Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2012.05.24. 20:21:55
Csinálhatunk elvi fejtegetéseket, és órákat lehet magyarázni az EH-ról, de vannak képletek, amikkel az emberek nem igazán akarnak tudni, vagy jobb ha nem foglalkoznak velük

Pl az általad bemásolt szinttáv/lportya lé nyeremény wikiről származik, de messze nem ilyen egyszerű a helyzet. Ha lesz türelmem akkor leírom hogy működik...
Dátum: 2012.05.24. 13:58:48
Az EH-t nagyban befolyásolja a szintkülönbség!

0 szintre (115,5 le/tp):
A jutalmad 2889 lélekenergia és 25 TP.

-1 szintre (124 le/tp):
A jutalmad 2851 lélekenergia és 23 TP.

-2 szintre (140,6 le/tp):
A jutalmad 2812 lélekenergia és 20 TP.

-3 szintre (163 le/tp):
A jutalmad 2774 lélekenergia és 17 TP.

-4 szintre (160 le/tp):
A jutalmad 2407 lélekenergia és 15 TP.

-5 szintre (168,5 le/tp):
A jutalmad 2023 lélekenergia és 12 TP.

-6 szintre tapasztalatost utve (139,5 le/tp):
A jutalmad 1675 lélekenergia és 12 TP.

-7 szintre nem találtam tapasztalatost

-8 szintre tapasztalatost utve (81 le/tp):
A jutalmad 981 lélekenergia és 12 TP.
Dátum: 2012.05.21. 13:38:06
Az inspirációs hatás az első elindult karakter és a te indulásod közti időszak duplájáig hat folyamatosan csökkenő hatásfokkal.
A képletet kitettem wikire, eljátszhatsz vele

Visszaíratott karakternél a karakter indulási dátuma megmarad a régi, ergó a törlés ideje alatt bukja az inspirációs bónuszt.
Dátum: 2012.05.21. 13:35:10
A Xenó event pont az a fajta event, ahol nincs érdemi előny abból, hogy mennyi erőforrással kezdesz neki. Nem kötelező 800+200 csp-vel várni minden eventet.

És pont ebben van végre egy döntési kényszer, VAGY ezt az eventet tolod, VAGY azt...

Isten kardja: A xenó pont építkezős event, ha csak ez a problémád, akkor építs majd és még plecsnyit is kapsz érte!
Dátum: 2012.05.19. 17:13:27
Én csalódtam...

+10 Erő, +10 Támadás, +10 Védekezés, +10 Egészség, +10 IQ, +9 Mágia, +9 Taumaturgia
66 Kiégett őskő
(Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően kapni fogsz +5 szerencsét is)

Összesen 332 db
Dátum: 2012.05.18. 22:06:01
Cras módosítottam:

(mintha vadásztál volna, de az ideiglenes esszenciák/ultraesszenciák/HT bitoklások hatásait nem számolva)
Dátum: 2012.05.18. 21:46:25
Megpróbáltam megfogalmazni a lényeget Wikin:
Az esemény végén a betöltött LE/elköltött CSP-ből (mintha vadásztál volna, de az ideiglenes esszenciák/ultraesszenciák/HT bitoklások hatásait nem számolva) összesíti a rendszer mennyi LE-t fektettél az eventbe, majd ad rá még egy kb 5%-os bónuszt. Ezen összeg kerül virtuálisan elosztásra sorban haladva egyesével az alap tulajdonságaid közt. (Ekkor figyelembe vesz minden tulfejlesztést segítő hatást! pl.: megaesszenciák, minden tulra specializáció, turbózott ultraspec, fejlődés öv relikvia stb...) Az így kapott várható tulajdonság növekmények jelenek meg mint átvehető/következő szintlépéskor kapott jutalom.
Az event végén kapott leosztandó LE összeget az event lezártakor számolja ki egyszer a rendszer, de a várható jutalmat minden esetben újraszámolja amikor valamelyik tulajdonságodon növelsz! (Így lehet az event vége után, de még a köv. szintlépés előtt szerzett tulajdonság fejlesztő hatásokat esetlegesen érvényesíteni a jutalomban!)
Ezen felül a jutalom részét képzi max 5 szerencse növekedés (A leölt ellenfelek számától függ!), és választható 5% fertőzés csökkenést/növekedés. (A -5% fertőzés jutalom maximum 5%-ig csökkenthette a fertőzést!)
Dátum: 2012.05.18. 17:10:30
123. szintű az első úgy, hogy nincs szingu a szerveren
Dátum: 2012.05.17. 19:02:08
VF-es térkapuzós+0 tp-s küldizős taktika még megmarad

Ariel javaslatát "emészthetőre" forgatva:
Ha vadászol, akkor extra bónuszt kapsz a portyáidra...

pl.:
Minden vadászatkor kapsz portyaszilánkot. Ha portyázol, akkor vesztesz egy szilánkot. Portyában annyi elnyelést kapsz amennyivel több portyaszilánkod van mint az ellenfelednek, de maximum annyit amennyi elnyelésed alapból is van.
Dátum: 2012.05.17. 18:59:19
Ezt hívják kufárt eventnek nem?

Amúgy lazán lépem a havi 1-3 szinteket így is, mivel a "common" játékos vadászva néha küldizve összehoz 100-120 környéki lé/tp-t én meg 220-250 közt tartom hónapok óta. Teljesen fölösleges görcsölnöm a lassításon, "megtehetem" hogy szintet lépek
Dátum: 2012.05.17. 18:50:32
Ariel ismered te a V5-öt???
Jelenleg 2x annyi le/tp-t generálok "nobrain" portyával, mint vadászattal. Ekkor nem vettük figyelembe a lészívást, esetlegesen nem alap portyákat (lassan 1 hete nem emlékszem portyára ahol ne alap EH jött volna), valamint az ism küldiket...

A vadászat AF-el 12 kvízzel stbstbstb ad 86-os lé/tp-t. Az EH jelenleg (ultra implant famuluson+ezüst agyar) hoz egy laza 120-160 közti lé/tp-t.

A vadászós AF képességnek kellene egy 130!!!-as maximum, hogy egálban legyen a 2 tevékenység alapja, és ekkor még mindig jobb a portya a rablásokkal/lészívással/portya küldikkel mint a vadászat.

Ha nem lenne templom/sisakszilánk/sajtolós/event/ism küldi, akkor a csp semmi másra nem lenne jó csak esszencia generálásra/gyorsításokra
Dátum: 2012.05.17. 18:14:30
Idézet: Jademaster - 2012.05.17. 18:02:57
azoknak ideje elgondolkodni a visszafogott fejlődésen (vagy a szakival, vagy csak portyázó eh-val) és kb az életben nem érnek fel odáig, vagy ha igen, akkor nem olyan vészes lemaradással talán.

Na ez az a szemlélet ami drasztikusan szétcseszi majd a játékot
Dátum: 2012.05.17. 18:01:46
Az érintettek nem kevés energiát és pénzt ölnek a játékba, és megszavazták maguknak azt, hogy esetlegesen legyen esélyük a jövőben egy tömörödöttebb mezőnyben élvezni a játék PvP aspektusait is.
Amint leprogramozásra kerül ez a fejlesztés azonnal igaz lesz az ami eddig humbuk volt, hogy a szintbeli haladás előnyt is jelent. Sajnos a legigazságtalanabb az egész fejlesztésen az, hogy csak a TOP50-re hat .(

A top szint feléig kellene hatnia a lassításnak, az alatt meg inspirációs effektet kellene adni az újonnan indulóknak, EZ tudná tömöríteni a mezőnyt igazán, valamint ezzel lehetne elérni azt, hogy 1-2 szint távolságban biztosan nem alakulhatnak ki extrém szorzók az új fejlesztésben.
Dátum: 2012.05.13. 21:30:43
Lehet csak én érzem úgy, minta folyamatosan építkeznék kincspont miatt
Dátum: 2012.05.13. 16:38:18
Ha nem tetszik a templom, akkor ne csináld.

Bevallom engem is kezd idegesíteni, hogy 2 szinten át csak építkeztem, hogy meglegyen a kellő kincspontom...
Dátum: 2012.05.13. 16:28:23
Teljes mértékben igazad van!

A mai világban tök normális, hogy notepad-ot, excelt, papíralapú jegyzettömböt kell használnia egy játékosnak. Az is tök normális, hogy amennyiben van 10 perced "beugrani" a játék elé, akkor ennek 60%-át görgőzéssel töltöd.

Van egy másik topik, mely a szerver lag kapcsán boncolgatja ezt a témát. Érdemes azt is elolvasni, amikor is szépen levezette pár játékos, hogy NEM a BOT-ok támogatása a lényeg, hanem apró js-ek alkalmazásával olyan "optikai"/"manuális" funkciók alkalmazása, melyek a játék élvezeti szintjét növelik a fölöslegese mellék cselekvések könnyítésével.
Teljesen egyet értek abban, hogy az elején izgalmas volt írni a vadászatokat az átlag miatt, vagy minden csata aljára görgőzni az eredmény megsasolásáért, esetlegesen a Jerikó kennel kalkulátor oldalára kimásolni az adatokat, de 2-3 év játék után ezen "mellékcselekvések" inkább a törlés gombra ösztönöznek, semmint az érdemi játékra. Nagyon sok olyan funkció van scriptekbe "kiexportálva", mely a játékmenetben nem nyújt előnyt, csak a játékos amúgy se sok a játékra fordítható idejének hasznosságát optimalizálja. (Mely funkciók nélkül biztos vagyok benne, hogy sok jelenleg még játszó, de belefáradt játékos inkább törölne, semmint küszködjön tovább a megszokott kellemetlenségekkel.)

Úgyhogy igazad van, LE az automatizálással, ebben szerintem a script használók 99%-a egyet ért veled! Azt tényleg nem játék ha helyettem játszik a gép, de amennyiben a hatása kimerül abban, hogy az amúgy se sok idődet spórolja ezzel segít játékosokat megtartani 1-2 kényelmi jellegű funkcióval, úgy igen is használja aki csak tudja!
Dátum: 2012.05.13. 16:15:14
Nem vagyok programozó, így nem igazán értettem a külföldi fórumok mire fogták a hibát.
Lényeg az hogy miután ezt a pár sort "helyreraktam" onnantól megjavult 1-2 funkció, ami frissülés óta nem működött.
Többek közt a bettermeebo script is
Dátum: 2012.05.13. 10:59:51
Aki esetleg már beszívta és a GM lefrissült 9.19-re, annak a hiba javításához módosítania kell egy filet a gépen.

A greasemonkey.js-t kell kinyitni valamilyen szövegszerkesztőben, ami általában itt van:

C: / users / felhasználói fiókod / App Data / Roaming / Mozilla / Firefox / Profiles / SOKSZÁM.defaultextensions / {SOKSZÁM}components / greasemonkey.js

Egyszerűen törölni kell belőle a következő tartalmakat (sorokat):

342-343 sorok:
Guarantee this getter-powered reference is set up.
GM_util.timeout(function() {}, 0);


117-119-es sorok:
imp(GM_util.hitch(null, GM_util.timeout), 'setTimeout');
Components.utils.evalInSandbox(
'window.setTimeout = setTimeout;', sandbox);


Ezek után elmenteni a filet, törölni a böngésző gyorsítótárát (eszközök/beállítások/haladó/törlés most gomb), és újraindítani a böngészőt.
Dátum: 2012.05.13. 10:35:46
Jelezném, hogy a 9.19-es GM frissítést érdemes kerülni, mivel "sikeresek" voltak a fejlesztők... (23-án jött ki és a napokban próbál felkúszni a gépekre.)
Dátum: 2012.05.09. 14:16:31
Cras, amiről nem tudsz, arról ne nyilatkozz

A kedvezményes befizetés tartalmazhat bármilyen kedvezményt, és nagyon valószínű, hogy fog is.
Amint konkretizálódik, hogy mennyiért és micsoda, azonnal tudtunkra fogja hozni az illetékes, hogy ezzel is növelje a találkozós kedvet