Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Szupermanyus23: Először is reklám, tehát nem megy át. Másodszor helyesírási hibás, mert a zárójel előtt szóköz is kellett volna.

Ráadásnak teljesen rossz topikba is írtad, legalább a következő elutasított kérdésedet írd majd jó helyre. Ha a topikcímeket elolvasod, megtalálhatod a helyeset.
Szervusztok!

Zsurepi: A pókfajzatok ellen kiváló védelem, ha van kb 20 pontnyi Transzcendális projekciód, és nem tartasz magadnál több LE-t, mint amennyit a projekció levéd. Ilyen esetben egy nagy nullát fog zsákmányolni, és az üres TP-től retteg, mint a tűztől (meg egyáltalán a TP-től, azt szereti minimalizálni). Annyit az ilyen elemek nem érnek, hogy egy intelligens ember sértő üzeneteket küldjön nekik. Ezért tehát jogos lehet a bannolás, ha nem végleges.
Dátum: 2010.11.17. 05:58:51
Szervusztok!

Kreu: A játék elején tudtommal volt benn két darab szűrő: Amely kérdést megkaptad, azt többször nem válaszolhattad meg, illetve a saját kérdésedet nem kaphattad meg. Ezeket a kvízadminok munkába lépésével kivették a játékból, mert számottevően lassította a játék futását. Ezért van, hogy most már megkaphatsz bármilyen kérdést, akár a sajátodat is. Ezt most a besorolgatás még megfejelte, és emiatt jönnek elő azok az esetek, hogy egy huszas vadászatból öt-hat alkalommal is azonos kérdésre kell válaszolni. Ez el fog múlni, de a gyanúm szerint azokat veszi előre a gép, amelyek besorolásához kevesebb értékelés kellhet. Hangsúlyozom, az utóbbi saját érzés, nem hivatalos információ.
Szervusztok!

ApaSas: Szerintem ez visszajön helyesírással, a kérdésből szedd ki a vesszőt. Zavaró, hiányzik mögüle valami információ. A kérdésed nélküle értelmes és korrekt nyelvtanilag.

Én átengedném, de várd meg Crast, vagy valamelyik másik nagyot, mert az enyém csak egy vélemény.
Szervusztok!

Idézet: Morzkod - 2010.11.12. 13:39:40
Idézet: Jubatus - 2010.11.12. 06:29:49
Mekkora Magyarországon a tartós fogyasztási cikkek Általános Forgalmi Adója (ÁFA) 2010-ben?

12,5 %
25 %
20 %
0 %


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


bezzeg egy sosem hallott író sosem olvasott műve az nem számít annak...


Ne Bezzeg Belazzunk mar.
Igazad van sztem, ezt nem csak lehet, de illik is tudni. Mar annak aki vett tartos fogyasztasi cikket, vagy eztan vesz.
A % jel elé sztem nem kellett volna szóköz.


Átlagember számára az adókulcsok ismerete nem lesz sosem igazán lényeges, hiszen az átlagember, ha magának vásárol, akkor az adott terméknél megadott árat fizeti, ami a törvény szerint a teljes adótartalommal megnövelt ár. Te azt megveszed, kifizeted, és fütyülsz rá tovább. Ha viszont cégként akarod vásárolni, és könyvelni kell, akkor lényeges az adott információ, mert akkor kell megfelelő technikával, a szabályok szerint könyvelni.

Természetesen nem árt tudni, de másfél hónap múlva elavul, pár év múlva meg már csak az APEH könyvvizsgálóit fogja érdekelni, pont azért, mert egy szimpla számadat, ami most fontos, de később feleslegessé válik a mindennapokban.
Szervusztok!

Solaris: Lehet, hogy neked az jön be, amit leírtál... de akkor a WoW magas szinten hasonló, csak éppen a PvE-részben (pontosan a raidekben) a bossok tolnak hasonló effekteket, mint az általad említett, és általam nem ismert játékban.

Igaz, hogy én nem részleteztem ki ennyire, de a legtöbb kasztnak a Wowban is hasonló a helyzete, megbonyolítva azzal, hogy nem tudod minden képességedet egymás után aktiválni, mert van, ami akkor működőképes, ha egy speciális effekt létrejön, avagy nem hasnálsz épp egy fenntartandó varázslatot, ami esetében állsz, mint a szobor, mert a mozgás kikapcsolja. A WoW-ban a berohanás előtt írt képességeidhez hasonlókat a harc előtt fel lehet dobálni, meg még egy csomó egyebet is, fél-egy óra időtartamig üzemképesek, fenntartás nélkül. A harcban átlag három-öt varázslatot kell folyamatosan használni, ha DPS vagy, azaz sok kicsi sebzést akarsz kiosztani, de figyelned kell a következőkre: Érd el a bosst az összes képességeddel, azokkal is, amelyek csak időnként üzemképesek (három-öt perc CD), a tankról, azaz a pofonok javát felfogó karakterről ne fordítsd le a bosst, ne menj ki a healerek hatósugarából, kerüld el a boss AOE effektjeit, és személyre szóló kedvességeit. Bármelyik hibát elköveted, az komoly eséllyel vezethet a raid pusztulásához, ráadásnak a druida az egyetlen kaszt, aki harc közben is képes feléleszteni karaktert, harconként a tízperces CD miatt legfeljebb egyet.

Nem szabad azt sem elfeledni, hogy nem csak egyféle bossképesség van, ezért az, ami bejön az egyik bossnál, instant wipe (raidhalál) lehet a másiknál. Mindenesetre nekem az jött le a leírásodból, hogy a PvP-t kedveled, ami pont azért egysíkúbb, mert az ellenség is csak azokat a képességeket használhatja, amit a te csapatod is. Épp ezért nem tudom neked leírni azt, hogy mi a technika a druidánál, mert az, hogy melyik bossnál vagyunk épp, az befolyásolja, hogy mi működőképes, és mi nem. Nálad a leírt technikát meg kell tanulni, és az esetek 99%-ában működik. Nálunk az alaptechnika az csak a fejlődés közben, a szóló részben működik ilyen pontossággal.

Nem mellesleg az asztali szerepjáték sem lenne körökre osztott, ha nem neked kellene megfogalmazni, hogy mit is akarsz csinálni, hanem elegendő lenne leütni egy gombot a cselekvéshez. A folyamatos játékmenethez pont az kell, hogy megszámlálható mennyiségű lehetőséged legyen, ami számítógéppel lemodellezhető. Ekkor megkapod a folyamatos játékmenet lehetőségét, annak árán, hogy a varázsló képtelen lesz a közelharci fegyverével lefegyverezni a harcost, aki viszont nem vághatja a nála levő ork pálinkát a tábortűzbe zavarkeltés céljából.

A játék sebességével a WoW-ban alapvetően semmi gond nincs, a netes adatforgalom torlódásait kivéve.

***

Viktor: Nem fogok a Guild Warsszal játszani, mert PvE játékos vagyok, a direkt PvP-t utálom. Mindenesetre a WoW-ban akadnak olyan világok, ahol bizonyos tapasztalati szint felett automatikus a PvP. Lehet próbálkozni, amikor szálegyedül futsz be egy ellenséges frakcióhoz tartozó csapatba... Különösen ajánlom e célból a Burning Blade szervert, horda oldalon, magyarnak gyanítható névvel. :-D Mindenesetre jó szórakozást a nektek tetsző játékokkal! :-D

***

Módosítás oka: kerékbetört magyar nyelv gyógyítása.
Szervusztok!

Solaris: Ha tényleg csak nézted, valóban lehet unalmas egy majd negyedórás bossharc a WoW-ban. Sajnos, valóban nem egyszerű egy bosst lenyomni, amit te futkározásnak látsz, mert csak nézed, az valóban taktika, mert nélküle csak a teljes csapat halálában "gyönyörködhetsz". Annak a néhány gombnak a nyomkodása az minden kasztnál már módon és ritmusban történik, a futkározásokban különböző feladatkörök is vannak: Van, aki egy hatalmas páncélban, pajzzsal üti a bosst, és akkora pofonokat kap, amibe egy varázsló belehalna. Akad, aki sok apró sérüléssel gyengíti a bosst közvetlen közelről, akad olyan, aki távolabbról, lövedékekkel, avagy varázslatokkal sebzi a bosst, és akad olyan is, aki a csapat tagjait gyógyítja a mágiájával. Kintről, a rokon mellől nézve ez nem látszik, nem tudod követni, ki mit csinál, és miért.

Minden kasztnak mások a képességei, ha te kipróbálsz egy mágust, később nem fogsz tudni jól bánni egy druidával, csak sok gyakorlás után. A játék valóban egyszerűen megtanulható, de ahhoz, hogy a Lich Kinget felapríthasd, nem elegendő az az alapszintű tudás, amit bárki megtanulhat, nagyon pontosan, és egyáltalán nem véletlenszerűen kell nyomogatni a gombokat. Mivel azonban nem ismered a gombnyomással aktivált képességeket, és azok követelményeit, ezért számodra véletlenszerűnek tűnik minden. Legalább annyira, mint egy hároméves gyermek számára a klaviatúra: hisz összevissza ütögetsz le billengyűket, és krixkraxok jelennek meg. Egy hatéves gyerek már felismeri, hogy melyik jel micsoda, mert már megtanul(t) olvasni.

Nem tudom, mennyire életszerű neked, hogy köpöd a varázslatokat, és nem kell pihenni... az asztali szerepjátékban is harci körönként egy, vagy két varázslatot hajigál el a varázsló, tíz másodperces körbe nem fér bele két ötmásodperces varázslat, mert a kettő közt egy másodpercet pihenni kell (levegőt kell venni).
A CD-k ezt modellezik, sőt, akadnak olyan varázslatok, amelyek létrejöttéhez kántálni kell, avagy a működéséhez helybenállás és koncentrálás szükséges, tehát közben, ha felképelnek, lassul a varázslat létrejötte, rövidül a varázslat hatóideje, vagy meg is szakad a varázslat. Életszerű ebben a WoW, és talán még életszerűbb is, mint ami egy varázslókedvelőnek jó, ugyanis vigyázni kell a bőrödre... de nagyon.

Komolyan ajánlom, hogy próbáld ki... elvileg lehet ingyenesen próbálkozni, avagy kérj engedélyt az unokatesódtól, hogy egy karaktert indíthass, ha nála vagy, és ő belépett neked (jelszót nem elárulva). Elég hamar rá fogsz jönni, hogy összevissza kapkodva nem mész semmire, csak akkor, ha elolvasod a szövegeket, legalább egyszer, de inkább többször. A játék most már nem túl nehéz, elég sok hasznos segítség van beleépítve. (Nem mellesleg a varázslókat sem szeretik PvP-ben... már kevéske tapasztalatom alapján, ha nem druida lennék, felképelni sem tudnám őket a különféle kellemetlen varázslataik miatt. Agyoncsapni meg nem tudom őket, de ez a PvP-beni gyakorlatlanságom miatt van.)

Számítógépes szerep- illetve harci játéknál nem lesz komolyabb játékmeneted, akármelyik játékról beszélsz, mindenütt ez van: nyomogatod a gombokat, amire különféle események történnek. A Diablo, és a többi júabb játék is hasonló lesz. Kívülről nézve ugyanolyan monoton, random billentyűnyomogatás, és egérráncigálás. A különbség ott lesz, hogy belülről, a játékkal játszva is unalmas lesz-e.
Szervusztok!

Omboli: A sárkányos kérdésednél: Hiányzik a mesékben kitétel, de igazából a "magyar népmesékben" kitétel sem ártana (kicsit hazabeszélve). A való életben ugyanis egyik sem létezik, ám van ugye a komodói sárkány, aki ugyan varánusz, de attól még elfogadott a sárkány megnevezés is. Neki sosem lesz egynél több feje.

A rozsomákos kérdésednél a direkt tagadó válasz jelölt rossz válasz, erre idegesebb admin akár "azonnal törölni" értékelést is adhat.

Nem mellesleg kvízadminok is megjelennek ebben a topikban, és segítenek, csak nem nevesítik magukat, a modortalan hozzászólók miatt.
Én sem vagyok kvízadmin, csak egy játékos.
Szervusztok!

Iron: Nem megy át, rengeteg hasonló van már, nem fogadnak el még egy hasonlót.

Találós kérdés kategória meg azért van, mert akad már nem egy, és nem két hasonló, de ettól még nem fognak elfogadni újabbat.
Szervusztok!

Iron: Nem lenne rossz a találós kérdésed, de nem kvízkérdés. Ezzel ne próbálkozz, komoly eséllyel dobják vissza már szerepelttel, a kelleténél több találós kérdés szerepel már, ráadásnak a találós kérdés szóban az igazi, nem pedig megadott válaszokkal.

Nem mellesleg a hibás válaszok közül kettőről is ordít, hogy nem lehet helyes válasz, emiatt akár komolyabb ítéletet is kaphatnál.
Szervusztok!

Omboli: Nincs benne helyesírási hiba, de a kvízadmin nem tekintette olyan rossznak a kérdést, hogy elbukd a lehetőséget. A kommented minőségét látva viszont nem lesz jobb, mondj inkább le a kérdésfeltevésről.

Egyébként pont a tiedhez hasonló megjegyzések miatt nincs közvetlen link az értékelőhöz, épp elég a kvízadminoknak az, amit itt hánynak rájuk a hozzád hasonlók. A helyesírás-ellenőrzőt meg inkább tanulással váltsd ki, meg a helyesírási szabályzat gyakori forgatásával, mert a program nem tökéletes.
Dátum: 2010.10.20. 06:38:32
Szervusztok!

Cyrus Cronos: Nyelvhelyesség volt a hiba, helyesebben így lett volna: Mije volt az öreg nénének Fazekas Anna versében?

Természetesen az "ismert művében" is megfelelő lett volna a versében helyett, de lényegében a zárójeles kifejezés keverte meg a dolgokat alaposan. Kár a kérdésért, befért volna szerintem.
Szervusztok!

Finarfin: Lehet az is, hogy az én hozzászólásomat tekintetted úgy, hogy megkérdőjeleztem a cég felelősségét. Simán tűnhetett úgy is, mert én inkább a természet erejét kárhoztatom, feltéve azt, hogy a cég igazat mond, inkább, mint a mindenáron a lincshangulatot kihasználni akaró kormány, aki emberi felelőst akar találni egy olyan helyzetre, amelyben előfordulhat az a számukra kellemetlen állapot, hogy a teljes, avagy legalább a részleges felelősség a természet vállán nyugszik. Ezért is nem mondanak semmit arról, hogy a nyári időjárás mennyiben volt extrém, noha ilyen posványrossz nyarat még nem éltem át.

Egyébként igazad van, mindenki készpénznek is veszi az emberi felelősséget, de ha igazuk lesz, és valóban közrejátszott emberi mulasztás, avagy technikai hiba is a katasztrófában, akkor is a most előtérben levőket fogják megbűntetni, nem a valódi felelősöket, akik a hibás munkát elvégezték, és elfogadták. Az nem lenne ugyanis hír, hogy Kovács János építőipari segédmunkást letartóztatták a munkája által okozott kár miatt, az viszont hír lenne, hogy mégis bűnös a MAL vezérigazgatója, ráadásul ezt már érdemes lenne a miniszterelnöknek bejelenteni, míg az előbbit nem.

***

Yasmina: Minden tiszteletem és megbecsülésem a tiéd, és munkatársaidé. S habár csak egy egyszerű ember vagyok a távolból, köszönöm neked, a társaidnak, és minden ott dolgozónak a segítséget, a jószándékot. Nagyon sok erőre lesz szükségetek, kívánom, hogy végül eredménnyel járjon munkátok!
Szervusztok!

Woron: Ne egy éves átlaggal hasonlítsd össze, hogy mennyi csapadék esett le nyár eleje óta, igazából a napi csapadékátlagokat kéne összehasonlítanod. Tegyük fel azonban, hogy igazad van. Az éves csapadékátlag szerinted 800 mm, nyár eleje óta ennek a duplája esett le. Az ugye 1600 mm. Ez durván fél év alatt történt meg, tehát az éves csapadékmennyiség ezt éves szintre hozva 3200 mm. Azonnal a négyszerese... Kicsit más így a leányzó fekvése, nem igaz? Mondjuk, pont öt hónapja szakadt le az ég először, úgyhogy még stimmel is, és ha precízkednék, még magasabb érték jönne ki.

***

Finarfin: Ha igazad van, és ennek nyomát találják, akkor jogos a felelősségrevonás, de akkor sem a mostani, két éve ott lévő alakot, hanem a leírásod szerint azt, aki elszabta, a tervezőmérnököt, a kivitelezőt, avagy az akkori vezetőt kell felelősségre vonni.
Bár én is mérnökembertől hallottam, hogy régen a vörösiszap nem volt egy kategóriában az atomhulladékkal, most ilyen szintet kérnek (kis túlzással).

***

Wuher: Azért, ha kiszabadulna a hűtővíz a reaktorból (a primer hűtőkör vize), az azért komoly radioaktív szennyezéssel járna, bár maga a reaktor nem szállna el, az alkalmazott technika miatt a reaktor leállna. Amellett meg Paks kiesése Magyarország felének áram nélkül maradásával járna. Ez olyan érték, ami már kötelezővé tette a 110% biztonságot.
Szervusztok!

Wuher, részben igazad van, részben nincs.

Menzapélda: biztos, hogy ott történt egy hiba, ha a menza tiszta, rendes, akkor továbbmennek, megnézik a szállítókat is, meg a menzai dolgozók egészségi állapotát is. Azonnal, tehát nem lesz sok idő elkenni a felelősséget. Ha mindent rendben találnak, akkor a beszállított anyagot is megnézik... Ha abban van a betegség oka, akkor nehéz a menza felelősségét nézni, a termelőre logikus, hogy visszaessen a bűntetés. Jogosnak találnád, ha az általad vett almától megbetegszik a gyermeked, és téged marasztalnak el? Ez a példa ugyanilyen volt.

Megint oda jutunk, hogy kellett-e szubtrópusi monszun-jellegű időjárásra felkészülni Magyarországon, a kontinentális éghajlaton, legalább húsz évvel a klímaváltozás lehetőségének felmerülése előtt. A szabályok betartását elvileg most vizsgálják, ha találnak valami szabálytalanságot, azt úgyis hatalmas csinnadrattával jelentik majd be. Eddig mindenesetre azt az állítást, hogy mindent az előírásoknak megfelelően végeztek, még nem tudta megcáfolni a kormány, aki kapásból felelősségre vonást akart.

A rendkívüli vizsgálat meg folyamatban van, épp tisztázni akarják a luk bekövetkeztének az okát, de mindenképpen szeretnének emberi felelőst találni, meg sem fordul a fejükben, hogy az esemény lehetett az extrém időjárás felelőssége is, mert az időjárást nem tudják törvény elé citálni.

Ezzel együtt persze nyugodtan előfordulhat, hogy akad emberi felelős, én sajnos a vizsgálat objektivitásában kételkedem, a politikai kapcsolódás (miniszterelnöki beleszólás, és bejelentgetés) okán.
Ugyanezért nem hiszem el a Greenpeace adatait sem, mert semmilyen lényegi dolgot nem mondanak, csak a határértékeket emlegetik.
Ha majd hajlandóak lesznek pontosan leírni a mintavételt, és az elvégzett vizsgálatokat, akkor már lehet gondolkodni, hogy megfelelő módszer volt-e, addig puffogtatás.

***

Módosítás: elkarmolás.
Szervusztok!

Constantin: Az erősen lúgos kémhatás önmagában nem veszélyes. Ki kell tenni egy táblát, hogy ne fürödj benne, mert mar. Rendszeres ellenőrzés, és nem extrém körülmények között nem okoz gondot. A külföldi vélemények meg abból indulnak ki, hogy ha ez most bekövetkezett, bekövetkezhetett régebben is. Ez azonban jelen esetben nem logikus feltételezés, az egész nyár egy olyan csapadékos idővel indult, hogy Medárdnak becsületére vált. Ez minden vízbázist feltöltött, sőt túltöltött (lásd: nyáreleji árvizek). Mindenki azzal törődött, az ellenőrzési rendszer alapjáraton működött. Naponta végigjárták a gátat, nem találtak gondot. Jogos, mert megszokásból is üzemelnek, egy egycentis elcsúszást, ha csak nem tudod pontosan a helyét, nem fogsz meglátni, főleg, ha hónapok óta ugyanúgy járőrözöl.

Ha szabálytalanság történt, akkor a felelőst meg kell bűntetni. Ha nem történt szabálytalanság, akkor azt is el kéne fogadni.

A kérdésedre válaszolva: Ha az 1980-as szabályok szerint, 1980-ban épült épület hibájából károm keletkezik, és bebizonyítható, hogy a kötelező karbantartást nem végezte el (ez jelenthet modernizálást is, ha kell), akkor bűntetőjogi felelőssége van. Ha ő mindent megtett, és mégis bajom esik, akkor így jártam. Utóbbi esetben is kérném a segítséget, de nem kötelezném rá.

Az én következtetéseim véleménynek minősülnek, ha hivatalos módon akarnék fogalmazni, akkor csatolni kellene az állításhoz a papírt, melyen Magyarország átlagos csapadékeloszlása, illetve a térség átlagos csapadékeloszlása, meg az aktuális időjárási viszonyok csapadékeloszlása szerepel, egymással összehasonlítható módon. Természetesen a megfelelő törvények hivatkozásával. Szakjogász nem vagyok, csak gondolkodó ember, s túlságosan gyanakvó a kormánnyal szemben. Csak hivatalos okiratként, legalább három példányban kiadott állásfoglalásokat tekintek igaznak, a TV-ben megjelenő bedumálások igazából maszlagok.

***

Kócos, Jeriko: Jól látjátok a dolgokat.
Szervusztok!

Ne feledjük el, hogy a gát régi előírások alapján készült, a készülés időpontjában érvényes műszaki előírások szerint. Akkoriban -hallomásom szerint- még nem volt veszélyes hulladékként nyilvántartva a vörösiszap, tehát lehetséges volt ilyen módon tárolni. A katasztrófahelyzet pedig nem elsősorban a cég felelőssége, bár valószínű, hogy van benne sara. Ezt döntse el a vizsgálat, de tudni kell, hogy ilyen extrém mennyiségű csapadék még nem hullott Magyarországon, gyakorlatilag a víz nem tudott sehova sem elfolyni. Persze, hogy átázik a gát, ha mindkét oldalról vízben (esőben) áll, és kiönt a tározó, ha a természet túltölti esővel.
Az újonnan tervezett vörösiszap-tárolókat viszont már úgy kell tervezni, hogy a most érvényes elveknek és előírásoknak feleljenek meg, tehát hasonlók nem lehetnek a most megrongálódotthoz.

Erre a katasztrófahelyzetre felkészülni az előző évtizedek tapasztalatai alapján nem kellett, nem volt esély a bekövetkezésére. Most, hogy a természet bemutatta, hogy lehetséges, ki kell dolgozni a megfelelő lépéseket, de a katasztrófavédelmi terv hiányát igencsak "kapóra jött" elven verik rá a cégre. Az érvrendszerük alapján a vezető párttól is megkövetelhetnénk a hurrikánok, illetve a Richter-skála szerinti kilences kategóriájú földrengés esetére készült katasztrófavédelmi terveket.

Kócos látja jól a helyzetet. Ráadásul nem a most aktuális törvényeket kell számonkérni, ha egy ház (tározó, bármilyen egyéb építmény) sok évvel ezelőtt készült, hanem az akkori időszaknak megfelelő törvényeket. Ha hozzányúlnak, akkor kell a lehető legjobban megközelíttetni vele a jelenleg érvényes előírásokat.

Túlzottan olajozottan megy a nyilatkozatsor ahhoz, hogy ne egy tervezett kampányt tapasztaljunk.

***

Constantin: Minden gát szivárog, mindig a mennyiség a kérdés. Az a legjobb, ha az átlagember észre sem veszi.

***

Javítás: Pontosítás, helyreigazítás.
Szervusztok!

Becksim: Nekem tetszik a kérdésed, ha nem szerepelt hasonló, akkor működhet, szép. Ellenőrizni nem tudom a szerepeltségét, de illik tudni, néha már általános iskolában is.
Szervusztok!

A beírt kérdés szimpla reklám, nem kvízkérdés. Ezen semmit nem lehet javítani, ráadásul nem is mindenkit érdeklő játékról. Szigorúbb értékelő esetén a törlés sem lett volna kizárt, és az sem lett volna jogtalan.

Neked pedig, Robesz, azt ajánlom, hogy csípj meg egy Császári Tekercset az AH-ban úgy, hogy a kvízkérdéses küldid legyen aktív. Ha a memóriám nem csal, azzal teljesül a küldetésed.
Szervusztok!

Sunny, a kérdés alapvetően beférne... de(!) a poénosnak tűnő válaszok nem megfelelőek.

Működhetne talán, ha például a jó válaszhoz hasonlóan állítanád össze a válaszokat, nem próbálnád az emberi viselkedésekkel magyarázni. Az, hogy félnek, hogy vizesek lesznek, az már önmagában ok lehet az elutasításra, a játékosok hülyének nézése okán.

Kicsit kidolgozandó új válaszok:

A rovarok repülnek alacsonyan, amivel táplálkoznak.
A növekvő légnyomás lenyomja őket.
A magasban erősödő szelek elől menekülnek a nyugodtabb alsó légrétegekbe.
A villámok elektromágneses sugárzása zavarja a tájékozódásukat.