Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.09.28. 07:15:39
Idézet: Miklós - 2015.09.27. 13:54:37
Ja igen, a barna mytokronit. Ez igazándiból egy "red herring", néha ilyenre is szükség van, mint pl. a TF-en a szuperpszi volt. A jövőben lesz barna mytokronit, sőt, más módon is bővülnek majd a csatlósok és képességeik, de jelenleg ez egy olyan feladvány, aminek nincs megoldása.

Tehát nem teljesíthető csak dekrétummal? Vagy hogy kell ezt érteni?
Ha így, akkor az legyen ingyen dekrétumozható. Ha minden dekrétum 10 kőbe kerülne, talán lehetne vicces a dolog, de így, hogy mindegyik egyre drágább nem az - mondom ezt úgy, hogy még nem dekrétumoztam, de nem is tudom mennyire lesz szükség (...szubplazmázás, sárga esszencia pazarlás, barna b*ziskodás...).
Szerintem szimplán elfelejtettétek leprogramozni vagy nem jól sikerült vagy nem gondoltátok, hogy ilyen hamar eljutnak eddig a küldiig és most ahelyett, hogy elismernétek a hibát, inkább bedobjátok, hogy "csak vicceltünk és néha kell ilyen is" - hát nem kell köszi.


hasznalj el 20 karacsonyi sutit, husveti tojast virslit vagy energiakoncentratumot (vegyesen is lehet)
Van 15 koncentrátumom és más semmi, se VT se BU nem ad, kufárnál nem láttam (szüreti kosár, remélem potyog elég és mákom lesz, koncentrátum jön belőle nem valami jobb...), akkor ez is dekrétum vagy van még valami mód ami elkerülte a figyelmem?
Ez nem abszurd, hogy már semmit sem használhatunk el csak úgy szimplán eventen kívül? Legalább az ilyen naponta nem termelődő jutalom erőforrásoknál kéne egy kis belátás, mert ez nem CSP, hogy hopp nincs, de majd lesz 1-2 nap alatt elég.
Dátum: 2015.09.26. 08:49:59
Hétvége van, szinte biztos nem lesz javítva. A jó hír, hogy elvileg hétfő este éjfélig működik az átvétel, tehát ha megtartod a szőlőid és hétfőn javítják, akkor beválthatod templomi pálcára is, vagy aki amire akarja. Persze ÜSZ-en jelezni kell és remélhetőleg foglalkoznak is vele, nem úgy mint a sokak által jelzett valós és VU idő közötti folyamatos csúszással.
Dátum: 2015.09.26. 08:42:42
Lehet majd hétfőn vagy kedden kiderül, hogy véletlen nem az új verziót sikerült elindítani.
Dátum: 2015.09.25. 20:46:51
Szerintem akkor és azért van ilyen amikor nem fut le normálisan és kézzel indítja Baraty a kitűzött időpont után, ilyenkor (is) szarakodik a következő nevezés.
Dátum: 2015.09.25. 17:30:08
A csillagozás nélkül, lehetne kényelmes, szórakoztató, így meg egy határ szar.
Nem lehet játszani, csak szopni vele. És qrvára nincs nagyobb versenyhelyzet a csillagoktól, sőt kisebb, nélkülük akik versenyezni akarnának a rangért azok is többen lennének és akik nem akarnak rangot, csak szórakozni azoknak sem kéne napokig malmozni.
Az eddig tapasztalt újdonságokat (???) és a régiben maradt kellemetlenségeket összegezve az event 10/1 csillagos, az egy csak azért, mert aki türelmes az szedhet ki magának követ, ha nem tud befizetni, különben egy nagy nullává sikerült degradálni egy eventet, ami jó is lehetne.
Dátum: 2015.09.24. 12:48:14
Idézet: Miklós - 2015.09.17. 10:18:02
A BU-val kapcsolatban, azért igyekszünk, hogy legyen most is valami kis meglepetés, egy kis csavar, hogy kellően érdekes maradjon az esemény. Reméljük értékelitek majd!
Hol és mikor lehet ezt megtapasztalni, hogy aztán értékelhessük?
Dátum: 2015.09.24. 10:48:49

Ismét itt állsz az égbe nyúló, monumentális épület előtt. Elsőre úgy tűnik, nem változott semmi, csak egy kicsit sötétebb lett. Ugyanazok a lépcsőfokok, ugyanazok az akadályok. Rutinfeladat lesz. De a hatodik érzéked óvatosságra int. Semmi sem az, aminek látszik...
Ma délben indul a Végzetúr online rpg játék nagyszabású eseménye, a Bolygó Ura! A félévente megrendezésre kerülő verseny komoly kihívás elé állítja a játékosokat, mesés jutalmakért. Minden szint teljesítésekor jutalmat kapsz, a leggyorsabbak pedig még külön dicsőségben is részesülnek. Az esemény 3 hétig tart. Napi 1 dekrétumot használhatsz el (de ha valamelyik nap nem használod ki a lehetőséget, átviheted egy későbbi napra).
Figyelem! Az esemény időtartama alatt a lélekkufárnál megvásárolhatók a következő tárgyak: boldogság itala, bűvös állateledel, szörnykoktél, lelakatolt ládikó, vadászzsákmány, kisebb vadászzsákmány, illetve az első héten: csatlóskristály csomag (napi 3), apró térkapu stimulátor (napi 3).
Sok szerencsét mindenkinek!

Változott a szín és hangulatos/hangzatos a bevezető. Remélem nem csalódunk
Dátum: 2015.09.21. 11:39:23
A fétisszilánkok a végzet fétiséhez kellenek, a mytokronit fétis a cseppekből készül.
Szerintem így gondoltad, csak azért javítlak ki, hogy mások ne rossz infóra építsenek.
Dátum: 2015.09.20. 08:16:00
Elbizonytalanítottál, de fel nem foghatom, hogy ha úgy lenne/volt ahogy mondjátok, akkor hogy nem fogtam volna fel, hogy ott számol vissza és hogy nem vettem észre, ha most igen, pedig akkor érdekelt és napi szinten foglalkoztam vele, számoltam melyik nap mennyit költsek, mik jöhetnek még ajánlatokból, miből mennyi kell még, most meg nem érdekel és akkor kiszúrom?
Én ezt nem értem. Azt tudom és elismerem, hogy szoktam hibázni, de ez nem félrekattintás vagy oda nem figyelés, ehhez az kellene, hogy 1 hétig napi többször azt az egy sort az agyam cenzúrázza a többi közül. Nem kizárható, de felfoghatatlan számomra és nem fordult még ilyen velem elő.
Visszanéztem az üsz ticketemet és a kiírásokat is, látom benne azt az egy nyolcadikai dátumot, meg az összes többi számomra félreérthető részt, a mostani kiírás egyértelműbb, összehangoltabb, profibb, ezt köszöntem meg tegnapelőtt.
Dátum: 2015.09.20. 07:26:01
Az egyik fél rágalmaz, ferdít, esetleg hazudik. Te kezdeményezted az ügyet, a tisztázása érdekében vállalnád a szövi fórumokról és levelezésekről fényképek készítését és megosztását?
Dátum: 2015.09.18. 18:07:07
Idézet: Offsboy - 2015.09.18. 17:48:50
Bár ezt nyilván a te toplistás helyezésed nem indokolja, de feljebb gondolom van aki tudja miről beszélek.
Miről beszélsz? Arra gondolsz, hogy itt lent nem igazán van ilyen magas lopás? Vagy van ennél furfangosabb is a dologban?
Dátum: 2015.09.18. 17:35:14
Én szoktam alkalmanként erősebbeknél próbálkozni, persze nem nagyösszegű LE-vel, de nem is azért megyek, csak kíváncsiságból.
Volt aki visszaköszönt és ennyi, meg volt aki zokon vette, többször jött és aztán fél évig egymást csépeltük, mert nem nyugodtam bele a zaklatásba és szartam az optimalizációra (összesen kb 300 vereségem van ebből a "kalandból" kétharmadát kaptam, egyharmadában felszúrtam magam). Ő napi 1-2x, pedig nem nyert rajta, mert rabolni nem tudott és abban a fél évben korán elintéztem minden LE termelést és ha jött utána már nem termeltem a kamrájába, én meg ahogy épp kedvem volt és ahogy erősödtem egyre többször próbálkoztam, amíg már néha nyertem, majd egyre többször, miközben egyre többször pattogott is le rólam, aztán elmaradt erőben és szintben is, bár ütőtávban van még talán, de most épp inaktív én meg csak 30 PP-s beállítással játszok, lényegében a fél év felében szubplazmával harcoltam ellene pedig ütőtávban volt, csak alattam.


Támogatom Lan véleményét, ha publikus, oszd meg velünk a terveket és talán lesz játékos hátszeled a fejlesztőknél.
Bár mondjuk lehet elég akkor a néptől támogatást kérni, ha a vezetés elutasít.
Dátum: 2015.09.18. 17:17:57
Ugyanott mint most? Ne ismertem volna fel a számokat, hogy 24-en belül vagyunk? És nem is egyedül, több játékos. Ennél bonyolultabb kombinációkat és tervezést naponta többször végzünk a játékban. Szerintem nem ott volt. Szó áll szóval szemben, már mindegy.
Dátum: 2015.09.18. 14:37:58
Végső soron egyetértek. Amiben tévedsz, az nem a te tévedésed, hanem a játék hibája. Sajnos ez egy olyan játék /lett/ amiben nem éri meg játszani vagy csak nagyon korlátozott módon.

Offs, neked is kösz a példát.

Tehát lényegében nincs szükség arra amit javasoltam, mert hülye aki nem csak biztos győztes csatákat indít és azokat meg nem kell túlspilázni.

Nem lenne rossz a játékban valami erőforrásokon (LE, TP) és tápoláson kívüli tevékenység ami csak úgy szórakoztat és nem kötelez vagy "nyomorít meg". A szubplazmázás is egy megoldás lehetne, de akkor ne vigyen PP-t.
Dátum: 2015.09.18. 14:23:44
Ha jól láthatóan ki volt írva vagy közölték, hogy ez az elvárásuk és amit nyújtani tudnak, akkor nincs itt semmi probléma
További sok sikert a keresgéléshez.
Dátum: 2015.09.18. 14:20:52
Az előző költő akciónál pórul jártam és bíráltam. Ennél fogva illőnek tartom megjegyezni, hogy most kifogástalannak tartom a tájékoztatást és az akció időtartamának közlését, naprakész jelzését (visszaszámláló óra). Köszönjük!
Dátum: 2015.09.18. 11:42:35
"*szerk" után

Nem akarom az ismétlőzést befolyásolni ezzel, se a LE mozgást. Csak azt, hogy a győzelemért a védekező megküzdhessen utolsó életerejéig.
Dátum: 2015.09.18. 11:37:52
"*szerk" előtt

Szerintem van az a pont ahol már hiába fejleszt valaki egészséget, ha mást nem közben, mert ha másba fektetné a LE-t, esélyesebb lenne. Értem ezt arra, hogy tegyük fel, dupla ÉP-je van X-nek Y-hoz képest, de míg X el sem találja Y-t, addig Y szépen akkurátusan felszabdalja X-et.

Te értesz jobban a harci mechanikához, ha levezeted nekem, hogy miért nincs igazam elfogadom és megköszönöm, könnyebb dolgom lenne, mint ha most nekiugranék a vu-wikinek, hogy kibogozzam igazad van-e és miért - és talán mások is okulnának belőle.

Egyébként meg hogy mi a harci képesség és mi nem az relatív. Ragaszkodunk a "támadás-védekezés-erő-iq-tau" szavakhoz? Hogy csak ezek az igazi harci képességek? A szerencse meg aztán egy külön téma, minden szempontból, mégis az egyik, ha nem a legfontosabb. Miért ne lehetne az egészség és mágia is harci képesség. Lényegében az, csak nem ismerjük el annak. Az a 7+1 tulajdonság az alapja a harci erőnknek amit a szakik, állatok, AFK-k és minden egyéb kiegészít. Az egészség és a mágia (varielnyelés!) a kezdetben nem ért szinte semmit, ma már egész más a helyzet, mint 2008-ban.
És ez csak védekezéskor lenne így.
Inkább közelítenénk vele az egyensúlyhoz, mint távolodnánk a valós "harc" fogalomtól.
Dátum: 2015.09.18. 11:22:33
Dobhatna a kerék UR nyeremények helyett valami univerzális "Szerencsekerék kupon"-t, amiket lehetne gyűjteni és abból kiváltani az eddig és esetleges új UR-eket. Be lehetne állítani mi mennyi kupon, mint eddig a pechpont és akkor kb ott lennénk, mint eddig, csak mindenkinek jobb lenne, mert míg fent a 10 AFP semmi, addig lent még biztos van aki örül neki.
Még mindig meglenne a szerencse jelleg is, hogy milyen színt forgatsz ki, de kicsit közelítenénk a stratégiai oldalhoz, taktikázáshoz, kevesebb bosszankodáshoz.

De ha ez nem is valósulna meg, "csak" pechpont korrekció és 1-2 tétel eltüntetése (barátság kristály szerintem is pl) meg hozzáadása történne, már az is előrelépés lenne az elmúlt pár évhez képest
Dátum: 2015.09.18. 11:16:28
Javasolnám, hogy legyen beállítható, hogy a bejövő támadásokat sima csatában vagy uvb (utolsó vérig bajnoki vagy ha nem is ájulásig, de egyik fél kivégzéséig) stílusban fogadjuk.
Azért a bejövőt és a kimenőt nem, mert akkor nem verhet senki passzióból ájultra olyant uvb módszerrel aki azt nem szeretné. Aki viszont benne lenne a buliban azon lenne egy ikon, vagy a támadás gomb más szinű, stb és akkor tudnánk, hogy ha arra az ellenfélre rontunk rá, akkor bizony nem elég megkarcolni, végig megy a küzdelem.
Lehetne ez az alapbeállítás, amit igény szerint át lehetne rakni a sima (eddigi) verzióra. Ez azért lenne jó, mert akkor az inaktívak automatán uvb-n lennének és az aktív karik eldönthetnék, melyiket választják.
Hogy ne lehessen ezzel ismétlőzésben visszaélni, hogy két kb azonos erejű ellenfél 1-1 PP árán több, sok, rengeteg (2-6-600...) csatányi kritikust/kábítást üt, lehetne azt, hogy annyi PP-be kerül a támadónak, ahány csata lefut egymásutánban a győzelemért. Vagy a küldikben tényegesen csak az első csata értékei számítanak, a továbbiak már csak a győzelemért folyik. Nekem az első verzió tetszik jobban, csak úgy mellesleg és nem ismétlőzés, hanem élmény és életszerőség szempontból.
Azért pedig, hogy ne legyen állandóan alacsony ÉP-re verve valaki, a sebgyógyítás extra képességének - amivel csata végén bekötözzük a kritikus sebeket - maximum hatásfokát lehetne növelni 60%-ról 80-90-100%-ra? Akár szakiszint függően vagy AFK-val - ha uvb beállítást haználunk.

Igazából az egész csak egy hirtelen ötlet, (lehetnek benne hibák - javítsátok bátran) ami azon alapult, hogy milyen vérszomjas harcosok vagyunk aztán mégis 6-7 pofon után jámbor birka módjára átadjuk a Lélekenergiánkat. Jó, a VU kezdetén ez elment, de ha már van uvb rendszerünk, akár ki is használhatnánk. Szerintem sokkal érdekesebb lenne a harcrendszer és portyázás, valamint jobban kijönnének a tényleges erőviszonyok. Plusz ez is egy taktikai dolog lenne. Felélénkítené a "varázslók" , "ütlek-borulsz ERŐszakosak", kivégzők, egészségesek, regenerálók, stb irányok közti versengést, mindenki eldönthetné melyik stílus fekszik neki, miben szeretné megméretni magát, hogyan védekezne a külső támadásokkal szemben.

Vélemény?