Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.06.06. 13:35:56
Szervusztok!

A mai termés:

Miért üldözik Narutot? Mert ő a...
...hétfejű sárkány.
...háromfejű kutya.
...kilencfarkú róka.
...ötszárnyú sas.

Ez így nem igaz, a teste a rókadémon börtöne. Amúgy igen speciális.

*

Mi volt annak az építménynek a neve amivel bevették Troját?
Trójaibálna
Trójaifaló
Trójaitehén
Trójaielefánt

Helyesírási hibák halmai, vagy cseréljen klaviatúrát a beküldő.

*

Mi az? 2 szárnya van és kerozinnal hajtják?
Kerékpár
Autó
nemtudom
Repülőgép

A nemtudom miatt törlés.

*

Milyen Márka az Olympus?
Gőzmozdony
Citromlé
Fényképezőgép
Leguán

Reklám, és rossz válasz. Az Olympos nem csak citromlé, egyéb gyümölcslevek is tartoznak a családba. Törlendő. A válasz fényképezőgép... így több helyes válasz van, és ezért is törlendő.

*

Ki volt a "Titanic" című film férfi főszereplőjének alakitója?
Leonardo Di Caprio
Orlando Bloom
Brad Pitt
George Bush

Idióta válasz, rossz kérdés: a főszereplő, vagy a főszerep alakítója Leonardo Di Caprio.

*

Mi az aminek 6 szeme van mégse lát?
3 macska
hat küklopsz
4 vakond
Három vak egér

Idióta kérdés, törlendő, kérdező tiltandó.

*

Melyik megyében található Tura?
Nógrád
Pest
Győr-Moson-Sopron
Borsod-Abaúj-Zemplén

Lexikális, érdektelen, törlendő.

*

Mikor született Krisztus?
I. sz. 456.
ma
I. e. 2000.
I. sz. 0.

Idióta válasz, törlendő, kérdező tiltandó.
Szervusztok!

Texex: Cinkes így a kérdésed, mert beleköthetnek a felhők, és a szárazföldek miatt. Amúgy helyesírási hibás is, Föld nagybetűs.
Dátum: 2009.06.06. 13:18:27
Szervusztok!

V1, 12:21, Vadászat közbeni kvíz kitöltése után, a válasz elküldésekor.
Dátum: 2009.06.05. 07:26:52
Szervusztok!

A hajnali termés:

hányan voltak az ARADI VÉRTANÚK?

18?
14?
12?
13?

Törlés, a helyesírás miatt.

*

Melyik futbal csapat NEM holland csapat?

Ajax
Inter
PSV
Feyenoord

Focis, és nem volt képes a csapatok teljes nevét használni. Törlendő.

*

Hol van Klapka György üzlete?

Bajai út 24
Sárvári sugárút 8
Vámház körút 9
Karakószörcsögi főút 19

Hörr, reklám. Törlendő, kérdező tiltandó.
Szervusztok!

Kócos: az 5106-os hozzászólásodban a véleményem melyik részével nem értettél egyet?

***

Hlegba: Az, hogy annyian vannak, mint az oroszok, egy elég régi mondás. Van egy olyan érzésem, hogy az amerikaiak többen lennének. Nagyon hiányzik nekem egy "a régi mondás szerint" kiegészítés, vagy valami hasonló.

Ha gondolod, írj privát üzenetet nekem, mielőtt feltennéd a kérdésedet, és akkor veszteség nélkül próbálhatunk meg egy elfogadható kérdést készíteni.
Szervusztok!

Gratulálok, Jucus, ez nagyon jó! :-D
Szervusztok!

Angithia: Ez nem is annyira a kvíz-szabályokban van benne, hanem az általános felhasználási feltételekben, a Beho engedélye nélkül nem reklámozhatsz más termékeket. Ez erre is igaz, meg hát alkoholos ital reklámja is. Egyre nehezebb lesz jó kérdést feltenni, mert ami ismert, és nem reklám, az lassan fel lesz téve, s most már majd a határokat kezdjük feszegetni.
Szervusztok!

Angithia: Egy szóval meg lehet magyarázni, csak az a gomb nincs az értékeléskor.

A kérdésed nem kvíz, hanem reklám.
Dátum: 2009.06.04. 09:06:25
Szervusztok!

Mai termés:

Milyen színű a kis hableány haja?

Vörös
Barna
Zöld
Szőke

A Disney-rajzfilmben kiegészítés hiányzik, a mesében nincs róla információ.

*

Ki volt Mickey Mouse nagy szerelme ?

Goofy
Scooby Doo
Jerry
Minnie Mouse

Jelölt jó válasz, az az egyetlen lány. Törlendő, vagy a rossz válaszok cserélendők.

*

Mit ad a RedBull a reklám szerint?

szááárnyakat
energiát
bölcsességet
semmit

Reklám, törlendő, dadog a billentyűzete.

*

Milyen állat a KŐFÚRÓ CSÍK?

hal
emlős
hüllő
hadár

Miért kell kiabálni?

*

melyik autómárkát gyártják magyarországon?

Suzuki
Bmv
Ford
Honda

A kedves jó édes anyád… Reklám, mondatkezdet, és Magyarország kisbetűvel írása miatt törlés.

*

Melyik nem magyar étel?

Pacalpörkölt
Lasagne
Gulyásleves
Túrós csusza

Ez így primitív, törlendő.

*

ki volt az első disney figura?

naruto
donald
micky egér
goofe

A kérdés feltevője, és az értékelők is visszamehetnek az általános iskola második osztályába, magyarórára… hátha megtanulják, hogyan kell a mondatot és a tulajdonneveket kezdeni, aztán egy kis angol nyelvlecke sem árt, hogy megtanulják az angol neveket is helyesen írni.

*

Minek az ünnepe az oktoberfest?

Söré
Pálinkáé
Boré
Málnaszörpé

Octoberfest, nagy O-val.

*

Milyen sportot űz Erdei Zsolt?

torna
úszás
autóversenyzés
box

Helyesebb lenne tán ökölvívásnak nevezni, ha már ez a hivatalos neve.

*

Mi a vándorsólyom?

Madár
hajgumi falta
zsepimárka
üdítő ital

Ez így primitív, és törlendő.

*

Milyen típusú kőzet a bazalt?

átalakult kőzet
magmás kőzet
üledékes kőzet
egyik sem

Tagadó válaszért törlés.

*

Mi az a Spanyol csizma ?

Divatos téli viselet.
Földrajzi név, mint az Olasz csizma.
Középkori kínzóeszköz.
Nem létezik ilyen.

Ez így marhaság, mert téli viselet. A spanyolcsizma a kínzóeszköz, de a nincs ilyen mindenképp törlést ér.

*

Nézek egy képet a falon. Annak akit nézek, annak az apja az én apám fia. Nekem nincs testvérem. Kit nézek a képen.

A gyermekemet
A nejemet
Magamat
A nagyapámat

Kérdőjel a végére… és mintha szerepelt volna hasonló is.

*

Hogy nevezik a csecsemők még be nem nőt koponyacsontját?

Luk
Kutacs
Gödör
Nincs neve

Nőtt. És a Nincs neve válasz miatt törlés.

***

Zoltanszon: Elhangozhatott... első, ötezer forintos kérdésként, ahol még szégyen, ha a játékos kiesik.
Szervusztok!

Gaya: Végzeturas kérdés, és a 19. szint előtt a ferőzésről sem tudsz, ha első karid.
Az pedig, hogy csak a jó válasz van nagybetűvel, jelölt jó válasz, és azonnali törlést ér. Még jószívű is volt az értékelő.

Ha ötleted van, írd meg nekem például üzenetben, ha érdemesnek tűnik, akkor segítek jó kérdést faragni belőle.
Szervusztok!

Petking: Igen, a kérdés így lexikális, és már szerepel. Cirip tökéletesen látja a helyzetet, lexikális az, ami egy puszta adatra kérdez rá, mindenféle körítés nélkül.

Ha pedig valaki így írná be, ilyen helyesírással, ahogy te a pár soros kommentedet tetted, az értékelés "Azonnal törölni" lenne. Egy-egy elütés előfordul bárkivel, de hogy egyetlen kétsoros hozzászólásban tíz hibát vétsen, az kriminális. Ez nem chat, ahol nincs időd visszanézni, hanem fórum, ahol nyugodtan küldheted a reakciódat tíz perccel később is.

Javítás: Nem is tíz az a hiba, hanem tizenkettő. Jujj!
Szervusztok!

Gaya: Az adott íróról én még nem hallottam, nem tudom, milyen területen alkotott. Gyanítható, hogy nem túl ismert, ráadásul meglehetősen tucatneve van, ezért nyugodtan elképzelhető, hogy van ilyen nevű pék, vagy tanár, esetleg zenész.
Talán elfogadhatóbb lett volna, ha a legisemrtebb művét kérdezed meg, hogy ki írta, egy érdekességgel megspékelve. Az utóbbi azért kell, mert az egyszerű "Ki írta az x művet?" típusú kérdések lexikálisak.

***

Prinyó: Most már akadnak kvízadminok, akik értékelnek. Játékos kezébe ritkán kerül értékelnivaló kérdés, ezért nem tudni, hogy az épp aktuális elemetáris baromság (khmm, stílusért bocsánat!) éppen még nem kapott értékelést, vagy a játék elején csúszott át, és élte túl eddig az ellenőrzéseket.

Én sem írok gyakran kérdéseket, de amit írok, az eddig egy kivétellel átment, legfeljebb később esett ki, mert nem tudták. Ha nem akarsz kérdéseken gondolkodni, az a szíved joga. Én már hatvan feltehető kérdéshez érek hamarosan, a negyedét tettem fel, mert annyira találtam értelmes kérdést.
Dátum: 2009.06.04. 06:33:22
Szervusztok!

Csati: Pont ezért mondtam egy olyan tippet is, hogy fix összegű őskővel, amit kap a játékos, kell boldogulnia. Ezesetben persze sem a szerverre, sem a szerverről nem utalható Őskő, mert akkor ugye nem volt pénzbefizetés az őskőért, a plusz vásárlása viszont egyenlőtlenné teszi a versenyt.

Ja, és a portyapont- és a CsP-plafont is el kell törölni, a túlcsordulás ne játsszon, mert az is egyenlőtlenséget hoz a játékba. Ekkor persze megoldható lenne talán, hogy a később kezdők is megkapják az összes, a szerver indulása óta kapott CsP-t, és akkor tényleg csak tőle függ, mihez kezd.
Az utóbbi ötlet jól hangzik, de nehezen megvalósítható, tudom. Nem kell gonoszkodni, valószínű, hogy ez nem lesz megvalósítva.
Szervusztok!

Kócos: Csak kérdezem: A helyes válasz a csaba lenne? Ha igaz, a többinek van köznévi jelentése.
Dátum: 2009.06.03. 21:11:30
Szervusztok!

Petking: Tudom, hogy nem két rézgaras... de különbség van egy nyílt végű játék, és egy valamennyi idő alatt lefutó játék közt.

A nyílt végű játékokba nem kell belenyúlni, bár mindig hiányolni fogom a lehetőséget, hogy legalább később lehessen elfogadható fegyverem a prémiumosokhoz képest, de ott elfogadom, hogy komolyabb bevétel kell.

A versenyvilágnál viszont ugyanez a rendszer hatalmas inkorrektség lenne, tehát ott, és csak ott valamit tenni kell ellene. A lehetőségek: Őskő csak prémiumtagságra, és sajtolás típusú dolgokra kell, vagy fix összeget kapsz, amit Miklós határoz meg, és azt kell beosztanod. Ugyanakkor a második megoldás esetén az őskővásárlás, és az átadás is tiltott lenne azon a szerveren. Kiemelem: csakis a versenyszerveren! Te sem hiszem, hogy örülnél, amikor tudod, hogy kötelező elől lenni, mert nyeremény van, és akkor kialakul, hogy minden játéktudásod ellenére visszacsúszol, mert vannak, akik pénzt költenek, hogy nyerhessenek. Lásd a doppingoéást a sportban.
Dátum: 2009.06.03. 11:51:23
Szervusztok!

A délelőtti termés:

Az alábbiak közül melyik nem bank nevét takarja?

HVG
OTP
BB
K&H

Reklám, törlendő.

*

Hogy hívják Micimacko emberbarátját ?

Zsebibaba
Popey
Róbert Gida
Törpapa

Micimackó hosszú ó, az emberbarát mást jelent, mint az ember barát. Jelenleg a helyesírás-ellenőrzővel ellentétben külön írva lenne a helyes.

*

Mit nevezünk mozaiknak?

Egy telefon márka.
Egy város.
Egy kisebb ország neve.
Kis egységekből össze rakott kép.

Összerakott egy szó. Utánanézhetne a kérdező az igekötős igék helyesírásának.

*

Melyik telefonmárka Walkman mobil is?

Samsung
Alcatel
Nokia
Sony Ericsson

Reklám, törlendő.

*

Melyik regényt írta Neil Gaiman?

Amerikai Istenek
Amerikai Anzix
Amerikai História X
Amerikai Álom

Nem szerencsés rossz válasznak adni az Amerikai história X című könyvet, jelölésnek gyaníthatják.
Amellett a címek második szava magyar nyelven már nem nagybetűs, hacsak nem név.

***

Alvaron, ha ötleted van, és segítséget kérnél, hogy elfogadják-e, írj nekem üzenetet, ha gondolod. Segítek, amennyire tudok.
Dátum: 2009.06.03. 06:43:53
Szervusztok!

A mai termés:

Hogy hívják a Dogma című film két angyalát, akiket kitiltottak a Mennyből ?

Loki és Bartleby
Mephisto és Baal
Lucifer és Belzebub
Tyrael és Tyreal

Jelölt (kiemelt, bár rossz) válasz, törlendő.

*

Melyik csapatban focizik Didier Drogba/2009.04 hó/?

Bayern München
Chelsea
Arsenal
Dortmund

Focis, felesleges, törlendő.

***

Alvaron: Ez szótárkérdés, bőven több van belőle a kelleténél. még ha én fintorogva át is engedtem volna.

A másik kérdésed a semmi miatt törlendő, ha nincs súlya, miért kérdezed? Tehát a kérdést tagadó válaszok komoly eséllyel kaphatnak hibás kérdést.
Szervusztok!

Ppisti: A kérdésed reklámnak minősülne, és érdektelen lexikális adatnak. Amellett még változhat is.

***

Gyuritesó: A kérdésed nem lenne tán rossz, de nekem például nem volt kötelező olvasmány, amikor a gimnázium padját koptattam. Ennek ellenére azt, hogy az öreget Santiagonak hívták, azt gyanítottam, valahol hallhattam. A vezetéknevéről lövésem sem volt. Az utóbbit figyelembe véve az talán még átment volna, ha a keresztnévre kérdezel egyedül, de a teljes név egyértelműen lexikális, legalább annyira, mint ha a Középföldét járó mágusok neveit kérdeztem volna meg.

Szólítani pedig szólíthatták bárhogy, a "Hé, öreg!"-től a Santiago bácsiig. Te arra kérdeztél, hogy mi volt a neve, és ez csúf félreértést generálhat.
Dátum: 2009.06.02. 08:34:12
Szervusztok!

Még akadt kettő...

Mi a grand a kockapókerben?

nincs ilyen
2 egyforma
5 egyforma
4 egyforma

Nincs ilyenért törlés.

*

Melyik megyében van Tamási?

Tolna
Somogy
Baranya
Pest

Híres valamiről, vagy csak ott lakik a kérdező? Így törlendő.
Dátum: 2009.06.02. 07:42:01
Szervusztok!

Az eddigi zsákmány:

Hány lába van a kövidinkának?

Nincs is lába!
4
2
8

Tagadó válasz miatt törlendő. Ha nincs lába, akkor miért kérdezte meg, hogy hány lába van?

*

Ki volt Horthy Miklós?

Miniszterelnök
20. századi költő
Magyarország Királya
Magyarország Kormányzója

Sem a király, sem a kormányzó nem tulajdonnév, jók lesznek kisbetűvel is.

*

Mit jelent a fortissimo zenei kifejezés?

Lassan
Igen erőssen
Lágyan
Csendese

Jó kérdés, ám lemaradt egy n a csendesenből, és az erősen egy s.

*

Mit kaphatsz ajánlásaid után?

varázspont
cselekvéspont
LÉLEKENERGIA
életpont

Jelölt jó válasz, ragozásnélküliség, primitív is. Törlendő, kérdező tiltandó.

*

melyik együttes slágere a Csavard fel a szőnyeget?

Neoton
Omega
Hungária
R-Go

Mondatkezdet javítandó.

*

Folytasdd: Depeche......... együttes?

Dish
Purple
Kode
Mode

Primitív, törlendő.

*

Melyik szereplő szerepel a Simpson családban?

Homár Simpson
Bart Simpson
Losa Simpson
Bort Simpson

Betűvadászat, a helytelen válaszok egy betűben különböznek a valósaktól, ráadásnak a helyes választól is, és nem nevek. Törlendő, kérdező tiltandó, ha nem képes legalább neveket kitalálni.

*

Mi terjesztette el a pestis járványt?

majom
egyik sem
hód
patkány

Tagadásért törlés.

*

Mikor készült az első Guiness-rekordok könyve? guinness-féle rekordok?

1955
1902
1976
1937

Érdektelen lexikális adat.

*

Mikor nyert utóljára sakkolimpián aranyérmet magyar férfi csapat?

2001
Soha nem nyert
1937
1978

Tagadó válaszért törlés.