Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A bolygó ura
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1781. hozzászólás - 2015.09.28. 00:06:26 (Válasz Miklós #1736 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.09.27. 13:54:37
Ja igen, a barna mytokronit. Ez igazándiból egy "red herring", néha ilyenre is szükség van, mint pl. a TF-en a szuperpszi volt. A jövőben lesz barna mytokronit, sőt, más módon is bővülnek majd a csatlósok és képességeik, de jelenleg ez egy olyan feladvány, aminek nincs megoldása.


Kedves Miklós!

Most nagyon vissza kell magam fogni, mert amit első írnék, azért kitiltanátok innen...

Aztán eszembe jutott egy nyuszikás vicc....

Nyuszika próbálgatja az új biciklijét az erdőben, gyorsulgat, majd az egyik kanyarban hatalmasat esik, felszántja a füvet telemegy a szája földdel, a bicikli kereke kiszakad, a ruhája rongyokban lóg rajta, tiszta horzsolás lesz a bőre. Az erdő apraja-nagyja összefut, mindenki tátott szájal bámul, majd a nyuszika dühösen csapzottan felpattan a földről és elkiáltja magát:
- Mi van k*csögök! Így szoktam leszállni....

Aki érti a párhuzamot annak gratulálok, aki nem az írjon privátban elmagyarázom...
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.01
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1782. hozzászólás - 2015.09.28. 00:55:04 (Válasz Fsanyi82 #1780 hozzászólására.)
Koszonom szepen. Szerintem most sikerult gyoznom eloszor es valoszinuleg utoljara is.
Pontszám: 7.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1783. hozzászólás - 2015.09.28. 07:04:15
Egy láda sörben fogadok bárkivel, hogy pluszosra fogom kihozni a dupla piramist őskő ügyileg. Tökmindegy, hogy van-e benne 1-2(..6) olyan feladat, amit jelenleg nem lehet megoldani, vagy nincs értelme, vagy túl nagy áldozattal jár, vagy nincs kedved; ezért dekizni kell. Ha nem lesz igazam, itt a fórumon fogom megkövetni mindazokat, akik most sírnak az őskőköltség miatt.

Aki komolyan gondolja a lázadozást, nyugodtan bizonyíthatja azzal, hogy elfogadja a fogadást. (De ezen nem múljon; lehet egy tábla csoki is a tét a találkozóra.)

Grat a győzteseknek!

Kiderült már mijazaz univerzum ládikó?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.02
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1784. hozzászólás - 2015.09.28. 07:15:39 (Válasz Miklós #1736 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.09.27. 13:54:37
Ja igen, a barna mytokronit. Ez igazándiból egy "red herring", néha ilyenre is szükség van, mint pl. a TF-en a szuperpszi volt. A jövőben lesz barna mytokronit, sőt, más módon is bővülnek majd a csatlósok és képességeik, de jelenleg ez egy olyan feladvány, aminek nincs megoldása.

Tehát nem teljesíthető csak dekrétummal? Vagy hogy kell ezt érteni?
Ha így, akkor az legyen ingyen dekrétumozható. Ha minden dekrétum 10 kőbe kerülne, talán lehetne vicces a dolog, de így, hogy mindegyik egyre drágább nem az - mondom ezt úgy, hogy még nem dekrétumoztam, de nem is tudom mennyire lesz szükség (...szubplazmázás, sárga esszencia pazarlás, barna b*ziskodás...).
Szerintem szimplán elfelejtettétek leprogramozni vagy nem jól sikerült vagy nem gondoltátok, hogy ilyen hamar eljutnak eddig a küldiig és most ahelyett, hogy elismernétek a hibát, inkább bedobjátok, hogy "csak vicceltünk és néha kell ilyen is" - hát nem kell köszi.


hasznalj el 20 karacsonyi sutit, husveti tojast virslit vagy energiakoncentratumot (vegyesen is lehet)
Van 15 koncentrátumom és más semmi, se VT se BU nem ad, kufárnál nem láttam (szüreti kosár, remélem potyog elég és mákom lesz, koncentrátum jön belőle nem valami jobb...), akkor ez is dekrétum vagy van még valami mód ami elkerülte a figyelmem?
Ez nem abszurd, hogy már semmit sem használhatunk el csak úgy szimplán eventen kívül? Legalább az ilyen naponta nem termelődő jutalom erőforrásoknál kéne egy kis belátás, mert ez nem CSP, hogy hopp nincs, de majd lesz 1-2 nap alatt elég.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.73
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1785. hozzászólás - 2015.09.28. 07:25:07 (Válasz Offsboy #1783 hozzászólására.)
1.) Biztos kiszámoltad már, hogy mennyi dekára lesz szükséged és biztonságit ráhagyva is őskőhatár alatt vagy. De ettől még igazad van...
2.) ...nem a BU drága, aki ezt állítja az téved. A BU a legjobb event azoknak akiknek nincs pénze őskőre, de hajlandó sokszínűen, nem anti TP-sen, áldozatkészen játszani, mert sok őskövet lehet belőle szerezni.
3.) A játék amblokk sokat drágult, ez vitathatatlan tény. Természetesen lehet most is olcsón vagy ingyen játszani, de aki mindenben eredményesen akar részt venni és semmiből sem kimaradni vagy sokféle tevékenységet/áldozatot elkerülni és pénzzel kiváltani, annak nagyon drága a játék.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.27
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1786. hozzászólás - 2015.09.28. 07:33:34 (Válasz Quellon #1785 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.09.28. 07:25:07
3.) A játék amblokk sokat drágult, ez vitathatatlan tény.
Ez igaz, csak nem értem pont miért annál az egy eseménynél jön elő a sírás, ami direktbe őskövet termel, még akkor is, ha csak akár a feléig is tud elmenni valaki a szintje/játékstílusa miatt.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.70
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1787. hozzászólás - 2015.09.28. 07:46:49 (Válasz Offsboy #1786 hozzászólására.)
Szerintem a kék piramis feladatai hozták ezt most ki.
Most volt befizetési és költő akció, erre újra TK csomagokat meg hasonlókat kell venni - ha nincs raktáron, meg költeni 100 követ, meg a többi és a többség még mindig minél kevesebb TP-ből akarja megcsinálni az egészet, tehát annyi dekával amennyit csak elbír a pénztárcája. Így tényleg drága tud lenni a BU is, de ez már nem a játék hibája, hanem az egyéni elvárásoké és játékmódoké.
A minieventek azok amiken sok őskő költés nélkül nincs esély közepes feletti teljesítményre, azok tényleg apránként, de nagy tételben rabolják a köveink - ha hagyjuk.

A BU a legjátékosbarátabb event befektetett ás kinyert őskő szempontból, ha nem irtózunk a TP- től, haladástól és 1-2 áldozattól.

De azért a Miklósnak címzett problémáim fenntartom. Azok egyáltalán nem játékosbarát dolgok...
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.73
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1788. hozzászólás - 2015.09.28. 09:00:48
Na akkor!

A gond azzal van, hogy kevés kivételtől eltekintve, aki eljut a második piramisig, az legalább 2 de inkább három vagy több dekrétumot elnyom.

Ha őskőből dekrétumozik, akkor legalább a 30 őskős dekrétummal tud indítani a második piramisnál.

Itt kapásból az első sorban DEKRÉTUMOZNI KELL. A barna mytos feladat ugyanis HAHAHAHAHAHAHAAA. csak vicc, nem lehet megcsinálni...istenem mekkora poén...

Aki 100 kalandot lenyom, annak benyalok csontig ( bocsánat ha vulgáris voltam) de ennél erőforrás igényesebb feladattal még nem találkoztam. Persze lesz aki megcsinálja, én nem. Tehát megint egy dekrétum, ez már ( 40 ősköves) majd a költs 100 őskövet feladat, amit vagy elköltesz vagy dekrétum ( 50 őskő) A többi még hagyján...

Következő sor, legyen 5 csatlósod, nekem nem gond, de biztosan lesz olyan akinek igen, tegyük fel, hogy a nagy többségnek már van öt csatlósa, nem ússzuk meg az őskő költést, mert az 5 vörös kristályital ( mindig mindenhol zöldet kell venni, itt miért is nem?) 25 őskő...

Következő sor, az energiakoncentrárumos feladat. Gondolom mindenki - én is - a Landragórba benyomta az összes szabad Le-t, tehát hacsak nem egy elvakult szüreti kosár gyűjtő volt, nem lesz neki 20 szabad cucca erre. Ergo dekrérumozni kell ( 60 őskő)

A hatodik sor happy, meg lehet csinálni, csak idő kell hozzá... ( gondolom kifelejtették az őskőves részt, legközelebb tessék rá figyelni!!)

A 7. sor viszont egyértelműen szivatás, a megaesszencia még hagyján, de különleges esszenciát azért a nagy többség még szerintem nem tud csinálni ( itt nem az alapító atyákra gondolok ) ja meg a lidércmester - 35 őskő.... hagyjuk... Itt már 70 őskő a deka, plussza a lidércmester 35 őskő ...

össze se számolom...

Persze lehet dekázni Le-ből is, én is ezt tettem, jelentem, eddig négy dekrétum ment el, a következő már 1035550 le....

A korrekt az lett volna, ha az új piramisnál a DEKRÉTUM KÖLTSÉGEK ÚJRA KEZDŐDNEK. Azaz 10 őskőről és alap Le-ről....ha már új a piramais... ugye...

Igen Offs. te meg fogod csinálni.. Te ilyen ügyes vagy....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.90
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1789. hozzászólás - 2015.09.28. 09:20:14 (Válasz Syabo #1788 hozzászólására.)
Ó ne csináld már Annyi őskővet meg platinát kapsz, hogy nem is tudod hova tenni És mivel már sietni sem kell, ráértek 3-4 hét alatt megcsinálni a feladatokat.

Persze az most egy másik hogy, hogy mint Q-nál is, nincs kéznél épp abból az erőforrásból. Engem is ért meglepetés. Ez az event is olyan mint a többi, rá kell készülni.

A barna mytos kötelező dektrétumot totál megértem viszont.

De lehet bátran fogadni Offsal, én nem fogok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.82
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1790. hozzászólás - 2015.09.28. 09:21:40 (Válasz Syabo #1788 hozzászólására.)
Idézet: Syabo - 2015.09.28. 09:00:48
Persze lehet dekázni Le-ből is, én is ezt tettem, jelentem, eddig négy dekrétum ment el, a következő már 1035550 le....

Akkor miről is beszélünk? 1 millió LE. Ez igen, szép 7 számjegy, meg is ijed tőle mindenki 60. szint környékén. Nem tudom melyik a te karaktered (hányadik szintű), de ha ideteszed azt is, hogy hány napi bevételed kell dekrétumra költeni, akkor lesz teljes a kép.

Igen Offs. te meg fogod csinálni.. Te ilyen ügyes vagy....
Ha már kell a személyeskedés, igen; biztos fasza gyerek vagyok, csak mert sírás helyett a megoldást vázolom.

Egyedül Quellon írásában láttam reális panasz-okot, hogy akinek nincsenek durva tartalékai, annak esélye sincs megcsinálni szinttől, mindentől függetlenül a 2. piramist. Szerintem se elvárható, hogy mindenki olyan tróger legyen elkölteni a térkapu stimulátorait, energiakoncentrátumait (pláne landragór után ahol tök érthető ha valaki max töltést akart hozni) pl. mint én, ezzel most véletlen előnyhöz jutva.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.22
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1791. hozzászólás - 2015.09.28. 09:23:05 (Válasz Syabo #1788 hozzászólására.)
A számításod szerint az eventre elmegy neked 7 dekrétum. Ez ha mindegyiket őskőből fizeted 280 követ jelent pontosan. Mondjuk megveszed a napi csomagot, 3 kavics/nap, összesen 63 db. Vannak ugye értelmetlenül költekező feladatok: stimulátor 10 kő, lidércmester 35 kő. Ez eddig összesen 388 őskövet jelent. Biztosan kifelejtettem valamit, tehát kerekítsük 500-ra.

A sor végi jutalmakat ha megnézed: kapsz 325 db őskövet tisztán és 375 db kiégettet. Tehát összesen 700 db őskő jön ki az eventből. Bocsáss meg, de nem értelek. A játék valóban borzasztó sokba kerül. Sokkal többe, mint néhány évvel ezelőtt. A Bolygó Ura esemény azonban önmagában nem őskőzabáló, kizárólag azoknak akik sajnálják a feladatokat végigcsinálni a TP ellenére, vagy kicsi szövetségben vannak, ahol hiányoznak a szükséges épületek, illetve néhány feladathoz túl alacsony szintűek. Bár valójában csak az alkimista labor hiánya csak nagy érvágás, ez önmagában jelenti a dekrétum szükséglet nagyobb részét.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.06
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1792. hozzászólás - 2015.09.28. 10:01:18 (Válasz Kvnoemi #1791 hozzászólására.)
Idézet: Kvnoemi - 2015.09.28. 09:23:05


A sor végi jutalmakat ha megnézed: kapsz 325 db őskövet tisztán és 375 db kiégettet. Tehát összesen 700 db őskő jön ki az eventből. Bocsáss meg, de nem értelek.


Semmi gond. Én se értelek, mert nekem a kiégett nem lesz automatikusan rendes őskő.. Hidd el a 7500 kiégettem mellett ez a 325 nem oszt nem szoroz...
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.70
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1793. hozzászólás - 2015.09.28. 10:08:21 (Válasz Syabo #1792 hozzászólására.)
Kicsit átgondoltam, annyiban viszont megkövetlek, ha sietni akarsz igenis kell az őskő meg a dekrétum. Ez kb. a templomi pálca meg a jutalmak ára levetítve. Offs "lassú" játékával megint más a szemszög ugye
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1794. hozzászólás - 2015.09.28. 10:15:29 (Válasz Syabo #1792 hozzászólására.)
Oxi, elnézésed kérem, erre nem gondoltam. Az én szintemen a kiégett még kincsnek számít, sosem elég. De azért annyira akkor sem vészes a helyzet mint mondtad, hiszen a te számításod alapján is max. 175 őskőbe kerül a dolog.

(Persze ha én a te szinteden lennék, ugyanolyan épületek lennének mögöttem, akkor semmiképp nem költenék el 7 dekrétumot. De ezt csak így halkan mondom. )
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.09
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1795. hozzászólás - 2015.09.28. 10:17:49
Haj kérem, ízlések és pofonok...

Akárhogy is, nekem személy szerint nincs jó szájízem az event miatt...

Tudom, egyéni szocprobléma....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1796. hozzászólás - 2015.09.28. 10:56:21
Kiváncsi lettem volna, az milyen reakciókat vált ki, ha a második piramis dekrétumait csak LE-ből lehetett volna fizetni.
Nem számoltam ki, hogy mennyi őskő a jutalom, ahogy azt sem, hogy mennyi kell majd a teljesítéséhez, de a LE költsége hosszútávon biztosan elenyésző. Az új csatlós tulajdonságbónusza már fél év után egy nagyságrenddel több LE-t jelent, mint a dekrétumokat LE-ből megvenni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.07
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1797. hozzászólás - 2015.09.28. 11:30:55 (Válasz Offsboy #1783 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2015.09.28. 07:04:15

Kiderült már mijazaz univerzum ládikó?


Kaptam kettőt ma, nyitottam és ezek lettek:

A következő tárgyak(at) találtad: mytokronit csomag, szubplazma
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.42
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1798. hozzászólás - 2015.09.28. 11:43:31
Szerintem a megoldhatatlan feladatnál az volna a minimum hogy mindenkinek megoldotnak jelöli a rendszer aki meg már kiváltotta az visszakapja az utolsó dekrétuma árát.
Pontszám: 7.67
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1799. hozzászólás - 2015.09.28. 11:49:23 (Válasz Buttgereit #1798 hozzászólására.)
Bizony.
Viccelődjenek saját zsebre.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.27
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura
1800. hozzászólás - 2015.09.28. 11:54:48 (Válasz LanMaffia #1797 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2015.09.28. 11:30:55
Idézet: Offsboy - 2015.09.28. 07:04:15

Kiderült már mijazaz univerzum ládikó?


Kaptam kettőt ma, nyitottam és ezek lettek:

A következő tárgyak(at) találtad: mytokronit csomag, szubplazma



WÁÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ........
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.04
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!