Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.07.11. 12:56:19
Szervusztok!

Ösvényjáró, Bokorn: Én V1-en egy gyenge közepes kari vagyok, mostanában kezdek erősödni egy kicsit. Saját választás alapján hanyagolom a rohanást, mert nem lennék partiban az élvonallal. Ez persze azt jelenti, hogy egy csomó fejlesztésből kimaradok, vagy akkor jutok hozzá, amikor már az exploitlehetőségeket kiirtották belőle. Ugye, a több dukát, sok LE-szerzés, kristálypont... mindenből kimaradok. Innen nézve fenn érdekes a játék, nekem egyelőre csak a kűzdelem van, de nem baj, vállaltam.

Ti előrerohantatok, és vigyorogtatok, mint a töklámpás, hogy néhány személyen kívül bárkit porhanyóssá vertetek. Most viszont van egy esemény, ami speciális körülményeket teremt. Speciális, mert az élvonalat érinti, és számításba kell venni, hogy porhanyósra verhet a KH akkor is, ha más nem. Óránként belépni meg a top számára jó eséllyel nem gond, hisz a nap 24 órájából legalább tizennyolcat a gép előtt töltenek. Ha pedig vissza akarsz vágni, félnaponta van Mágikus regeneráció. A top tulajdonságaival elég komoly gyógyítást lehet elérni, és visszaadhatod a pofonokat, később meg főleg, amikor kihalnak az állatok.

Az event meg úgyis rövidke, nem egy, és nem két csatát már három nap alatt hozni fognak a KH-n, ahogy a bejegyzéseket néztem. Ha megfelelően szórja az ember a CsP-t, akkor akár két hétig is ellehet lépegetés nélkül, s a horda legfeljebb a Hp-t üti le.

V3-on pedig erős közepes karim van, de még jócskán ki tudok kapni, sok szinten át, amíg a szükséges szakértelmeket fejlesztgetem. Nem baj, benne van a pakliban. Gorombaságokat meg nem fogok írni, ha a szabályok betartásával elvernek, akár a KH tagjai, egészségükre. Majd találok valamilyen ellenszert rá, amit nem kárhoztat a szabályrendszer.
Dátum: 2009.07.10. 11:49:33
Szervusztok!

Idézet: DragoonHUN - 2009.07.10. 10:47:57
Üdv újra mindenkinek! 496 oldal......ennyi rossz kérdés lenne?

Itt egy újabb. Ami szerintem egetrengető baromság....(elnézést a pontatlanságokért,de elfelejtettem kimásolni....)

Melyik állítás igaz az Uránuszra?
a naprendszer ötödik bolygója*
a légköre hidrogénből (83%) és héliumból (17%) áll
17..-ban fedezte fel .... csillagász
és még valami volt itt

A légkörös választ jelöltem meg. Erre: a helyes válasz: a naprendszer ÖTÖDIK bolygója!!!!!
Hát....Merkúr,Vénusz,Föld,Mars,Jupiter,Szaturnusz,Uránusz,Neptunusz,Plútó. Ezek szerint a Jupiter az ötödik.......

TÖRLÉS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem lehet, hogy elkerülte a figyelmedet egy nem szócska, ami nem volt kiemelve? Ugyanis akkor mindjárt értelmes, és szerintem kiváló kérdés lehet belőle.
Dátum: 2009.07.10. 08:14:03
Szervusztok!

Mortimer: Simán lehet igazad, ezt nem vitatom. Amit vitatok, hogy bármilyen kitolás valaha is jogot ad szabályszegésre.

Amit leszűrtem: a kristályhorda fix időkben támad. Ilyenkor imádkozni kell, vagy nem magadnál tartani a LE-t. Ha nálad stáz LE van 60. szinten, az legfeljebb kényelmetlenség. Én szinte mindig 20% körüli Ép-vel ébredek, Kristályhorda nélkül is. Tőlem a horda sosem fog komoly mennyiséget rabolni, ebben biztos vagyok. Ha meg rosszul lövöm be, ÍJ.

A Kristályhorda azt irritálja, aki maximálisan optimalizál. Én játszom, a lehetőségeket figyelembe véve, de nem őrjöngve. Én, amind megláttam a Visszafogott fejlődést, kimaxoltam. Sose leszek emiatt az elsők között, de mindig lesz játéklehetőségem, nehezen fog kifutni alólam a játék. Az élen ezt nem mondhatják el.

Szóval mindennek két oldala van, de egyik oldal sem jogosít fel senkit szabályszegésre. Egyébként tudtommal a Kristályhorda nem támad láthatatlant. Tehát, ha bevállalod a láthatatlanságot, akkor egy fikarcnyi LE-t sem buksz. Igaz, nem portyázhatsz, de valamit valamiért.
Dátum: 2009.07.10. 06:35:03
Szervusztok!

Bokorn: én már ezért a beírásért is törölném a karakteredet. A szabályok be nem tartását hirdetni nem vall éppen sok gerincre, azzal együtt, hogy eddig becsületes játékosnak tartottalak. Ez a beírás ezt nagyon komolyan megkérdőjelezte most.
Dátum: 2009.07.09. 19:49:23
Szervusztok!

Idézet: Wildfish - 2009.07.09. 15:05:01
"Ez egy szolid, rendes ház,Itt különbözni nem szokás,csak a felét a vágyakból " Hogyan folytatódik a dal ?

Szeretem a fákat, szeretem a levegőt és szeretnék élni,sötét fegyverekkel ne játsszon hát senki!
békés, nyugodt életünk lesz végre hangszerboltban látunk csak gitárt.
A folyó mellettünk szalad a hidak vannak csak távolabb,vagy csak mi nem látjuk jól.
Így aztán mindegy,hogy áldás vagy átok hogy torzan látják a nagyvilágot.

Mi ez?-milyen dal?-ki írta?-ki/kik adják elő?-és hol,mikor?
-nem tudom miről van szó.
-lehet alulművelt vagyok dalügyileg

Egyszer hallgasd meg, egy remek szám, bár még a születésem körül, vagy előtt volt sláger.

Az előadó és a cím: Korál: Kölykök a hátsó udvarból.
Dátum: 2009.07.09. 07:15:11
Szervusztok!

Nem kapsz naponta több CsP-t, hanem a maximális mennyiséget tolták felfelé.
Szervusztok!

Nagyapó: Annyi autó-és motorversenyes kérdés van, hogy dunát lehet velük rekeszteni. Emellett még kiabálsz is, ez sokakat bosszant. A hirtelen felindulásból történő fórumozás pedig nem ajánlott, hosszabb ideig éghet egy rossz beszólás után az ember képe miattuk.
Dátum: 2009.07.09. 06:04:44
Szervusztok!

Perec: A tároló méretét növeled meg azzal, nem a termelődés sebességét. Egyetlen esetben csökkenhet a CsP-termelődés sebessége: ha lejárt a prémiumod, és nem újítottad meg.
Szervusztok!

Oxyacantha: Igazából nagyon nehéz eltalálni, hogy mi mehet még be a szerepjátékokról, és mi csúszik át már speciálisba. Vyergas nem túl ismert, s bár sok évet csavarogtam Yneven (mostanság is tenném, de partim és időm nincs már), nekem sem ugrott azonnal be. Ynevről talán Gorduin, Alyr, a Vaskezű, és Airun al Marem az, akiről talán hallottak. A többi hősről, avagy gonosz lényről, legyenek bár istenek akár, nagyon óvarosan kell kérdést feltenni, mert nem mondhatjuk, hogy mindenki tökéletesen ismeri a fantasyt, aki idekeveredik.

***

Ajgatsz: A Kráni Krónikákat olvasd el, Vyergas kálváriája érdekes történet. Talán még te értenéd is, mint Ynevet ismerő játékos.
Dátum: 2009.07.08. 20:15:23
Szervusztok!

Az esti termés:

Milyen betű jelöli a BMW-nél a négykerék meghajtást?

X
D
A
SD

Egy autós oldalon jó kérdés lenne, itt speciális, és reklám. Törlendő.

*

Hányszoros bajnok a Manchester United focicsapata?

28
17
3
12

Manchester-rajongókon kívül mindenkinek érdektelen, törlendő.

*

Ki lett magyarország miniszter elnöke 2002-ben a választások után?

Gyurcsány Ferenc
Medgyesi Péter
Deák Ferenc
Orbán Viktor

Helyesírási hiba, virtuális pofon, törlés, a kérdező tiltása.

*

Kinek a híres orgonaműve a Toccata és Fúga?

Mozartnak
Beethovennek
Bachnak
Chopinnak

Jó kérdés, csak a keresztneveket kéne pótolni.

*

Melyik a legismertebb vicc figura?

móricka
danika
palika
jancsika

Tulajdonnevek nagybetűvel írandók. Primitív is, törölhető.

*

Melyik évben irta József Attila az Óda cimű alkotását.

1937
1933
1930
1927

Írta, és kérdőjel a végén. Enyhén lexikális, de nem tekinteném egyértelműen törlendőnek.
Dátum: 2009.07.08. 08:22:22
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

Milyen hosszú az, Istambul európai és ázsiai oldalát összekötő ,Boszporusz híd?

1510 méter
960 méter
690 méter
2095 méter

A vesszők feleslegesek, illetve Isztambul. Lehet, hogy törlendő, mert adat, de talán érdekes.

*

Ki kapus az alábbiak közül?

Messi
Casillas
Ronaldinho
Lampard

Két okból törölhető: focis, és a kérdező szerint még keresztnevük sincs a játékosoknak.

*

Milyen betü van a számítógép billentyűzetén "Ö" gomb mellett jobra?

Ü
S
D
R

Primitív, törlendő.

*

Melyik megyéhez tartozik az Apostag nevű település?

Fejér
Pest
Borsod-Abaúj-Zemplén
Bács-Kiskun

Érdektelen, törlendő.

*

Melyik egy híres mozicsatorna?

BOH
BHO
HBO
HOB

Primitív, reklám, törlendő.

*

Hogy nevezik azokat a számgépes optikai meghajtókat, amelyek írni-olvasni tudnak ?

compó
na ne röhögtess, nincs ilyen
combo
művelt

Idióta válaszok, a kérdező tiltását javasolnám a kérdés törlése mellett.

*

Mi a neve a cukormentes colának?

Light
no cukor
cola
narancs

Reklám, primitív, törlendő.
Szervusztok!

Kovizsaru: A kérdésed a primitív, és az érdektelen határesete. Aki nézi, az tudja, aki meg nem, az vastagot köp rá, esetleg legyint, hogy még egy ostobaság.

Az előtte feltett kérdésed meg szerintem érdektelen, de mivel már szerepelttel kaptad vissza, az nem jelentett gondot, csak némi plusz gépelést neked.

A Jégkorszak részeiről pedig: Ha megint ráfutnál, másold be pontosan a Kvíz X topikba, ami épp aktuális lesz, Hatsepsut majd kiírtja, vagy javítja.
Szervusztok!

Én is visszadobtam volna a kérdést, de helyesírással, hogy a "zománc" helyett írhass újat.

A szerepjátékkal kapcsolatban: egy fantasyt és sci-fit kiadó cég honlapján vagy, a kérdések a szerepjátékról ezért egy bizonyos határig be kell férjenek. Autós honlapon sem kéred meg, hogy az autók teljesítményadatait kerüljék, mert speciális ismeretek, noha globálisan nézve valóban réteginformációnak mondható adatok. S mezei gyalogosnak elegendő annyit tudnia, hogy nem ugrunk az autó elé, mert ő az erősebb. :-D Ennyivel már elintézhet bármilyen autót, egészen a kreszviszgáig.
Szervusztok!

Trockij: Én nem olvastam a Dzsungel könyvét, tudom, nem ártana pótolni. Mindazonáltal azt tudtam, hogy Háti elefánt, de a rangjáról lila gőzöm sem lett volna. Olyan mértékig mélyülhet bele a történetbe, aki erre is emlékszik, ami már részletkérdés.

Én A Gyűrűk Urát kedvelem, és ismerem meglehetősen, számomra megválaszolható az alábbi, nem beküldött kérdés:

A felsoroltak közül ki nem mágus?

Gandalf
Szarumán
Radagast
Faramir

Ez a kérdés legalább annyira speciális, mint amit te feltettél. Kitalálható, de simán eltévedhet valaki, aki csak a filmet látta. Ugyanez a gond a te kérdéseddel is.
Dátum: 2009.07.07. 20:29:55
Szervusztok!

Spityu:

Egy étteremben milyen fogással kezdjük az étkezést?
levessel
hideg előétellel *
meleg előétellel
desszerttel

Munkámból kifolyólag elég sokat utazok (külföldre is), és jónéhány étteremben csak meleg előétel van...


Ezzel annyiban szállnék vitába, hogy csak annyit kéne hozzátenni, hogy "ha mindenből rendeltünk". Így már definiálja a kérdés, hogy van minden, ha akad is bolygónkon olyan étterem, ahol hideg előételt nem tartanak.

Módosítás: Mondattagolás.
Szervusztok!

Szladek: Egy kérdésem akadna. Minden dátumos kérdésed ilyen? Ez ugyanis egy engem nagyon bosszantó kérdésfeltevési mód, amikor kétszer két szomszédos időpontot jelöl meg a kérdésfeltevő. Ha te vagy az, akkor a kedves édesanyád nyugalma érdekében szerintem szokjál át távolabbi időpontok használatára. Ezzel a kérdésfeltevéssel ugyanis mindenféle szellemi, és erkölcsi hibát rónak fel az édesanyádnak a játékosok, s ő nem keveset csukladozhat emiatt.

Nem egy kérdést dobtam már emiatt fel a Kvíz X topikban, hogy törlést, és tiltást kérek a kérdezőre.
Dátum: 2009.07.07. 08:05:39
Szervusztok!

Bocs az offért!

Winnie: Szerintem, ha oda lenne írva a kérdésbeküldő, az tényleg előnyös lenne, de csak a már értékelt kérdéseknél. Legalább látnánk, hogy milyen kérdéseket tettél fel, hátha módosít egy kicsit a téged körüllengő utálaton.
A stílusod olyan, hogy ha te szemtől szembe velem így beszélnél, valószínűleg szájon kapnálak, vagy a kedves édesanyád kapna heveny csuklásrohamot. Gondold meg: Nem te ástad ki a Balatont, nem biztos hát, hogy érdemes a felhők magasából lenézni a többi fórumozót.

Néha egyet lehet veled érteni, hogy több a nyávogás, mint amennyit egy módosítás érdemel, de tény: a topjátékosokon kívül senkit nem érint hátrányosan egyetlen módosítás sem, mert mire elér addig, már módosíthatta a stratégiáját. (Most topjátékosnak mondok mindenkit, aki valaminek a kiélezését tekinti optimális helyzetnek. Lásd kreatív és kivégzés, állatok, küldetésismétlés pl.)

És gondold meg azt is, hogy az emberi stílus ellenére én is sokszor gondolok hasonlót, mint Damage, akinek a stílusával nem értek csupán egyet a mostani helyzetben. Te ugyanis engem is megsértettél az általánosításoddal, miszerint mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
Dátum: 2009.07.07. 06:17:18
Szervusztok!

Endimion: itt ráadásul valóban a holnapot jelenti, mert kis M... :-D
És a német szótárt, meg a kérdezés jogát is el kéne venni a kérdés beküldőjétől.

***

A mai termés:

Mit jelent magyarul,hogy "musculus"?

izom
agy
tüdő
sejt

Vessző után szóköz.

*

A három testőr.....??

Afrikába
Angliába
Kocsmába
Pácba

Először is: Afrikában, másodszor nincs kérdés. Törlendő.

*

Mennyi Magyarország alapterülete ?

98000 négyzet Km
90000 négyzet Km
95000 négyzet Km
93000 négyzet Km

Először is nem pontosan 93000, hanem valamivel nagyobb, tehát kell egy kb a kérdésbe. Másodszor ki kéne írni a négyzetkilométert.

*

Milyen lottó nincsen magyarországon?

Skandináv lottó
Hatoslottó
Olasz lottó
ötöslottó

Törlendő a kisbetűs Magyarország, és a primitívsége miatt.

*

Milyen színű a Dunaferr meze?

kék,fehér
fekete,fehér
piros,fehér
zöld,piros

Vessző után szóköz, és amúgy érdektelen. Törölhető.

*

Milyen néven született Petőfi Sándor,magyar költő, forradalmár, nemzeti hős.

Petrovics Alexander majd később Petrovics Sándor
Petőfi Sándor
Petrőci Sándor
Petőfi István majd később Petőfi Sándor

A kérdésben véletlenül kimaradt egy szóköz a Sándor után, illetve a válaszban egy vessző az Alexander után.

*

Hányat lép egy veréb egy évben ?

365
verebe válogaja
nem lépked ugrál
730

Sokadik ismétlődés, törölhető.

*

hányadik világ indult el 2009. 01. 29.-én a végzetúron ?

1
nem indult új világ
2
3

Tagadás, lényegtelen, törlendő.

*

Mit jelent a német Berg szó?


kolomp
zerge
hegy

Ha már szótár, a névelő is kellett volna, de törlendő, a kérdező tiltandó.

*

Milyen őskövet szerezhetsz vadászat során?

Törött
Lefestett
Semmiet
Kiégett

Tagadás, törlendő.
Dátum: 2009.07.06. 21:02:30
Szervusztok!

Teknőc: Az ilyen üzenet után kell azonnal újra próbálkozni, ilyenkor éppen szintet lép a delikvens, tehát felgyógyul. Ha mákod van, még LE is van nála.
Szervusztok!

Hannah Montana leverhette a biztosítékot. Jobb lett volna Dollyt megemlíteni például, mint művésznév... :-D Ráadásnak ő ugye magyar, Hannah Montanával ellentétben, aki ráadásnak nem is létezik.