Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.10.25. 11:53:15
Vannak társaid az élen, akiknek ezt hiába magyaráztam
Hol van az a határ, ameddig elegen vannak még az étlapodon? Én 100. hely környékén már úgy érzem, hogy túl kicsi lesz az étlap mire elkezdek játszani, nemhogy a toplista első oldalán

A válaszon gondolkozva emlékeztetlek egy dologra:
A kristály horda felbukkannak feltétele: legyen legalább 35 db 50. szintű karakter az adott szerveren.
Dátum: 2010.10.25. 11:33:12
Ha jól érzem te vagy Sailor, és játszok V5-ön, tudom mi a szitu.

Én arra reflektáltam, hogy a havi 1 szint igencsak csúsztatás, és ha olvastál volna akkor a 40 tp-s küldetésre szerintem is kell valami, anno V3-on se 2 nap volt, mire beigazolódott a probléma, és bekerült az alternatíva...
Dátum: 2010.10.25. 11:17:45
Maxolt EFfel is 1 szint majdnem 1 hónap.


???

http://vegzetur.wikidot.com/vadaszat
A kapott TP általános képlete: [(szint+1)*2/3]+1


Ha visszaosztod, akkor 50-5 csp-vel naponta (AH-zol prémesen) 5,8 nap csak vadászattal egy szint 42. szinten! 50. szinten ez felmegy 7,33 napra... Azaz 1 hónap alatt 4 szintet lépsz csak vadászattól!! (fellépsz 46-ra!) És itt se portya se térkapu se entitás nem volt még.

Term ha nem vagy prémes de AH-zol, akkor "csak" 3 szint a natúr vadászat.

Prémesen, portyázva, térkapuzva, AH nélkül 6-6,5 szint megvan egy hónap alatt!

Én nem érzek egy 40-50 napos beragadást ellehetetlenülésnek... (Ráadásul a császári tekercset se voltál köteles ilyen hamar ellőni...)

Ennek ellenére a 40 tp-s küldetésnek én is javasolnék egy alternatívát betenni...
Dátum: 2010.10.25. 11:04:56
Azért úgy érzem sok filmet láttam már, de a 10-es listából mindnek utána kellett néztem... (2 filmet meg is nézek belőle )
Egy filmet viszont nem tudtam azonosítani:
1. Heat

Kérhetek valami linket hozzá?
Dátum: 2010.10.25. 10:37:22
Csillagok háborúja (1977) - Első scifim, örök emlék:)
Legyetek jók ha tudtok (1983) - A film zenéje a mai napig itt cseng...
Hegylakó (1986) - Queen forewer!
Gyilkosság lólépésben (1992) - Kevés krimi van, amit ennyire megfogott.
Leon a profi (1994) - Ki az aki nem látta?
12 majom (1995) - 3x kellett megnéznem mire rájöttem mi miért, és hogy. Kevés ilyen szürkét megmozgató film van.
Briliáns csapda (1999) - Bevallom a fotocellás jelenet miatt...
8 milliméter (1999) - A film mondanivalója nagyon megérintett.
Tolvajtempó (2000) - Kocsik, száguldás, feeling! Bár "Az olasz meló (2003)" is ott van a szeren.
Elrabolva (2008) - Engem megfogott a történet és a színészi játék...

Mod.: Magyarosítás
Dátum: 2010.10.24. 17:40:05
Mind a 2 kari ellőtte már ezt a lehetőséget valamire...
Annó bezzeg azt se tudtuk hol vannak a legendás küldetések, így nem tudtunk morogni, hogy x szintig nem tudunk haladni. Vagy amíg nem jöttek be az ismételhetők, ott álltunk én néztük, hogy vagy megcsinálhatatlanok a küldetéseink, vagy egyszerűen csak 2 vayg 1 van a listában
Dátum: 2010.10.22. 15:23:50
Látszik hogy nem tolod V5-ön, ez a mostani toplista:

1. Sailor 42
2. Rebecca 41
3. Balor 41
4. Malabar 41
5. Cinikus Bacilus 40
6. Izmael arkangyal 40
7. Khebir 39
Dátum: 2010.10.21. 14:19:08
A lélekszívó tárgyak?

A lélekszívásra alapból nem hat a PORTYA képlet. Persze az is V3-asítva van, mert a lélekszívás hatásfoka szorozva van a csat aránnyal...

A Portya képlet a csata végén elhozott lére egy limit, mely alól kivétel az EH. A tárgyakat és egyéb hatásokat éppen ezért lekorlátozza a képlet PORTYA nyeremény szempontjából. Az EH működési mechanizmusában alapból nincs benne a tárgyakból adódó +portya%, így nem is hathatnak rá. (Ezen az AF képességek valszeg kavarnak majd egyet!)
Dátum: 2010.10.21. 13:33:28
Max a megfogalmazás magyarsága sántít...

A V3 világ alapelve, hogy maximalizálva van a veszteséged. Ennek megvalósítása úz történt, hogy maximalizálta Miklós az elhozható lét a képlet alapján. (Ennek működése jól van leírva!)

Mivel a kreatív affinitás nem növeli a veszteségedet, így növeli a nyertes oldali nyereményt.
Ugyan ez igaz most már az EH szakértelemre is, mivel a veszteséget az EH szakértelem nem növeli, így nem befolyásolja nyertes oldalon se ennek működését a V3 képlet. (Ez volt Miklós bejelentése a napokban!)

Elolvastam 3x is a wikis megfogalmazást, bevallom nem sikerült túl magyarra megírnom anno, ha van jobb ötleted, akkor lent van az edit gomb, és fogalmazd át, hátha neked érthetőbben sikerül

A kérdésedre válaszolva: A wiki a jelenlegi állást híven tükrözi!
Dátum: 2010.10.21. 12:14:08
Miklós híre a következő: Korrigáltuk az EH-t, ezentúl a nyertesnél nem hat rá a v3 képlet.

Az energiahasznosítás szakértelemre is hat a V3 alap képletének maximuma a vesztesség tekintetében, de nyertes szemszögéből NEM!!!


Azaz sehol semmi nem volt a rablást befolyásoló tárgyakról átokpiramistól stb...
Dátum: 2010.10.21. 08:43:56
EH nélkül is jobb LE/TP arány hozható portyából, még akkor is, ha 0 LE a rablás.


Ez csak abban az esetben igaz, ha "csúcsragadozó" vagy, és kritikus/bénítás-ban vered a "mély" környezeted. Különösen vitatnám ezt 65. szint környékén, ahol jó ha kapsz 10-15k lét egy ismételhető küldetésért, cserébe benyelsz 10-15 portya tp-t átlagosan, és max 6-7 szintre üthetsz...
Persze amikor -10 szintre ütve küldetésenként 35k lét bezsebelve KH farmolsz, akkor a LÉ/TP elszállhat a vadászathoz képest. De akkor Kócos logikáját követve "átlagmezőnyre" gondolsz, vagy egy kis csoportra amikor egy ilyen kijelentést teszel? Persze pók karik, 15% farmerek is sokkal jobban jönnek ki mint a vf-es vadászók. (Bár a kihívásból drasztikusan növelt elnyelés TP nélkül is izgalmas kérdés lehet )
Dátum: 2010.10.21. 07:16:50
2 db kreatívos kari miatt le lett rontva a szakértelem, szóval a precedens alapján ismét értek egyet veled! Igen is a maximum terhelésre kell tervezni egy fejlesztésnél (mint statikában is...), és arra kell belőni a képleteket, hogy ne tudjanak a "kivételezettek" elszállni!

Ariel, az átlag vadaszatom jelenleg 3585 lé/csp sajttal. Napi 50-et kapok ami napi '180k lé. 5. napja egyetlen csp-t se vadásztam el, és küldiből/portyából/kinzóból van nálam 980k lé. (kb 20k-ig lőttem el magam előtte...) Nem akarom kiszámolni, hogy 5 nap alatt mennyit termelt volna a EH mellé, mert volt jócskán 0 lé-s portyám. (De ezt a veszteséget írjuk fel annak, hogy nem mindenki nyeri meg a portyái 99%-át.)

Továbbá a portyás játéka közben bátran portyázik kihívás helyett, és beakadhat néha többszöröse az EH-nak egy-egy csatában!

Per pill ha valaki optimálisan akar játszani, akkor vagy vadászik+kihív, vagy EH+aukció/gyorsít csp-ből... Melyik az izgalmasabb játékmenet? (Vagy térkifordítóval teljes játékot játszhat, éppen ezért lehet hogy be kéne tenni a térkifordítót a lélekkufárhoz?)
Dátum: 2010.10.20. 23:34:01
70 az lehetséges maximum. Arany agyarat nem osztott senkinek Miklós... Játéktechnikai szempontból a fullmax az érdekes, elég ha 1 ember túlcsordul valamiben a fulmaxxal, ha arra nem volt tervezve a dolog!

Könnyen elérhető maximum lesz az 50+5+10 azaz 65! Erre jön még elérhető kategóriából 35%-a a lészerzés bónusznak. (Azt nem tisztázta Miklós, hogy az állat felszerelések, relikviák, átokpiramis hatásokra is hatni fog-e a szakértelem, vagy csak a gyűrű/nyaklánc slottra...)
Dátum: 2010.10.20. 20:34:59
Czakk az új AF képességekben lesz egy ami hathatóssá teszi...
Dátum: 2010.10.20. 20:34:26
Koc, igen mellémentem...
szurke+vampir + 4 ham, darabja 10% + atokpiramis ennek 35%-a hat.

A maximum 50+5+14 relikviából (amit élő terkep eventen osztogatott Miklós, amihez úgy fogdosta lasszóval az embereket)+konyvből 1. Elméleti maximum jelenleg 70...

Lényegtelen, valszeg csak önző vagyok
Dátum: 2010.10.20. 14:21:48
Az Energiamester c. képességgel volt hosszabb vitánk, hogy jó-e az, ha ad TP-t. Két érv hangzott el, ha ad TP-t:
1.) a élmezőny elhúzását segiti még jobban
2.) lejjebb viszont nem sok értelme lesz kifejleszteni.
Ezért az Energiamester TP adó "mellékhatását" elvetettük.


1.) Akkor legyen kizáró ok a szingu, ha ez ennyire zavaró. (Van vagy 20 játékos a 3 szerveren aki szinguzik, miattuk elrontani egy AF képességet?)
2.) Valaki megvezetett...
CSAK szurke+questor esetén van +70% portya eredményed. Erre jön a szakértelem szint*7%-os hatásfoka, azaz +24,5% LÉ. HA e mellé nem adsz TP-t, akkor olyan mintha az EH-ra adnál +24,5%-ot. A jelen állás alapján az EH maximuma 70, erre jön 24,5% azaz +17,15 EH szakértelem alaphangon??? (Hol van még az aki 100%++ portya bónusszal megy?)

Hasznos energiák. Leírás: Minden szint eggyel növeli az energihasznosítás szakértelmed lehetséges maximumát. (Nem adódik össze a rablás agyarával, a kettő közül az erősebbik érvényesül.) Max. szint: 10. Költség: 2.


Ugyan azt csinálja így a 2 szakértelem, csak a hasznos energiák max +10EH az energiamester meg alaphangon +15 EH és kombózva vagy +25 EH-ig felmehet...

Míg ha ad TP-t is, akkor a lé/tp arányt nem befolyásolja, csak az egy portyáért kapott minimumot, azaz olyan mintha +pp-t termelne a +portya%-os tárgy amit felveszek.

Jelenleg a kombó amit rá akarsz ereszteni a játékra a következő:
-50-es alap EH +5 sterilitásból +10 hasznos energiákból +24,5% hasznos energiák+lelekrablo+questor (alappal számoltam, tárgyfelszerelés relikek stb. nincs benne!) = 65-os EH *1,245 hasznos energiából.
-E mellé ki van kötve a portya%, és lefelé ütésnél 3 szintig nem csökken a kapott LÉ, csak a TP!

Gyors matek:
65*szint*0,2*2,1*1,245 LÉ mellé ad szint/3-szinttáv*2 tp
Nézzük meg gyorsan -3 szintre és 70. szinten:
33,9885szint/(szint/3-1,5) = 2379/21,8 = 109

Nézzük másoknak mi a véleménye a dologról...
Dátum: 2010.10.20. 11:31:34
Azaz akit sokan tömnek az megnyerte a kategóriát?
Dátum: 2010.10.20. 09:05:05
Szerinted a szerver hány %-a küzd teljes erőbedobással a bajnokiért az esélyesek közül?
Dátum: 2010.10.20. 09:01:17
Cras, nem a beidomított lény ad jelentősen több lét mint kéne adnia, hanem a be nem idomított lényekért kapsz annyit, mintha be lennének idomítva! Konkrétan mindenki használta ezt az elprogramozást, és mire fókuszba került, már nem igazán lehetett vele mit kezdeni, ezért is rakatta vissza Miklós...

Amúgy 22-23. szint környékén kapod vissza azt a lét átlagosan amit alapból sajtoltál volna+idomítás költség. És az ismételhető küldetések miatt ezen se ildomos sírni már, mert 22. szintig pár küldetést megcsinálsz a blökivel, és bőven pozitív a mérleg!
Dátum: 2010.10.20. 08:54:42
Az acsarkodás gyenge volt, mert pl egy 17000 maxephez képest egy körönkénti 30-as sebzés elhanyagolható. A tesztverziók után lett megerősítve, hogy találat független legyen. A blökik sebződésekben nem ezt tartom durvának, hanem a varázslatból beszívott 800-2300 közti sebzéseket. Hiába van valakinek 100+100+200-as vastag bőre (Nem sok 50-es kunyhó rohangál jelenleg!), még mindig csak 1000-et tud felfogni a varázslat sebzésekből, míg 400-as vastag bőrrel esélytelen átütni valakit másodlagos támadással... Tudom erre lehet modnani, hogy csináljunk 200-as vagy 300-as vastag bőrt, ha már kritikusra nem sajnáljuk a lórerőt. Két dolog van ami ellene beszél:
-szaros 120-as másodlagos varitól bejöhet 2k++ sebződés a blökibe (És erre AF-ból jön még az erősítés!)
-valamint az IQ ultimate hatása miatt olcsóbb azt növelni, és IQ előnyre szert tenni a körnezetedhez képest! Ha nem jön be az ellenfél spellje 4-edeli a sebzést, azaz negyedeli a másodlagos hatást is, valamint a te spelled is bejön ugye... (Se egészséget, se vastag bőrt nem kell fejleszteni, elég az IQ-t tolni ezerrel!)

KP pontok:
-Ismételhető küldetésekből napi 30-50 pontot kapsz
-Lazán dobhatod azokat a kalandokat melyek nem tetszenek (Itt komoly előnye van a VF-esnek!)
-Fejlesztheted a kaland szakértelmeidet is!

Abban teljesen igazat adok neked, hogy nem "up to date" a kristály italok ára/teljesítménye, de a statikus hatásuk/dinamikus költségük miatt eleinte kellett volna sokat venni, és most dőzsölnél abban a hatásban, hogy minél később iszod meg annál több lét spórolsz...