Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Amorphea

Oldal: 12
Dátum: 2012.01.04. 11:08:57
Ki írta az Ábel arengetegben cimü regényt?
Thomas Mann
Móricz Zsigmond
Tamási Áron
Leslie L Lawrence

Ez azért durva...
Dátum: 2012.01.02. 16:02:46
Inkább csak jellemző válasz...
Dátum: 2011.12.29. 10:32:30
A legmagasabb ,az nem egyike a legmagasabbaknak?
Dátum: 2011.12.28. 16:07:05
Pálira
Dátum: 2011.12.27. 17:34:40
Ez mekkora dolog...ha lenne év játékosa díj, én neked adnám.
Le a kalappal a hozzáállásod előtt
Dátum: 2011.12.27. 14:32:08
Kvízkérdés: Kik szólítják egymást általában komámnak, komámasszonynak?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: A testi-lelki jó barátot, akihez valami folytán nagyon közel kerültünk.



Nem értek egyet.


"olyan férfi vagy nő barát, aki egy másik férfival vagy nővel általában valamilyen rítus folytán meghatározott, közeli viszonyba kerül. A koma sohasem rokon, de a → komaság gyakran a rokonoknál személyesebb, közelebbi kapcsolatot jelent. A koma anyagi és erkölcsi segítséget nyújtó bázis, amely a rokoni és lokális kapcsolatokon túl összeköti az egyént a társadalommal. Komának, komaasszonynak a keresztszülőpárok, a keresztvíz alá tartott gyermek szülei hívják egymást. Lógós komának mindazokat a → keresztszülőpárokat nevezték, akik – a felkért keresztszülőpáron kívül – egy gyermek keresztelőjén részt vettek. A serdülőkori legkedvesebb barát vagy baráti csoport legénykoma vagy legénykomák. A legények megkülönböztetnek katonakomát, akikkel együtt szolgálták katonaéveiket; borkomát, akivel együtt ittak; bagókomát, akivel dohányukat megosztották. A lányok is a D-Dunántúlon és az északi területeken komának, leánykomának hívják legkedvesebb pajtásukat. A legény-leánykori komafogadásnak, komálásnak, mátkálásnak (→ komatálküldés) ezeken a vidékeken külön aktusa van. (→ még: keresztelő) "

(Magyar Néprajzi lexikon)
Legyen...hagyjuk a melléknek tűnő vágányokat Teljes mértékben igaz,és elfogadható amit mondasz.
Ámde szerintem az ,hogy nem kaphatok meg valamit egy játékban, ami NINCS BENNE abban a játékban , az nem tartozik a játékegyensúlyt,
fenyegető problémák közé, így nem tartozik az általad említett kategóriába sem.

Persze ez csak az én véleményem, mások véleménye pedig más, és a vita pontosan arra való, hogy a vélemények ütközzenek,nempedig arra, hogy habzó szájjal rángassuk a rácsot.
És némely fórumtársunk elmebeli képességeit ,családfáját, valamint saját vitakultúránkat , amely megjegyzem cseppet sem marad el országunk vezetőinek szintjétől.
Dátum: 2011.12.06. 10:04:37
Ajajj...akkor én most tisztességtelen előnyre tettem szert a pókokkal szemben.Kérem az azonnali lefejezésem, keresztre feszítésem,kitiltásom.
Igazán nagyszerű vita alakult itt ki. Azon gondolkodom ,ha leül valaki sakkozni ,akkor elfogadja a szabályokat,és a játék korlátait.Nem áll neki követelőzni ,hogy azonnal változtassanak a szabályokon és lehessen egy kilencedik gyalogot is használni, mert már mind a nyolcat ,bevitte és vezérre cserélte .
Ezis egy játék.Vannak szabályai ,vannak korlátai,amibe időnként belefut valaki , miért nem lehet ezt elfogadni? Nemhiszem, hogy attól jó egy játék ,ha a játékosok kedve szerint változtatják a szabályokat
Dátum: 2011.12.06. 08:55:37
20 vadászat , szintszer 3 szerencse , a termés : dukátttekercs, lélekgyémánt csomag , támadás itala , vadászat itala...
Dátum: 2011.12.06. 07:09:56
Nicsak! Megtaláltad az öreg Mikulás egy ajándékát: egy A támadás itala.
Jaj, egy krampusz észrevette, hogy találtál egy ajándékot, az orrodra koppint, menekülnöd kell! Elragadott 52 Vp-t!


Tetszik ez a szöveg... Meg az ajándékok is. Köszi Mikulás
Dátum: 2011.11.06. 14:09:02
Hmmm..érdekes volt elolvasgatni ,a topicot. Érvek ,ellenérvek....

Egy kérdésem lenne ,érvek helyett : ha van egy rendszer,ami elfér egy 256MB-s pendrájvon , és elis indul onnan, tudja kb. ugyanazt mint a winxp , mondjuk a dx-től eltekintve , mindezt úgy, hogy ha az összes vasat kicseréled a gépben,akkoris ugyanúgy indul ,mintha mi sem történt volna ,ráadásul ingyen, magyarul , akkor ha nem a játék a fő, miért használnám a windows-t?

A rendszer ,amiről szó van : Puppylinux

Javaslom minden bátrabb lelkületű emberkének ,ismerkedni ,próbálgatni.Aktív magyar közösség , fórummal, szoftvertárral..stb.
Dátum: 2011.10.30. 13:55:44
Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?
Nagyterc; Szűkített kvárt
Kisterc; Tiszta kvárt
Kisterc; Bővitett kvint
Nagyterc; Tiszta kvint

Én műveletlen állat, nemtudom. Pedig biztosan tanították, még az oviban , vagy áltiskban...esetleg a konzervatóriumban....de nem emlékszem.....
Dátum: 2011.10.29. 21:54:01
Idézet: Hakapeszi - 2011.10.29. 10:09:30
Ki nem írt sci-fit?

1.Isaac Asimov
2.Stanislaw Lem
3.Arthur C.Clarke
4.R.A.Salvatore

A megoldás ugye Salvatore lenne de Salvatore irta át regény formába a Star Wars 2. részét a Klónok támadását ha jól emlékszem.



ÁTírta , nem pedig ő írta ugye ?
Dátum: 2011.10.29. 21:51:56
Ezt , ugye csak viccnek szántad Petya ?
Dátum: 2011.10.29. 21:11:23
Serintem szépszégdíjas kérdés... :

Egyik tizen kilenc a másik...?folytasd a szólást.
Dátum: 2011.10.24. 21:52:19
Sajnálom ha így látod...énis kaptam vissza sok kérdést , többek közt ezzel az indokkal is.Puffogtam érte magamban egy darabig, de
úgy döntöttem ,nem húzom fel magam azértsem , és ne dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Azóta inkább nemírok kérdéseket , de megsértődni nincs értelme , bármennyire komolyan vesszük is ,azért ez csak egy Játék,
ami azért van hogy jól szórakozzunk...
Dátum: 2011.10.24. 21:10:37
Már ne haragudj , de nemigazán értem ezt a dolgot , szerintem 100 játékosból min. 80 tudja a jó választ , ha te a maradék húszba tartozol , attól még nembiztos, hogy a kérdés kidobandó....

Aki itt játszik ,annak mégiscsak van némi irányultsága a fantasy felé, a Gyűrűk Ura pedig eléggé alapmű ezekben a körökben ,
szóval szerintem a legnagyobb rosszindulattal is minimum határeset, de inkább belefér kategória
Dátum: 2011.10.24. 17:02:54
Kicsoda Szergej Lukjanyenko(Őrség tetralógia szerzője)?

Egy kazah pszichiáter
Egy tálib tábornok
Egy türkmén bankár
Egy üzbég ügyvéd

Hiányos az általános műveltségem , vagy esetleg kicsit speciális a kérdés???
Oldal: 12