Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ki írta, melyiket írta/nem írta típusú kérdésekre 99% hogy szerepeltet fogsz kapni.
Igen, Cras kulturáltan írt, csak aztán ez a kulturált hangnem részedről tűnt el, innentől fogva felesleges a mi szemünkre vetni bármi ilyesmit.
Nem, a stílus a szegénységi bizonyítvány, amit képviselsz momentán. Több helyen világosan le van írva, hogy évszámot ne kérdezz, mert elutasítják. Ennek ellenére megkérdezted, és a leírtak értékelési szabályok alapján vissza is kaptad. Mire fel ez a hepciáskodás?
Idézet: Bounti - 2010.10.03. 18:20:16
de a pontos típus kiválasztása négy amerikai katonai teherszállító gép közül már elég speciális információ


Márpedíg 2 típúst nem adhattam meg 4 helyett.

Azt nem, de adhattál volna meg 4 különböző, a maga nemében ismert típust, mindjárt sokkal kevésbé speciális a kérdés.
Idézet: Bounti - 2010.10.03. 18:20:16
valami időszakos jelleggel aktuális hír
valamikor x hónappal ezelőtt emlegették a tv-ben


Azért elég sokat foglalkoztak a kérdéssel, sőt említsük meg akkor a Grippenek körüli felhajtást. A Légierővel kapcsolatban nem is szerepelt nagyon más hír ezeken kívül.
Nézzük csak meg az ezelőtti kérdésemet amire OK-t kaptam: "Ki volt Lilith a legenda szerint?"
No és ez hányszor szerepelhetett a TV-ben x hónappal ezelőtt, vagy ez talán nem tartozik egy speciális réteg érdeklődési körébe? Mégis el lett fogadva.

Szerintem az általános műveltséghez igenis hozzátartozik az, hogy valaki figyeli a napi híreket, az lehet, hogy fejből nem fogja nyomni hogy melyik a helyes válasz, de valami csak megmozdul a fejében.... Szerintem...



Sokat foglalkoztak vele = emlékszünk rá hogy NATO teherbázis van Pápán. Pont. Ennyi az általánosan elvárható műveltségi része a dolognak. Az pedig igencsak nem mérvadó egy kérdés műveltségi szintjénél, hogy hányszor szerepelt a tévében. Sőt, minél ritkábban, annál jobb. Lilith igenis sokkal inkább műveltség, mint bármilyen repülőgép parkolási helye.
Attól hogy valami időszakos jelleggel aktuális hír, még nem általános műveltség. Oké, tudhatja mindenki hogy Pápán a NATO kötelékében amerikai katonai teherszállító gépek állomásoznak, de a pontos típus kiválasztása négy amerikai katonai teherszállító gép közül már elég speciális információ, ami az átlagembernek kínai, még akkor is ha valamikor x hónappal ezelőtt emlegették a tv-ben.
Bocsi, de a harmadik válasz nem lehet helyes, a tatu emlősállat, nem petével szaporodik. Amire te gondolsz, az a petesejt lenne, és ha azt írod, már mindjárt jó lehet a kérdés.
Hát, minimum helyesírás a negyedik válaszlehetőség hibái miatt. De őszintén szólva nekem a helyes válasz sem tetszik, nem vagyok biológus, de nem tartom valószínűnek, hogy ne élne legalább ennyiféle papagáj-, vagy kígyófaj a dél-amerikai esőerdőkben
Mi benne a rossz? Mondjuk a 2000-es megnyitási dátum a főváros legrégebbi főpályaudvarának mint válaszlehetőség. Egyértelműnek meg egyértelmű. Egyértelműen rossz.
Milyen indoklást kapott? Mert a "mit jelent..." kérdéseket általában már szerepelttel dobálják vissza, ugyanis van már belőle bőven az adatbázisban.
Dátum: 2010.09.30. 21:01:02
Én úgy emlékszem, hogy Miklós hasonlította a csak portyázó karaktereket egy pókhoz, aki gubbaszt a hálója közepén, és várja a gyanútlanul közelgő áldozatokat (csak itt a háló az ütőtáv), és a POrtya Karakter, Portyára Optimalizált Karakter értelmek csak később jöttek, mint az SOS-nél a Save Our Souls.
Mi volt a baj? Elolvastad te az miután megírtad?

Ne akard hogy valaki beidézze neked, és nyelvtandolgozat mintájára kijavítsa...
Az az adatbázis nem teljes adatbázis. Csak azok a kérdések szerepelnek benne, amit a játékosok már besoroltak, ezzel szemben az adminok teljes adatbázist látnak, és a "már szerepelt" nem is azt jelenti feltétlen hogy ez a kérdés szóról szóra már benn van az adatbáziban, hanem jelentheti azt, hogy köszönjük, ebből a típusból elég van, nem kérünk többet.
Dátum: 2010.09.20. 23:02:53
Az űrkutatásból illik ismerni mondjuk Gagarint, Armstrongot és Aldrint, Farkas Bertalant és Magyari Imrét, a fontosabb űrhajókat. Távközlésből Puskás, Bell, Siemens, Morse, és találmányaik. A Vörös Báró pont ugyanez a kategória.
Idézet: Lanmandragoran - 2010.09.19. 15:40:54
Reklám -> Rossz kérdés.
Reklám -> Rossz kérdés.
Ne tedd, akkor sem fogják elfogadni, ha egyértelműen teszed fel, akkor legjobb esetben is szerepelttel fogod visszakapni.
Például hogy melyik világon mennyibe kerül... Mivel közös a világok kérdésadatbázisa, ezt a kérdést megkaphatnák a v4-e gyorszerveren is, ahol 6 őskő csupán 3 napi prémiumtagságra elég.
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
Akkor elvtárs sikerült a briliáns érved... ledumáltál, ügyi vagy!

Először is, ne sértegess, nem vagyok elvtársa senkinek!

Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
A magyarázat, amit adtál TELJESEN ellentétes azzal, amit admin címén Ti itt műveltek. Ott volt a kérdésben hogy '2010' (ezért linkeltem be a L'art pour L'art-os kérdést), másodszor, ha nézi az egész ország, akkor miért is érdektelen lexikális tudás??

A magyarázat teljesen egyértelmű, szövegértésből megbuktál.

Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
Harmadszor pedig az X-Men-es példámra sem sikerült érdemleges vagy kielégítő választ kapjak, csak sértegetéseidet, és rosszindulatú megjegyzéseidet...

Ismét szövegértés egyes, még csak gondolat szintjén sem tettem említést az X-men-es kérdésedről.

Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
...olvasd el a megjegyzéseimet! Azért tart itt ez az ország, mert vagytok néhányan, akiknek ha egy pici 'hatalom' is kerül a kezébe, visszaél vele. Használhatná jóra is, segíthetne másokon...de ő visszaél vele. Mert megteheti. És még talán élvezi is

Ha lenne egy pici hatalom a kezemben, ilyen stílussal már rég nem írhatnál a fórumba. És igen, nagyon élvezném.
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
És lám! UGYANOLYAN kérdésekből van bent 3000 (idiótábbnál idiótább), az enyémet meg, mert 'hisztiztem', nem engeditek át...

Köszönjük szépen, a 3000 idiótábbnál idiótább kérdés bőven elég, nem kérünk többet. És ok-okozat tévedésben vagy. Nem azért rosszak a kérdéseid mert hisztizel, hanem azért hisztizel, mert rosszak a kérdéseid.
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
Ti szeretnétek (vagy nem??), hogy érdekes, változatos és színes kérdések legyenek, amik még megválaszolhatók is és BŐVÍTIK az általatok oly nagyra becsült 'kvíz adatbázist' is. Akkor miért nem hagyjátok hogy átmenjenek??? Maradt még kérdés, vagy csak azok számára, akik Neked vagy más adminnak 'szimpik'?? (Mondom: tükörképe Országunknak!)

Igen, szeretnénk. Nem az adminok, hanem mi, JÁTÉKOSOK. A beho magasról letojná hogy milyen kérdések vannak a rendszerben, ha pont mi nem ugrálnánk két éve, hogy azért nem kéne minden szemetet elfogadni. Hál'istennek mostmár nem is fogadják el, csak a valóban színvonalas kérdéseket.

Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
Látom (tejhatalmú 'Mester') Nálad sincs ez másképpen...hatalmad van, oszt fitogtatod.

Sajnos még mindig látlak... (gy.k. lásd fentebb a hatalommal kapcsolatos nézetemet)

Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19
Hát ja...tedd, de ne velem, köszi! Én nem személyeskedtem Veled, azt hittem az a dolgod itt, hogy értelmesen válaszolj, értelmesen feltett kérdésekre. De úgy tűnik értelmes választ nem tudtál generálni, helyette elintézted a szokásos sablonszöveggel és lekezelő stílussal. Ez is csak a fent említetteket példázza, köszönöm!

Nem tudtam hogy játékosként és hétköznapi fórumozóként előírt kötelességeim lennének. De ettől függetlenül az értelmesen feltett kérdésekre minden esetben értelme választ írok. A hepciáskodóknak ellenben marha élvezetes ebben a lekezelő stílusban kommunikálni. Talán ha kicsit többet olvasnátok a fórumot, és nem csak sírni járnátok fel write only módban, fel is fognátok hogy mi miért és hogyan történik. És nem sablonszöveg... Annyit nem értek, hogy mindig keresgélni kelljen, hova is mentettem le.
Egyébként veled ellentétben én valóban nem személyeskedtem, egy tömör, száraz, tárgyilagos választ adtam, hogy mik a problémák az adott kérdéssel. Ha személyeskedni akarok, letudom annyival, hogy hülye vagy, sz*r és kész.
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.09.13. 10:25:19

További jó szórakozást a retardált kérdések közt, és jó 'érvelgetést', mert úgy tűnik, az még megyeget Neked, Barátom.
tévedsz, veled ellentétben nekem még a kérdésírás is megyeget, Barátom
üdv,
L

ui: az időm miatt pedig ne aggódj, beosztom magamnak, hogy legyen időm a szórakozásra...
Dátum: 2010.09.11. 20:30:12
Úgy, hogy két lehetőség van. Vagy teljesen elszállt a vadászat kérdésgenerátora, vagy behóék megpiszkálták, hogy ha valamelyik kérdésnek már csak x darab besorolás kell, akkor azt nagyobb prioritással dobja. Nem csak egy-egy embert nem szeret a "random" csak nem mindenki teszi szóvá. Nekem is volt egy kérdés tegnap, amit egy 25-ös blokkon belül legalább 8x megkaptam. Pechemre olyan gagyi fajta volt, amit nem hogy besorolni, de az adatbázisban látni sem szeretnék.
Dátum: 2010.09.11. 19:47:55
Aham... és szerinted szóról szóra ugyanazt a kérdést teszik fel annyiszor, hogy 4-5-ször megkapd egy huszonötös blokkban. Olyan szinten felszaporodtak az ismétlődések, hogy biztos vagyok benne, a besorolással van összefüggésben. Tessék szépen kattintgatni odalenn is, hátha akkor kiesik az ismétlési ciklusból.