Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Igen, ami azt illeti, jó ideje én is megelégszem azzal, hogy mások kérdéseit szapulva emelem a színvonalat, mert így kisebbet csalódok a játékosok színvonalában, mintha a kérdéseim potyognának kifelé.
Dátum: 2009.03.03. 16:03:41
Akartam is kérdezni, hogy ez egy átlagos, családdal még nem rendelkező embernek, főleg ha férfiből van az illető, mióta általános műveltség?
Csatlakozom. Nálam is gyakoribb már a törlés ezekre mint a szolid már szerepelt, de általában csak indoklás nélküli rossz kérdést kapnak.
Crimson, légyszíves ne biztasd arra, hogy az enyhén speciális, sokak számára tudható dolgok helyett primitív, vagy atomspec kérdéseket tegyen fel! Azok sokkal nagyobb arányban kapnak rossz értékelést, csak a többség azok miatt nem jön sírni, hogy miért dobták vissza a kérdését.
Azért elég naiv dolog azt feltételezni, hogy közel 100ezer kérdésből pont a saját hasonló kérdéseddel keverték össze. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, mindkettő több tucatszor szerepel már.
Dátum: 2009.03.03. 14:20:32
Melyik tv csatorna filmezi a "Gyoziket"?
RTL club
TV2
Cool Tv
Duna Tv


Mire értékeltem volna, pont újratöltött az oldal, és már nem lehetett értékelni. Remélem visszadobták, nem pedig elfogadva lett.
Ráadásul ha jól láttam a reklamációt a kvíz topicban, a halálának dátumára kérdeztél rá, és a születésének dátuma a megfejtés. Egy születésekor meghalt csecsemő pedig nem sok érdeke dolgot tud művelni életében, amiért tudni kéne.
Pontos számot nem tudunk, talán valahol 30-50 között, a helyes válaszok arányától függően.
Nem, helyesen ördöngös, bár én is beugrottam mikor értékeltem a kérdést. Mentségemre szóljon, létezik Ördöngős település Magyarországon, és több magyarra fordított könyv címében szerepel az ördöngős szó, a gugli arányaiban ugyanannyi találatot dob mindkét verzióra, de a ff helyesírás ellenőrzője nem fogadja el.
Azt szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy a kérdésed tényleg jópofa, és tényleg érdekes. Viszont baromira speciális, hisz ezt csak azon néhány ember fogja tudni, akit nem csak hogy a foci, de az angol foci érdekel. Ráadásul egyikük sem egy olyan nemzetközi hírű focista, hogy tudni kellene róluk valamit, és még csak nem is egyszerűen kereshető pont a nevek miatt.
A kérdésnek egyértelműnek is kell lennie, ezért nem jók a kakukktojásos, melyik nem illik a sorba típusú kérdések. Ha viszont az a kérdés, hogy melyik egy Szécsi Pál dal címe, és az Egy szál harangvirág (ami már így is elég könnyű) mellett szerepel három ismert, angol nyelvű dalcím, az számomra azt jelenti, hogy hülyének néz a kérdésfeltevő, amit nem tolerálok. Én szoktam elfogadni számomra gyermeteg kérdéseket is, mert tudom, hogy játszanak gyerekek is. De azt nem díjazom, ha a számba rágják a helyes választ.

Az 1+1 színvonalú kérdéseket, meg nem fogjuk csak azért átengedni, mert szegényt már biztos megszívatták egyszer, és jajj legyen jó neki. Ajánlom neked indoklásul mind Craslorg, mind az én aláírásomat, nem azért hogy magadra vedd, hanem hogy átgondold, milyen fórumos panaszkodások hatására írtuk ki,
Ha 7:0 volt az állás, akkor előfordulhat, hogy a válaszok nem "nem egyértelműek", hanem pont túl egyértelműek, így rosszak voltak. A lexikális és nem egyértelmű indoklások ilyenek, két, egymásnak majdnem teljesen ellentmondó indok van bennük, ezért rá kell jönni, hogy melyik indok a valós.

Pl egy olyan kérdés, hogy "Hogy hívják Paris Hilton kutyusának a játékmalacát?" megkapja az érdektelen, lexikális indoklást, holott semmi lexikális nincs benne, viszont egy totál érdektelen információt kérdez. Ha pedig a válaszok között szerepel a "Nincs is neki játékmalaca", arra jár a rossz/nem egyértelmű válasz, holott egyértelmű, csak rossz.
Dátum: 2009.03.03. 10:50:30
Ez teljesen normális dolog, ha éppen nagyon sok kérdés vár kiértékelésre, mert akkor az egyes kérdések ritkábban kerülnek az értékelők elé, így lassabban gyűlik össze az elegendő szavazat. A válaszok pedig azért gyűlnek, mert jelenleg technikailag úgy van megoldva, hogy akik nem értékelhetnek, elfogadott kérdésnek látják, és megkaphatják vadászatkor.
Dátum: 2009.03.02. 23:34:11
Jó éjt Telk!
Dátum: 2009.03.02. 23:22:09
Nem csak alapból kezd nagyobb ÉP-vel, ha jól tudom, szintlépésenként annyival nő az ÉP-je, ahányas alapszintű volt. Tehát egy 600-ért idomítható 2.szintű lény szintlépésenként 2 ÉP-t fog kapni, míg egy 6000-ért idomítható20-as ÉP-je 20-szal nő minden szintlépéskor.
Igen, ez mondjuk igaz.
Ezért mielőtt véleményt alkottam volna, megnéztem a linket, és egyértelműen ki van emelve, hogy az információ a Közlekedési Múzeumból származik, ami azt hiszem elfogadható hiteles forrásnak.
Nincs tiltólistán attól hogy egyszer visszadobták, szerintem megér még egy próbát, de szerintem elegendő évszámokat írnod a válaszba, ahol ennyire pontos dátumok vannak a válaszban, ott sokan nem is figyelik az éveket, csak kiakadnak, hogy jó hogy nem óra percre kéne tudni az eseményt, és hiába érdekesség, azért sem néznek utána.
Dátum: 2009.03.02. 20:27:31
Viszont maga a kérdés azt jelenti, hogy a fény sebessége változik-e az egyik közegből a másikba átlépve. Már pedig ha egy sűrűbb közegből lép ki egy ritkább közegbe, akkor változik a sebessége, és igen, gyorsabb lesz.
A hibás kvízekkel foglakozó topicokban többször elhangzott már, hogy az értékelők egy jó része nem szívleli a kérdést tagadó választ, emiatt rosszra értékelik a kérdést. Tőlem mondjuk csak helyesíráshibát kaptálvolna amiatt a válasz miatt, hogy lehetőséged legyen javítani, mert maga a kérdés tetszik, de sajnos sokan már ennyi engedményt sem tesznek, annyi rossz kérdéssel találkoztak már.
Tessék, átvitt értelemben itt a Cherás kérdés.