Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2008.12.05. 00:05:07
http://hu.wikipedia.org/wiki/300_(k%C3%A9preg%C3%A9ny)

Mielőtt mérgeskedsz és minősítesz, kérlek, nézz utána a dolognak.
Egyébként ezt a kérdést én is megszívtam anno
Dátum: 2008.12.04. 01:21:51
Egyetértek veled abban, hogy a kérdés jó, viszont tudomásom szerint a "Blu-Ray" írásában nincs e.
Dátum: 2008.12.03. 18:59:29
Mire használták elődeink a kurugla nevű tárgyat?
kemencetisztításra*
szőlőpréselésre
lóápolásra
zenélésre

Interneten talált info szerint öblös kétágú villa, amivel a fazekakat szedték ki a kemencéből, nem pedig takarították azt.

Ezt a kérdés ma ugyanebben a formában én is megkaptam, ugyanazt az infót találtam én is a neten. Kérlek szépen, javítsátok a kérdést.
Dátum: 2008.12.02. 23:31:49
Köszönjök

Melyik vidék borát nevezték el a Habsburgok a"nászéjszakák borának"?
soproni
villányi
somlai
kőszegi
somlóit találtam csak, somlait nem
Dátum: 2008.12.02. 21:48:39
Melyik szék nem billeg?
2 lábú
1 lábú
3 lábú*
4 lábú

tapasztalatból mondom, h a 3 és a 4 lábú billeg, már ha arra gondol a kérdező, h lehet-e vele "hintázni"
ha meg nem a hintázásra céloz, akkor abszolút hülyeség a kérdés, az a szék billeg, amelyiknek van olyan lába, mely rövidebb a többinél, az teljesen mind1, h hány lába van (igaz 1 láb esetén ez érdekes lenne, mert az nehezen áll meg 1 helyben )


Szerintem akkor lehetne belekötni a kérdésbe, ha létezne 1 illetve két lábú szék. (lehet, hogy van, csak még nem hallottam róla) Ezeken nem is nevezném széknek.

A 3 és négylábú közül pedig csak a 4 lábú billeghet, mert ha a székek lábainak végét pontoknak tekintjük, akkor:
4 tetszőleges pont a térben nem kötelezően határoz meg egy síkot, míg 3 tetszőleges pont a térben kötelezően egy síkot (ez lenne a padló) határoz meg. Így a 3 lábú szék nem tud billegni.
Dátum: 2008.12.01. 18:18:12
Volt egy olyan kérdés, hogy "Ha feldobunk 1 kg libatollat és 1 kg ólmot melyik ér hamarabb földet?"
...
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.01. 17:02:59
Tudom, hogy van az a fránya légellenállás, vagy nevezhetjük felhajtó erőnek is, de nekem van olyan fránya fantáziám, hogy el tudok képzelni egy 1kg-os, gömb alakúra formált tollgombócot, és egy pontosan ugyanakkora gömb alakúra formált 1 kg-os ólomdarabot. Attól hogy nem tömör, még ugyanúgy 1kg ólom. Tehát vagy az a válasz, hogy egyszerre esnek le, vagy az, hogy ennyi adatból nem lehet megmondani, mert a kérdésben nincs utalás a testek alakjára és felszínére.


Akkor gyorsna tisztázzunk valamit:
Felhajtóerő: Folyadékba, gázba mártott testre a nehézségi erő irányával ellentétes irányban ható erő, nagysága a bemerülő test térfogatának megfelelő folyadék/gáz súlyával egyenlő.
Ahogy ülsz a számítógéped előtt, épp most is hat rád felhajtóerő hiszen a légkörből kiszorítasz kb. 0,07 m3 levegőt aminek a súlya (1,3 kg/m3 tömegből számolva) ~0,91N. Persze ha mondjuk vízben lennél (és tegyük fel, teljesen belepne a víz), akkor máris ~700N felhajtóerő hatna rád.
A felhajtóerő nagysága, amíg egy test ugyanabban a közegben (ugyanolyan sűrűségű közegben) vagy, nem fog változni.

Nem úgy a közegellenállás!
Ez az erő a közegben mozgó testre ható, a test mozgásirányával ellentétes nagyságú erő
Nagysága függ a közeg sűrűségétől, a test közeghez viszonyított sebességétől, test mozgásirányra merőleges legnagyobb felületének nagyságától és a test alakjától.

Gondolom most már világosan látod a különbséget a két erő között, amit egy tollvonással, egy kalap alá vettél.

Én is el tudok képzelni ugyanakkora méretűre/alakúra formált libatoll gombócot, meg ólomgolyót. Nincs a fantáziámmal sem baj
Viszont állítom, hogy az általad felhozott "gömb" formáció egyáltalán nem életszerű, hacsak nem képes vagy a két markod közé fogni egy kiló libatollat úgy, hogy annak egy csücske-bojtja sem lóg ki. Ha ez sikerült, és úgy is marad egy gombócban, miután kinyitod a kezed, akkor állíthatod, hogy egyszerre esik le az ólommal, ugyanolyan körülmények között.

Szerintem a kérdés is és a válaszok is rosszul vannak megadva.
Dátum: 2008.12.01. 17:37:54
Bocsi, elírtam, javítottam
Dátum: 2008.12.01. 15:20:37
Mai vadászatom gyöngyszemei:

Melyi az alábbiak közül amelyik átlag életkorban a legfiatalabb focicsapat?
Chelsea
Juventus
Arsenal *
Milán
Egyrészt a helyesírás (Melyik, átlagéletkor), másrészt, bocs, nem volt időm átlagolni, meg azt sem írta bele, hogy a pótkapus életkorát is belevegyem-e. El is rontottam a választ

Kínának melyik a leghosszabb folyója?
Jance
Baoon
Nucsiang
Tarim
Helyesírási hibák: Jangce, Nu Csiang

Kinek a művében található a hires idézet: S szólt a Holló: "Sohamár!"?
E.A Poe
Victor Hugo
Petőfi Sándor
Baudelaire
soha már
Gondolom, E.A Poe meg valami körözött személy lehet, ezért nem szabad kiírni a teljes nevét

Az alábbi szóösszetételek közül melyik egy Gracia Lorca mű címe?
Ezüstnász
Éjnász
Vérnász
Holdnász
Elírás: Garcia Lorca

Kikjre utalunk a "Szépek Népe" kifejezés alatt?
tündék
dzsennek
törpék
emberek
Kikre

Az alábiak közül melyik nem károsítja az egészséget?
5 liter unicum
Demizson pálinka
5g kokain
2 dl minőségi vörösbor

Értékelnem kellett a kérdést, rossznak tettem meg, de lehet, hogy inkább törölni kellene.
Dátum: 2008.12.01. 15:03:42
A testre ható nehézségi erő valóban a test tömegétől függ. Azonban ott van az a fránya közegellenállási erő, ami visszahat a szabadon eső testre. Csak pontszerű testeknél szoktuk elhanyagolni.

Jól is néznénk ki, ha nem lenne közegellenállási erő, próbálna meg valaki ekkor 3000 m magasságból ejtőernyővel ugrani
Dátum: 2008.12.01. 02:10:05
Hosszú idők óta ismét elmentem vadászni, 12 alkalommal mind a 12 kérdést értékelnem kellett, íme az eredmény:

6 kérdés jó volt, korrektül feltett, rendes válaszokkal, helyesírási hiba nélkül.

A másik 6 pedig, amiből 5-öt rossznak, egyet azonnal törölni jelöltem:
(valami = nem emlékszem pontosan a válaszra, nem is releváns)
(* = jónak jelölt válasz)

Egy incs hány centiméter?
valami
valami
2,5 *
2,64
inch, és a nemzetközi megállapodás szerint 1 inch = 25,4mm.

Mi állt a heliocentrikus világkép középpontjában?
Távoli csillagok
Föld
Nap *
Hold
Igen, a heliocentrikus világkép szerint a Nap áll a Naprendszer középpontjában, de a kérdésre sajnos nem tudom a választ...

Hogyan lett Gorcsev Iván Nobel-díjas?
Megfejtette a gén-térképet
Ólomból aranyat készített
Vizilovat párosított elefánttal
Makaó nevű kártyajátékon nyerte
Ha a válaszokat nagybetűvel kezdi, miért nem rak pontot a végére, vagy miért kezdi nagybetűvel őket?
Ezen kívül ki gondolta volna, hogy itt Rejtő Jenő egyik fiktív karakterére kérdeznek rá? Félreértés ne essék, szeretem Rejtő Jenőt, és a műveit is.

Ki a" macskák réme"?
Frakk
REX
TOM
Bodri
Egy nagyon aranyos kérdés, őszintén sajnálom hogy vannak benne helyesírási hibák. Mozaikszavakat írunk nagybetűvel, az idézőjel meg elgépelés lehet.

Mikor adhatsz nevet az állatodnak?
ha Prémium tagságot fizettél
bármikor
nem lehet neki nevet adni
L
Az aranyhalamnak Cupi a neve a Kutyámnak meg Morzsi. Folytassam?


Ki gyártja a Multifiltert?
Philip Morris
Multifilter
valami
valami
Na ez volt az a kérdés, amire csípőből azonnal törölni-t nyomtam. Ne reklámozzunk, főleg ne egészségre káros termékeket!
Dátum: 2008.11.28. 17:21:58
Jah, azzal kellene 100 napig gödröt ásatni, aki azt válaszolta. Egyébként az 5 van megjelölve jó válasznak.
Dátum: 2008.11.28. 17:02:36
Nekem volt egy ilyen kérdésem, de kb. fél napot élt, aztán kiesett, mert nem tudták a jó választ:

Ha 5 ember 5 nap alatt 5 gödröt ás ki, akkor (ugyanolyan körülményeket feltételezve) hány ember ás ki 100 nap alatt 100 gödröt?

1
5
10
100

Ehhez nem kell számológép
Dátum: 2008.11.28. 16:59:16
Majdnem teljesen jó, amit írtál, annyival egészíteném ki, hogy a pitypang (avagy gyermekláncfű) a fészkesvirágzatúak rendjébe, ezen belül a fészkesek családjába tartozik.

Teljesen igazad van abban hogy a kérdés rossz, hiszen a jó válasz nem szerepel a felsoroltak között.

Szerintem a kérdező a pipacsra akart kérdezni, csak lányos zavarában összekeverte a kettő szót.



Másik kérdés:
Hogy nevezzük a húszhetes magzat testét borító szőrzetet?
culpa
ectropion
hematokézia
lanugo


Helyesírás: húsz hetes
Ismét el vagyok szontyolodva, már nem tudom mit kérdezzek, hogy tudják az emberek a választ.

A mostani kérdésem is sajnos kiesett, mert kevesen tudták a választ.

Ha 5 ember 5 nap alatt 5 gödröt ás ki, akkor (ugyanolyan körülményeket feltételezve) hány ember ás ki 100 nap alatt 100 gödröt?

1
5
10
100


A helyes válasz 5.

Miért?

Ha
5 ember 5 nap alatt 5-öt ás ki, akkor
5 ember 10 nap alatt 10-et, és ugyanaz az
5 ember 100 nap alatt 100 gödröt ás ki.

Ezt hívják egyenes arányosságnak.


Ha jól tudom általános iskola 4. osztályos anyag (de lehet, hogy 5.).

Vissza lehet valahogy tenni a kérdést? Aki erre nem tudja a választ, az nem érdemli meg szerintem a +10%-ot
Dátum: 2008.11.25. 16:27:34
Igazából te vagy a speciális ember.

Amikor megoldódik valami, neked még háromszor rá kell ragoznod
Dátum: 2008.11.25. 13:34:34
Hová készült a 100 folk Celsius együttes és nem jelent meg a sós virsli és a sör miatt?
Lehet, hogy ez benne van egy számukban, v. ilyesmi, de halvány ibolyám sincs erről, mert szerintem túl speciális, mellesleg érdektelen - számomra. Ezúton is elnézést a rajongóktól, de kérem ez legyen túl speciális kérdés, mert még a gugliban és a wikiben sem találtam meg a választ....


gugliban: "100 folk Celsius együttes és nem jelent meg a sós virsli és a sör"

Rögtön az első találat, bár ettől még szerintem is speciális.
Dátum: 2008.11.24. 01:26:32
Ki mondta a következőt? "Nem azt mondtam, hogy így volt, hanem, hogy így is lehetett volna".

Budenz József
Gyarmathy Sámuel
László Gyula
Hunfalvi Pál

Aki nem tudja kapásból a választ, meg tudja találni 5 perc alatt?

Műveletlen vagyok, ha ezt nem tudom, és speciálisnak mondom?

Kérlek, szedjétek ki.
Dátum: 2008.11.23. 21:23:11
Bocs, hogy még egyszer felhozom, csak próbálok tiszta vizet önteni a poharakba.

A kérdés ez volt:

1 terra bite hány kilo bite?

1000000000
10000000
1000
10000000000

Ezzel több komoly gond is van:

A terra az nem váltószám, hanem egy latin eredetű szó, földet jelent.
A bite szó az nem számítástechnikai tárolási egység, hanem pl. angolul harapást, marást, csípést jelent.

Szóval én már itt könnyesre röhögtem magam a kérdésen.

A kérdés a mostani mértékegységrendszernek megfelelően így hangzott volna jól:
1 terabyte hány kilobyte az SI prefixumok szerint?

Persze a számítástechnikai gyakorlatban ez egy kicsit másképp zajlik, ugyanis ott meg a bináris prefixumokat használjuk, azzal dolgozunk, számolunk. Sok program a KiB, MiB, TiB jelöléseket használja, de sok még nem.

A gyakorlati használatban az SI prefixumok nevét használjuk, miközben bináris prefixumok értékét értjük alatta. Így amikor azt mondom, 1KB, valójában nem 1000, hanem 1024 byte-ot értek alatta.

A kérdés, nem csak rossz helyesírással, hanem rosszul is van feltéve. A törlést szerintem nem érdemli meg, mert nagyon jó az alapgondolata a feltevőnek.

Kérlek szépen, javítsátok.
Dátum: 2008.11.23. 00:56:45
Idézet: Bekas - 2008.11.22. 23:54:42
Hány fajta vércsoport van?
7
2
3
4


tudnam minek kerdez ilyet az illeto, ha fingja nincs rola. a wikipediaban 29 emberi vercsoportrol tesznek emlitest. es akkor meg hol van az allati. a kerdezo szerint mindossze 4 van.
torles, pliz.


Az a 29, amit te említesz, az a vércsoport rendszerek nemzetközi beosztására vonatkozik. Abból az első számú az ABO rendszer, ami 4 emberi vércsoportot különböztet meg fenotípus szerint.

Kérlek, olvasd el még egyszer a cikket.
Dátum: 2008.11.20. 11:32:11
Mi az Epigramma?

Mértékegység
két fogalom tartalmi-hangulati kapcsolatán alapuló szókép.
Sír felirat
Rövid, tömör költemény.


A felirat nem szokott sírni.

Kérlek, javítsátok, meg a nagybetűt is.