Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Azért kapsz, mert még nem tudtuk kigyomlálni őket. Másold be az ilyeneket a Kvíz 4 topikba, pontosan, a válaszokkal együtt.
Szervusztok!

Castiello: Annyi a focis kérdés, hogy nem fogadnak el többet. Nem ajánlott feltenni focis, Harry Potteres, Gyűrűk Urás, Formula-1-es, és Végzeturas kérdést, mert ami jó, azt már feltették, ami meg rossz, az legfeljebb kiszórásra vár.

Ja, és a stílusodon finomíts kicsit, kérlek, emberekkel beszélsz.
Szervusztok!

K1k1k1: Ez egy fantasy-oldal, bizonyos határok közt (ezek azért elég szűkek) beférnek. HKK-s kérdés szabály szerint írtandó, erre jó példa a "milyen színűek Chara-Din lapjai?" Ha belefutsz, írd be a Kvíz 4 topikba, majd kiszedik, addig meg lehet egyet tippelni, azt fütyülni a fejére a feltevőnek.
Igazából, ha te ide regisztráltál, legalább egy kicsit érdekel a fantasy... ha csak kvízelni akartál, vagy karaktert fejlesztgetni, akkor más oldalak lehetnek jók neked, ide nem írok le egyet sem, nem reklámozok mást.

A város helye csak úgy natúrban lexikális, felesleges. Hozzáadott információval, mint a példám, jó lehet. A két példám közül te személy szerint melyiket olvasnád szívesebben? Én az elsőhöz hasonlóakat, mert kíváncsi leszek, hogy ugyan melyik város is híres az adott dologról. A második nem érint meg, azért van a lexikon, és a térkép, hogy ha majd kell, utánanézhessek, de egy játék kedvéért eszemben sincs megtenni. Az első esethez hasonló kérdéseknél megtörténik, hogy behívok egy guglit, és később megnézem.

Módosítás: elkarmolás.
Szervusztok!

K1k1k1: Gondold ezt egy kicsit végig, kérlek. Lehet, hogy érdekes számodra egy város helye, de a legtöbb ember (köztük én sem) nem vágja a világ minden egyes települését fejből, sőt a magyar településeket sem. Ha tud az ember olyan kérdést írni, ami érdekes is, akkor esetleg átférhet egy melyik megyében található x típusú kérdés.

Például, bár pont a sok hasonló miatt nem tenném fel:

Mely megyénk megyeszékhelye az a város, amelyhez egy könyvben is megírt hatalmas törökök elleni győzelem kapcsolódik?

Heves megye
Hajdú-Bihar megye
Nógrád megye
Borsod-Abaúj-Zemplén megye

Talán kitalálható... és mindenképpen érdekesebb, mint az, hogy "hol található Pécs?" A két kérdés csak a stílus miatt van szembeállítva, nem egymás tükörképei.
Szervusztok!

Gsziszi, vagy valaki vadászott marsjárós kérdésekre. Itt az enyém, 40% körül jár. :-D

Melyik NEM egy létező, avagy tervezés alatt álló marsjáró 2009-ben?

Spirit
Opportunity
Endeavour
Curiosity

***

Tomreptile: Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Lanmandragoran velem még véletlenül sem használt ilyen hangnemet, mint veled szemben, mert én nem küldözgettem mindenhová.

***

A tábornokos kérdéshez: Ha csak annyit kérdez valaki, hogy kicsoda Lee tábornok, akkor az ember köp egy nagyot a gépe mellett, hogy már megint valami névtelen senki adatát kérdezed.
Ha viszont hozzáteszel valamilyen érdekességet, ami igaz rá, akkor hamarabb keresnek utána, avagy marad meg az emberek fejében az adat. Egy érdekesen megírt könyvből könnyebben tudsz tanulni, mint egy lexikonból, ahol az információ túl tömény, túl száraz.

***

K1k1k1: San Sebastian híres is valamiről? Így nem lesz az embernek kedve előkaparni a nagytérképet, hogy megkeresse, ez így egy atomszáraz lexikonba illő adat, jó eséllyel a térképészeken kívül senkit nem érdekel. Ha belefogalmazod, hogy miről híres, az nagyon sokat segít a kérdés színvonalán.
Dátum: 2009.07.21. 06:43:53
Szervusztok!

Ma csak ennyit találtam:

Mkor születtet Victor Hugo?

1802
1803
1801
1804

Helyesírás, és így mindenképp lexikális, szomszédos évekből kell választani.
Dátum: 2009.07.20. 06:16:39
Szervusztok!

Mágusocska: Megkeveredtél egy csöppet.

Melyik tárgyadat adhatod el a lélekkufárnak?

bármelyiket, kivéve a kezedben levő fegyvert *
csak azokat, amelyek nincsenek bekészítve
a fegyver és varázslat kivételével bármit
bármelyiket
Nem! Bármelyiket, kivéve a rajtam levő valamit (fegyver, paizs, páncél, varázslat).


A rajtad levő fegyveren kívül bármit eladhatsz, ám ha a tárgyat viseled, rákérdez, hogy komolyan gondolod-e. Tapasztalatból mondom. Adtam már el pajzsot, páncélt magamról.

***

A mai termés:

Ki a főszereplője az alábbi filmnek: A professzor cimü filmnek?

Steven Segal
Steve Valentine
Ravi Kapoor
Jill Hennessy

Rengeteg hasonló van, és az „az alábbi filmnek” rész felesleges. Ez mindenképpen, a kérdés döntés szerint törölhető.

*

Hányadik szinten tudod megvenni az 1 szintü koponya zúzót?

1.szinten.
2. szinten.
11. szinten.
6.szinten.

Helyesírási hibás, és már több ilyen kérdés van a kelleténél. Törölhető.

*

Mi hobo igazi neve?

Földvári László
Földes László
Föedl Imre
Földes Imre

Ha már valakinek a kedvenc énekese, legalább tisztelje meg Hobót azzal, hogy a nevét tulajdonnévnek veszi.
Dátum: 2009.07.19. 12:42:29
Szervusztok!

Idézet: Lanmandragoran - 2009.07.19. 10:45:50
Mózes a Sínai-hegyről lejőve azt látta, hogy az emberek egy szoborhoz imátkoznak. Milyen állatot ábrázolt a szobor?
Nyúl
Szamár
Madár
Birka

imádkoznak


Az még hagyján, hogy elkarmoltak egy szót, de lebirkázni az Aranyborjút igencsak nagy hiba.
Szervusztok!

Azért speciális, mert egy átlagembernek nem kell pontosan tudnia, hogy egy emlékérmére milyen előállítási követelmények vannak. Van, aki tudhatja, mert olyan helyen dolgozik, de az átlagember annyit tud az emlékérmekről, hogy vannak, és drágák.
Dátum: 2009.07.19. 08:07:00
Szervusztok!

Vemag: Igazad van, és az a sportital nem tea. Amennyire az összetételét megnéztem, nyoma sincs benne teának, még ha ugyanolyan serkentő is, mint egy jó tea, csak kevésbé finom.
Dátum: 2009.07.19. 08:03:21
Szervusztok!

Magusocska: Kissé megkeveredhettél.

Mikor lehet holdfogyatkozás?

Csak újholdkor.
Csak teliholdkor. *
Csak augusztusban.
Csak napfogyatkozás előtt 28 nappal
Itt fogalmi zavart érzek. Telihold UTÁN lehet fogyás, de teliholdKOR sohasem.


Összekeverted a fogyó holdat a Holdfogyatkozással, mint eseménnyel, ami valóban csak teliholdkor fordul elő. A Holdfogyatkozáskor ugyanis a Föld árnyéka sötétíti el a Holdat, ezért lesz egy érdekes, vöröses-barnás színe ilyenkor, nagyjából egy órára. Ritka szép látvány, ajánlom, hogy nézz meg egyet, legalább képen.
Dátum: 2009.07.18. 08:16:49
Szervusztok!

Miklós: Az nem jött le a hozzászólásodból, hogy te ezt amolyan szavazati árfolyamként gondolnád kezelni, hogy az A tételre teszek 50 szavazatot, a b tételre 25-öt, és még marad 68 szavazatom. (Számértékek most lényegtelenek, az elv miatt használtam.)

Mi úgy gondoltuk, hogy a szavazás egésze egyszerre egy egység, és egy klikkentés ér majd annyit, ahány szavazatod van.

Ezesetben valamennyi alap szavazatot mindenképp adnék a játékosoknak, amit mindenki megkapna, az ingyenesek, és a fizetősök is. Ekkor a fizetősök szava lesz döntő, de az ingyen játszók véleménye is számítani fog, mert ugye az ingyen játszók is keresnek hibát a kvízben, vagy futnak rá olyan bugra, amit nem vettetek észre, és a jelentésével segítik a játék működését.
Mondjuk az alap szavazat lehetne havonta egy plusz szavazat. Ekkor egy teljesen ingyen játszó karakter, aki a legelejétől játszik az első szerveren, rendelkezne nagyjából 10 szavazattal, minden ötletemet beszámítva, míg egy 500 őskövet vett fizetős játékos eddigre ugyanolyan kondíciókkal 60 szavazatnál járna. Aki viszont őskövezik, ennél azért szerintem már jóval többet fizetett be. Szóval -joggal- a fizetősök lennének többségben, mégis lenne egy kis szava az ingyeneseknek is.

És igen: egy fejlesztési idő sem ártana a kiírt ötletekhez, lehet, hogy jó egy ötlet, de ha az két hónap munkát igényel, az nehézkesen megvalósítható, inkább legyen esetleg egy kevésbé brilliáns ötlet megvalósítva, ami két napi munkát jelent csupán.
Dátum: 2009.07.17. 18:10:37
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2009.07.17. 12:09:35
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.07.17. 09:22:25
--- így meg mindjárt megkapom, hogy hogy' merek ilyen névvel egyáltalán pályázni is!?! Pfuj


Hat bizony, szoltak elore, hogy tul hosszu nev nem jo.


Hát, Danielle neve nem is hosszú. Egy másik játékban találkoztam egy karakterrel, Graian Dias'Dyanan cirn Deagh a neve. Ha azt rá tudták írni, az ő neve vidáman elférhet. :-D
Dátum: 2009.07.16. 07:15:37
Szervusztok!

LoWs: A kérdés az emelkedésről szólt, nem a vízmozgásról. Az adott esemény, a szabályosan ismétlődő emelkedés a dagály. Mellette van még az apály, a teljes ciklus megnevezése az árapály. :-D
Dátum: 2009.07.16. 07:12:55
Szervusztok!

Roppant gyorsan sikerült nekem becsületesen elérni 46 helyes választ. A legjobb eredményem volt ez, az összes olimpiát figyelembe véve is.

Sajnos, hasztalan. Tényleg kéne kezdeni valamit, nem rossz elképzelés, hogy karanténba kerüljenek a kérdések.

Tényleg: Jerikó kvízadmin? Nem tudom rá a választ, de ha igen, akkor a saját oldala, ahol a kérdésekre rá lehet keresni, égrengető csalás, és büntetendő. Ha nem, akkor etikátlan előnyszerzés, és jogtalan a kvízmedál a számára.
Dátum: 2009.07.16. 06:18:44
Szervusztok!

Ezzel az erővel még az én nickem sem menne át, egy könyvben ugyanis meg volt említve egyetlenegy jelenetben, egy eredetmonda keretében. Jó régi könyv, de aki szeret nem vadnyugati, ámde indiántörténetet olvasni, esetleg kikérheti. A könyv címe: Anna Jürgens: Az irokézek fia.

Elnézést kérek a reklámért, remélem, ennyit elnéztek nekem!
Dátum: 2009.07.15. 10:14:09
Szervusztok!

Szandra: Emellé esetleg megszakíthattál vadászatot, akkor is elrámolja az addigi kérdéseket.
Szervusztok!

A legalsó így, ahogy most van, nekem nem ér semmit. Nem akarok jó kvízválaszt elhajítani azért, mert egy (számomra) rossz kérdést kaptam. Az egyszerre ötven vadászat viszont hasznos lenne nekem is. Akkor érné meg az opció szerintem, ha külön lenne választva a két esemény, akkor akár kétszer 200 CsP-ért is.

Módosítások:
A második lehetőség szerintem egyáltalán nem éri meg, csak egy lehetőséget ad. Ha már van maxos Elementáris fúziód, és elköltendő rengeteg LE-d, akkor lehet rajta gondolkodni.

***

Timcsike: Akkor én leszek talán az egyik idővel, aki sok LE-t akar szerezni, vagy legalábbis az értelmesen elérhető maximumot. :-D
Dátum: 2009.07.15. 08:55:51
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

Melyik nincs a végzetúr Információk menűpont alatt?

Karakterlap
Események
Szövetség
Legenda

Primitív, törlendő.

*

Melyik 3 színből állítja elő a normál TV az adásképet?

piros, zöld, kék
lila, cián, fehér
sárga, zöld, fehér
nem 3 színből áll elő a kép

Tagadó válasz, törlendő.

*

Teotihuacanban, az aztékok központjában Mexikóban ma is áll még két hatalmad piramis. Mi a nevük?

Kheopsz és Dzsószer
Jin és Jang
Han-zsu és Zsi-fen
Nap és Hold

Sajthiba, hatalmad van írva hatalmas helyett. Javítva remek kérdés.

*

Melyik menüpont alatt érhető el a "Bajnoki viadal"?

Legenda
Egyéb
Karakterlap
Események

Már akinek. Kezdőnek nem elérhető, nem is valószínű, hogy tudja. Törlendő.

*

Melyik NEM G.P.Taylor regénye?

Égbolt-sárkány
Árnyak prófétája
A látnok
Tersias

Mindenképpen szóközhibás a névben, és nem biztos, hogy túlzottan ismert író.

*

az a NOD 32 ?

Rendszám
Vírusírtó
Vegyjel
Cím

Reklám, törlendő.
Dátum: 2009.07.14. 08:38:54
Szervusztok!

Ez sem lenne rossz ötlet, csak a megvalósítása lenne piszok nehéz. Leprogramozni sem biztos, hogy egyszerű, de a beszámított pontok eldöntése is nehézkes.
Aktuális értékek esetén ugye pillanatról pillanarta változna, tehát a szerver belefagyna, a maximális értékek pedig a közben egyébként zajló cselekedetek miatt szinte elérhetetlenek.