Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Idézet: Kiskenyér85 - 2014.03.28. 20:27:10
-25 ősdrágakő,- 7 vadászzsákmány, -1 templomi pálca, 50 kiégett őskő, -5 sorsjegy, 7 Húsvéti tojás, 14 hűségszilánk, +8 templomkristály

Érdekes


A +25 csatlóskristály és az eledel meg szóra sem érdemes plusztartalom, mi?
Dátum: 2014.03.14. 23:15:17
Létezik mindkettő. Vannak komolyabb kihívást jelentő, nem feltétlen átlagos nehézségű, de mindenképpen művelt elmét igénylő kérdések, és vannak spec/lex kérdések ugyanúgy.
Dátum: 2014.03.14. 22:42:38
Régi mondás, itt fórumon, és szerintem valóban így is van, hogy a közúthálózatot nem kell betéve tudni, de azért kishazánk egyszámos legfőbb útjait illik tudni legalább nagyjából elhelyezni a térképen.
M1 - északnyugat
M2 - észak
M3 - északkelet
M4 - kelet
M5 - délnyugat
M6 - dél
M7 - délnyugat
M8 - kelet-nyugat irányban az ország "közepén" (lesz majd egyszercsak)


Az angyalos meg valóban nem egyszerű kérdés, de max medállal a hátam mögött is úgy gondolom, hogy olimpiára az átlagosnál nehezebb, kihívást jelentő kérdések valók, amit azért az ember nem tud a kisujjából
Dátum: 2014.03.14. 21:39:38
Na ez viszont tényleg no comment...

Re: Kvíz 4.
665. hozzászólás - 2009.07.23. 10:01:49
Hol található a Thui-vár?
Szeged
Kecskemét
Budapest
Várpalota


Abból ítélve, hogy Várpalota a helyes válasz, a kérdésbe gondolom Thury-várat akart írni a kedves kolléga.


Saját hozzászólásom volt, az imént futottam bele ismét
Dátum: 2014.03.12. 23:37:54
Idézet: Birka - 2014.03.12. 23:17:16

Azaz 3 érdemi bővítési igény ment át jelenleg nálam a szűrőn a lekódolandó VIP funkciókhoz.:


Még szerencse hogy nem a te szűrőd a mérvadó. Legalábbis elméletileg.
Milyen érdekes, hogy veled ellentétben mindenki más megvette az autosajt mintájú autoidomítás gondolatát, mégsincs sehol az érdemi fejleszetés szűrődben... Nem lehetne hogy ne beszélj bele a játék olyan aspektusaiba, amit nem használsz?
Dátum: 2014.03.03. 18:19:45
Egyetértek, így egy nagyon szimpatikus fejlesztés, köszönjük a kompromisszumot
Dátum: 2014.03.02. 19:44:55
12 db kreatív affinitás (+5)
8 db transzcendális projekció (+10)
11 db energiahasznosítás (+10)
4 db elementáris fúzió (+10)
7 db valóságformázás (+20)


Létezik az ötödik is. És azért csak ennyi van, mert használni is szoktam a különleges esszenciák miatt.
Dátum: 2014.02.24. 23:53:24
Azért 106-os szinten a 660-as erőt semmilyen relációban nem nevezném kicsinek, de hát a te karaktered egy hangyányit más színvonalat képvisel az átlagoshoz képest.
Dátum: 2014.02.24. 21:34:17
Viszont ha kicsi az erőd, azzal a LE szívás csökken térkapuban, plusz az állatok se olyan hatékonyak.
Dátum: 2014.02.15. 23:32:58
Alapvetően kettős érzésekkel olvastam erről a fejlesztésről. A funkciók tetszenek, még azt is elfogadom, hogy fizetni kell értük, ahogy a többi kényelmi csomagért is kellett. Semmi nincs ingyen, nem tudom itt miért várnák el nagyon sokan, hisz a játékot üzemeltetni kell, az alkalmazottakat fizetni, a hátteret biztosítani, stb....
Teljes értékű játékot lehet egy forint nélkül játszani, logikus hogy a kényelemért kelljen fizetni.
Sőt, azt is értékelem, hogy az őskő árának folyamatos emelgetése helyett inkább újabb és újabb módokon késztetnek minket költésre. Elvégre az inflációkövető fizetésemelést minden itt játszó elvárná a munkáltatójától. A beho dolgozóinak nem jár? És így még mindig szabadon dönthetünk, hogy mennyit költünk, nem vagyunk rákényszerítve, hogy ugyanazokért a funkciókért egyre többet és többet fizessünk.


Az ár viszont, na az arcpirító a jelenlegi formájában! A legoptimálisabb 14 kavics/hét ár is eléri azt a 2 kavics/nap felső határt, amit a prémiummal együtt(!) kifizetnék minden további nélkül a VIP tagságért. Egyszeri csomagként is szívesen beruháznék rá, valamivel komolyabb összeget is, mint az eddigi kisebb csomagokra. De hogy majd 800 kavicsot nem fogok kiadni rá éves szinten, az is biztos, ahhoz önmagában keveset ad. Ráadásul ez a sávosan olcsósodó megoldás egyszeri kipróbálásra még el is menne megfelelőbb árakkal, de hosszú távon pont a szegényebb, de még fizető réteg extra lehúzása. A prémiumot, ha épp kifogyóban vagyok akció előtt, akár 1-1 héttel is hosszabbíthatom, extra esetben hűségszilánkból is. A VIP-et, ha nem tudok egyszerre bedobni 140 kavicsot minimum, akár el is felejthetem, ha nem akarok kétszer annyit fizetni ugyanazért a funkcióért.

Mindent összesítve, köszönöm nem kérek belőle ennyiért.
Pedig tetszene, az alábbi módokon:
- prém 6 kavics; vip+prém 12-14 kavics (még tán a sávos rendszer is elférne)
- kényelmi csomagként 100-150 kavics áron

vagy ha már mindenképpen a lehúzás a cél, olyat is el tudok képzelni, főleg v3-ra, ahol sokan ücsörögnek sok10 milliókon, hogy napi ajánlatokban lehessen kapni akár 4-5 kavicsért VIP italt, amivel 24 óráig használhatom a VIP funkciókat (tárgylistából kattintással fogyasztató, nem a vásárlás pillanatában induló). Mert egy-egy igazán nagy fejlesztéspakkhoz jól jönne akkor is, ha nem fér bele a folyamatos tagság, de egy-egy nap miatt nem fogok 20 kavicsot költeni (+10 a specváltás jó eséllyel).
Dátum: 2014.02.13. 22:56:38
Vagy ha valaki két v4 közt félidőben regisztrál, azt se fogja tudni hogy van v4.
Hát hallod érdekes egy fazon vagy...

Mindig azon problémázol, megkérdőjelezhető minőségű, alacsony értékű kérdések miért nincsenek elfogadva, most amikor egy elsőre nehéznek hangzó kérdést némi általános műveltséggel, és cseppnyi logikával igazolok, az hirtelen erős érvelés.

Egyébként személy szerint nagyon kevés kérdésre mondanám rá hogy speciális, viszont hallomásból tudom milyen szigorú alapelveket kaptak anno az adminok a vezetéstől, hogy mi mindent vegyenek figyelembe, illetve mi minden téma tekintendő rétegtudásnak, aminek csak a felszínét szabad kapirgálni finoman, minden mélyebb érintés specnek minősül.
Sőt, azzal sem értek egyet maradéktalanul, hogy évszám=lexikális, egy művelt ember igenis tud évszámokat, eseményeket legalább évtizedre elhelyezni, stb. De sajnos a "kérdés"írók mentalitását ismerve, a lehető legjobb megoldás "ne kérdezz olyat ami lexikális (évszám)..." kikötés. Aki tudja úgy tálalni, hogy ne egy száraz lexikon-adat legyen a kérdés, az úgyis megírja, és azt úgyis elfogadják. Mindenki másnak ott van feketén fehéren (bocs, lilán-fehéren), hogy ne tedd, mert rossz lesz.
Vannak komoly problémák, de ez a kérdés speciel teljesen rendben van, mindenféle keresgélés nélkül illene tudni rá a választ bármilyen komolyabb biológiai ismeret nélkül. És nem, nem kell tudni hozzá a tüdőgyulladás latin nevét.
Az viszont általános iskolai fizikai tananyag, hogy a pneumatika a gázok mechanikájával foglalkozó tudományág, amiből azért nem igényel sok logikát kitotózni, hogy a pneumonia szintén valami gázzal, azaz a légzéssel kapcsolatos betegség.
Dátum: 2014.02.06. 22:50:57
Csak az a bibi, hogy ez a taktikai elem azoknak a számára van benn, akik gyengék, farmok, sok a vereségük, nem azoknak még további táp, akik már így is erősebbek a környezetüknél, mint azt a sok győzelem mutatja.

Régen a sajtolásra nem járt negatív módosító láthatatlanság esetén, és egy elég széles réteg állt rá a taktikára. Épp ezért került be az állatelfogás felezése, valamint a relikvia, hogy a valóban gyengéknek legyen egy eszköze erősödni.
Egy ilyen itallal az egész relikviát, meg a negatív módosítót tennék értelmetlenné.
Dátum: 2014.01.27. 23:50:36
A tarantula egy madárpók féle. És a tarantella valóban becsapás. De a többiben igazad van
Dátum: 2014.01.25. 20:50:21
A királynék városa már szerepel, én magam tettem fel róla kérdést kb 4 éve, a másik pedig egy típuspéldája a lexikális kérdésnek. Oké, örülünk mert a Győr nyert. De egyébként a kutyát nem érdekli, hogy évszám szerint mikor ki lett a bajnok.
Az ember általában pont a saját szakmájával elfogult, mert hajlamos természetesnek, logikusnak, magától értetődőnek venni olyan dolgokat, amiről egy más területen dolgozónak fogalma sem lesz. Ne vedd kötözködésnek, nem ismerem a szakmád, és a kérdést sem láttam, így ez csak egy általános tapasztalatból adódó nézet, ami egyébként jelen esetben valószínűleg nem áll fenn, mert akkor speciális értékeléssel dobták volna vissza.

Ha bemásolod ide a kérdést a válaszokkal, vagyunk néhányan, akik elég jó eséllyel meg tudjuk mondani, mi kivetni valót talált az admin a kérdésedben. Válaszhibával leggyakrabban három esetben dobják vissza a kérdést:
- kérdést tagadó válasz
- több, igen hasonló jelentésű válasz, amiből értelmezés függvényében több is lehet a helyes
- nincs a válaszok közt az interneten fellelhető források szerinti helyes válasz

Illetve negyedik lehetőségként felmerül még a nagyon blőd, a helyestől nagyon elütő rossz válaszok. pl:
Ki írta alá az alábbiak közül a Függetlenségi Nyilatkozatot?
Mao Ce Tung
Horthy Miklós
Dante Alighieri
Benjamin Franklin.

DE a kérdésed+válaszok nélkül, ezek csak általános tippek.
Dátum: 2014.01.22. 23:12:25
Na ÍGY maradhat, egyetértünk

jav.: szerintem a fölött az elírás fölött csak elsiklottál, ugyanis ebben a pillanatban kaptam meg az álábbi kérdést
Dátum: 2014.01.19. 17:40:29
Feltéve hogy nem jönnek be új AF függő szakik, igen azt jelenti, hogy 228-on maxolhatod a 0% fertő bónuszát.
Dátum: 2014.01.11. 16:54:08
A kérdés sorszámából ítélve kb 5 éve