Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lebufe001

Dátum: 2023.09.22. 12:43:47
Amire te gondolsz az az élő aukción szokott lenni 1 szabadon választható fétis kivéve aukciós fétis vagy a végzet fétise.
Dátum: 2023.09.22. 12:43:12
Nem. 1 Fétisszilánk, 1 verempálca vagy 1 templomi pálca
Dátum: 2023.09.21. 20:37:51
Az ilyenek elkerülésére és a többi játékfejlesztés megvitatására javasolnám a Google Forms használatát. Ingyenesen lehet csinálni kérdőíveket, Google Sheet-be kidobja a válaszokat, és akkor lehet "népszavazást" csinálni, és mindenki egyenjogúan meg van hallgatva. Ha időben előre meg van osztva, és van mondjuk egy hét kitölteni, ki lehet tenni akár a hírekhez, és be lehet kérni a játékosok véleményét. Szerintem kis % olvassa a fórumot napi szinten, és még kisebb % kommentel. Ha csak ezek az emberek vannak meghallgatva, akkor egy eltorzított képet fogtok kapni a valóságról.
Dátum: 2023.09.20. 10:39:25
Hát ez szerintem is siralmas. Van akinek már megvan a 10-es éplület szint, 36 CSP egy tojás, tehát 3x annyi tojása lesz naponta, mint azoknak akik vagy kibontották már a xenótojást, vagy nem találtak még.

Ez már tényleg olyan alap játéktervezési hiba, amit nem szabad elkövetni, és szerintem itt van az a probléma, hogy

1/ tök jó hogy egy random játékos (ki tudja milyen game design múlttal vagy tapasztalattal) motivált és csinál egy eseményt
2/ de, akik meg tényleg a játék fejlesztői, ezeket a dolgokat nem nézik át, nem gondolják át, nem csiszolják ki.

Ezt még valószínűleg ChatGPT-vel is jobban meg lehetett volna tervezni.

Konkrétan frusztráció frusztráció hátán ez az event, meg a folyamatos tudatlanság, innen onnan összelopkodott információkkal.

Játéktervezés alapja, hogy nem játékot meg funkciókat tervezünk elsősorban, hanem élményt. Ha itt a cél élmény az volt, hogy legyenek a játékosok teljesen összezavarodva és frusztráltak, akkor szuperül sikerült...

Nem tudom ki hogy van vele, de én folyamatosan borotvaélen táncolok hogy akarom-e még folytatni ezt a játékot, és az ilyen átgondolatlan fejlesztések nem sokat segítenek....
Dátum: 2023.09.18. 21:50:56
Én azt nem vágom, hogy van ez a: Kelts ki mind a 18 féle tojásból 1-t!, meg 2-t küldetés, de sehol nem tudom megnézni, hogy melyik tojásokból keltettem már ki. Ezt jegyzetelni kell magunknak?

Most már megy 8 napja az event, és kemény 3 tojást keltettem ki. Necces hogy meglesz-e minden egyáltalán
Dátum: 2023.09.18. 21:38:06
Ez jó lenne ha adná akkor 2 CSP költés helyett 10 CSP-vel! Ugyanígy be kéne tenni a "Feladatok"-hoz is hogy a giga verem csata 5x vadászatnak számítson a sima veremhez képest, mert amúgy kb alig lehet megcsinálni azt a küldetést egy szint alatt, mert sok TP jön gigaveremcsatából.
Dátum: 2023.09.15. 21:41:13
Veremben energia költés vagy csata után jár a tojás?
Dátum: 2023.09.12. 00:35:30
Katalizátor esszenciára berakjátok légyszi, hogy lehessen smaragdszelencére váltani? Van 105 db már, és nem kell semmire... Még elnyomni sem lehet.
Dátum: 2023.09.11. 21:37:13
Én azt nem értem, és azért szerintem a leírás fülre jó lenne ezeket a dolgokat beleírni, nem mindenki olvassa a fórumot, hogy akkor ez most egy időszakos event és egy időben megy mindenkinek, szóval ha nem lépsz be akkor buktad a cuccot, vagy kutatáshoz és ghalla isteneihez hasonló, saját időnkben végrehajtható PVE event?

Amit szerintem fontos lenne nagyon kommunikálni a Leírás oldalon:
- hogyan lehet tojást szerezni?
- hogyan lehet hűségemblémát szerezni?
- mettől meddig tart az event? (lásd első kérdésem)
- mik a következményei, ha valaki nem lép be? át lehet venni később a jutalmat, vagy bukó?

Ezeket és más ilyen tényszerű dolgokat le kéne írni a játékleírásban, mert:
1/ nem mindenki olvassa a fórumot
2/ szar játékélmény mert nincs infóm és össze vagyok zavarodva hogy mit csináljak
3/ aki olvassa a fórumot, annak sem tiszta, mert össze vissza vannak a kérdések, infók és válaszok.

------
Az időszakosság azért fontos kérdés, mert a dátumhoz kötött eventek eddig mindig év elejétől kezdve benne voltak az eseménynaptárban, és nem volt átfedés. A kutatás és ghalla istenei pedig saját tempós PVE cucc, nem dátumhoz kötött. Szóval úgy tűnik, hogy ez egy teljesen új harmadik fajta event, ami időhöz kötődik? Mi lesz az új karakterekkel? Ők megcsinálhatják, vagy úgy mint az eventeknél, majd a következőbe csatlakoznak?
Dátum: 2023.09.08. 00:11:56
Van elég tesztelő? Szerintem páran szívesen kipróbálnánk egy-két funkciót hogy van-e benne bug
Dátum: 2023.09.02. 22:26:59
Nekem Firefoxról random dobált be a napokban "sajnáljuk hiba történt" hibát, főleg portyázásnál meg a feladatoknál.
Dátum: 2023.09.02. 22:22:51
Sziasztok! Nem jó a Lady Alvariel verseny hóvégi kiértékelése:

2023. Augusztus - Legtöbb nyert csatlóscsata (amit te kezdeményezel)

1. Thilysius 472
2. Galaglar 520
3. Dehajú 196

2023. Augusztus - Legtöbb szerzett diránium (amit csatlóscsatában szereztél)

1. Thilysius 23.693
2. Galaglar 21.437
3. Green Devil 38.679


Ugyanis az van, hogy valószínűleg a végső értéket a kiértékeléshez nem osztja le az inspirációs szorzóval, csak a kijelzett értéket osztja le. Hónap közben viszont ezeket általában jól mutatja mert nem szoktam toplistán lenni. Magam ellen beszélek, de szerintem úgy lenne fair ha ez javítva lenne.
Dátum: 2023.08.30. 17:47:43
"Ennyiszer 0,1%-kal nő a kalandokban szerzett lélekgyémánt. Csak a harcoló állatok szakértelme számít!"

Vannak nála fontosabb AF képességek azért Pláne, hogy a lélekgyémántokat egy idő után kb csak platinára költöd majd
Dátum: 2023.08.19. 00:06:49
Jöhetne egy gyógyító pálcához hasonló, amivel +1 ősköves manaitalt lehet venni naponta +1 őskőért. VT pörgetéshez hasznos lenne. Kicsit még extrába megdobhatná a manakonsti hatékonyságát is.
Dátum: 2023.08.17. 23:35:45
Köszi!
Dátum: 2023.08.16. 18:47:15
Papi rangnak van maximuma, vagy ez is egy behozhatatlan lemaradás?
Dátum: 2023.08.16. 00:22:48
aha
Dátum: 2023.08.12. 12:15:54
Igen, pontos képletet nem tudok. Számít az idézett szörnyek szintje is és hogy hány darab van belőlük. Pl én most kb 200as szintű szörnyekkel, 9db van belőlük, 20-22 ektoplazmát kapok vadászatonként.
Dátum: 2023.08.12. 00:59:54
Na közben teljesítettem is az első 5x-es gigantikus vermet.

Olyan szempontból amúgy tetszett, hogy a kufárnál a pálcák szépen el voltak osztva, szóval nem kellett a szerencsére számítani, nagyjából hozta a verem az eddigi vermek átlagainak 5x-ösét.

Az egyetlen baj, hogy a küldik nem 5x-nek számítanak, és ez szerintem nagyon fontos lenne ahhoz, hogy ne éljék meg a játékosok bukóként (mert a jelenlegi formájában kevésbé optimális, mint eltolni 5 vermet egyesével)

Ha az meglenne, akkor szerintem már jobban megérné a giga verem, mert semmi hátránya nem lenne, időt viszont sokat spórol.

Csak platinával meg kaviccsal kell bírni
Dátum: 2023.08.11. 19:27:39
Démon úgy látom nem ezen az elven működik, ott jött egyből 5 db unobántium fókusz