Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
881. hozzászólás - 2009.02.27. 22:12:59 (Válasz Craslorg #880 hozzászólására.)
Na jó, de ha ez is ott van, akkor max azt lehet megkérdezni, hogy ki hunyt el ezen körülmények között Balatonszemesen, azt nem annyira, hogy hol nyugszik, aki így hunyt el, mert akkor meg mi lennénk legjobban felháborodva, hogy ez így milyen feladván, hogy Balaton parton halt meg, vajon Balaton parton van-e eltemetve.

De természetesen abban egyet értünk, hogy az ilyen kérdésekbe praktikus némi érdekes információt csepegtetni, hogy akiket érdekel a kvíz, azok kíváncsiságból nézzenek utána.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
882. hozzászólás - 2009.02.28. 15:20:08
Ez a kérdésem mitől speciális(sicc) :A fizikában mivel jelölik a Boltzmann-állandót ?

k
E
R
a

Kérem az admint ha technikailag megoldható írja felül a kiváló játékostársaim "értékelését".Bár szerintem a választásuk önmagukat inkább értékeli mint a kérdést.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
883. hozzászólás - 2009.02.28. 15:34:50 (Válasz Valmont #882 hozzászólására.)
Ez nem az a topic. Egyébként ez - tudtommal - nem középiskolai anyag, a fizikusokon kívül nem tudja senki és nem is érdekfeszítő a számukra. Azaz érdektelen, lexikális vagy túl spec a nagyközönség számára.
Pontszám: 7.50
közellenségAbydosFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
884. hozzászólás - 2009.02.28. 18:07:18 (Válasz Aisling #20 hozzászólására.)
Az imént értékeltem a következő kérdést:
Hány évet élt Jedlik Ányos?
- a helyes válasz nem volt a felsoroltak között, a legmagasabb életkor 91 év volt a választhatók között.
Ismereteim szerint Jedlik Ányos István (Szimő, 1800. január 11. – Győr, 1895. december 13.) -> ebből sehogy sem jön ki 91 év vagy kevesebb.
A hozzászólást Abydos módosította 2009.02.28. 18:09:35-kor
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
885. hozzászólás - 2009.02.28. 20:42:22 (Válasz Abydos #884 hozzászólására.)
Őszintén, nem is értem miért lepődünk meg a kérdések színvonalán, mikor egyesek még egy topic címét sem tudják értelmezni...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
886. hozzászólás - 2009.02.28. 22:42:52 (Válasz Craslorg #883 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.28. 15:34:50
Ez nem az a topic. Egyébként ez - tudtommal - nem középiskolai anyag, a fizikusokon kívül nem tudja senki és nem is érdekfeszítő a számukra. Azaz érdektelen, lexikális vagy túl spec a nagyközönség számára.


De az,tuti!Gimiben és szakközépben is.Ezentúl egy copy-paste kombinációval 3 másodperc alatt kidobja a helyes választ bármelyik kereső program(bár tudom nem ez lenne a cél De annyi összevisszaság ért a kvízkérdésekkel kapcsolatban,hogy meg kell hagyjam ezt a menekülő utat mindig a kedves válaszoló-értékelő játékos társaknak).

Lanmandragoran,
ha nem nekem szólt a topic cím értelmezését kétségbevonó felvetésed akkor ne olvasd tovább;ha viszont nekem címezted akkor:
a topic címe:"Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata"
az én Boltzmann-állandós kérdésem kiesett mert visszadobták mint speciális kérdést.Számomra illik ebbe a topicba a problémám.Lehet,hogy más topicba is vagy inkább De akkor légyszives segíts melyik a legmegelelőbb topic!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
887. hozzászólás - 2009.02.28. 22:44:45 (Válasz Valmont #886 hozzászólására.)
Ide lenne való: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
Pontszám: 7.50
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
888. hozzászólás - 2009.02.28. 23:09:42 (Válasz cirip #887 hozzászólására.)
Köszönöm.Akkor átmásolom!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
889. hozzászólás - 2009.02.28. 23:12:25 (Válasz Valmont #888 hozzászólására.)
Nem kimondottan neked szólt az előző megjegyzésem, mert végül is van alapja a te értelmezésednek is. Csak időről időre besokallok, mert nem csak ezt, de egyik topicot sem képesek néhányan megnézni, hogy miről szól, csak beírnak az elsőbe ami a kezük ügyébe esik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
890. hozzászólás - 2009.02.28. 23:19:56 (Válasz Lanmandragoran #889 hozzászólására.)
Ismerős érzés .Csak bennem a nem túl ismert fantasy írók ,nem túl ismert alkotásainak ,nem túl ismert főszereplőjénk,nem túl ismert fegyverének nevét firtató kérdésektől generálódik hasonló
Pontszám: 5
népszerűMcLeeFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
891. hozzászólás - 2009.03.01. 05:45:37 (Válasz Valmont #882 hozzászólására.)
Idézet: Valmont - 2009.02.28. 15:20:08
Ez a kérdésem mitől speciális(sicc) :A fizikában mivel jelölik a Boltzmann-állandót ?


A kérdésed szerintem is speciális. Természetesen gyorsan megtalálható rá a válasz, de én azt hiszem, a kvíz alapvető feladata - uram bocsá' épülésünket szolgáló küldetése - az volna, hogy az általános műveltség körébe tartozó kérdésekkel tornáztassa elménket. Ahogy itt többen megfogalmazták már: amikor az az érzés alakul ki az emberben egy kérdés kapcsán, hogy hopp, ezt illene tudnom - na az a jó kérdés, s annak utána is nézünk.

Ilyen pl. hozzászólásodban a macskahajtó sicc kifejezés. Ugyanis (hacsak tényleg nem a hozzászólásod írásában akadályozó kandúr elhessegetésének okán írtad, s ez esetben ez a bekezdés tárgytalan), oda a sic kifejezés (sokszor felkiáltójellel alkalmazva: sic!) kívánkozott volna, mely latin szó (és némely tévhitekkel ellentétben nem rövidítés) jelentése: így.
Ezt használják átvitt értelemben a "szó szerinti idézet" szinonimájaként.

PS.: Mellesleg (már) szerintem sem ez a megfelelő topic ennek megtárgyalására, mert bár valóban értelmezés kérdése a topic címe, s először én is elhibáztam, de ugye van a nyelvtani értelmezés, a címadó szándékára való következtetésen alapuló értelmezés, és még sokféle... de alapvetően tényleg off ez ebben a topicban. A magam részéről elnézést kérek a figyelmetlenségért.
A hozzászólást McLee módosította 2009.03.01. 10:53:15-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
892. hozzászólás - 2009.03.02. 08:53:28
Üdv!

Ezt a kérdést merészeltem felenni:

Mikor adták ki a Magna Kartát?

1222.
1215.*
1322.
1315.

Az elutasítás indoklása az volt, hogy ezt a kérdést, azaz rá a választ csak egy szűk réteg tudhatja.
Lehet. De ezen szűk réteg mindazon emberek összessége, akik már tanulnak, vagy tanultak történelmet, továbbá rendelkeznek annyi IQ-val, hogy meg is bírják jegyezni az évszámot.

Tisztelettel: Arrakys
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
893. hozzászólás - 2009.03.02. 09:59:06 (Válasz Arrakys #892 hozzászólására.)
Idézet: Arrakys - 2009.03.02. 08:53:28
Üdv!

Ezt a kérdést merészeltem felenni:

Mikor adták ki a Magna Kartát?

1222.
1215.*
1322.
1315.

Az elutasítás indoklása az volt, hogy ezt a kérdést, azaz rá a választ csak egy szűk réteg tudhatja.
Lehet. De ezen szűk réteg mindazon emberek összessége, akik már tanulnak, vagy tanultak történelmet, továbbá rendelkeznek annyi IQ-val, hogy meg is bírják jegyezni az évszámot.

Tisztelettel: Arrakys

Én inkább helyesírási hibával dobtam volna vissza. Magna Charta Libertatum, hogy egészen pontosak legyünk, illetve szerintem már szerepelt, de akkor azzal dobom vissza.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
894. hozzászólás - 2009.03.02. 13:49:52
Milyen nap követi a nyugati keresztény kultúrkörben hamvazószerdát?

Áldozócsütörtök
Nagycsütörtök
Szentháromság ünnepe
Torkos csütörtök

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


Ezt sajnaltam nagyon. Plane, hogy torkos csutortokon tettem fel. Amirol ugye azt kell tudni, hogy:
A hamvazószerdán kezdődő 40 napos böjtöt torkos csütörtökön felfüggesztették egy napra, ilyenkor szinte kötelező volt a torkoskodás, elfogyasztották a farsangról megmaradt ételeket, fánkot és zsíros ételeket készítettek. Húsvétig az utolsó alkalom a kiadós étkezésre.
Illetve kellett volna tudni, de nem tudta a tobbseg.
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
895. hozzászólás - 2009.03.02. 14:01:45 (Válasz Kocos #894 hozzászólására.)
Tényleg kár érte
Gondolom a manapság elterjedt éttermi trend miatt nem mertek rá szavazni. Más okot nem tudok kitalálni.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
896. hozzászólás - 2009.03.03. 12:56:28 (Válasz Kocos #894 hozzászólására.)
Egyébként ez hány válasz után van? Nyilván nem egy, mert akkor az első válasz helytelensége esetén menten törölve lenne.
Azért érdekel, mert - bár még nem történt meg - nyilván törölni fogják az általam mindenképp jónak tartott kérdésem, ami jelenleg 0 jó és 5 rossznál jár.
[És amúgy meg lehet tudni a statisztikát?]


Róla van szó:

Hogyan írjuk helyesen?

ördöngös [rövid-rövid-rövid]
ördöngős [rövid-rövid-hosszú]
őrdöngös [hosszú-rövid-rövid]
őrdöngős [hosszú-rövid-hosszú]
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
897. hozzászólás - 2009.03.03. 13:02:50 (Válasz Semelyik #896 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2009.03.03. 12:56:28
Egyébként ez hány válasz után van? Nyilván nem egy, mert akkor az első válasz helytelensége esetén menten törölve lenne.
Azért érdekel, mert - bár még nem történt meg - nyilván törölni fogják az általam mindenképp jónak tartott kérdésem, ami jelenleg 0 jó és 5 rossznál jár.
[És amúgy meg lehet tudni a statisztikát?]


Róla van szó:

Hogyan írjuk helyesen?

ördöngös [rövid-rövid-rövid]
ördöngős [rövid-rövid-hosszú]
őrdöngös [hosszú-rövid-rövid]
őrdöngős [hosszú-rövid-hosszú]


Huszonegynehany.
ördöngős?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
898. hozzászólás - 2009.03.03. 13:11:48 (Válasz Kocos #897 hozzászólására.)
Nem, helyesen ördöngös, bár én is beugrottam mikor értékeltem a kérdést. Mentségemre szóljon, létezik Ördöngős település Magyarországon, és több magyarra fordított könyv címében szerepel az ördöngős szó, a gugli arányaiban ugyanannyi találatot dob mindkét verzióra, de a ff helyesírás ellenőrzője nem fogadja el.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
899. hozzászólás - 2009.03.03. 13:25:35
Nem titok: továbbra is feszegetem a határokat, és próbálom magam ahhoz tartani, hogy guglizhatatlan (vagy csak ésszel guglizható) kérdést tegyek fel.
Csak ha egy kérdés túl nehéz mivolta miatt is rosszá minősíthető, vissza kell vennem az igényeimből, különben nem tehetek föl a végén több kérdést.

Szóval: mikor is történik meg a túl nehézzé nyilvánítás?
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
900. hozzászólás - 2009.03.03. 14:01:07 (Válasz Semelyik #899 hozzászólására.)
Pontos számot nem tudunk, talán valahol 30-50 között, a helyes válaszok arányától függően.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője