Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2011.12.07. 08:39:48
nekem volna a témához vágó kérdésem, miszerint bajnokit nyerni elméletileg lehet segítő kézzel? mármint a "kéz" ott is érvényes? ha igen, talán ezzel is lehetne valamit kezdeni. hiába vannak már erős bajnok karik is, aki a "kézzel játszik" és nem is gyenge, túl könnyen fog megerősödni. (jómagam nem élek efféle lehetőségekkel, viszont láttam én is érdekeset...)
Dátum: 2011.12.06. 11:31:52
V5-ön a döntetlenes küldetést a mai nappal befejeztem! Köszönöm mindenkinek, aki segített!
És külön köszönöm Mikulásbácsinak , aki lehetővé tette, hogy ma az utolsó két döntetlen is összejöjjön néhány óra leforgása alatt!
További szép napot mindenkinek!
Dátum: 2011.12.04. 11:03:39
a previx semmit nem ér, ha te támadsz. csak akkor van jelentősége, ha téged támadnak, így csak olyan akcióért járó tp-t nem kapsz meg, vagy felez, amit nem te kezdeményeztél: nincs meglepi se a fentről, se a lentről támadóktól.
Dátum: 2011.12.03. 14:26:31
hsz. törölve
Dátum: 2011.12.02. 18:42:25
Hol található Cardiff városa?

Anglia
Ezland
Wales*
Belgium


Izland.
Dátum: 2011.12.01. 20:31:56
én a minap azon meditáltam, hogy szerintem hasznos lenne egy olyan tárgy is a játékban, ami lehetővé tenné, hogy a meglévő küldetése mellett még egy másikat is felvegyen egy kari.
mivel ez elsőre elég egyszerűen hangzik, lehetne úgy nehezíteni a dolgot, hogy a tárgy csak egyszer felhasználható legyen: azaz felhasználásakor megjelenne a következő három választható küldetés, és a játékos választhatna közülük egyet, természetesen a meglévő azzal párhuzamosan futna, annak teljesítésekor pedig már nem vehetne fel további új küldetést, amíg a "bónusz" küldit meg nem csinálja, vagy el nem dobja.
és ha a játékos végül eldobja az egyszerre futó két küldetés bármelyikét, utána nem vehetne fel másikat újra mellé, elbukta a lehetőséget, addig legalábbis, amíg egy újabb hasonló hasznos tárgyat be nem szerez.
a tárgyat lehetne az aukciós házban dukátokért megvenni, tiszteletben tartva az őskőmentesek érdekeit. gondolom ez is működhetne valamilyen ital formájában, mivel azonban az én fantáziám és programozói hozzáértésem eddig futotta, a fejlesztők hátha kitalálják, hogyha ez a tárgy egyáltalán létezhet-e a játékban, nyilván a legkevesebb, hogy milyen néven fusson majd.
hasznos lenne, főleg felsőbb szinteken (vagy pl mostanában nekem, a döntetlenes küldi mellé, vagy utána a 4 szintlépés közben biztos jól jönne, ha számítana, hogy közben elejtek 15 apró szörnyet, vagy ha van a 15 apró szörnyes küldim, és amellett menne a 15 kisebb szörnyes...)
üdv: Lavender
Dátum: 2011.11.30. 19:44:58
Sziasztok!
Mostanában entitás-vadász üzemmódban vagyok. Most lement egy olyan csatám, ahol a lény (Stompanus, a hadroszaurusz (62. szint)) elvileg nem visel fegyvert, csak varázslatot, ami a negatív csapás:
Szint: 61
Sebzés: 90-160
VP költség: 180
Hatása az ellenfélre: -10 Támadás

ehhez képest aktuális csatámban (nem a varázslatkörben) ez történt kétszer is:
Stompanus, a hadroszaurusz egy gyors támadást intéz feléd. 16 életpontot vesztettél. Fegyvere kábít! (-10 támadás) Az állataid 1 életpontot sebződtek.
...
Egy gyors csel után Stompanus, a hadroszaurusz a hasadat támadja. Talált, 111 ép-t sebződsz. Fegyvere kábít! (-10 támadás)


azt szeretném tudni, hogyan tud kábítani az enti, azt hittem, csak sebezni tud a karmával vagy amije van? de hogy kábít a fegyvere, ha nincs neki olyan látszólag? ez normális, csak eddig nem tűnt fel és számítanom kell arra, hogy ez a továbbiakban is meg fog történni, vagy valami hiba volt, ami remekül hátráltat, hogy befejezzem szegény lényt?
Dátum: 2011.11.30. 17:44:13
Melyikük NEM király/királynő (de mégis egyeduralkodó)?

Oliver Cromwel
Mária Terézia
Hunyadi Mátyás
Nagy Károly


csak 1 "volt" hiányzik a kérdésből a NEM után... Cromwell pedig 2 l


Melyik rockzenekar száma a fémszívű fiú?

KFT
TANKCSAPDA
LGT
EDDA


"A fémszívű fiú", ez a szám címe (más kérdés, hogy nekem ehhez sajnos guglizni kellett). azt azért tudom, hogy a Tankcsapda nem valami mozaikszó, ezért nem kell végig nyomtatott nagybetűvel írni (szerintem attól még nem lesz jelölt a kérdés, ha a válaszok közt van olyan, amit nyomtatott naggyal szokás írni, mint ebben a spec esetben). az edda neve pedig egészen pontosan "Edda Művek", tehát azt sem kéne kikiabálni.


Honnan származik Jackie Chan?

Japán
Honkong
Ausztrália
Románia


kimaradt egy betű: Hongkong
Dátum: 2011.11.27. 17:13:33
ok, tehát a kérdésnek arra sem ártana utalnia, hogy melyik mese szerint. tudjuk, hogy kisezer változata van a hófehérkének, bár szerintem a gyerekek többsége a disney-változatból ismeri meg először a történetet, ahol a törpéknek van nevük, és van pohárkájuk, tányérkájuk, ágyacskájuk, stb. a megadott válaszok azért nagyjából kompatibilisek a disney-mesével.
akkor javaslom, hogy szerkesszétek bele valahogy a kérdésbe, hogy a Disney-mese szerint. egyéb esetben az egész kérdés értelmetlen, és törölni kéne, de mivel ez nem az én döntésem, a dolog az adminokra van bízva, tudom. én csak jeleztem, hogy valami nem ok.
Dátum: 2011.11.27. 15:39:47
Honnan tudta hófehérke a törpék nevét?

a bemutatkozásból
az ágy széléről
a poharakról
találgatásból


szegény Hófehérkének a neve az, hogy Hófehérke, illik nagybetűvel írni.
és honnan tudta? hát, mindenek előtt elolvasta/leolvasta az ágyaik támlájáról...
Dátum: 2011.11.26. 04:05:26
igazad lehet. de nem akartam nyilvánvaló kritikával illetni a 2 szövi társamat, még ha ilyen jelentéktelen módon is léteznek, elvégre én vagyok a vendég. engem sem dob fel a helyzet, amit velük kapcsolatban tapasztalok, de bántani nem akarok senkit. ott még szinte pár hónapja vagyok csak tag, tekintve elég alacsony szintemet. ha nagyon unatkozom, majd talán hűtlen leszek hozzájuk, és átjelentkezek máshová. persze, még én sem tudhatom, hogy mint alakulnak a saját dolgaim, meddig leszek én is ennyire aktív, lehet, hogy idővel majd remekül megférek köztük.
szép napot mindenkinek!
Dátum: 2011.11.25. 18:13:27
ahogy én látom, a bajnoki viadalon való részvétel nem mozgat meg mindenkit. ha nem is jóval több, de tényleg több játékos van, aki ha aktívnak nem is mondható, azért néha játszik. az egyes kategóriák részvételi arányai is nyilván arra utalnak, hogy adott szinten kb ki az, aki számít, vagy kinek számít egyáltalán az egész. akárcsak a nevezésért kapott egyszeri kis jutalom, miután esetleg felmérte már előzőleg egyéni helyzetét az aktív játékosok között, nem biztos, hogy mindenkit motivál, főleg, ha szembesül egy idő után azzal, hogy mondjuk egy rosszul fejlesztett karakterrel sosem lehet annyi sikerélménye, hogy legalább egyvalakit legyőzzön, mert biztos, hogy ilyen is van.
a v1-es kis szöviben, ahol szintén vagyok, még két kari játszik, ők heti egyszer érnek rá kb. felnéznek, valamit fejlesztgetnek, építenek a lélekkútból, és ámen. mondjuk őket a xenó se hozta lázba, vagy persze még nem derült ki mennyire, ezt visszaszívom. van, akinek tényleg minimál időtöltést jelent a játék. ki tudja, mennyire érnek rá, és a játékkal kapcsolatban mi jár a fejükben, mit tartanak igazán fontosnak.
a fastruktúra pedig azon felül, hogy név szerint is lehozza az aktívnak számító játékosokat, lehetővé teszi, hogy listázza, ki az, akit érdemes lehet még támadni. ebből a szempontból lehet, hogy valaki úgy dönt, ő ezért nem indul, jobb neki a békesség, "elbújik", és inkább lemond a nevezésért járó léről, minthogy a szintje környékén meglévő (kis szinteken is nagy eséllyel pók), aktív karakterek mind őt vadásszák.
szóval nem lehet hibáztatni senkit, de mindenki maga dönti el, hogy megéri-e, mennyire tartja vonzónak ezt az eseményt. és igaz, a számokon többet dobna, ha többen játszanának, de ez egy másik téma, és nem lehet kötelező feladata egy átlagjátékosnak, hogy tagokat toborozzon. aki akar, játszik, aki nem, az nem.
Dátum: 2011.11.25. 17:22:00
Mi történik, ha a karaktered képére kattintasz?

semmit
Felugrik a karakterlapod*
Kinagyítja a képet
Ad Lélekenergiát


hát... jelölt a válasz, amennyiben észrevesszük, hogy a többi megfogalmazás nem ad szabatos magyar választ a kérdésre: semmit... kinagyítja a képet... de mi? és mi ad lélekenergiát? a kérdés az volt, hogy mi történik:
kinagyítódik a kép (na jó, tudom, ez így eléggé fel van mászva a fára) és lélekenergiát kapsz
ha már bent hagyjátok, erősen javítani kéne.
továbbá kisbetű-nagybetű... lehetne egységesebb, ahogy a válaszok kinéznek, szerintem elég lenne, ha mind kisbetűvel kezdődne. és a lélekenergia is lehet kisbetű, elvégre nem tulajdonnév.

Hány régióra oszlik Olaszország?

23
17
14
20
*
erre pedig miért is kellene tudni a választ? nem volt kedvenc tárgyam a földrajz, de nem emlékszem, hogy anno tanultunk volna ilyet. ha pedig mint már eu tag mivolta miatt kéne tudni a darabszámokat országonként, sajnálom, hogy alul művelt vagyok e téren is.
Dátum: 2011.11.24. 21:40:49
talán mert nem ma kezdték, ezer éve játszanak már . lassan fejlesztik a karijukat, és keveset vagy semmit nem vadásznak. az idő pénz, de fialhat is.
Dátum: 2011.11.24. 20:45:03
és mint amerikai, kis "a", legyen szó bármiről. Amerika pedig kontinens, és nem ország. ahogy utána te is írtad: USA, úgy ok, de akkor inkább írd úgy, hogy az egyesült államokban, vagy az usa-ban, stb.
Dátum: 2011.11.24. 11:25:10
Mit jelent az ómen?

szerncse
előljáró
lelkigyakorlat
intő jel


javítani kéne:
szerencse
elöljáró

és a kérdést is át lehetne alakítani, "Mi az ómen szó jelentése?", vagy "ómen kifejezés"-re.
ha tárgyra kérdezünk (Mit), akkor annak megfelelően kellene a válaszokat is megadni, pl. szerencsét/azt, hogy szerencse, stb...
Dátum: 2011.11.23. 18:04:05
Melyik uralkodónk pogány neve volt Vajk?

Géza
I. István
Károly Róbert
Hunyadi Mátyás


oda-vissza: így legalább háromszor bent van.
Dátum: 2011.11.23. 09:47:48
Mi volt Szent István király eredeti neve?

Vajk
Buda
Vazul
Koppány


mint látható ez a kérdés is már legalább kétszer bent van, bár szerintem ez a jobbik verzió.
Dátum: 2011.11.23. 09:45:03
ok, megnyugodtam, köszönöm!
Dátum: 2011.11.23. 09:37:10
nos, talán ez kis semmiség, de én v1-en azt tartom, tartottam furcsának, hogy még mindig 0 tp-ket kapok, ha portyapontból megyek a 14-es szintű karimmal. valamilyen szinten ez elég igazságtalan előnyökhöz juttat, bár tekintve, hogy egy tényleg gyenge karival is ha szerencsém volt, végül csak le tudtam ütni elégszer a xenót, akkor nem szóltam. csak tényleg remélem, hogy ez normális, más hasonló karinál is így volt, és nem csak engem engedett túlzott kedvezményekhez a rendszer, hanem így volt betervezve. szóval remélem, hogy ezért nekem nem jár a bünti.