Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.11. 13:42:52
Mert akár kivehetsz egymás után 10 lilát és 8 sárgát, akkor a 19. lesz a harmadik színű.
Egyébként val.szám-ban nem vagyok otthon, de szerintem már 8-10 labdánál elég jó eséllyel lesz mindhárom színűd.

A kérdés szerintem nem egyértelmű, törlendő.
Dátum: 2008.11.11. 13:28:23
Ebben viszont igazad van
Dátum: 2008.11.11. 13:05:36
Melyik a za város, melyet 3 nagy vallás is zarandékhelyének és vallási központjának tart?
Jeruzsálem
Santiago de Compostela
Mekka
Vrindávana


Alapvetően tetszik a kérdés, de lehetne javítani benne az elgépeléseket? Köszönöm!

Találtam még egyet, már nem tudtam kimenteni.
A kérdés valahogy így szólt: Kinek a műve a Hajnali részegség?

A hajnali szóból az egyik betű kimaradt.
Dátum: 2008.11.11. 13:03:51
Ha este úgy feküdtél le, hogy nem volt csp-d, akkor átlag 8 óra alvással számolva, nem prémiumosként 10 csp-t kaptál az éjjel. Ha kb. 10-11et felhasználtál, az pont nulla. Ha esetleg menet közben többször rákattintottál a vadászat menüre, törölni szokta az addigi vadászatok leírását.
Dátum: 2008.11.11. 09:32:22
Milyen bor az Egribikavér ?
Édes vörös
Édes fehér
Száraz vörös
Száraz fehér

Egri bikavér, kérdőjel szóköz nélkül


Hány kg volt a világ legnehezebb kutyája?
112
157
143
98

A guinness rekordok szerintem a túl spec. kategória, és bármikor elavulhat.

Mire használták elődeink a kurugla nevű tárgyat?
kemencetisztításra*
szőlőpréselésre
lóápolásra
zenélésre

Interneten talált info szerint öblös kétágú villa, amivel a fazekakat szedték ki a kemencéből, nem pedig takarították azt.
Dátum: 2008.11.10. 19:48:41
Melyik NEM anime?
Inuyasha
Bleach
Chi To Runka
Full Metal Achemist

Mi az az anime?

(mielőtt megkapom a savazást, jól válaszoltam )
Dátum: 2008.11.10. 16:15:29
Mivel a játékban karakternév alapján lehet azonosítani a játékosokat, visszaélésre adhatna lehetőséget, ha valaki változtatgathatná a nevét.
Dátum: 2008.11.10. 16:01:46
Nagyon jó ötlet, és szeretnék gratulálni hozzá. Nem minden kezdőnek adatik meg, hogy egy olyan szövetségbe bekerüljön az elején, amiben világ1-es játékosok vannak. Így ők is kapnak egy kis bátorítást a kezdetekhez.

(Mi meg szeretjük a potya LE-t )
Dátum: 2008.11.10. 15:58:22
És ezért nem tudunk eléggé hálásak lenni!
Dátum: 2008.11.10. 15:56:46
Igazság szerint teljesen mindegy az arány, az eredmény mindenképpen az, hogy a sokat portyázó prémium tagok még nagyobb előnybe kerülnek azokkal szemben akik vadásznak. Ez pedig remélem nem célja a játéknak. Én is a sokat portyázó, napi 25 órát aktív játékosok közé sorolom magam, de ettől függetlenül nem szeretnék olyan változtatásokat, amik az én esélyeimet mások rovására növelik. Minden online játékban sikeresebb az aki többet tud játszani, de a fejlesztéseknek inkább a különbség mérsékléséről kellene szólniuk, nem pedig a szakadék tovább szélesítéséről.
Dátum: 2008.11.10. 14:06:20
És ezzel még élesebb lenne a különbség a csak portyázó táp karakterek, és a békésebben vadászgató karakterek között.
Aki csak portyázik, sokkal lassabban lép szintet, és hosszú távon sokkal több LE-t zsákmányol, valamint van neki talonban 250/400 csp-je. Az napi 40 portyát jelent az általad javasolt rendszerben, ráadásul mivel 10pont átváltás 30 csp-be kerülne, és napi 30/37 elhasználatlan csp-t kap, így még nem is fogyna a cselekvéspontja.

Ezzel szemben +10 csp 50 pp-be kerülne, és 1 nap 30at kapunk maximum, ergo a maximális 100 pp-t 3 nap alatt lefogyasztanák a vadászok.
Dátum: 2008.11.10. 13:59:03
Az elnyelés a téged ért fizikai sebzést csökkenti, a mágikus elnyelés pedig a téged ért mágikus sebzést.
Dátum: 2008.11.10. 13:57:07
Persze! Jókat nevetünk rajtuk!
Dátum: 2008.11.10. 13:56:36
Milyen színűek a Fairlight/Mágus lapok a HKK-ban?
Fehér
Sárga
Piros
Nincs is ilyen típus!!!!

Törölni!
Hála Hyrdo Globusnak, válaszolni azért tudtam


Mikor volt a Hirosima elleni atomtámadás?
1945. augusztus 6.
1945. augusztus 9.
1945. augusztus 7.
1945. augusztus 5.

Valamilyen szinten alapműveltség, de biztos ennyire precízen kéne tudni? Ráadásul aki még tudja is hogy Hirosima és Nagaszaki aug. 6. és aug. 9. nem biztos hogy emlékszik rá történelem óráról, hogy hová dobták előbb a bombát. Legalább az aug. 9-et ki lehetne venni.
Dátum: 2008.11.10. 13:26:38
Nem kioktatásnak szántam, láttam hogy meg van jelölve a helyes válasz.

A hangsúlyt arra szeretném ezúton is fektetni, hogy a kérdésben hibás az idézet!
Dátum: 2008.11.10. 12:33:22
Idézet: Aisling - 2008.11.10. 12:05:21
Ki kérdezi, hogy "Melyik ajtón menjen be"?
Skorpions
Tankcsapda*
Bunyós Pityu
Britney Spears

Hát, vannak ötleteim mind a bemenetelt, mind az ajtót illetően , de szerintem ezt a kérdést törölni kellene, mivel annak aki nem ismeri, elég nehéz volna az összes felsorolt zenekar összes számának szövegét 5 rendelkezésre álló perc alatt végigolvasni Helyes válasz jelölve.


A kérdező a Tankcsapda legpopulárisabb, legismertebb számára akart rákérdezni (Mennyország Tourist), szerintem a játékosok elég nagy %-a tudja a választ, főleg hogy 3 idióta válaszlehetőség van mellette.
Viszont az idézett mondat helyesen "Melyik ajtón MENJEK be?"
Dátum: 2008.11.10. 09:58:35
A 75%-ban én is benne vagyok.

Előbb gondolkodni szoktam, és csak után káromkodni (azt is csak burkoltan)
Dátum: 2008.11.10. 07:44:42
Mit teszel, ha nem tudod a helyes választ egy kérdésre?
csukott szemmel tippelek
utána nézek, végülis van 5 percem
miután megtudtam a helyes választ leírom százszor
sűrűn káromkodok

Valaki elmehet a...
Látom, ez egy érdekes vitának ígérkezik.
Előre leszögezném, szeretem a XIX. századi magyar irodalmat, Petőfit különösen. Határozottan tudom, hogy az én időmben vitatott volt a születésének ideje, ezt a könyvekben kis (?)-jellel jelezték.
szedjük szépen sorba a reakcióidat.

- átlag 2/3-os többség: az emberek ~1/3-ának azt tanították, dec. 31., ~1/3-ának, hogy jan. 1. és ~1/3-ának hogy vitatható. Kis matek: ha csak egy harmad tanulta hogy jan. 1., akkor cirka 2/3-os többség szerint rossz a kérdés. A korábbi hsz-ekből pontosan az derül ki, hogy nem egyértelmű a válasz. 4en reagáltunk; 3:1 arányban - kétséges : dec. 31. Csupán te írtad, hogy 8 ember akit megkérdeztél, szintén január 1-t tudott. Feltételezem nem pm-ben kérdeztél meg találomra 8 embert a Végzetúrban, hanem a környezetedben hirtelen elérhető 8 embert, aki nagy valószínűséggel ugyanúgy tanulta mint te. Valamint 8000 regisztrált felhasználóból 8 igencsak elhanyagolható vélemény ahhoz, hogy egyhangú többségről beszéljünk. De ha az emberek 2/3-a tanulta januárnak, akkor is vitatható, mert 1/3 nem úgy tanulta.

- direkt ki van emelve, hogy évszámot NE! Rendben van, Petőfi alapműveltség, ezzel egyetértek. De akkor ne hangsúlyozd, hogy hol nézzünk utána guglival. Mert ha úgy tudom, hogy december 31-et tanultam, nem fogok utánanézni, hogy mikor született, ha úgy tudom, hogy vitatott, akkor vagy rossz kérdésnek értékelem, vagy ha már nem lehet értékelni, találomra bökök a két évszám között, és kijövök panaszkodni a fórumra, hogy jó kérdésként van benn egy vitatható.

Az értékelésnek két módja van.
- ha egyetlen ember értékeli a kérdésed, ő nem játékos, ő egy játékvezető, akinek az a feladata, hogy a kérdéseket fogadja el / dobja vissza. Ergo nincs benne semmilyen hátsó szándék, szeszély, elfogultság; a kérdést és a válaszokat nézi, nem pedig hogy ki, milyen okból tette fel.
- amivel te is találkoztál vadászat során: kikerül a játékosoknak, és akkor van úgy, hogy napokig eltart, míg megkapod rá az értékelést, garantáltan nem egy ember értékeli.

-az általad jónak értékelt Mennyi 3-2? kérdés már felmerült a panaszkodós topicba, hogy ilyet ki merészel jóra értékelni. (nem én voltam) Nem olyan sok az a +10%, de ne adjunk már ajándékba LE-t a másiknak. Igenis dolgozzon meg érte. Aki ilyen kérdéseket tesz fel, annak ezúton szeretném üzenni, hogy inkább pihenjen sok LE-vel, felszerelés nélkül! Páran sokkal hálásabbak lennénk!

- a korrekt és jóindulatú értékeléssel egy bajom van. Mikor már korrektségről, és jóindulatról beszélünk, az már nem pártatlan, objektív ítélet. A HKK itt jött be a képbe, nem Petőfivel állítottam párhuzamba, hanem a 3-2 szintű kérdésekkel.


Összegezve a leírtakat; a kérdésed jó. A válaszok viszont nem egyértelműek, függetlenül attól, hogy te még sohasem hallottál róla, Petőfi Szilveszter éjszaka született, és vitatható hogy melyik napon. Ha nem lett volna ott a lehetőségek között az 1822., akkor semmi baja nem lenne vele egyikünknek sem, de így hibádzik. És ne érts félre, örülök mikor ilyen jellegű kérdésekről olvasok, remélem később is fogsz Petőfivel, irodalommal kapcsolatos kérdéseket feltenni, csak akkor, ha már évszámos kérdés, ne ilyen évtizeden belüli válaszlehetőségek legyenek, és akkor tuti nem lesz gond.


Azt pedig nem kimondottan csípem (és gondolom a többiek sem, akik hasonlóképp tudják), ha burkoltan le vagyok hülyézve csak mert valamit nem akkor, nem úgy tanultam mint a vitapartner.
Dátum: 2008.11.09. 22:33:18
Ilyennel még nem találkoztam. De olyannal akit alacsony ÉP miatt nem tudok támadni, rendszeresen összefutok a portyalistán mindkét világban.