Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.14. 17:52:28
Jaja, mikor a narancsot akarják meghonosítani Magyarországon, de a fejes látogatásakor nagyon satnya a termés, ezért hogy ne bukják el az állami támogatást, citromot mutatnak neki. Vagy valami ilyesmi...
Dátum: 2009.01.14. 17:28:50
Biztos, mert reggel hőemelkedésem volt, ezért nem mentem be dolgozni.
Dátum: 2009.01.14. 17:22:46
Idézet: CaveMaN - 2009.01.14. 16:22:51
Melyik évszázadban került a burgonya Európába?
14. század
ez beugratós kérdés mindig is volt ott
15. század
16. század

Őőő, izé, ez csak szerintem hibás kérdés, vagy más szerint is?


Szerintem nincs vele gond. Az 1500-as évek közepén hazatérő spanyol hódítók (asszem Pizarroék) hoztak először krumplit Európába. vagyis 16. század.
Dátum: 2009.01.14. 17:13:31
Azt nem mondtam hogy elrontottam. Csak kicsit örültem neki a kvízolimpián.
Dátum: 2009.01.14. 17:07:06
Én személy szerint azért pontoztalak le, mert pont az általad múltkor felhozott Trójás kérdést bizony már a múltkor is többen mondták, hogy bizony jó kérdés, ehhez képest ahelyett hogy tanultál volna belőle, megint panaszkodsz.
És úgy általánosságban visszásnak érzem, hogy lehetséges érmet emlegetsz, ha nem ez a 10 kérdést kapod, holott a 10 kérdésből körülbelül három igényelne komolyabb keresést a megválaszoláshoz.
Dátum: 2009.01.14. 16:44:00
Szia Telk!
Dátum: 2009.01.14. 16:04:56
Melyik szerepjátékban találhatóak fantasy és sc-fi elemek egyaránt?
Shadowrun
Codex
M.A.G.U.S
Ars magica

Köszi!
Ki mondta: " A halál semmiség, de élni legyőzötten és dicstelenül olyan mint naponta meghalni " ?

Csak néhány szóközhiba.
Dátum: 2009.01.14. 14:05:51
Igaz. Hiszen akkor vagy védekező fél. A támadásaidat a gyakorlótér segíti.
Dátum: 2009.01.14. 14:01:46
És persze higgadtabb, visszafogottabb hangnem.
Dátum: 2009.01.14. 00:51:26
Elköszönök mára. Akarom mondani tegnapra. Jó éjszakát mindenkinek.
Dátum: 2009.01.14. 00:38:47
Te, előbb hajtsd be a masszázst, aztán szökj meg a korizás elől.
Dátum: 2009.01.14. 00:35:58
Mivel az értékelés az volt, hogy hibás, nem egyértelmű válaszok, azt indokoltam meg. Természetesen a kérdésből hiányzik egy alábbiak közül kitétel, mert ha jól tudom a közszolgálati tv-ken kívül is van még néhány ilyen csatorna.
Dátum: 2009.01.13. 23:37:25
Az biztos, hogy olyankor minden sokkal könnyebben megy. Kivéve a járás meg a beszéd!
Dátum: 2009.01.13. 23:36:31
Így hasraütve azért, mert pl a TV2-nél és az RTL Klubnál is lehet hallani nem egyszer, hogy a film megszakítások nélküli adását ez és ez a cég szponzorálta. Tehát a kérdésedre egyből három jó válasz van, de még lehet hogy a viasat is csinál ilyeneket.
Ha ennyire szeretsz olvasgatni, olvasgasd ezt egy kicsit, és értelmezd.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Rossz kérdések:
Először is, fontos tudnotok, hogy lehet, hogy a játékosok egy kérdést elfogadnak, de mi, adminok, utólag átminősítjük rossz kérdésre. Ennek a következő okai lehetnek:
- A helyesírási hibáktól nyüzsgő feladványokat alapban elutasítjuk. Kezdetben lelkesen javítgattuk, de túl sok van, lehetetlen minden egyenként kijavítani. És sajnos egyenlőre szerverről futó helyesírás ellenőrzőt sem tudunk telepíteni. Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! Ja, és egy kérdés végére illik a kérdőjelet odabiggyeszteni!
- Speciális szakterülethez kapcsolódó kérdések, amire a választ egy átlagember nem tudhatja. Sokan elkövetik a hibát, hogy ilyen kérdést írnak. Imádjuk a HKK-t és a TF-et, de nem minden végzeturas játszott ezekkel a játékokkal! Nagyon-nagyon általános kérdés ezekkel kapcsolatban is belefér, de csak olyan, amire olyan is tudhatja a választ, aki ezekkel nem játszott! Hasonlóképpen persze más játékokkal, képregényekkel, hobbikkal, szakmákkal kapcsolatos, csak az adott dologban több éves tapasztalattal rendelkező emberek által ismert dolgokat sem szabad kérdezni.
- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kultúráltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között. Személyes véleményem szerint az ilyesminek az a legcivilizáltabb módja, ha nem is konkrét évszámot kérdezel, hanem felsorolsz 4 ismert eseményt, és megkérdezed, melyik volt legelőször, vagy legkésőbb.
- A túlzott, extrém mértékben nehéz kérdések nem jók. Ha egy olyan kérdést adsz fel, amelyre egy átlag ember lehet, hogy tudja a választ, de ha 4 szinte teljesen egyforma lehetőség közül kell választania, akkor szinte biztosan elrontja. Nem árt az sem tudnotok, hogyha egy kérdésre adott válaszok 75 vagy nagyobb százaléka rossz, akkor a rendszer automatikusan átminősíti "rossz kérdésnek". Ez már csak azért is van, hogy kiszűrjük az olyan esetet, ha valaki esetleg ír egy jó kérdést, 4 jó válasszal, de azok közül nem megfelelőt jelöl meg.


Ha ennyire übermájszter szerepjátékos vagy, Tihor Miklóst nem kell bemutatni.
Dátum: 2009.01.13. 21:59:46
Szerintem Sétáló Jancsival megy a legtöbbre. Csak el ne igyuk előle. Még jó hogy nincs itt Byzon!
Dátum: 2009.01.13. 21:58:10
Akik azért értékelnek rosszra, mert idióták, nem igazán szokták a rosszul feltett kérdés opciót választani. Ha esetleg kiírnád a kérdést a Nem fogadták el a kérdésem topicba, talán kiderülhetne, volt-e gond vele.
Még jó hogy az volt a jó!
Alássan jelentem, én is a 25%-ot erősítettem.
Idézet: cirip - 2009.01.13. 20:51:54

Ja, és nem pontozok negatív irányban... de ez mindegy is


Én szoktam. De ha felszólítanak rá, akkor nem fogom adni alá a lovat azzal, hogy pontozok. Ráadásul sok tekintetben akarata ellenére pont az én állításomat támasztotta alá. Ezek szerint ő is észosztó.


Ja, a story végét meg ne lődd le, Merrilin mester még nem ért ide az utolsó tekercsekkel.
Dátum: 2009.01.13. 21:02:16
Úgy látszik, valaki magára vette.