Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.03. 19:49:02
Szerintem őrá gondolt:
Valamint míg a Julianna egy egyszerű, hétköznapi név, addig a nov. 25-i Katalin nap általánosan ismert, több népi hagyomány, hiedelem, és szokás tartozik hozzá
Dátum: 2009.02.03. 18:09:06
Jól mondod, tessék csak pironkodni, de az a helyzet, hogy a vízilabda volt másodlagos az Európa bajnoki cím ellenére is. 8 éves korától fogva úszott, több versenyszámban is olasz bajnok, és két olimpián is részt vett.
Dátum: 2009.02.03. 17:10:50
Az alábbiak közül melyik nem stratégiai játék?
Left 4 Dead
Civilization 3
Age of Empires 3
Haegemonia

spec
Jannus Pannonius hol élt, és volt püspök?
Pécs
Esztergom
Baja
Budapest

Janus
IV. Béla meddig volt király?
1235-1270
1235-1269
1235-1272
1235-1273

Ebben a formában lexikális...
A szelén (Se) 4 elektronpályáján lévő elektronjainak száma 2-8-18-6. Mennyi az atomszáma?
2
68
34
18

Ha a rendszámára gondol, jó a kérdés.
Az atomszám kifejezés az angol atomic number tükörfordítása, de használata – különösen kémiai szakmunkákban – kerülendő.


Melyik Filmben Nem Szerepel Terence Hill?
Brian élete
Külömben dühbe jövünk
Az ördög jobb és bal keze
Bunyó karácsonyig

Nem kell ennyi nagybetű a kérdésbe, különben.
Melyik betűt mondjuk, ha fáj valamink?
Ó
É
Á
Ú

nc
Dátum: 2009.02.03. 15:21:16
Melyik csapat nyerte a 2008-as SuperBowl-t?
Miami Dolphins
Arizona Cardinals
Baltimore Ravens
New York Giants

Ez mennyivel érdekesebb, mit hogy ki nyerte a Premier Leaguet x. évben?
hogyan kell helyesen írni?
helyes-írás
helyes irás
hejesírás
helyesírás

Mondatkezdő nagy betűvel
Mílyen úton lehet eljutni ÓZ-hoz?
A madárijesztő által elszórt szalmán!
A szeretet hídján!
A sárgán!
Forgószél által felkapott házzal!

Milyen, nem kell felkiáltójel a válaszokba, és a Sárgaköves Úton lenne a helyes válasz, de a forgószél által felkapott ház is jó válasz, mert ha Kansasból akarunk eljutni Ózhoz, akkor a Sárgaköves Út csak a kisebbik része a dolognak. Jó kérdés lenne, de a válaszokon lenne mit dolgozni.
A görög mitológia szerint ki volt az istenek hírnöke?
Démétér
Gyros
Hermész
Körmealatt Lapitakosz

Újabb jó kérdés két barom válasszal.
Igen, én is csak annyit kérdeznék, hogy melyik világban. Mert az original sárkány zöld színben lehelt tüzet, tehát akkor akármelyik lehelhet villámot fantáziától függően.
Dátum: 2009.02.03. 14:01:29
Bevallom, még nem úsztam tengerben, csupán az elméletet tudom, hogy sűrűbb a só miatt, ezért könnyebb a felszínen maradni. Az én problémám ott kezdődik, hogy ez csak abban az esetben igaz, ha az ember valamelyest tud úszni, vagy nincs semmilyen vízmozgás. Mert ha úszástudás nélkül olyan vízbe merészkedik, ami mozog; hullámzás, áramlat, stb., sűrűségtől függetlenül könnyen víz alá kerül, ami jelentősen megnehezíti az úszástanulást.
Én is úszom idestova több mint 20 éve, és pontosan tudom, hogy a természetes vízközeg sokkal összetettebb figyelmet, pontosabb mozdulatokat, légzést igényel, mint egy medence. Számomra ebből az következik, hogy medencében az alapokat megtanulni egyszerűbb, mint olyan vízben aminek van "saját akarata".
Dátum: 2009.02.03. 13:11:37
Az az LE-mennyiség, amit a vadászat végén kiír, az már a végösszeg, a teljes bevétel, abban már minden benne van. Kvízválasz, spekt.man. kvízmedál... minden módosító.
Dátum: 2009.02.03. 12:17:12
Hol könnyebb elsajátítani az úszás mesterségét?
édes vizű tengerben
fedett medencében
sós vizű tengerben
folyó vizében

Mi alapján gondolta? Mert engem például rohadtul zavarnának a természetes vizek áramlatai, hullámzása, hiába sűrűbb a sós víz az édesnél, ha még nem tudok úszni, a hullámok még inkább elmerülök, mint mondjuk egy medencében.
Mennyi egy(1) a 2525679-en(kettőmillió-ötszázhuszonötezer-hatszázhetvenkilencediken)?
2525679
lehetetlen kiszámolni
1
3

Ugye nem fogjuk az 1 összes hatványát megkérdezni?

Ki lett a 2008.év aranylabdása?
Káká
Cristiano Ronaldo
Ronaldinho
Messi

Szerepel párszor...
Honnan kell elvégezni a büntetőt a labdarúgásban ?
7 méter
Nincs büntető a labdarúgásban
6 méter
11 méter

Kispályás, vagy nagypályás? Mert a kispályásban 7 méterről, ami szintén szerepel.
Dátum: 2009.02.03. 11:50:12
Apró bugocska.
Ha a v2-re és v3-ra egyszerre vagyok bejelentkezve, és v2-n a portyaablakban rászűrtem egy szövetségre, akkor a v3 portyaablakban a szövetség neve ott marad, és a v2-n szűrt szövetség sorszámával megegyező v3-as szövetséget listázza.
Dátum: 2009.02.03. 11:45:03
A végeredményben egyetértünk, javítani való van benne.
Dátum: 2009.02.03. 11:34:53
Idézet: Zoltanszon - 2009.02.03. 11:19:46
Üdv mindegykinek! Rég voltam, remélem, kiélveztétek a helyzetet...

Dehogy rátérjek a lényegre:
Mi az államformája Nagy-Britanniának?

köztársaság
monarchia
nincs államformája
alkotmányos monarchia
Könyörgöm... mint negyedik, miért nem lehetett volna odaírni a pl. a "diktatúra" szót?


Érdekes kérdés, kekeckedjünk rajta. A helyes válasznak márpedig pontosan a "nincs államformája" kéne hogy legyen, mert Nagy-Britannia hivatalosan csak egy földrajzi megnevezés a Brit-szigetre. Az ország, aminek az államformájára kíváncsi, az Nagy-Britannia és Észak Írország Egyesült Királysága, amire kerülendő a N.B. megnevezés, hisz Írország egy másik szigeten van. Az ország nevének egyszerűsített formája Egyesült Királyság (UK - United Kingdom).
Dátum: 2009.02.03. 10:39:37
Azt meg nem is figyeltem
Jeriko, kicsit pontosítom Cave-et. A főváros szó a duplikációk elkerülése végett mindig tiltott volt, hogy ne legyen minden európai főváros 200-szor megkérdezve, nem beszélve azokról a valóban érdektelen dolgokról, hogy a nemtudomén melyik, 5 faluból álló, de a háborúk miatt három részre szakadt afrikai országnak mi a fővárosa. Nem vitatja senki, hogy lehetne színvonalas kérdést feltenni fővárosokkal, de arányaiban kb tű a szénakazalban. Én nem szeretnék egy vadászati szériában 3 angol, meg 2 francia fővárosos kérdésre válaszolni, inkább elviselem, hogy bármilyen kreatívan tudnék fogalmazni, ilyen kérdést nem tehetek fel.

A neves kérdés egyértelmű törlést ér, sajnos minden gyökér értékelhet egy darabig, így rengeteg szemét bekerül, aminek az eltávolításán fáradozunk a kvíz2-ben.
Dátum: 2009.02.03. 10:06:04
A kérdés, jó, ezt Kage sem vitatta. De Kr. e. 0 akkor sem értelmezhető, tehát a helyes válasz helytelen, mert olyan évszám nem létezik.
Dátum: 2009.02.03. 10:03:17
Az 50.házassági évforduló a/az....lakodalom?
ezüst
gyémánt
rubin
arany

némi szóközhiány
Melyik gomba nem tavaszi előfordulású?
redős papsapkagomba
májusi pereszke
hegyes kucsmagomba
izletes rizike

ízletes
Melyik szovjet várost tudták elfoglalni a németek a II. világháborúban?
Kijev
Sztá lingrád
Le ningrád
Moszkva

Tudom, hogy a tiltólista miatt van ott a két szóköz, Hatse, kivennéd?
milyen menüpont található a kvíz menü alatt?
ajánlás
legenda
játékleírás
üzenetek

Színvonalas, a nagybetűk csak másodlagos problémám.
Hanyas szintű fegyver az ősi rúnakorbács?
17
13
15
14

Újabb v3-as ébresztő...
Melyik országban használták elöször a magnetofont?
USA
Anglia
Németország
Japán

először
Melyik évben alapították meg Izrael államot?
1948
1946
1949
1947

Íme az iskolapélda, hogy milyen formában lehet lexikális egy évszámos kérdés.
Melyik szakértelem engedi, hogy a befogott állatból Lélekenergiát vegyél el?
Elementáris fúzió
Lélekenergia sajtolás
Valóságformázás
Spektrális manipuláció

szintén v3...
Mi a neve Budapest majdnem körülvevő autópályájának?
M2
M0
M3
M1

A kérdés szórendjét tekintve újabb cserediák, aki még töri a magyart. Ráadásul az M0 nem autópálya, csak autóút.
Ki érte el a feltételezések szerint hamarabb Amerika partjait ?
Kolombusz Kristóf
Vasco Da Gama
egy ismeretlen francia felfedező
a vikingek


Mennyi 4-nek a fele?
2
3030
352
3000

nc
Hol található Szemlőhegyi barlang.
Budai hegyekben!
Bakonyban!
Mecsekben!
Gerecsében!

Szemlő-hegyi-barlang, és a válaszok után nem kell felkiáltójel
Melyik nem egy zenekar neve?
Csak Semmi Pánik
Fekete Teve
Anyám Füle
Aljas Kúszóbab

komoly művészek lehetnek akiket kötelező ismerni
Mire mondjuk azt, hogy kurrens?
nagyon keresett, kelendő dologra*
elvesztett tárgyra
ilyen szó nem létezik
valaminek a különbsége

Én azt találtam róla, hogy folyamatban lévő, megjelenés előtt/szerkesztés alatt álló. Ebből hogy jön az, hogy kelendő?
Mi pitagorasz álltal a derékszögű háromszögekre kimondott tétel képlete?
a*a*a+b*b*b+c*c*c=d*d*d
a+a=c
a*a+b*b=c*c
a-b=c

Bár a válasz csak akkor helyes, ha a,b a két befogó, és c az átfogó, de ettől most eltekintek, érthető hogy mit szeretne. Viszont Pitagorasz és által.
Hogyan folytatódik a film címe?Száll a kakukk...
messzire
nem folytatódik, ez a címe
száll
fészkére

szóközhibák, igénytelen válasz
Ki a "főellenfél" a Halálos Fegyver 4. részében?
Brandon Lee
Jet Lee
Noked Lee
Bruce Lee

Igénytelen válasz, ráadásul Jet Li.
Hány méter magas Európa legmagasabb hegye, a Mount Blanc?
4790
4820
4810
4805

Kicsit nagyobb is lehetne a szórás, és mintha lett volna már szó róla, hogy a Mount Blanc csak Nyugat-Európa legmagasabb csúcsa.
Dátum: 2009.02.03. 00:51:12
Nem hitelét veszíti, pontosít. Idézném az előző hsz-részlet első bekezdését:
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
A kvíz - legnagyobb örömünkre - "játék a játékban"-ná nőtte ki magát, és legalább annyi saát kérdése van, mint a keretjátéknak összesen. Az értékelési irányelveket, és magát az értékelés rendszerét finomítottuk a béta teszten használtakhoz képest, ezeket szeretném megosztani veletek.

Abban esetleg egyetérthetünk, hogy nem teljesen okos dolog az elavult szabályokat bennhagyni, de abban semmiképp, hogy ami évszám az rossz, mert az van leírva. Tudod, csak annyit mondok, hogy műveltség. A művelt ember tudja, hogy milyen mélységig lehet belekérdezni az évszámokban, mi várható el egy másik, szintén általános műveltséggel bíró játékostól, és mi az, amit tényleg nem fog tudni megsaccolni sem fejből. A műveletlen játékosnak pedig egyszerűbb megtiltani, mint körülírni, hogy meddig lehet belemenni.
Tiéd a döntés, hogy melyik csoportba sorolod magad.
Dátum: 2009.02.02. 23:32:31
Tanulás 9. szint, sebgyógyítás szakértelem. Vagy nyerj vele annyi portyát, hogy szintet lépjen.
Dátum: 2009.02.02. 23:23:09
Hát nem lenne rossz. Olvasni jobban tudok mint írni.

Jó éjt a hölgyeknek.
Dátum: 2009.02.02. 23:21:56
Ajánlom szíves figyelmedbe a többi topicot is, lehet érdekes dolgokat is olvasni a kötözködésen kívül.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
A kvíz elsődleges célja, hogy olyan kérdéseket adjunk fel, amelyeket egy művelt, intelligens ember ismerhet. Szinte bárki. Tehát nem szükséges hozzá túlspecializált szakismeret. Persze lehet mondani, hogy a válasz a gugliban 1 perc alatt megtalálható, de nem az a cél, hogy minden egyes kérdésre a választ keresőprogramokkal kelljen megtalálni. A kérdések egy része olyan legyen, hogy gondolkodsz rajta, és vagy tudod a választ, vagy kizárásos alapon le tudod szűkíteni a lehetőségeket, de legalábbis van egy elképzelésed, tudsz tippelni.

- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kultúráltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között.


Az idézett hozzászólásrészlet melyik részébe nem fér bele a csernobili kérdés szerinted, hogy kivetetnéd? Szerintem mindkét kritériumnak megfelel. Valamint nevetséges arra hivatkozni, hogy minek a hónap nap, elég az évet tudni, amikor egyetlen válaszlehetőségben van 1986-os dátum.