Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.11.02. 06:14:50
Szervusztok!

Rammstein: Az ilyen kérdezősöknél általában olyan a feladat, hogy egyet kérdezhetsz az egyiktől, és egy speciális, általad nem ismert információra keresed a választ. Ezért nem jó a kérdésed. Ha simán csak el kell döntened, hogy valaki hazudik, vagy igazat mond (feltéve, ha csak az egyiket teszi), akkor jó lehet a kérdésed.
Dátum: 2008.11.01. 09:07:55
Szervusztok!

Idézet: Alied111 - 2008.11.01. 08:49:09
kicsit furcsa ez:

Kérdés:Hány részből áll a "Jöttünk,láttunk és most visszamennénk"című film?

én 2-őt írtam de ezt írta:

Helytelen válasz!A helyes válasz ez lett volna:Zabhegyező


Itt valószínűleg pont egyszerre járt le az a vadászatod, amihez a kérdés tartozott, és a kérdés válaszideje. A program megkergült, de nem a kérdésre, hanem esetleg a következőre adta meg a helyes választ, amit te nem is láttál emiatt.

***

Idézet: Darkshade - 2008.11.01. 09:02:59
A felsoroltak közül melyik a legnagyobb sziget ?
Kréta
Madagaszkár
Izland
Ausztrália

Ausztrália a földrészek közé tartozik , a válasz pedig a kérdező szerint az. Javítandó vagy törlendő.


Némileg beugratós kérdés, de minden kontinens sziget... tehát nyugodtan rá lehet ilyenkor nyomni Ausztráliára.
Dátum: 2008.11.01. 08:47:09
Szervusztok!

Idézet: Dess - 2008.11.01. 07:58:01
Rius: nem portyazo, nem haboruzo szovetseg a Vilagepitok? Azert zergeltek minket amiota betamadtuk a szovetsegeseitek? Legalabb ne hazudj... Hamarosan mi is utni fogunk titeket! Hajra Kubla!


Dess, a Világépítők szövetség nem háborúzik, az pedig nem játszhat bele, hogy portyáznak a szövetségem tagjai. A portyázás egyéni cselekedet, és eldöntheted, hogy használod-e, vagy sem, a háború a védekező szempontjából olyasmi, ami elkerülhetetlen. Azt pedig megteheti bárki, hogy keres ellenfelet, ezt nem tiltja senki, és semmi. Legfeljebb némi kényelmetlenséget okoz, mert az általatok indított háborúban esetleg valamelyik nagyobb, vagy gazdagabb játékos nem tud eleget portyázni alacsony Életpontja miatt.

Mi akkor lennénk hábrúzó szövetség, ha nem csak portyáznánk, hanem azonnal háborút indítottunk volna ellenetek. A szövetségek közti békeszerződés, vagy szövetségi szerződés pont azért van, hogy a kisebb szövetségeket lehessen támogatni, ha a harcot nem is tudják másképp befolyásolni.

Engem is zavar, hogy olyan ünnepen kezdtek háborút a Kublások, amelyen sokan nem lesznek netközelben, hisz vagy családjuknál vendégeskednek, vagy a temetőbe mennek, a halottaikra emlékezni. Ennek ellenére remélem, hogy csak a háborúindítási szavazás hozta őket ilyen helyzetbe, a klánvezérüket más fórumon nem ilyen számító alaknak ismertem meg.

***

Idézet: csati777 - 2008.11.01. 08:38:45
Én ateista vagyok (de moralista és humanista is), a Végzetúr pedig egy kompetitív, egymás ellen zajló, táplálékláncra alapuló játék. Nem hiszem, hogy bele kéne keverni a való életet. Akkor tisztességtelen lenne keresztény játékost Karácsonykor támadni, zsidót szombaton, mohamedánt meg egész Ramadán alatt. Szerintem senki nem azonosította a hozzászólásodat a szövetségeddel, a miénkben is van olyan tag, akinek a véleménye bicskanyitogató, de társak vagyunk, szemet hunyok felette.


Igen, karácsonykor is illetlenség célzottan háborút indítani. Ezzel együtt valóban támadozásra optimalizált jelenleg a játék, olyannyira, hogy a sok támadás játékromboló a kisebbeknek. Sok kevésbé agresszív játékos fogja hamarosan abbahagyni a játékot azért, mert semmire nem lesz esélye.

Bicskanyitogató véleményt meg ne tolerálj teljesen, ha illendően tudja kifejezni a neked nem tetsző dolgot, akkor jogos csak a tolerancia. A különféle gorombaságokat viszont ne toleráld, bunkónak ne legyen helye a játékban.
Dátum: 2008.11.01. 07:09:38
Szervusztok!

Idézet: WillChi - 2008.11.01. 06:43:34
Ez hogyan mehetett át a rostán?

Melyik eszköz nem fegyver?
gulyás ágyú <
gitár
tigris
dióverő


Szerintem azért, mert egy nagyon aranyos kérdés, bár akad benne egy felesleges szóköz. A gulyáságyú tudtommal egybeírandó.

De hogy tudd, a gitár az egy géppisztoly neve, típust majd ír valamely fegyverőrült. A Tigris egy tank, dióverő akár egy bot is lehet. A gulyáságyú viszont a hatalmas katonasági gulyásfőző kondér. :-D
Dátum: 2008.11.01. 06:36:49
Szervusztok!

Archibald, támadjatok még egyet, s nyerni fogtok.
Szervusztok!

Tramenes, a védekezés nem sokat számít, tapasztalat. A láthatatlanság meg olyan szinten dobja vissza a fejlődést, hogy azalatt még vadászni sem érdemes. Nem tartható tehát fenn a végtelenségig.

Most ráadásnak megoldották a programozók, hogy valaki indít egy háborút, és lezavar 51 csatát. Ha erősebb, akkor utána már csak passzióból kell ütni a kicsiket, két hét múlva dől a LE, több, mint amit az azonnali kapitulációval szerezhetnek. A Katakombák pedig ritkán működik, mert két hét kell, hogy újra elbújhasson a védekező, s amíg rejtőzik, semmi mást nem tehet.
Szervusztok!

Idézet: Awenhai - 2008.10.24. 06:03:07
Szervusztok!

Valóban kellene egy "döntetlen" opció is, ami azonnali befejezést tenne lehetővé, ha mindkét klán megszavazza. Ekkor nem lenne az, hogy azok a szövetségek, akik ingyenes karaktereket tömörítenek, szinte biztosan veszítenek nem kevés LE-t, mert ellenfelük a győzelmi feltételek könnyítése miatt nyer.

A döntetlen helyzet esetén az lenne a vége, hogy nyereség nélkül lenne béke. Ez jobb helyzetet jelenthetne, mint a jelenleg futó javaslatok, mert így az erőfölény biztosan LE-t termel, tehát a nagy szövetségek betámadják a kicsiket, és fixen visznek valamennyi LE-t, mert ha nem nyomja be valaki a Kapitulációt azonnal, akkor a kisebb szövetség csakis veszíthet, a nagy még erősebb lesz, a kicsi még kisebb.

Ebben a helyzetben a megadott szavazati lehetőségek közül az a legjobb, ha nem változik semmi.

A döntetlen helyzet esetén a nagyobb sem bukna semmit, ez tény... de mégis elismerés lehetne a kisebb klán felé, hogy egy naggyal szemben helyt tudott állni. Most épp a Lélekőrök támadnak minket... ez pedig nekünk nehéz, akik engem támadnak, mind tele vannak Ősköves cuccal, és valószínűleg fizettek valamennyit. Így most én állom a sarat, ahogy tudom... de van arra esélyem, hogy nem tudnak annyira elverni, hogy bebukja a szövetségem a háborút... A módosításokkal igen gyorsan veszítenénk, pedig mi helyt áll(t)unk. Tehát akkor nem lenne értelme a háborúnak, mert csak türelemmel kell lennie az erősnek, és dőlne hozzá a LE. Mindenütt ki tudnák ugyanis hozni a nagyobb győzelemszámot, nem is kéne erőlködniük, csak tízzel kell vezetniük, és két hét után jön a LE. Ez, bár a vezetők örülnének, megölné a játékot.

Ha kevesebb LE-t veszítene, aki helyt áll, az sem segítene ezen sokat, senki nem támadná a vele egy erőfokozatúakat, csak a kicsiket. Az állóháború pedig nem csak az azonos erejűek között alakulhat (és alakul is) ki, hanem bárhol, mert a random olyan szórást biztosít, hogy mindig akadna egy hangyányi esélye elverni a kezdőnek a listavezetőt.

Ha már mindenképp így gondolnátok, hogy jó lesz, Jaana javaslatát annyiban módosítanám, hogy a második esetben a nyeremény csupán 5% (!) legyen.

Tudatosan mondok ilyen keveset, hogy ne érje meg a nagyobb szövetségnek kivárni, hogy mi lesz, legyen kénytelen mindenki harcolni, ha győzni akarnak. Most is azt tapasztaltam, hogy azok, akik nálam gyengébbek a Lélekőrök közt, láthatatlanok, alig néhány tagjuk támad, de azok folyamatosan. Így nekünk nehéz elverni őket, ők meg zargatnak minket, ahogy tudnak. Így kialakul az állóháború... amit viszont a változtatásokkal csak az erősebb szövetség nyerhet meg. Nem lesz értelme szövetséget alapítani, és szövetségbe lépni, mert a nagyobb szövetségek kicsit nem vesznek majd fel, a kis szövetségek meg mindig támadás alatt lesznek.


Jerikó: Csak úgy mellékesen beidézem a hozzászóláskámat. ami az alap fórumbeállítás szerint az első., a - számomra - könnyebben követhető fordított időrendes beállítás szerint az utolsó előtti, vagy utolsó oldalon van.
Szervusztok!

Idézet: csati777 - 2008.10.30. 04:32:02
A "farmerek" eddig is kacagva nyertek 3 napon belül a gyengébbek ellen. A hasonló erejű szövetségek közötti háborúk viszont most már két-három héten belül véget érnek, és nem kell hónapok múlva is azt bámulniuk, hogy Győzelem/Vereség arány 2345/2344. "Kapituláljatok már!" "Még mit nem, ti kezdtétek, nem adjuk fel!"
Persze a Döntetlen gomb még jobb lett volna.


Sajnos, ez igaz... és ráadásnak a támadók feltételeit megoldották, hogy simán nyerjen a nagyobb szövetség a kisebb ellen, de a módosítást, hogy kutyafülét se vigyen, ha már épp csak tízzel kell győznie, azt nem. Ez egy jó ötlet tökéletesen elhibázott megoldása volt.

Ráadásnak az, hogy hirtelen bevezették, miközben az embernek eszébe sem juthatott, hogy bármit tegyen ellene, mert ugye még a szavazás sem zárult le, sok kis szövetséget érintett nagyon károsan. Jobb lett volna a döntetlen funkció, vagy adminisztrátorilag LE-vesztés nélkül lezárni, mielőtt bevezetik.
Dátum: 2008.10.29. 06:23:44
Szervusztok!

Darun: A "Hányat kell húzni, amíg teljesül valami" típusú kérdések mindig a legrosszabb esetre kérdeznek rá, mint Murphy törvényei. Tudod, a keresett könyvet mindig a legutolsó/legnehezebben elérhető polcon találod meg.

Tehát az adott kérdésnél azt kell számolni, hogy mikorra fogy el a többi golyó. Valóban kihúzhatod elsőre is, de bizonyosan csak negyedikre húzhatod ki a sárga golyót. Ez logikával kikövetkeztethető, de a kombinatorika alapvető problémája.
Dátum: 2008.10.28. 07:25:36
Szervusztok!

Idézet: Darun - 2008.10.28. 01:56:08
Ez benne volt a sorozatba is, vagy ez csak előzmény? Mert ha a sorozatba nem szerepelt akkor a kérdés jó, hiszen az arra kérdezett rá hogy a sorozatba ki volt az első kapitány!


A kérdés az enyém, de szeretném megvédeni az álláspontomat.

A legelső filmsorozat tudtommal a "Star Trek" volt. Utána jött a "Star Trek - The Next Generation", a "Deep Space 9", a "Star Trek - Voyager", és a legújabb sorozat, az "Enterprise". Lehet, hogy az utolsónál is ott van a Star Trek, ezt nem tudom.

Ami fix, hogy csillagidő szerint a legújabb filmsorozat játszódik a legrégebben. Ebben valóban Archer a parancsnok, de én tudatosan a legismertebb sorozatra, és a legismertebb szereplőre kérdeztem rá.

***
Kócos, megelőztél... :-D
Dátum: 2008.10.24. 12:58:08
Szervusztok!

Insane: Az elején hihetetlen mázlid volt.
Dátum: 2008.10.24. 08:06:01
Szervusztok!

Ehhez azt tenném még hozzá, hogy lehetőleg, ha bevezetitek, ne ez legyen a legelső. Gyanús ugyanis, hogy sokan végig sem nézik, hogy mire kattintanak, ha értékelnek, a legfelsőt, vagy a legalsót megnyomják, és passz.

És ne a rossz kérdések számát nézzétek, hanem a primitívekét. Aki ugyanis rossz kérdést tesz fel, az sokszor belecsúszik, mert számára annyira triviális dolog, hogy biztosan mindenki ismeri szerinte, esetleg újabb információt nyújtana, amit sokan még nem tudnak.
Aki viszont primitív kérdést tesz fel, az szándékosan teszi, kifigurázva az egész lehetőséget.
Dátum: 2008.10.24. 07:06:57
Szervusztok!

Myugi, csak balszerencse. Majd sikerül, jelenleg másfél % esélyed van, de nem is kell több.
Szervusztok!

Valóban kellene egy "döntetlen" opció is, ami azonnali befejezést tenne lehetővé, ha mindkét klán megszavazza. Ekkor nem lenne az, hogy azok a szövetségek, akik ingyenes karaktereket tömörítenek, szinte biztosan veszítenek nem kevés LE-t, mert ellenfelük a győzelmi feltételek könnyítése miatt nyer.

A döntetlen helyzet esetén az lenne a vége, hogy nyereség nélkül lenne béke. Ez jobb helyzetet jelenthetne, mint a jelenleg futó javaslatok, mert így az erőfölény biztosan LE-t termel, tehát a nagy szövetségek betámadják a kicsiket, és fixen visznek valamennyi LE-t, mert ha nem nyomja be valaki a Kapitulációt azonnal, akkor a kisebb szövetség csakis veszíthet, a nagy még erősebb lesz, a kicsi még kisebb.

Ebben a helyzetben a megadott szavazati lehetőségek közül az a legjobb, ha nem változik semmi.

A döntetlen helyzet esetén a nagyobb sem bukna semmit, ez tény... de mégis elismerés lehetne a kisebb klán felé, hogy egy naggyal szemben helyt tudott állni. Most épp a Lélekőrök támadnak minket... ez pedig nekünk nehéz, akik engem támadnak, mind tele vannak Ősköves cuccal, és valószínűleg fizettek valamennyit. Így most én állom a sarat, ahogy tudom... de van arra esélyem, hogy nem tudnak annyira elverni, hogy bebukja a szövetségem a háborút... A módosításokkal igen gyorsan veszítenénk, pedig mi helyt áll(t)unk. Tehát akkor nem lenne értelme a háborúnak, mert csak türelemmel kell lennie az erősnek, és dőlne hozzá a LE. Mindenütt ki tudnák ugyanis hozni a nagyobb győzelemszámot, nem is kéne erőlködniük, csak tízzel kell vezetniük, és két hét után jön a LE. Ez, bár a vezetők örülnének, megölné a játékot.

Ha kevesebb LE-t veszítene, aki helyt áll, az sem segítene ezen sokat, senki nem támadná a vele egy erőfokozatúakat, csak a kicsiket. Az állóháború pedig nem csak az azonos erejűek között alakulhat (és alakul is) ki, hanem bárhol, mert a random olyan szórást biztosít, hogy mindig akadna egy hangyányi esélye elverni a kezdőnek a listavezetőt.

Ha már mindenképp így gondolnátok, hogy jó lesz, Jaana javaslatát annyiban módosítanám, hogy a második esetben a nyeremény csupán 5% (!) legyen.

Tudatosan mondok ilyen keveset, hogy ne érje meg a nagyobb szövetségnek kivárni, hogy mi lesz, legyen kénytelen mindenki harcolni, ha győzni akarnak. Most is azt tapasztaltam, hogy azok, akik nálam gyengébbek a Lélekőrök közt, láthatatlanok, alig néhány tagjuk támad, de azok folyamatosan. Így nekünk nehéz elverni őket, ők meg zargatnak minket, ahogy tudnak. Így kialakul az állóháború... amit viszont a változtatásokkal csak az erősebb szövetség nyerhet meg. Nem lesz értelme szövetséget alapítani, és szövetségbe lépni, mert a nagyobb szövetségek kicsit nem vesznek majd fel, a kis szövetségek meg mindig támadás alatt lesznek.
Dátum: 2008.10.23. 13:27:03
Szervusztok!

Azureus: Egy Oscar-díjas film rendezőjének a nevét illik tudni... Mondom én ezt úgy, hogy a legtöbb filmes kérdést nem szeretem, sőt nem is tudom. Nem kell azonnal törölni őket, mert az általános műveltség részei... Az, hogy valamit nem tudsz, de valószínűleg ismert információ, az nem feltétlen törlendő. :-D

Miyazaki életműve azt hiszem, az m2-n volt látható. Ha tévednék, bár nem hiszem, akkor a Duna Tv adta le, egyik sem a szennyműsorokról híres.

És kérlek, valóban ne csak a saját ismereteidet tekintsd általános műveltségnek, fogadd el, hogy másoknak más a jó kérdés. Az a kérdés pedig, amitől te mérges vagy, mert a rendező nevét nem ismered, kiváló, pedig szerintem egyszer én biztos elszúrnám. Többször nem, mert megjegyezném, és utána már nem szúrnám el. Ennyire fáj neked, ha nem tudsz egy kérdést megválaszolni?
Dátum: 2008.10.22. 12:19:14
Szervusztok!

Idézet: azreus - 2008.10.22. 10:24:21
Idézet: Awenhai - 2008.10.22. 09:27:42
Szervusztok!

Idézet: azreus - 2008.10.22. 08:37:24
Melyik NEM Hayao Miyazaki filmje?
Chihiro szellemországban
Mononoke Hime: A vadon hercegnője
Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem
Laputa az égi palota


Ezek rajzfilmek. (?) /mondjuk az még nem baj../ Lényeg az, hogy hiperspeciális és már nem engedi értékelni, pedig nagyon spec, törölni kéne.


Ez a kérdés még szerintem pont befér. Miyazaki az egyik leghíresebb anime (japán rajzfilm) rendező. Ennyit még azok is megismerhetnek, akik nem kedvelik valamilyen okból az animét.


A kulcsszó az "egyik" Én sose hallottam róla. Ha van 1000, akkor ezt az egyet honnan kéne ismernem? Hidd el, ezt már csak olyan tudja aki eleve nézi/szereti az animékat. Szóval már spec ismeret. Mielőtt még keresztes háború indulna ellenem, jelzem, hogy nincs problémám az efféle alkotásokkal, de attól még, hogy sokan kedvelik nincs itt a helye. Ennyi erővel a HKK-s kérdések is maradhatnának.



A Sárkánydárda Krónikák .c trilógiában ki nem Sárkány Nagyúr?
Kitiara
Verminaard
Ariakas
Lord Soth

Még olvastam is ilyen könyvet. De fogggalmam sincs, hogy a felsoroltak közül kinek milyen titulusa volt.


Azureus, Kölyök jól mondja. Kimondottan sok díjat kapott ez az anime, és emiatt bukkant fel nem egy anime a magyar televíziók műsorán. Az, hogy te nem szereted, a szíved joga, nem kötelez rá semmi, hogy kedveld, és ismerd, sőt, hogy tudd.

Annyit kérek csupán, hogy azt fogadd el, hogy ha többet nem is, de a nevének ismerete lassan olyan szinten épül be az általános kultúrába, hogy belefér egy szubkultúra játékába.

A HKK-s kérdésekkel sincs bajom, amíg nem egy speciális lap színére, vagy tulajdonságára kérdeznek rá, hanem a mögötte levő világ alapvető információira. Nyugodtan megkérdezhetik a kisebb istenek nevét is, esetleg a hatalmuk területét, de például a "Féllábú csóka pengeéles csőrtámadása" lapnak az energiaköltsége, vagy egyéb tulajdonsága mindenképpen túl speciális kérdés.

Ez a játék, bármennyire nem gondolják végig sokan, egy szerepjáték-rendszerű tamagocsi. A játékosok elég komoly része valószínűleg játszott, vagy játszik valamilyen szerepjátékkal, vagy harci stratégiai játékkal. Ennek értelmében, mivel a szerepjátékosok közül sokan kedvelik az animéket, vagy láttak már egyet-kettőt, tehát születni fognak ilyen kérdések. Ezek beférnek, ahogy beférnének szerintem nevesebb festők, képzőművészek művei, esetleg alapvető életrajzi adatai is. Utóbbiakhoz egyáltalán nem értek, de nem tekintem azért túl speciálisaknak őket. Ez belefér, de, mint írtam is, dobtam már vissza olyan kérdést, amit azonnal tudtam, mert részletre kérdezett rá, amit átlagember nem biztos, hogy ismerhet.

Módosítás: Bár nem vagyok filmkedvelő, Kurosawa Akira filmjeit címszinten tedd fel nyugodtan, szerintem tökéletes kérdés lenne.

*

A másik kérdésedre a válasz Lord Soth, aki egy nagyhatalmú élőholt. Mivel a Sárkánydárda világának az egyik legkomolyabb hatalma, egy szerepjátékos oldalon elfogadható kérdés. Ha kívánod, ajánlok neked olyan oldalt, ahol általánosabb kérdések vannak, de csak üzenetben, mert nem akarok reklámozni.

***

Kölyök: Köszi a pontosítást, bár maga a görög abc-s információ léte is új volt nekem. :-D Arról, hogy a hivatalos átírás nem fedi a magyar helyesírási szabályokat, nem tudtam. Mondasz róla pár szót üzenetben?
Dátum: 2008.10.22. 09:27:42
Szervusztok!

Idézet: azreus - 2008.10.22. 08:37:24
Melyik NEM Hayao Miyazaki filmje?
Chihiro szellemországban
Mononoke Hime: A vadon hercegnője
Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem
Laputa az égi palota


Ezek rajzfilmek. (?) /mondjuk az még nem baj../ Lényeg az, hogy hiperspeciális és már nem engedi értékelni, pedig nagyon spec, törölni kéne.


Ez a kérdés még szerintem pont befér. Miyazaki az egyik leghíresebb anime (japán rajzfilm) rendező. Ennyit még azok is megismerhetnek, akik nem kedvelik valamilyen okból az animét. Én kedvelem, bár nem vagyok "őrült", ezért lehet, hogy rosszul válaszolnék a kérdésre egyszer.

A rossz kérdés az például az lenne, hogy milyen állattá változnak Chihiro szülei, vagy a kisfiúnak mi a valódi neve. Ezt már csak a rajongók tudnák.

Mellesleg én pont egy nagy kedvencemből lőttem vissza túl speciálisként egy kérdést, mert az, hogy "Mit mondott Yoda Mester Luke-nak?" egy rajongó számára teljesen egyértelmű, ahogy nekem is... de egy nem rajongó számára már nehéz, és értelmetlen.
Dátum: 2008.10.22. 06:36:15
Szervusztok!

Idézet: Atreus - 2008.10.21. 23:23:48
Idézet: Trockij - 2008.10.21. 22:24:38
no egy munka..


Mit jelent a görög "atomosz" szóból származó "atom" szó?

oszthatatlan
oldhatatlan
tehetetlen
láthatatlan


atomos.. z nem kell.. másrészről ez nekem kicsit speckó :S


T.


Én ezzel vitába szállnék, soha nem voltam jó kémiából, de erre azért emlékszem, ha másért nem, akkor azért mert érdekes
Szerintem jól van írva az "atomosz"

Mondjuk Wiki sem tévedhetetlen de ott is így van írva.


Ehhez azt teszem hozzá, hogy van hazánkban egy helyesírási szabály. Ha nem latinbetűs írásmódú ország nyelvének egy szavát magyarul kell leírni, azt kiejtés szerint írjuk. Erre példa az orosz (cirill-betűk) illetve pont a görög a saját abc-je miatt.

***

Aterus: A kérdéseket én is megkaptam, de én csak különféle indokok miatt rossz kérdést adtam az illetőnek. :-D
Dátum: 2008.10.21. 13:16:33
Szervusztok!

Hát, nem tudom... a kettő együtt ártalmas lenne a játékra. Vagy a portyapontok, vagy a tizenöt perces támadhatóság. Én amellett lennék, hogy ne legyen portyapont, de tizenöt percenként lehessen támadni egy játékost.

Így a kecske is jóllakhat, és a káposzta is megmaradhat. A portyázók támadhatnak kedvük szerint, de a sok támadás szét fog terülni, s nem lesz túl sok lehetősége a nagyoknak lefosztani a kisebbeket, a 11. szintűek rá fognak fanyalodni a saját szintjükre...
Dátum: 2008.10.21. 07:23:14
Szervusztok!

Kócos: Necronisnak igaza volt, nekem ez utánanézés nélkül nem jutott volna eszembe, pedig a szabályokat megtanították nekem is. Lehet, hogy idővel beugrott volna, de nem biztos. :-D

***

"Ki készít hordókat?"

Az egyik válasz a "bölér" helyesen böllér.