hogy a Magyar Tudományos Akadémián nem vették észre és nem kapcsolták össze, az ne legyen a mi hibánk
Az hogy a feltételezett keletkezési, mondhatnám gyártási évben, a mi tudomásunk szerint a Naprendszert még nem ismerhették, az lehet, hogy a mi megítélésünk hibája Utalok a maják, sumérok fantasztikus csillagászati ismeretire.
További jó munkát, jók vagytok:)
Oldal: 12