Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Csarmi: Ha két különböző világon indítottál karit, akkor töröld a Csarmi.reghez tartozót, és regelj újra, a másik karidhoz tartozó drótpostacímről. így, ha később valamelyik karival abbahagyod a játékot, akkor az esetlegesen vásárolt ősköveidet megkaphatja a megmaradó karid.

Technikailag ezt megteheted a regisztráció módosítása menüpontban, kiválasztva azt a másik világot, ahol játszani akarsz.

***

Gelu: A szövegdobozos megoldásról a kvízadminokat kéne megkérdezni, például Kócost. Plusz melóval jár, nem is kevéssel, tehát ne mi döntsük el, hogy nekik mi a jó... bár kedvesen rájukvigyorogva (a szén felmenekül a bányából :-D) talán hathatunk rájuk.

***

Danyetz: Szerencséd, hogy nem vagyok kvízadmin. Ostoba, érdektelen, és reklám típusú kérdésedre én azonnal törölnit adtam volna. (A többi hasonlóra is.)

***

Typhoon: Nem csuklott a kedves édesanyád rengeteget? Te lehetsz az, akinek utálom a kérdéseit, mert 2+2 rendszerben adsz meg szomszédos adatokat. Hasracsapásos példa: Jún. 20-21, Júl. 20-21. Ezt azért kerüld el, ha kérhetlek, az érdekes kérdés is lexikálissá lehet tőle. Az embernek ugyanis hiába van valamilyen sejtése a kérdésről, túl közeli adatok esetén csak a tipp segíthet, az meg neked sem jó.
Dátum: 2009.12.21. 08:02:03
Szervusztok!

Awakened: Egy mű részleteibe való ilyenmérvű belekérdezés akkor is speciális, ha az idejárók komoly arányban tudnák.

Példának: Meg tudnád mondani, hogy ki volt Tulipán a Bornemissza Gergely életéből epizódokat leíró regényben? Lehetőségek: Puskacsináló cigány, janicsár, sakkozni tudó rab, magyar vitéz. A kérdés nagyjából azonos szintű.

***

Gelu: a szőrös lábon jót mosolyogtam, bár speciális. Nem mindenki emlékszik arra, hogy a hobbitok talpát szőr borítja, annak ellenére, hogy az AD&D játékrendszerébe is bekerült ez az apró tulajdonság. A kérdés tehát értelmes lenne, de részlet ismeretére vonatkozik.
Szervusztok!

Gelu: Szauron mestere speciális, és ha nem régebben kerül be, most nem lenne benn. Hiába tudom én is, hogy Morgoth Szauron mestere, egy mű ilyen szintű ismerete speciális.

Engem az, hogy nem válaszolok jól egy irodalmi kérdésre, nem bosszant. Ha érdekel, megjegyzem a választ... de a filmes kérdések 99%-a a stáblista ismeretét követeli. Aki adatbázisozik, akár hivatalosan, mint az IMDB, akár saját kérdésgyűjteménye van, az tudja ezeket, átlagos mozinéző a főszereplőt, esetleg a rendezőt. Ez például lexikális, mint az a kérdés, amit pont ma kaptam, hogy mikor született Hofi Géza. Nem mellesleg négy szomszédos év volt a válasz 1934-37 közt.

Igazából a speciális kérdés megjelölés után kellene indokot írni saját mancsúlag, akár úgy, hogy egy válaszmezőnyi szövegboxot is ki kéne tölteni. Mindjárt kevésbé lenne szubjektív az értékelés. Persze ez csak akkor lenne hasznos, ha játékon kívül értékelget az admin.

A nyomtatós kérdésed: Manapság már nem találkozni mátrixnyomtatóval. Az informatika történetét meg nem hinném, hogy tanítják, egy mai gyermek jó eséllyel nem is hallott a CGA monitorról, ami pedig régen csúcsmodellnek is számított. Ez lehet az oka, hogy visszalőtték speccel.

S hogy honnan tudok ilyet? Az első számítógépem még ZX81-es volt, alsó tagozatos diákként... :-D

A büntetés meg helyén van, nem kell minden pillanatban kérdést írni. :-D Nekem kb 60 kérdésírási lehetőségem van most, de nem írok, mert nincs jó ötletem. Másét meg nem veszem el.
Szervusztok!

Gelu, Csarmi: Nem egyszerű jó kérdést feltenni, ha nem bulvárszennyet akarsz kérdezni. Technikailag azt ajánlom, hogy a kvízkérdéses küldit ne tartsd aktívan, akkor vedd fel, ha van megfelelő mennyiségű helyes válaszod, és egy jó, már akár a fórumban is megbeszélt ötleted. Kérdést csak akkor tegyél fel, ha tényleg van ötleted, inkább halmozd a lehetőségeket.

Nekem minden kérdésemet elfogadták, utólag csúszott ki négy, amelyet pedig elvileg tanítottak mindenkinek... de például kicsúszott az is, amit általános iskola ötödik osztályában megtanítottak nekem szépen az énekórán, hogy a G-dúr hangnemben egy kereszt az előjegyzés. Tény: nem ma volt.

Benn van azonban matematikaelméleti, és űrkutatási kérdésem is. Jó matematikai kérdés az, ahol nem egy képletet kell tudni, vagy számtanpéldát elvégezni. Ilyet írni nagyon nem egyszerű.

Rossz kérdések vannak benn, igen. Az adatbázis takarítása folyamatban van, érzésem szerint már 220000 (kettőszázhúszezer) kérdés körül járhat az adatbázis. Ezt még átpörgetni is sok, nem hogy javítani, és kitörölgetni belőle a rosszakat. Az adatbázis takarításában segíthetsz, ha a Kvíz 4 topikba bemásolod a kérdést és a válaszokat (több kérdés esetén Word, vagy Jegyzettömb ajánlott), és leírod intelligensen, hogy mivel nem értesz egyet.

Nem válaszolnak: írd meg, Csarmi, hogy mi volt a kérdés, és megpróbálok ma, vagy holnap magyarázatot adni, bár a magyarázatom csak egy játékos érzése lehet. Van egy olyan érzésem is, bár tévedhetek, hogy Zoltanszon a fórumon kvízadmin, szerintem őt is megkérdezheted, de illő, elegáns stílusban tedd, ne dühöngve, s akkor választ kapsz.

Második reg: Csarmi, pár napja volt egy olyan reg, hogy Csarmi.reg. A hasonlóság szembetűnő. Ha névváltoztatás volt admini segítséggel, az korrekt, de akkor az aláírásodban egy-két hétig nem árt, ha szerepel, hogy a régi nickedet igazíttattad meg.
Szervusztok!

Idézet: Hambebuci - 2009.12.17. 09:07:53
Lenne egy kérdésem.
Ebben a kérdésben és a válaszaiban,nem tudom, mit hibáztam.
Melyik király mesebeli?

Rőtszakállú Frigyes
Rettenetes Iván
Árgyilus
Sárkányölő Szent György


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Kíváncsi vagyok, hogy mitől rosszak a válaszok!!!

Sárkányölő Szent György tudtommal nem volt király. Ezzel együtt Rettenetes Iván sem volt az, ő "csupán" orosz cár volt. Ha tévedek, és Szent György is volt király, akkor az uralkodóra kéne átírni a kérdést, Frigyes sem király, hanem császár volt.
Dátum: 2009.12.12. 06:30:08
Szervusztok!

Picur: Köszönöm a kiigazítást, tényleg régen volt a technika... szerencsére a fáziskeresőt még tudom használni, úgyhogy az áram nem fog megcsapni. :-D
Szervusztok!

Agicah: Azt, hogy Wass Albert mikor született, mikor halt meg, meg egyébként az életrajzát tudja a lexikon, akit érdekel, az majd megnézi. Érdekesebb lenne, hogy milyen műveket írt, milyen központi téma köré szőtte a műveit.

Gondolom, ha téged érdekel Wass Albert, akkor nem csak a leglexikálisabb, legérdektelenebb dolgokat fogod megkérdezni. Egyébként az hogy mikor született, avagy halt meg egy híres ember, az érdektelen statisztikai adat, nem csak vele kapcsolatban.
Szervusztok!

Kár, hogy ez is csak pénzért kapható... A Lélekgyémántok nem prémiumos számára alig használhatók, mert nagyon gyengék a cuccok, amit megvehetnek a játékosok őskő nélkül. Lassanként levehető lesz a felirat, hogy a játék ingyenes.
Dátum: 2009.12.11. 06:42:12
Szervusztok!

Ez a fajta humor nem illik ide. Nem vagyok a humor ellen, de ennyire nyíltan kimutatni a játékból felesleges. Pont ugyanaz vele a gond, mint a rossz történetekben bemutatott végzetúr-találkozóval: teljesen világidegen így. Ha nem lenne ennyire egyértelmű a kikacsintás, akkor akár még el is férne. Például lehetne ez Setét Patkány nagyon késői leszármazottja, aki őse emlékét élteti. A stílus persze ettől megváltozna kissé, kevésbé Győzikésre... de akkor valóban bombajó ötlet lehetne.
Dátum: 2009.12.11. 06:29:51
Szervusztok!

Idézet: Mortu - 2009.12.10. 08:42:04
mi a védővezeték szine?
fehér
kék
fekete
zöld-sárga

Na persze.


Mortu: sokaknak még volt úgynevezett technikaóra az általános iskolában. Sok mindent tanultunk, fűrészelni, ráspolyt használni, barkácsolni. Ott szépen megtanították az embernek, hogy a védővezeték, vagy földelés zöld-sárga színű. Utána kéne ugyan járnom egy csöppet, mert nem vagyok benne biztos, de a fázis piros, a nullvezeték meg fekete színű. Ja, sosem volt elektrotechnikai végzettségem.

***

A mai termés:

Hogy hívják Shobert Norbi feleségét?

Rubint Réka
Gyémánt Réka
Arany Réka
Ezüst Réka

Ez épp műveletlenségi kérdés, egyszerű bulvár. Nem érdekes, és helyesírni sem tud, aki beküldte. Törlendő, de ha benn maradna: Schobert.
Szervusztok!

Texex: Nem biztos, hogy úgy ki fog esni. Ha meg igen, akkor valaki komoly eséllyel be fogja tenni a kiváló kérdések topikba, ahol, ha a helyes választ megjelölöd, többeket is taníthat majd. Az információ számomra is új volt, bár a pápákkal nem foglalkoztam egyébként sosem.

***

Brox1: A kérdésed némi átfogalmazást igényel:

Mi ellen használunk antibiotikumot az alábbiak közül?

Vírusok, például influenza
Baktériumok, például Streptococcus
Egysejtű élősködők, például álomkór-ostoros
Többsejtű élősködők, például galandféreg

Így lehet esélye, bár nem mondom biztosra.
Dátum: 2009.12.10. 07:06:52
Szervusztok!

Ma reggeli termés:

Folytasd Always.......

Pepsi?
Ultra?
Coca-cola
Libress?

Jelölt jó válasz, helyesírási hiba, reklám. Törlendő, kérdező tiltandó.

*

Mi a híres Katedrális sorozat írójának, Harrison Fawcett eredeti neve?

Harrison Fawcett
Szélesi Sándor
Fonyódi Tibor*
Greg Smith

Ragozási hiba, javítandó, vagy törlése átgondolandó, nem vagyok biztos benne, hogy a rajongókon kívül bárkit is érdekelne.
Addig, amíg döntés születik, a helyes választ megjelöltem.
Dátum: 2009.12.10. 06:57:38
Szervusztok!

Birka, köszönöm az elismerést!

Miklós: A levezetés így korrekt, minden elismerésem!

***

Lehetne esetleg egy olyan tesztsorozatot futtatni, hogy az öltözetek és Tudatturbó, illetve bónuszok nélküli tulajdonságokat/szakértelmeket nézitek? Ha jól gondolkodom, az összességében kiiktatná a ruhaváltogatásból adódó igen csúf randomot, és nem farag rá a játékos arra, hogy valaki épp manakonstrukcióra öltözködött fel a környezetében, sőt, az öltözködés részben kiváltaná a kötelező kristálypont-felhasználást, ami a LE-befektetést leginkább növeli.

Így lenne egy szintátlag, ami alaptulajdonságokból, illetve alapszakértelmekből adódik (ez is produkálhat szép értékeket, a tulajdonság- és szakértelempontokat nézve), amit a karakter a saját tudásával és felszerelésével (az aktuális adataival, ahogy eddig) megpróbálhat teljesíteni. Ez talán segíthet majd a játékosoknak, hogy kevesebbet bosszankodjanak, de a kellő kiszámíthatatlanságot is biztosítja, hogy nyugodtan kelljen használni Kristálypontot is a próbákon.

Érzésem szerint ez mindenkinek segítene valamennyit, a karakterre való figyeléstől függően többet, vagy kevesebbet, s talán kevésbé hozná előnybe a pókokat, meg a VF-eseket. Tény: előnyük van jelen pillanatban, ha így számolunk... de aki meg szintre hajt, az idővel biztosan ki fog érni a VF-es zónából, akár elfelejtve utána a szinguláris ismereteket is.
Szervusztok!

Texex: Ez így biztosan nem fog átmenni. Az átfogalmazás pont azt vette ki a kérdésből, ami miatt nem sima elutasítást, vagy törlést kaptál.

Tippre úgy változtatnám meg, hogy:

Melyik pápa választásakor volt esélye magyar embernek a pápai cím elnyerésére?

1. pápa, egy név
2. pápa, egy név
3. pápa, egy név
4. pápa, Bakócz Tamás

A magyar nevek lehetnek persze latinosak is, de magyar személyek legyenek.

A módosítást adatkeresés nélkül írtam, a kérdésedhez add meg te a válaszokat!
Dátum: 2009.12.09. 06:55:11
Szervusztok!

Birka: Részben egyetértek veled, és Miklóssal... de egy dologban nem gondolkodtok jól. Miklós azért, mert végtelen LE-vel számol, te pedig azért, mert te (lehet, hogy csak most) megfeledkeztél arról, hogy a tulajdonságok, és szakértelmek fejlesztése egy azonos kupacnyi LE-ből megy, egymás rovására.

Miklósnak egyszerű felhasználóként üzenném, hogy kicsit tesztelje még a követelményeket, esetleg a játékkörnyezet függvényében is. Ugyanis most úgy érzem, hogy ő modellez egy környezetben, ami a jelenlegi játékkörnyezettől elég távol áll, avagy tényleg nem figyeli a tulajdonságok és szakértelmek LE-igényét a modellben. Ha tévedek, elnézést!

Az új szakértelmek "elvárt" szintje egy olyan érték, amit a topkarik hozhatnak, az átlagos környezetben lévő játékos már nem, mert minden LE-t csak egyszer költhet el, vagy szakira, vagy tulajdonságra, vagy felszerelésre. A visszakapott LE-érték, ha elad felszerelést, jóval kisebb, mint a felszerelés ára, tehát jókorát lehet bukni itt is. Ez pedig a steril számítást olyan szinten boríthatja meg, hogy a szimulációban kapott értékek akár elérhetetlenek lehetnek. Ha az össz szakértelem nem drágítaná a többi fejlesztését, az segítene közelebb hozni a modellt a játékkörnyezethez, mert a modell jóval kevesebb támadásos környezete nem modellezné azt, hogy itt bizony lesnek a szintlépéskor felépülő játékosra is...

Jelenleg a Miklós által számított elvárt érték felét is nehéz átlagos idővel rendelkező játékosnak tartani.

A random meg igen nagy, nem kevés szerencse kell, hogy megdobhassa a játékos. Akinek nincs ismételhető küldetése, az meg még egy LE-nyelő opcióval szembesül: csak italból szerezhet kristálypontot, vagy pénzért, vagy LÉ-ért. Mindenképpen csökkenteni kell a randomot a küszöbmeghatározáskor, nagyon csúful emeli a nehézséget. Aki elfelejt öltözetet váltani döntetlenesről, az megérdemli... de azért ne kelljen minden próbához15-20 KP-t ellőni, ha sikeresek akarunk lenni...

McPaul: A barátnőd csinálja jól, gratulálok neki!
Dátum: 2009.12.09. 06:32:43
Szervusztok!

Texex: A kérdést tanították az általános iskolában (emlékeim szerint nyolcadikban). Mindenkinek tanítják, vagy tanították, csak az emberek nem jegyezték meg, mert a biológia nem szokott kedvenc tárgy lenni.

Bocsánat, hogy ezt kell írjam, de a helyesírásod alapján te vagy nem múltál el 12 éves (valószínűtlen), vagy már gimnáziumba esem mentél el tanulni. A kérdés kommentjében vétettél öt hibát, meg egy elgépelést. Erre szokták azt mondani, hogy aki még írni sem tud helyesen, az inkább ne írjon, és ne bíráljon. Hálistennek, kezd emelkedni a kvíz színvonala, ha nagyon lassan is. Ne akard visszalökni az óvodás szintre!

Még egyszer elnézést az élesebb kritikáért!
Szervusztok!

Szines: A köznapi ember felismeri az A4-es lapot, de nem tudja a pontos méretét. Nem is lényeges a számára. Akinek lényeges, az leginkább a nyomdász, és a vele kapcsolatban álló személyek. Amúgy pedig ez is egy szabvány, amit az átlagember a pontos értékek ismerete nélkül is alkalmazhat, mert nincs nagy eltérés az azonos méretű lapok közt.

A negyedik válasz miatt meg megérdemelné az "Azonnal törölni!" értékelést is, a kvízadmin jóhiszemű volt, hogy elgépelted.
Dátum: 2009.12.08. 07:55:42
Szervusztok!

Beadrinta: Az pont nem hiba, amit kinéztél, nem kell nagybetű a melléknevek leírásához. Nagy M-mel a Magyarország írandó, de a magyar nép, ahogy a német, a francia, vagy az angol nép is, kisbetűvel íródik, mivel nem tulajdonnévről, hanem melléknévről van szó.

A legnagyobb mellverő magyarok a legrosszabb helyesírók ilyen szempontból.

***

Settlers kérdésére: Két válaszod valóban kiüti egymást, az egyiket ki kéne cserélni valamely más válaszra, mondjuk a Hadak Útjára. :-D mindjárt jobb lenne, főleg, ha a Nagy Medvét cseréled le. :-D
Dátum: 2009.12.07. 08:58:20
Szervusztok!

Én, mint VF-es, jelezném: A VF nem jelent itt most semmit, a különbség ott van, hogy ki mit fejleszt. Aki szakértelmet, az inkább a tulajdonságpróbáknál emlegeti a szenteket, aki pedig tulajdonságot, az a szakértelmektől bosszankodik. Átfedés természetesen van, mert mindkét területen van egy-két személy, akinek pont az a taktikája, hogy a világ tetejére emelje az adott tulajdonságot, avagy szakértelmet... és az átlagszámolás módja miatt gorombán felfelé tolja ezzel az átlagot, szivatva mindenki mást.

A legnagyobb gond, hogy az átlagos játékos a 60-70. szintig el sem jut az ismételhető küldikig, tehát nem tud magának kristálypontot termelni, vennie kéne a kevés, és mindig kevés LE-ből. (Kevés: sosem tud senki mindent tökéletesen fejleszteni, mindig lesz valami, ami lemarad, akárhogy optimalizálsz.) Ez ugyan nem nagy gond, de ettől csúf szakadék nyílik az ismételhető küldiket elért, és el nem ért játékosok közt.
Dátum: 2009.12.07. 08:42:13
Szervusztok!

Három kérdésből áll, és egy csatából. Pitiáner, igénytelen, és ki kéne venni. Az egyetlen pozitívum, hogy nem kér képzettségpróbát.

Egyébként ennyi:

Szivatós kaland, avagy úgyis megszívatlak...
Üdvözöllek!
Ez lennék ÉN a hatalmas Csápember.
Engem mindenki ismer, aki számit valamit is az alvilág életében. Ha jól sejtem te még nem hallottad a nevem.
Ha sikerrel teljesíted a lehetetlen próbáimat, elárulom a nevem, és azzal bekerülsz a személyes körömbe.
Számomra nincs lehetetlen....

Csatlakozni kívánsz hozzám?
Akkor felelj meg helyesen három kérdésemre.
Kvízkérdés: Mr. Bean milyen autót birtokol?
A kérdésre jól válaszoltál (Mini Cooper).Gratulálok. Az első válaszod helyes volt.
Most jöjjön a második kérdés:
Kvízkérdés: A 30 éves háború békekötésének milyen béke a neve és mikor történt?
A kérdésre jól válaszoltál (1648 Vesztfáliai béke).Nagyszerű! Több van benned, mint gondoltam...
Itt a harmadik és egyben utolsó kérdésem is.
De vigyázz, mert trükkös, és ha jót akarsz a harmadik választ jelölöd meg helyesnek.
Kvízkérdés: Melyik városban található a Károly-híd?
A kérdésre jól válaszoltál (Prága).Te tényleg tudsz valamit.
Nem hagyod befolyásolni magad, az ösztöneidre és az eszedre hagyatkozol.
Szép teljesítmény volt.
Már nagyon közel állsz, hogy te is bepillantást nyerhess a valódi életbe.

De előtte még...
(Mielőtt a mondatot befejezhetné, egy hatalmas csáplord rohan be a terembe, kezében egy Lélekorzóval.)

(Csatát kivettem.)

Köszönöm neked ##NEV ! Megmentetted az életem, nem tétlenkedtél. És ezzel átmentél az utolsó próbán. Bemutatom neked Mr. Morpf-ot. Ő a személyes testőrségem tagja. Megkértem, hogy teszteljen le. Most, ahogy ígértem, elárulom a nevem, és felveszlek a testőreim közé, mely korlátlan tárgyhoz juttat téged. Tudd, hogy a lélekkufárok az én fennhatóságom alatt állnak, és az elűzött ellenség is komoly hadisarcot fizet... A nevem tehát....... (##NEV kelj fel!!! Megtámadták a tábort. Siess!) "Komoran felveszed páncélod és pajzsod, és azon gondolkodsz, megtudod-e valaha annak a lénynek a nevét, akiről immár ötödik alkalommal álmodtál."