Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.17. 00:46:12
Khetty! Tekintve, hogy épp csak lecsengett az őskő akciós spam mizéria, máris kezdi felütni a fejét egy jelszó után tudakoló spam, ez szerintem szükséges rossz, amit muszáj elviselnünk. Persze, kényelmetlen egy magasabb szintű karinak, főleg ha nem tud róla és váratlanul éri, de szerintem inkább te is lassabban válaszolsz a hét levélre, mint hogy a 7 levél mellett még 15 spam fogadjon mikor belépsz, nem?
Dátum: 2009.03.17. 00:41:45
Szerintem nagy sikere lenne egy olyan topicnak, hogy Visszadobták a kérdésem, az indok nem érdekel, csak dühöngeni akarok!

És legalább nem offolnák szét nyafogással az összes topicot, az értelmesebbeknek, akit meg tényleg érdekel, hogy hogy írhat jó kérdést, megmaradna a mostani topic.
Dátum: 2009.03.17. 00:32:03
Dobd ki a guglidat, ha nem mutatott találatot.

Egyébként szerintem általános iskolai tananyag földrajzból, meg sok Afrikában játszódó regényben is szerepet kap. Én 90%-ig biztos vagyok benne, hogy Rejtőtől tudom.
Azért mert több mint százezer kérdés van az adatbázisban, és sajnos kevesen vagyunk, akik a problémás kérdéseket jelzik az illetékeseknek. Az értékelési rendszer folyamatosan van egyre jobban javítva, hogy a kérdéseket ne néhány játékos értékelje hasraütve, de ez sajnos a már elfogadott kérdések színvonalán nem javít. Ha az általad problémásnak ítélt kérdéseket kigyűjtöd, te is sokat teszel a minőség javulása érdekében.
Tudom, írtad, hogy nincs túl sok időd a játékra, a kérdések gyűjtésére tökéletesen megfelel az is, ha mikor vadászol, kimented a rossz kérdéseket egy txt fájlba (3 kattintás) és hétvégén, vagy mikor kicsit több időd van, bemásolod őket a fórumra.
Minél többen rostáljuk a kérdéseket, annál alaposabb a szűrés.
Mi nem a általános műveltség benne? Semmi, vagy mondhatnánk, csupán a kérdés nincs köszönőviszonyban sem a műveltségi kérdésekkel.
Mi a súlyos helyesírási hiba? Nem is látok utalást rá, hogy lenne benne helyesírási hiba.
Mi alapján lett elutasítva? Primitív.


A feltett kérdések hogy kapcsolódnak a topic témájához? Sehogy.
Dátum: 2009.03.16. 23:34:13
Szerintem te ne is törődj a kvizekkel, csak indítsd el a vadászatot, és hagyd ott.
Az általad kikukázott 21 kérdésből, én 7-et nem engednék át, pedig több embertől megkaptam már, hogy szőrösszívű vagyok, ha értékelek, volt hogy Hatsepsut is megemlítette.
A Kvíz menüben sajnos valóban nincsenek benne a kiegészítések. A segítség menü viszont tartalmazza ezt a mondatot:
Ha kvízzel kapcsolatos kérdésed van, olvasd el a kvíz értékelések magyarázatát! Ha további kérdésed van, a kvíz fórumon tedd fel.
Benne sárgán kiemelt link mutat az általam idézett hozzászólásra, így sajnos azt kell mondjam, igenis le van írva játékon belül, csak nem abban a menüpontban.
Ha nem ragaszkodsz a száraz tényekhez, és belecsempészel némi érdekességet az imént felsorolt plusz információból, könnyen lehet, hogy jó kérdést kapott volna, rosszabb esetben már szerepelt értékelést kapsz rá, és tehetsz fel helyette másik kérdést. Ennél a kérdésnél tudom már nem vigasz, de hát az ember a hibáiból tanul, ebből sok jó kérdés lehet még. De ha a fórumot nincs is időd böngészni; a Kvíz értékelésének rendszeréről című topic első hozzászólása sok hasznos információt rejt, azt érdemes lenne átfutnod.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
- Mikor van XY névnapja? A fentiekhez hasonlóan, ez nem műveltségi kérdés, és már van épp elég az adatbázisban, erre rossz kérdést fogsz kapni.
- Autóversennyel, focival, fővárosokkal, zászlókkal, születési dátumokkal kapcsolatos kérdésünk már van elég, köszönjük! Az ilyen kérdések, ha minden szempontból jók és hibátlanok, akkor Rossz kérdés - már szerepelt értékelést fognak kapni.


Mert ez benne van az értékelés irányelveiben. Amiket leírtál, azok érdekessége, de ebből semmit nem látok személy szerint a kérdésben. Az viszont, hogy a nevezett vár, és egy alig 2000 fős település az ország mely részén, sőt, melyik megyében található, érdektelen, száraz, lexikális információ.
Miért, szerinted megtagadta a felszólítást, kockáztatva ezzel a bannolást?
Dátum: 2009.03.16. 20:32:53
Te, ez pasi! Szerinted minek vannak ott a gamepadek?
Amennyire tudom, a dick egy elég vulgáris szó angolul. Az automata szó-tiltólista nem képes a hibás szavakat kiszűrni, ellenben tökéletesen gátolja a kvízben és karakter nevekben nemkívánatos vulgáris szavakat, kifejezéseket, személyneveket.
Dátum: 2009.03.16. 18:21:32
Tekintve, hogy ArkAngyal Süsühöz viszonyította, szerintem pontosan tisztában van vele, hogy ez milyen szám. Sőt, kijelentette, hogy neki tetszik.
Dátum: 2009.03.16. 15:53:17
Ráadásul taumaturgiától függ.
Dátum: 2009.03.16. 13:13:45
Hány kerülete van Budapestnek?
19
Nincsen kerületekre osztva
2
23


Szerepel igényes formában is.

Melyik nem disznó?
Házisertés
Vaddisznó
Mangalica
Őszapó

Nem lenne rossz, de az első két választ cserélni kéne mondjuk süldőre és kocára, mert így dedós
Ki kalifornia állam kormányzója?
Arnold Schwarzenegger
Gyurcsány Ferenc
Denny De Vito
Tom Hanks

A borzalmas helyesírásért megérdemli a törlést.
Dátum: 2009.03.16. 13:11:53
Nem. Javítani a kérdéseid színvonalán, és a helyesírásodon kellene. A példának felhozott Fábry show kérdés alapból sem túl magas színvonalú, ha ehhez ráadásul egyszem Fábrys válasz társul, akkor örülhetsz hogy nem azonnal törölnit kaptál erre is a szájbarágás miatt.
Dátum: 2009.03.16. 12:17:56
Remek lett megint! És egyre sötétebb, bravó!
Akkor az én küldim ügyben kereslek, péntek tájon, de ha jól sejtem, hogy milyen küldire vadászol embereket, ha meglesz a 35. szint addigra, rám is számíthatsz!
Hogyan szokás nevezni az elveit érdek szerint változtató embert?
Sáltekergető
Köpönyegforgató
Cipőkoptató
Kabátgombolgató


Nem egy veszettül nehéz kérdés, de ötletes válaszok.
(viszont jobban meggondolva túlságosan Legyen Ön is Milliomos jellegűek a válaszok. )
Dátum: 2009.03.15. 22:28:57
Ne is foglakozz vele. Az imént kaptam ki egy nálam cirka 100 tö-vel gyengébbtől, a védelmem több mint duplája a támadásának, IQ-m másfélszerese az övének, délelőtt 250-30-ra vertem. Ez ma egy ilyen nap, majd elmúlik.
Dátum: 2009.03.15. 22:17:52
Kik találták fel a karburátort?
Bánki Donát és Csonka János
Eötvös Loránd
Jedlik Ányos
Neumann János


Hatse, tudom, hogy ez már régi kérdés, és az apróságokra neked sem mindig jut időd, de légyszíves ezt a kérdést vagy vedd ki, vagy tegyél be a három rosszhoz is még egy-egy nevet, mert ez ebben a formában primitív, pedig egy magyar találmány többet is érdemelhetne.
Többen vagyunk, akik áldozatos munkával igyekszünk gyomlálni a gazt a kvíz adatbázisból, és még többen, akik bízunk benne, hogy az emberi idiotizmus egyre erősebb visszaszorításával az új kérdések színvonala is folyamatosan nő.
Talán néhány embert érdekel a fentiek közül, csináltam egy kis statisztikát az utolsó ezer, általam értékelt kérdésből. Ha érdekel valakit, és el nem felejtem, ezresével majd mindig kiteszem a saját statisztikámat, a haladás irányát talán le lehet majd szűrni belőle.

Jó kérdés: 24,6%
Helyesírási hibás: 11,4%
Már szerepel: 31,1%
Speciális: 4,7%
Érdektelen, lexikális: 3,5%
Válaszok rosszak, nem egyértelműek: 5,2%
Rosszul feltett kérdés: 4% (jellemzően a határozatlan időhatározós kérdések)
Rossz kérdés, nincs indokolva: 10% (együgyű, vagy halmozottan hibás kérdések)
Azonnal törölni: 5,4%

Bízom benne, hogy legközelebb nem az alsó számok fognak növekedni.