Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2012.05.14. 06:27:03
Szervusztok!

Egyetlen rutin hiányzik még belőle, ami a bajnokikra figyelmeztető feliratban benne van: a részvétel után nekem nem tűnt el úgy, mint a bajnokis. :-D Egyébként nagyon örülök neki, simán elcsúsztam volna.
Dátum: 2012.05.10. 06:07:07
Szervusztok!

Fsanyi: A kérdés biztos, hogy régi, a kvízadminok úgy dobták volna vissza, hogy csak úgy porzik, lexikális adattal. A régi kérdéseket csak akkor tudják eltakarítani, ha ráfutnak. Direkt keresésre nincs idejük.

Helyesírással pedig nem csak a valóban hibás kérdéseket dobják vissza, hanem a kishibásakat is, amelyek pontosításra szorulnak valamiben. A már szerepelt értékelés akkor is jár, ha az adott kérdéstípusból akad sok, ezért van már tiltólistán a főváros szó is például, de ilyenek a ki írta az x művet típusú kérdések is.

A széfből meg ne szemezgess, és a milliomosból se nagyon, nem érdemes, legfeljebb ötletszinten. A széfből azért ne, mert amennyit láttam belőle, a kérdések idióták, és az adminok itt lexikálissal, vagy túl könnyűvel jó eséllyel visszadobnák, a milliomosnál meg a kérdések nehézségét az is befolyásolja, hogy ott nincs időkorlát a válaszra, míg itt akad.
Dátum: 2012.05.01. 05:28:05
Szervusztok!

Vladi: Nem ártott volna mindegyik helyes válasz, jelen pillanatban ugyanis az ugrott be nekem (saját tapasztalatból is), hogy az ember hajlamos elnézni a nem szócskát, amivel a te kérdésed így hangozna: Melyik két ország nem határos egymással?
Dátum: 2012.04.30. 14:47:18
Szervusztok!

Pho3nix: Egy ideje mindkét forma helyes a név írására, azzal együtt, hogy engem is borzol.
Dátum: 2012.04.28. 06:13:08
Szervusztok!

Nem tudom, mennyire tud egy script grafikus felületet olvasni. Ha nem tud, akkor esetleg működhet a captchás megoldás, ám ajánlanám, hogy ötpercenként nullázódjon a számláló, mert a szkript biztosan lehúz egy perc alatt negyven támadást, de a játékos nem (nekem ötnél több még nem sikerült, mert ugye a támadásra bejön az üzenet, hogy alacsony Ép, vagy épp most ütötték). Sikeres támadás is nullázhatná a számlálót. Nem egyszerű, és terhelő is lehet.

A másik érvem: Aligha én vagyok az egyetlen, aki szemüveges a játékosok közül, avagy egyéb látásgonddal rendelkezik. A grafikus háttérminták miatt néha a captcha számomra olvashatatlan, a hibázás meg az ötlet szerint bant ér, esetleg még súlyosbodó mértékben is... csakis akkor működhetne így, ha biztosítva lenne, hogy az ember mindig el tudja olvasni, a szkript meg soha. Meg tudjátok így oldani? Ha igen, akkor jöhet, ha nem, akkor még érdemes finomítani az ötletet.
Dátum: 2012.04.25. 13:30:19
Szervusztok!

Sorion, és DLD: A kérdések színvonala valóban változó, és néha nem árt némi javítgatás. Azonban szerintem nagyjából jól vannak belőve a kérdések, ritka a tényleg nagyon nehéz kérdés, a könnyűek meg kellenek, hisz gyermekek is játszanak a játékkal, nem tolhatunk ki velük azzal, hogy kivesszük a számunkra nevetségesen egyszerű kérdéseket. Ha nekem kéne szelektálni, a stáblistás, és a különféle mikor ki milyen díjat nyert típusú kérdéseket hajítanám ki, tudja a lexikon, szerintem felesleges... de vannak, akik ezt kedvelik. Ha belefutok egy ilyen kérdésbe, akkor csuklik a feltevő, és annyiban hagyom.

DLD: Jobb lenne, ha egy kicsit segítőbb szándékkal állnál hozzá a játéknak ezen részéhez, mostanában ugyanis a villámok csapkodnak a szavazd mögött. Hogyha úgy kezdted volna, hogy javítani kéne a kérdést, mert tudomásod szerint a jelentése kenyérke, és bemásolod azt a szócikket, amit megtettél, talán barátságosabb lenne a hangneme. Én sem kioktatásnak, hanem tanácsnak szánom, te döntöd el, hogy megfogadod-e.

Sorion: Neked egy történet a novemberi beholder találkozóról. A kvízolimpiánál volt egy korosabb úriember, aki nagyon megszenvedett a kvízolimpiával. Hol az ideje járt le, hol kevés volt az eredménye az általa kinézett jutalomhoz. Megkért, hogy segítsek neki. Ha jól emlékszem, öt, vagy hat nekifutásból sikerült elérnünk a számára a jutalmat, húsz alatti helyes válaszom egyszer sem volt. Meg is lepődött, hogy a kérdés olvasása után pár másodperccel már mondtam is a választ, ő nem tudta hasonló sebességgel még igazából elolvasni sem. Voltak közte nívós kérdések, és gyermekeknek szánt kérdések is. Akadt olyan mesekérdés, amire egy gyermek tudta volna a választ, ő nem, mert nem tegnap volt gyermek.
Egyszóval, nem az az általános műveltség, amit te, vagy én tudunk, hanem az, amire az emberek fele legalább tudja a választ. Épp ezért mindig lesz olyan kérdés, ami nehézkes lesz, avagy túl egyszerű egyvalaki számára, de a többség jól fog rá válaszolni. Hogy a helyes válaszért jutalom jár, az nem definiálja azt, hogy kötelező minden kérdésre jól felelni, csak ajánlatossá teszi. A kvízadatbázissal, és a Guglival segíthetsz magadon, ha megakadsz, de nem szükséges. A tökéletesen helyes válaszsor csak az optimalizátoroknak szükséges, de ők már egy más kategóriában járnak. Ha játéknak tekinted a Végzeturazást, akkor valóban nem lesz hátrányod abból, ha túl könnyű, vagy túl nehéz kérdést kapsz. Ha nem késed le, és valódi hibát találsz a kvízkérdésben, akkor másold be ide a helyes magyarázattal, és javítani fogják.
Dátum: 2012.04.16. 06:22:11
Szervusztok!

Ezüstszél: Völgyzugoly tünde neve speciális részlet. Valóban fontos a jóslat, de azon kívül nem említik máshol. Ezt úgy mondom, hogy imádom azt a könyvet, mert csodaszép a nyelvezete. A jóslat pedig nekem eszembe sem jutott volna, ha nem említed.

Skandar Graun ilyen szempontból más tészta, a nevét kérdezik, ami egy magyar által írt könyvsorozat főszereplőjéhez tartozik. Nagyjából az a szint, hogy ki az A Gyűrűk Ura című könyv főszereplője. Ha Skandar Graun füleinek számát kérdezik, vagy hogy milyen kasztú, az már tekinthető speciálisnak, de az egyik Magyarországon ismert regényciklus főszereplője már nem.

Menóra: Elfogadható kérdés, nem kell mindenkinek minden egyes kérdésre pontosan tudni a választ, s annyira nem is bonyolult. Mostanában meg már meg is nézheted a kvízadatbázisban, ha gondod van vele. S mielőtt megvádolnál, hogy zsidó vallású lennék, szólok: nem vagyok egyetlen egyháznak sem a tagja. Mondhatni nem az a speciális kérdés, amit te személy szerint nem tudsz, hanem az, amit senki nem tud utánajárás nélkül. Ha nekem kéne speciális kérdést mondanom, én a stáblistás kérdéseket írtanám ki, de vannak, akik szeretik azt a témát, és nekik is lehet jó napjuk.

Aburadzsan: Ha ennyire rákérdeznek, első gyanúm kapásból a régies cím, mert a tudományos könyvek közül azokat szokták kiemelni, amelyek történeti jelentősségűek. A kágyilló meg egy magyar tájszó, ha nincs belőle kismillió, engem nem zavar.

Cici: Hasonlóan gyors szoktam lenni, nekem az átlagos válaszidőm kb 7 másodperc. Csináltam már én is telitalálatot, ahhoz az kell leginkább, hogy ne fussak rá gondolkodtató kérdésre, azonnal ismerjem a választ. Nem egyértelmű, hogy csalt, vannak nálam is komolyabb tudású játékosok, szerencséje is lehetett. Ha bizonyítani tudnád, hogy egymás után szerezte a medáljait, és mindet hasonló idővel, akkor lehetne gondolkodni a dolgon, ráadásul most elvileg a válaszolórutinok nem tudják olvasni a kvízolimpia kérdéseit, az adatbázis az olimpia ideje alatt meg nem elérhető.
Dátum: 2012.04.06. 05:58:25
Szervusztok!

Olyan pletykákat is hallottam, hogy lehet őskő-igénye is. Ha ez csak a küldipasszolásban jelenik meg, az elfogadható, de ha kifejezetten őskövet igénylő küldetések szerepelnek benne, az földrengető kitolás lehet az ifjabb, vagy a szegényebb játékosokkal. Ezügyben kaphatnék választ?
Dátum: 2012.03.25. 04:56:09
Szervusztok!

A szénáspadlásnál vigyázni kell, mindkettő írásmód mást jelent. A szénáspadlás az széna tárolására szolgáló padlás, a szénás padlás meg a padlás, ahol levertél magadról némi szénát, ezért szénás lett. :-D A magyar nyelv egyik szépsége, hogy egybeírva mást jelent ugyanaz a szókapcsolat, mint külön írva. Ezt a böngészőkbe, illetve irodai programcsomagokba beépített helyesírás-ellenőrző programok nem tudják követni.
Dátum: 2012.03.23. 06:36:23
Szervusztok!

Nekem alaposan fel van húzva a Sebgyógyítás, mert védőfalnak is használom az állatokat, és nem vagyok prémiumos. Akad olyan játékos, akinek a nevét a bekapott támadások közt meglátom, akkor a játékos kedves édesanyja csuklásrohamot kap, én meg azonnal rohanok gyógyítani, mielőtt bármi mást csinálnék.
Nem feltétlenül lenne haszontalan valami komolyabban és folyamatosan gyógyító beállítás valamilyen megoldással.

Kézzel is szépen lehet generálni az üres támadásokat, ha a kinézett célpontra az ember olyan üzenetet kap, hogy támadták öt percen belül. Ilyenkor az ember ráharap, hisz tépett, és elméletileg üthető. Akár név szerint rákeresve, akár karakterlapról ilyen esetben alighanem mennek a frissítések. Kézzel ez biztos, hogy nem azonos időközt igényel, egy script meg tudhat rá megoldást egy randomizációs faktorral, mint valaki e topikban emlegette. Viszont aki kézzel támad, ha ugyanazt üti is, és ugyanolyan sorrendben is, akkor is különböző időpontokban teszi, és nem egy-két perces, hanem nagyobb eltérésekkel. Egy script viszont 50-100 lekérdezést is vállal, akárhogy van beállítva, egy átlagos felhasználó húsz után már hagyja a csodába, mert megunja. (Aki meg a hajnali captcházást ajánlotta, az szégyellje magát, van, aki hajnali ötkor kel, miért akarja kifolyatni a szemét a koránkelőknek?)
Amit a script viszont nem tud értelmezni, az a kiírások szövege, tehát aki fél percen belül háromnál többször üt üthetetlen karaktert, aki 15% alatt van, azt lehet megfigyelni, mert az biztos, hogy nem eleven személy.
Dátum: 2012.03.19. 06:15:02
Szervusztok!

Tenuki, eltévedtél. Pallas Athéné nem római istennő volt, Afroditéről a Vénusz bolygót nevezték el. Ekkor pedig már jó a kérdés, mert a Plútó ma már kisbolygó, és nem bolygó.
Dátum: 2012.03.18. 07:18:47
Szervusztok!

LanMaffia: Ezért vetettem fel az ötletet, hogy az esélykiegyenlítő mechanizmus nélkül, az ősköves esély feléért, vagy negyedéért lehessen az ingyenes forgatással is UR nyereményt forgatni. Ez tényleg egy mázlifaktor lenne, de kellemes lehetőség arra, hogy a szegényebb játékosoknak is lehessen örömük. (Ne feledjük: őskőért nincs üres forgatás, ingyen az is bejátszik.)

Sajnos, Miklós nem reagált semmit, ha nem válaszol, akkor kénytelen leszek drótpostán elküldeni az ötletemet, úgy abban biztos lehetek, hogy elolvassák. :-D
Dátum: 2012.03.14. 10:53:30
Szervusztok!

Mindig feltételesen fogalmazok, ha optimalizáció környékére kerülök, mert nincsen konkrét matematikai statisztikám minden cselekedetemről, aki számolgat, annak pontos adatai vannak.

Nekem a választási lehetőség hiányzik, nekem el kell viselnem, hogy balszerencsés napon tíz portyából akár kilenc is nullás, miközben azt látom, hogy az EH hátrányait folyamatosan szüntetik meg. Számomra az a hátrány, hogy gyorsabban lépett szintet az EH-s, az kompenzálta azt a nagy előnyt, hogy nem akad üres portyája. Most már van olyan lehetősége, hogy tovább maradjon egy szinten egy új képességgel, és több LE-t kapjon vadászatkor is, ez már túltápolásnak érzett dolog. Nem a precíz táblázatok alapján kioptimalizálva, hanem végiggondolva, hogy tulajdonképpen az EH kapott egy gyengített VF-et az AF-képességeket kitolva, míg a VF nem kap hasonlót, sőt semmit.

Az, hogy te számítások alapján közlöd, hogy a legoptimálisabb LE-szerzést hogyan képzeled el, az lényegtelen a számomra, és az is, hogy valaki azért VF-es, mert napjában egyszer, vagy kétszer tud belépni, vagy pedig folyamatosan fenn lóg, ezért akár az EH is megérheti neki.

Úgy is megfogalmazhatom, hogy aki kék ruhát visel, az egy lehetőség közül választhat, aki pirosat, az jelenleg három lehetőség közül. Nekem tehát az lenne az egyensúlyban lévő fejlesztés, hogy mindkét úton háromféle lehetőséget választhatna a játékos. Hogy ez az optimalizátorok számára megéri, vagy sem, az nem érdekel. Jó példa erre a harcosok és a varázslók elkülönítése, egymást kizáró, de azonos befektetést igénylő képességek. A játékos meg majd eldönti, hogy melyik utat választja.
Dátum: 2012.03.14. 10:24:38
Szervusztok!

Kócos: Én számolom a legkevésbé a LE/Tp arányt. Én csak azt látom, hogy az újonnan bejövő AF-es képességek fele követeli meg az EH használatát, a többi meg mindkét oldal által megtanulható. Ez azt jelenti, hogy az EH-nál szélesebb lehetőségeket hagynak, mint a VF-nél, és ez a matematikai optimalizációtól független. VF-et követelő képesség AF-szinten egyetlenegy van, az is a félelmetesen nagy AF-pontcsökkentést kompenzálja valamelyest. Ehhez képest nézd meg, hogy hány képesség kér EH-t. Hogy időbeosztásban kinek mi éri meg jobban, avagy matematikailag, az számomra irreleváns.

Pótlás: Megnéztem magam. A szerezhető LE-t erőteljesen növelik, illetve a szintlépést kisebb mértékben kitolják. Ne feledd: EH-val nincs üres tp-d portyából, VF-fel akad, a saját (nem reprezentatív) adataimból akár a fele a portyáknak nullás, és csak a kamrából kapok zsákmányt.
Dátum: 2012.03.14. 06:19:24
Szervusztok!

Birka: Az EH "egyetlen előnyét" sokkal többféle képességre fordíthatod, mint a VF-et, számold meg, hogy mennyinél szerepel az EH kell kitétel, és mennyinél a VF kell. Amellett nem szállsz bele üres portyába, mert ha nincs a páciensnél LE, akkor kapsz valamennyit. VF-es belefut egy ilyenbe, akkor megkapja a szép nagy nulláját.

Miklós: Szépen kérlek, ne támogass ennyire nyíltan egy fejlődési irányt, hanem inkább támogasd mindkettőt, színesebb lesz tőle a játék. Jelenleg erőteljesen egysíkúvá kezd válni, mert most szinte mindenki le fog horgonyozni az EH-nál, mert matematikailag jobban megérheti. Ha az EH kap egy kis támogatást a vadászatra, mert gyorsabban halad, akkor adj valami hasonló mértékű támogatást a VF-nek az üres portyák ellen.

Pótlás: Jelenleg hasonló helyzetet érzek, mint ami kialakult a fertőzöttek és a felgyógyultak között. Most a VF és az EH közül te az EH-t szeretnéd, ha választanák a játékosok. Ez azonban teljesen egysíkúvá tesz mindent, és idővel akár robotok is játszhatnak majd, mert a döntések a játékban túlságosan egyértelműek lesznek.
Dátum: 2012.03.13. 10:06:15
Szervusztok!

Miklós: Átrágtam magam a vitán, és szegény, nem prémiumos játékosként szeretném azt javasolni, hogy töröljétek el azt, hogy csak Őskőért lehet relikviát nyerni. Adjatok 1% esélyt az első forgatásra is. Ez nem sok, hisz ugye itt akad nem nyert lehetőség is. Azt a százalékot pedig nyugodtan le lehet vonni az egy szinttel kisebb nyereményből.

A nyereményeket nem kell változtatni, aki pénzért játszik, annak menjen az esélykiegyenlítés, az jogos, aki őskő nélkül forgat, annak már a lehetőség is nagy ajándék.

Esetleg kisebb, vagy közepes nyereménynek be lehetne tenni a drágaköveket, amiket őskőért is lehet venni, azok nem kevernének annyira be, aki megvette őskőért, az azt kapta, amit kért, itt meg főleg a nem prémiumosok számára lehetne egy lehetőség kipróbálni, hogy mennyit segíthet a drágakövezés, mégha random is esik. Utóbbi ötletnél gubanc lehet, hogy az eladás hogyan működjön: Eladható legyen őskőért, mint a vásárolt (ez egyjegyű őskőbevételt jelentene egy nem prémesnek, kiégett őskő átalakítása nélkül, és visszatérítés hasonló értékben a prémesnek, aki előreláthatólag úgyis hamarost felhasználja), avagy csak LE-ért, ekkor jelölni is kéne, hogy melyik vásárolt, és melyik nyert, ez bonyolult.
Dátum: 2012.03.13. 09:03:52
Szervusztok!

Yutaro: A követelménynek viszont kell az EH. Anélkül nem fejleszthetem, az EH-t viszont nem fejleszthetem VF-fel. Máris nincs igazán használható segítség a VF-re
Dátum: 2012.03.06. 06:11:39
Szervusztok!

Bpetya: Az első néhány hónapban még volt olyan, hogy Hatsepsut beírta, hogy eddig olvasta, vagy eddig javítva. Ez, ahogy felszaporodtak a hibás kérdések, elmaradt, mert lassabban tudta javítani a kérdéseket, mint ahogy a hibák jelentkeztek. Remélem, hogy lassan utoléri magát, és visszatérnek a jelzések.
Dátum: 2012.03.04. 03:55:00
Szervusztok!

Azazel: Mit gondolsz, miért bukom a kérdések tizedét? :-D Nem vagyok hajlandó bemagolni a filmek stáblistáit és a celebfajzatokat.
Dátum: 2012.03.03. 05:57:06
Szervusztok!

Berserk: Szereztem már kvízolimpián kvízmedált. Egyáltalán nem használtam Guglit. Ha indulok a kvízolimpián, az átlagos eredményem 45/50 gugli nélkül. Nem lehetetlen, de tudni kell hozzá, és nem a napi sztárpletykákat.

***

A parttalan tengeren én is elgondolkodtam... és utána ment az elismerő csettintés. Én is gratulálok a feltevőnek.