Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lady Alvariel medáljai
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
121. hozzászólás - 2010.10.20. 09:05:05 (Válasz McMad #120 hozzászólására.)
Szerinted a szerver hány %-a küzd teljes erőbedobással a bajnokiért az esélyesek közül?
Pontszám: 5.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
122. hozzászólás - 2010.10.20. 10:32:36 (Válasz Buttgereit #116 hozzászólására.)
Idézet: Buttgereit - 2010.10.19. 20:26:07
Még sincs alacsony szintű karakter egyik kategória topjában sem. (legalábbis a v1en) a legalacsonyabb Jull - 47. szintű ami mesze van a 138-tól de azért már nem a játék eleje. Épp emitt lett volna jó egy a legtöbb lépet szint, vagy a legnagyobb előrelepés a toplistában, vagy hasonló típusú kategória.


Ez a legtobb lepett szint megfogta a fantaziam. Szerzett TP/aktualis szintlepes TP-je, (szerzett TP - aktualis TP)/elozo szintlepes TP-je kozul a nagyobbikat lehetne nezni. Neve lehetne egyszeruen fejlodesi mutato.
Pontszám: 6.88
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
123. hozzászólás - 2010.10.20. 11:24:10 (Válasz Birka #121 hozzászólására.)

Már jeleztem abban a HSz-ben, amire válaszoltál. Persze én a TELJES szerverre saccoltam a %-ot. Pontosítok a kérdésednek megfelelően, tehát az "esélyesek közül":
Optimista becslésem: 99%
Pesszimista becslésem: 30%
Egyébként piros pont a Behónak a versenyért, mert még az is érdeklődve figyeli a versenyt, aki nem erőlködik és ez minimum állóvíz kavaró hatás.
Azok a kategória lehetőségek, amiken merengek a következő elvárásaimnak kellene, hogy megfeleljenek:
- Minél jobban fejlesztési stratégia független (szinte lehetetlen)
- Ábszolúte szintfüggetlen (nehéz)
- Minél tovább versenyben tartson minél több galetkit a kategória (nehéz)
... tehát TÉNYLEG a befeccölt energiától függjön a győzelem és ne legyen panaszáradat a végén. Lehet "sok sikert" kívánni az agytiprásomhoz, mert nem egyszerű a feladvány... ;-)
Pontszám: 7.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
124. hozzászólás - 2010.10.20. 11:31:34 (Válasz Kocos #122 hozzászólására.)
Azaz akit sokan tömnek az megnyerte a kategóriát?
Pontszám: 5.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
125. hozzászólás - 2010.10.20. 12:34:07 (Válasz Birka #124 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.10.20. 11:31:34
Azaz akit sokan tömnek az megnyerte a kategóriát?


Ez igy hulyeseg, viszont alacsony szinten olyanra sarkallana az embereket, ami kesobb erosen visszauthet a karakter erejeben, igy visszament bennem.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.10.21. 08:24:50-kor
Pontszám: 6.88
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
126. hozzászólás - 2010.10.20. 20:09:34 (Válasz McMad #123 hozzászólására.)
- Minél jobban fejlesztési stratégia független (szinte lehetetlen)
- Ábszolúte szintfüggetlen (nehéz)
- Minél tovább versenyben tartson minél több galetkit a kategória (nehéz)


Ilyet nem nehéz alkotni, hiszen van egy olyan típusú "verseny" ami minden követelményednek maximálisan eleget tesz. Sorsold ki lottón a nyereményt. Minden más szóbajöhető lehetőség hatására csorbulnak a feltételeid. Tehát szerintem hamvába holt ötlet ilyet keresned, mivel a feltételeid eleve a versenyt zárják ki.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 9.08
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
127. hozzászólás - 2010.10.20. 23:33:18 (Válasz DzsoniKSL #126 hozzászólására.)
MAJDNEM tökéletesen pontos meglátás. Lesz ilyen kategória ajánlatom is, ami 99%-ban szerencse kérdése, DE még mindig megfelel a "minél több" és "minél tovább" elvárásnak is, ami egy szimpla Lottósorsolásra messze nem igaz, ha hasonló lenne a díjazás. ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2010.10.21. 10:55:51-kor
Pontszám: 5.61
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
128. hozzászólás - 2010.10.21. 09:15:14
Nokéremalássan... Kiragadnék 2 olyan javaslatot a töménytelen őrült ötletemből, ami remélhetőleg programozásilag megoldható ÉS elég biztató a következő szempontokból:
- Minél jobban fejlesztési stratégia független (szinte lehetetlen)
- Ábszolúte szintfüggetlen (nehéz)
- Minél tovább versenyben tartson minél több galetkit a kategória (nehéz)

1. Javaslat: KUTATÓMUNKA
Aktív versenykategória. 0.00 óra és 23.00 óra között egy random időpillanatban Lady Alvariel feldob egy szót, amit meg lehet keresni a Végzetúr játékban. Ekkor elindul egy nem látható számláló. A szó megjelenésekor az "Egyéb" gomb nem világítana, azaz kell némi éberség. A szó csak olyan lehet, amit 1. szintű karakter is láthat, megtalálhat, ráadásul több helyen is szerepelhet a Játékban, DE csak 1 lenne kiemelve, esetleg más színnel is jelölve. A kiemelés a Karakterlap "Kiégett őskő", illetve "Szerencse" kiemeléséhez hasonlóan működne és Lady Alvariel oldalára vinne. Ha megvan a szó és rá is kattintottál, akkor a számláló leáll nálad, valamint a megfelelő oldalra érkezve azonnal láthatod, hogy mennyi idő alatt találtad meg a feladványt és hogy mennyi eddig az első 3 legrövidebb idő. Az elért idődet naponta van esélyed csökkenteni a verseny végéig.

2. Javaslat: SZERENCSE ÉS KITARTÁS
Passzív versenykategória. A verseny kezdetétől csak és kizárólag a portyáidat kell figyelni. Egy előre megadott, rendkívül ritka matematikai összefüggést kell keresned a portyáidban.
Csak a példa kedvéért: Csatád végén az ellenfeled és a te sebzésed összege legyen pontosan a szinted 15-szöröse.
Ha 1 hónap alatt találsz ilyet, akkor azt kiteszed a "Nyilvános csaták"-hoz egy Lady Alvarielhez címzett fül alá (remélhetőleg leprogramozható), ezzel letudva az ellenőrzés kérdése is. Fontos, hogy a matematikai összefüggés olyan legyen, hogy általános iskola 5. osztályától könnyedén alkalmazható legyen, valamint olyan ritka szitut generáljon, hogy 1 mikron PP-t se legyen érdemes csak ezért beleölni a versenybe. Ez a kategória csak és kizárólag a Szerencsétől és a Kitartástól függjön. A kategória bevezetésével hirtelen extra érdeklődést kapnának a vesztes meccsek és a vadászok önleveretése is. Úgy lenne igazán érdekes, ha a küzdő felek közül CSAK az egyik fél tudná behúzni a csatát (remélhetőleg leprogramozható). Ekkor olyan eset is előfordulhat, hogy a vesztes hamarabb reagálva, vagy mert ő odafigyel erre is, elorozza a győztestől a pontot. Kicsit holtverseny esélyes a kategória, de sebaj. A helyezést a megtalálás időpontja is befolyásolhatja.

Legfeljebb +1 kategória bevezetését javaslom, hogy ne legyen díjdömping, de azt akár havonta cserélgetni lehetne további ötletek esetén.
Egyenlőre ezt a két kategóriát sikerált kiizzadni. Remélem adtam használható ugródeszkát a további ötletekhez. ;-)
Pontszám: 4.07
népszerűNorveegFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
129. hozzászólás - 2010.10.21. 16:51:36 (Válasz Leveli béka #114 hozzászólására.)
kaland 40. szinttől, 30. szinttől csak barátságos portya van.
Pontszám: 7.04
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
130. hozzászólás - 2010.10.21. 21:15:30
Érdekes, hogy senki sem ugrál nagyon egy esély kiegyenlített szituért... :S
NAGYON bízom benne, hogy azért, mert senki sem találja még csak elfogadhatónak sem az ötleteimet...
Sebaj, RAJTAM nem múlt a dolog...
Pontszám: 4.11
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
131. hozzászólás - 2010.10.21. 21:24:56 (Válasz McMad #130 hozzászólására.)
Mert hülyeség, ennyi az egész!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.25
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
132. hozzászólás - 2010.10.21. 21:35:06 (Válasz Viszok009 #131 hozzászólására.)
Huhh.. Hatalmas kő esett le a szívemről...
Már kezdtem azt hinni, hogy szimplán önző, kisstílű, szűk látókörű, stb. a banda.
Jó tudni, hogy bennem van a hiba.
Pontszám: 4.73
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
133. hozzászólás - 2010.10.21. 22:51:34 (Válasz McMad #132 hozzászólására.)
A felsoroltak mind igazak, de attól még az ötlet is hülyeség
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.81
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
134. hozzászólás - 2010.10.21. 23:02:57 (Válasz Lanmandragoran #133 hozzászólására.)
Örülök neki, hogy mindenki kiválóan kijátssza a Végzetúr/úrnő karakterét. :-)
Ábszolúte hangulatos, ahogy a töménytelen keserűség, fertőzés diktálta őrület, megpróbáltatás előhozta minden galetkiből a "legtúlélőbb" ösztönöket. Az meg egyszerűen parádés, hogy csak egy iciri-piciri szelete a társaságnak elégedetlen a versennyel (azok a bite-buta ifjoncok). Csak így tovább...
Pontszám: 4.11
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
135. hozzászólás - 2010.10.22. 07:58:50
No, aludtam a tegnapra egyet és mintha kicseréltek volna... ;-)
JAVASLOM a "szerzett LE diff növekedés" kategória mintájára a következők bevezetését:
- 1 szinten minél több Lélekkút kisütés (1 évig tartó verseny természetesen), alias "Ej, ráérünk arra még" kategória.
- Legnagyobb Szövibónusz(pl: Gyaktér+Védőfal+Nekrofun)/Építés érték, alias Szövivámpír kategória.
- A legtöbb LEBESZÉLT és teljesített Küldetés. Saaajnos még nem tudom, hogy hogyan lehetne ellenőrizni, hogy nem csak véletlenül, lebeszélés nélkül sikerült valamelyik... :-(
Ugyan mindegyik kategóriában helyem lenne prémesként és a fentebbi szituk rendszeres kihasználásáért, de saaajnos nem érek fel a "nagyokhoz", nem vagyok versenyképes, mert kicsavarodott agyam nem igazán engedi, hogy ilyesmivel nagyon elszálljak. Sebaj, ez CSAK az én gondom. TUDOM, hogy a mértékadó erőknek SZÜKSÉGE van ezekre a kategóriákra, hisz mit ér a táp, ha még csak nem is díjazzák... Mélyen együtt érzek hátrányos helyzetükkel.

Kieg.: Természetesen itt fogom a kategóriajavaslatokat folyamatosan bővíteni, ahogy újabb jut eszembe. ;-) Így kevesebb helyet foglal a topicból.
Számítok MINDEN tápbajnok 10-es értékelésére, hogy láthassa mindenki, hogy igenis VAN létjogosultsága a javasolt kategóriáknak.
A hozzászólást McMad módosította 2010.10.22. 08:50:28-kor
Pontszám: 3.27
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
136. hozzászólás - 2010.10.22. 08:19:36 (Válasz McMad #135 hozzászólására.)
Hmmm...de most komolyan "ezek" az 5letek tényleg a fejedből jönnek?? Csúcs...

Lélekkútkistütés relikviál 25 naponta lehet kisütni, az első 3 helyezett (az év során) ebből kerülne ki, de szerinted hogy döntsék el, hogy ki lett az első (mert szintén csak 500 kőből lehet sütni) Ez a féle verseny szintén értelmetlen=hülyeség.

Szövetség bónusz szintén. 75 támadásnál-védekezésnél tovább egyik szövetség sem vitte, még az AL sem. Szóval ez a része is kifújt a legjobb karaktereknek is maximum 165 szövetségi bónuszuk van 75 támadás 75 védekezés 15 IQ.

Ilyen kategóriában NEM lehet verseny. Javaslom, hagyj fel a tervezgetéssel, mert nincs értelme, addig, amíg értelmeset nem írsz. Nézz engem...még nem írtam ötletet, mert még nem találtam értelmeset...hülyeséget igen, de az arra a sorsra jut mint a Tiéd...kiröhögik, lepontozzák.

*******

Már többen is írtak jó 5leteket:

-legtöbb kivégzett állat
-legtöbb lopott kavics
-legtöbb kivégzés
-legtöbb kritikus ütés/varázslat bevitele
-stb...

Persze ezek között is van specifikus, de az már részletkérdés.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.10.22. 20:05:04-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.07
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
137. hozzászólás - 2010.10.22. 08:32:24 (Válasz Viszok009 #136 hozzászólására.)
Nézd meg jobban a Légiót, már 30-as szintű a gyaktere és védőfala
Pontszám: 8.81
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
138. hozzászólás - 2010.10.22. 08:36:08 (Válasz Viszok009 #136 hozzászólására.)
Te vagy a kedvenc hozzászólóm. Dobtam is egy 6-ost az ez előtti hozzászólásodra, mert TE legalább hozzászólsz...
A fentebbi ötleteim, nem arról szóltak, hogy Igazságosság, meg Esélyegyenlőség, meg egyéb LOGIKUSnak tűnő marhaság.
Kifejezetten az ELLENKEZŐJÉRE tettem javaslatot, hisz ebbe az irányba szeretné mindenki látni a fejlődést a Végzetúrban. IGAZ?
Kieg.: Kit érdekel, hogy ki hányadik a Lélekkútkisütő kategóriában! Kapja meg mindegyik az elért helyezéséért járó díjat.
A szövibónusz eléggé fix. Igaz. DE ÉN a "/Építés"-re tettem a hangsúlyt.
Ebből a megközelítésből egyenesen VÉRLÁZÍTÓ a V5 szövibónuszt korlátozó építési szabálya. ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2010.10.22. 08:55:55-kor
Pontszám: 3.45
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
139. hozzászólás - 2010.10.22. 08:56:24 (Válasz Craslorg #137 hozzászólására.)
Nah jó van...tudod mióta nem néztem az AL-t! Azóta mióta töröltem anno jó 1 éve akkor vedd úgy javítva lenne
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.10.22. 20:05:18-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.07
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lady Alvariel medáljai
140. hozzászólás - 2010.10.22. 09:04:03 (Válasz McMad #138 hozzászólására.)
,,Kit érdekel ki hanyadik a kategóriájában"
akkor ennyi erővel a 5.-nek kiesett bajnoki viadal játékosa is kaphatna érmet. Meg a Landragor verseny összes szereplője is kaphatott volna Landragor medált. Azért ennyire ne egyszerűsítsük le az egészet, mert pár hónap ilyen távlatokban és mindenkinek lesz 40 bajnoki medálja meg 40 kvízmedálja(tudom, hogy 12 a max) meg 30 féle különböző medálok.

Illetve a kategóriák mutassák az első 3000 embert? Baraty tuti frászt kapna...meg mindennaposak lennének a szerver leállások.

V5-t sajnos nem ismerem, akárcsak a V4-t sem, szóval oda nem tudok konkrétat írni.

Építésnek már rég nincs értelme 1-es szintű karakter meghívja egyik segítőjét aki mellesleg 85-ös szintű naponta 250 ezret épít manából kap 40 csp-t maxosak a vadászós szakértelemjei, átlagosan 5K LÉ-t kap egy vadászatért...egy hónap leforgása alatt Ő egyedül felépít egy 260 ezres kutat 140 épülettel. Ennyi.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.07
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője