Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.08.17. 11:23:57
Ebből is látszik, hogy mennyivel másabb szemléletet képvisel a V1...
-Entitás és epik ellen kell a 100-as vastag bőrre a 100-as turbó. Meg ugye a "békés" V3-on 5-ből 4 kari maxos másodlagos varázslattal rohangál szinte...
-A KH klónom ellen kell a 100-as turbó a krit varira, ha kritelni akarom
-És az általad is említett krit ütésre is ráficcen a 100-as tubó ugye

Hirtelen 3 szakin oszlok el a turbó fejlesztési költsége, így már teljesen más a leányzó fekvése
Max annyi szakértelem pontjuk lehet összesen ahányadik szintűek!
Dátum: 2010.08.16. 19:18:51
Azért volt ennyire kevés krit ütésed a csata és találat számhoz képest, mert kicsi a szakértelmed?
Én azért 400 felett kolbászoltam 80. szinten, de ma már többször megkaptam, hogy ne tekintsem magam középkategóriának... (Különösen akkor döbbentem le amikor valaki utópiaként beszélt a 200-as tudatturbóról, amit már 75-80. szint környékén kihúztunk többen a szövinkben...)

Tudom hogy harci titok a kritszaki mérete, de ha nem minden ütésed kritikus, akkor nehéz fix elképzelésben gondolkozni
Dátum: 2010.08.16. 14:22:26
Koc, konzerves dobozt kinyitni körömmel macerás, ezt belátom

De minden világon mást se látok csak IQ mániát, és az iq bajnok karakterek sírnak, hogy nem találnak közelharcban. Persze ez alapvetően Miklós hibája, mert a közelharci sebzés szórása egyszerűen kiszámíthatatlanná teszi a közelharcot
Dátum: 2010.08.16. 14:11:46
(Moderálva...)

Barrique - 129. szintű végzetúr
Támadás: 400 (+71)
Védekezés: 480 (+161)
IQ: 590 (+99)

80-al nagyobb az alap védelmed! Persze hátrakötött kezekkel nem tudod kinyitni a páncélautót

Jót kacagtam a csúsztatási próbálozáson, de ez nem jött be!
480-as támadás 480-as védelem, normálisan felöltözve (maxos védelem, és optimalizált iq/támadás) esetén mekkora esélyed lenne saját magad támadását kivédeni? Ad a normális felszerelésed 129-el több védelmet mint támadást? (ekkor 50% az esélyed azaz 6 kör alatt 3 találat!)
Dátum: 2010.08.16. 14:04:14
Mi az ami nem úgy működik a hogy kéne? Átnéztem vagy 10 csatát ma, és mindenhol tökéletesen kijött az a képlet amit Miklós mondott...

Fegyver sebzése+erő adja az alapot a kari kritikus találata ebbe nem kavar be most már. Ebből vonódik le az ellenfél elnyelése ugye.
Ennek 25+20+15+10%-át sebzik a blökik, ha bejön a blöki kritikus, akkor ezt kap egy 1,5-ös szorzót.
Nézz meg egy ütést ahol nem ütsz kritikusat, és a blökid meg azt üt!

Íme 2 gyors példa:
Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a Gintak pengéjével gyorsan alulról támadsz. 308 pontnyit sebeztél. Méonech megsemmisítő, Méonech megsemmisítő és Méonech megsemmisítő az oldaladon harcolnak. 3 támadással 279 sebzést okoztak. Kritikus sebzés!

Lesújtasz ellenfeledre. *Gilgaladron* 66 pontnyit sérült. Méonech megsemmisítő, Méonech megsemmisítő és Méonech megsemmisítő az oldaladon harcolnak. 3 támadással 60 sebzés! Kritikus sebzés!

A kari krit mentes sebzésének 60%-at sebzik a 3 bloki alapból, erre jön az 50% kritikusból azaz az én sebzésem 90%-at sebzik. PONT úgy működik a hogy Miklós írta!

Ha van olyan mai csatád, ami nem ilyen, kérlek oszd meg velünk 4 blökinél 75%*1,5 azaz 112,5%-ot kéne hogy kapj fixen!

V1-es 91. szinthez képest picsafüst a karakterem, mégis 405+108 erő és 450+100-as IQ elég hozzá, hogy eredményesen lenavigáljam a karaktert... (95%-os nyert csat arányom van, amiben benne van a bénítós éjszakai táborozás az ingyen küldetésért...)
HA magasabb iq-ból származó kb -80 támadást beküldesz előre, akkor még űber magas támadás se kell!
A lélekszívás meg nem 0! Ha a varázslat tud szívni kritelve 200-at akkor a hacban kitaposok 1000-1500-at az ellenfelemből. Azaz Ha nem 0/0-ás a lélekszívás akkor igen is komoly előnyöd van közelharcban!
Dátum: 2010.08.16. 12:56:33
Solina, mivel a szint hozzáadódik a támadáshoz, ezért magas szinten védhetetlen a közelharci támadás. Csak mivel mindenki IQ buzi, ezért +60 támadás +120 iq-val rohangál, de ha ráöltözik valaki támadásra már 85. szinten össze lehet hozni egy +120-130 közti támadást...
Én azt tudom, hogy 91. szinten egy laza 405-ös alap támadással egyszerűen védhetetlen a közelharci ütésem, mert egyszerűen nem adnak annyi védelmet a tárgyak, hogy valaki a szint bónusszal tudjon kezdeni valamit, ha nem akar jelentős IQ bónusz veszteséget összekalapálni magának.

Értem én, hogy nem találtok, mert iq-s cuccban mentek csatába, de akkor meg toljatok be egy -90 védelmet spellből az ellenfélbe, és úgy üssétek

Otoaak, a közelharci sebzések mostanában jelentős kompenzációkat kaptak, és amíg a megfelelő épületeket/szakértelmeket ki nem fejlesztik az emberek én nem merném ilyen lazán leírni az újabb helyzetet! Jah és a közelharci képletek totál ismertek,2 kérdés van amiről nincs hivatalos infónk, hogy mennyi szerencse mennyit módosít a min és max találati esélyen, és a szintkorrekciós szorzó mekkora az erőn! http://vegzetur.wikidot.com/harcm
Jah és ne felejtsd el, hogy a varázslat nem szív lélekenergiát, míg a közelharc nem gyengén termel!
Dátum: 2010.08.16. 12:14:33
A valóságban ehhez bírni kell a csatákat 6 körig, mind nekünk, mind az ellenfelünknek.


Kóc én is megjegyeztem, hogy ÉP is kell az ellenfélbe

Amúgy a krit varira öltözés egy 300-as turbó átpakolásán kívül mit igényel még, vagy ezen felül te még öltözködsz rá?
Kihívást eddig se csináltam, és még 10 db-os küldinek se kezdenék neki, képtelenség 24 órán belül 10 kalandot lenyomni, tuti megszivat valahol az RND, és napi 3 küldis sorozat nagyon megakad akkor!
Dátum: 2010.08.16. 11:41:24
Banki átutalás maradt csak, bemész a bankba, és a megadott számlaszámra és azonosítóra beutalsz pénzt manuálisan.
Dátum: 2010.08.16. 11:01:48
És akkor boncolgassunk
Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz! (Pontosításra vár)

Hogy mihez képest?
Sebezz 15-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!

Maximális esetben 90%, hogy bejön a varázslat, a magas turbók miatt a krit vari potenciálja 100%, azaz 17 pp-ből lehet meg ez a küldetés full optimumon!

60-as szívóssággal számolva van 6 harci körünk 90%-al azaz csatánkénti statisztikai találati esély 5 találati kör. 17 pp-ből 85 kritikus ütést lehet bevinni statisztikailag. A valóságban ehhez bírni kell a csatákat 6 körig, mind nekünk, mind az ellenfelünknek. Akik "mélyre" tudják ütni a KH-t előnyben... (A szívósság esszenciát és övet még nem is néztem!) Továbbá mehetsz a fullmaxos felszerelésedben, és szívhatod a lét!

85-el szemben Miklós 60-at kínált fel, van valakinek ezek után morogni valója? Elrontottam volna valahol a levezetést???

Ha a bénítós küldetéssel hasonlítom össze:
Bénítás ellenállástól függően a reális bénítás valahol 80% környékén maxol a gyakorlatban, mivel erre nem lehet LÉből szakizni, és turbót felpakolni, így a csak KH-sok hátrányban vannak. Ennek alapján 17 PP-ből max 68 kábítás sikerűlhet statisztikailag! A 40 kábításhoz képest a 60 kritikus a kisebb szintű karaktereknek alternatíva (Akiknek nem elérhető a 110% környéki kábítás tárgyakból) és azon szintkörnyezeteknek, ahol a tárgyakból adódó bénítás elhárítás jelentősen megnövekszik. (Kb 90+. szint, vagy csak KH-s célpontok szint környezete!) Valamint azt is figyelembe kell venni, hogy bénítós cuccban nem árt találni is ugye
Dátum: 2010.08.16. 10:46:20
Jelenleg itt tart a Miklós által kínált új étlap:

Lépjen állatod szintet 10 alkalommal!

Ejts el 15 kisebb méretű szörnyet!

Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át!

Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során úgy, hogy te támadsz!

Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!

Szerezz 7 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!

Szerezz vadászataid során 7 vagy 8 kiégett őskövet! (Döntésre vár)

Sebezz 15-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!

Oldj meg sikeresen 15 kalandot mostantól számítva!

Győzz le két entitást!

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz! (Pontosításra vár)
Dátum: 2010.08.16. 09:05:25
70-es szintű entitást verted le most, van 15*3 szintnyi enti lehetőséged az 115. szintű epik ami kissé kevés a 80-as kincstáblához, mely 150-es entitást kíván, ráadásul 45. szinten lehetetlen beverni egy ekkora entitást... Nem beszélve róla, hogy a krausost átugranád?

A rubin triász 80-as entitásból sokkal könyebben összejöhet neked, bár 47. szinten sok sok spenótot kell enned hozzá szerintem
Ha most nem zafir csillagot szedtel ki, akkor szakis gyuru hianyod is van, így kemény dió.

47. szinten a 80-as kincstáblában lévő specializátor tényleg szép álom, de szerintem az is marad, hacsak nem a szövid ad neked
Dátum: 2010.08.16. 08:48:23
Természetesen igen, bár nem tudom ezt hova kéne írni megjegyzésnek a wikiben
Dátum: 2010.08.16. 08:40:03
Lan, van ilyen tárgyam, így bizton állíthatom, hogy kihívásban is adja és kennelben is a +6TP-t, mint bármilyen más +TP-s tárgy
Dátum: 2010.08.16. 08:39:07
Abban pl, hogy kapsz 5% szaki olcsóbbítót, vagy 10% tul költség csökkentőt, ebben az esetben a triász és a zafír csillag lazán kihagyható, és vehetsz ki epik sebzőt, vagy mana regeneralot, vagy iq-s cuccot...
De a felsorolt tárgyak alapvetően befolyásolják a karaktered erejét, így ha nem akarsz lemaradni, célszerű beszerezni őket
Az entitás verésben csak az epik spec szakértelem (csökkenti a csatánkénti regenerációját) és az epik sebző ékszerek/fókuszok segítenek (csak közelharcban!).
Dátum: 2010.08.16. 08:27:02
Igen, mindig az uccsó csata dönti el a kincstáblákat. Arra figyelj oda, hogy karakterszint-9 entitást hívhatsz ki max, és mivel "faragós" módszerrel ölhetőek az entitások, ezért nem érdemes kapkodni!

Azaz jelenlegi tudásunk alapján mit ajánlott és milyen sorrendben kiszedni? (feltételezve, hogy a szövi semmiben nem tudott/akart segíteni!)
-zafír csillag
-rubin triász
-krausus
-questor
-szurke lelekrablo
-géniusz
Dátum: 2010.08.16. 08:15:23
Ma reggel rád szántam némi időt

A vizsgált időszak: 13-án hajnali 5:00-tól mostanáig. 91. szintű karakter V3-on (Átlagban 10 fős kamrák átlag 10k lé/nappal.)

102 csatám volt ebből 61-et indítottam én, és ebből 1-et vesztettem (összesen 7-et)
Ha csak az általam indított (61 db) csatákat nézem akkor a LÉ/TP arány 82,18541 (68707 vs 836)
Ha az összes csatát nézem preventusz nelkul (77db) akkor 71,16362 (73939 vs 1039)

Mindez alatt megcsináltam (látszik hogy hétvége volt és esküvőn voltunk!) 9 db küldetést, darabja 26208 LÉ-t ad.
Azaz 102 csata alatt termeltem 309801 lét, mely 61 pp-mbe került. (5078 lé/PP vagy 298 LÉ/TP)

Tájékoztató adatnak jegyzem meg, hogy 3617-es vadászat átlagom van (autó sajttal, irányított vadászattal, HT nélkül!), mely VF-el 31 TP-ket ad azaz 116,67-es átlagot produkál! Továbbá adott időszakban nem vadásztam, azaz se 20 kisebb lényes küldetést, se idomítást nem kellett végeznem

Remélem ezek az adatok már magukért beszélnek
Dátum: 2010.08.16. 08:00:30
Ez eddig okés, de áruld el légyszives mi az amit szerettél volna, hogy kijavítsam wikiben!
Ha tényleg problémás a cucc, akkor más ne fusson már bele!
Dátum: 2010.08.16. 07:29:53
Milyen tárgyat szeretnél kikérni?
A wiki alapvetően egy "gyűjtés" a játék információi alapján gyűjtik a játékosok amit meg lehet tudni...
Namost egy 35-40-es kincstáblában erősen kétlem hogy lenne olyan amit más ne vett volna észre, hogy nincs benne.
Sokkal valószínűbb, hogy az entitásból nem kiszedhető tárgyak kategóriát sikerült eltalálnod a célpontoddal! (Büntetők ha jól emlékszem...)
Dátum: 2010.08.13. 14:45:19
Kis türelmet, nem lóverseny

aug 11 0:00 óta:
65 csatám volt, ebből 20X a KH támadott, és 22X támadtam a KH-t. Felgyűlt 65 pp-m, mert lustultam...
4 vesztes csatát tudok felmutatni ebből 2 támadásból
17 csata során preventált a tömés gyűrű, ezeket engedelmeddel kiveszem a statisztikából
Összesen 568 TP csurrant be 33 csata alatt Átlagosan 17,21 TP-t szereztem így
Ha beleveszem a preventált csatákat amelyekben bénítós küldiztem, akkor ez az arány még jobb
A csaták során 51325 LÉ-t szereztem (1509,559-es átlag)

Mit mondjak mérg?
Jah megcsinált harcos küldik: 2 kábítós, és 1 krit vari (most is az megy 9 sikeres kritem van eddíg...)) (11-én éjfél után adtam le egy 10 szintlépőset.)