Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2009.07.21. 18:49:54
Petur, megnyugtató konstatálni, hogy léteznek pártatlan, objektív vélemények is a fenti magaslatokból.

Szvsz: pont az a jó a VU-ban, hogy nem MUSZÁJ törtetned az előtted erőszakkal kitaposott úton.
A játékélményt, a motivációt jelentő célokat a többféle szaki és stratégia -no azért közel sem korlátlan számú, de egy átlagos pvp-nél lényegesen több- közül magad választhatod ki a szájízednek leginkább megfelelőt.
Dátum: 2009.07.18. 12:04:37
Ariel elfogadom az álláspontod*. A te érdekeid a VF kifejlesztését nem diktálják Egy igen szűk rétegen kívül viszont mindenki másnak igen. Miért fáj ez nektek?

* elfogadom ugyan, de nem értem teljesen. Elérted a fertőzést az elsők között, a helyedben pont most húznám be a kéziféket. Galmuszk és toplista ide vagy oda.
Dátum: 2009.07.18. 11:29:44
Ariel: én ugyan nem vagyok programozó-matematikus de LE/Tp arány duplázása szerintem bárhonnan nézve is |2a|, ahol a : normál módon szerzett LE egy szinten belül.
Dátum: 2009.07.18. 11:12:52
Idézet: Ariel - 2009.07.17. 20:53:38

Jó a hrom kategória amit felsorolsz. Kezdeném visszafelé:
c., A most induló játékosok közül senki nem fogja a szintrohanást választani, hiszen senkit nem tud majd elverni a hónapok óta vf-et használó tömeg miatt.
b., Aki nem ért a játékhoz, valóban törölni fog, hisz még annyi sikerélménye sem lesz, mint egyébként lenne
a., Aki későn kezdi fejleszteni a vf-et, az egy olyan közegbe "szorul be" akik jóval erősebbek nála, és innen nincs kiút.


Látod most egyetértünk!

a) a most induló játékosok az optimális fejlődés érdekében VF-ezni fognak. Itt egyetértek S0larissal hogy a fő probéma az hogy ez nem mindenki számára hozzáférhető (magas akadémia szint)
b) aki nem ért a játékhoz az VF-et meg sem érzi, hidd el. Ezt fent annyira nem lehet érezni, mert ott valamennyire mindenki ért hozzá, és lentebb nem 10-en vannak egy szinten. De ettől függetlenül előbb utóbb megunják a kudarcélményt, a felvetésed jogos, csak nem a VF a bűnbak. (Ők az sm-et sem fejlesztik példának okáért)
c) aki későn fejleszti a VF-et az hátrányba kerül. Ezen nincs mit vitatkozni, ez így van. Itt jegyezném meg, hogy a tápos fejlesztések 99%-hoz pontosan a top fér hozzá legelőszőr, ezzel szerezve helyzeti előnyt (pl. mi is szeretnék irányitott vadászni több LE-ért, de ez most még top kiváltság). Hogy miért pont az egyik legnyilvánvaóbb táppal nem éltek, azt a kérdést magatoknak kell megfogalmazni.

A folyamat mindenestre már megindult, a játékosok jelentős része (értsd: aki nem top, illetve akinek van egy kis esze) él vele. A VF megreformálása jelenleg nem sokban különbözik attól a kérdéstől, mintha az SM legyengitését kérnétek: azok kerülnének előnybe akik régebb óta élnek vele, ez pedig nem lehet kivánt cél. A vita szvsz meddő.

Otooak. olvasd el mit mond fentebb Ricardo, jól beszél. A VF semmivel nem okoz több kárt mint az SM. Dupla olyan erős karikat csinál. Aki nem fejleszti -számomra érthetetlen okokból- az csakis magának köszönheti, a lehetőség adott. Azt is vegyük észre, hogy a "probléma" egy igen szűk réteg érdekeit sérti egyedül (és nem a többségét!). Akik ha időben lépnek(sőt ők léphettek volna igazán időben, hiszen a többségnek még kanyarban sem volt akkor akadémia), akkor nincs ez az egész.

Más: én megértem a motivációitokat. Pontosan ezt csinálnám amit ti, ha 2 hónappal hamarabb kezdek. Jelen heyzetben viszont a saját szintemen igyekszek a legjobbak között lenni és mindenki mást is erre buzdítok (ha megnézitek a Gaia nevű szövit, akkor elég eredményesen). Sikerélménye is van mindenkinek és élvezik a játékot. Ott a hétszázsokadik helyen is! Én csak némi empátiát és objektivizmust kérek tőletek.

(*edit elgépelések végett)
Dátum: 2009.07.18. 10:34:18
Otoaak.
Téged alapvetően tisztellek és legtöbb kommenteddel egyetértek. Olyannyira hogy talán most előszőr fedeztem fel szavaidban némi eltúlzott szubjektivizmust. Kérlek vonatkoztass el a saját helyzetedtől egy kicsit. Tudom te egy később induló pléjer vagy, aki ennek ellenére ügyes taktikával ott küzd a topban. Ezért max respect ugyanakkor eseted meglehetősen egyedi...

Felteszek pár kérdést, gondolkozz el kérlek rajtuk:

Táp szerinted az SM? (Igen.)

Táp szerinted a VF? (Igen, az SM-nél is tápabb).

Kérte bárki, hogy ne fejleszd valamelyiket? Ha ezt kérné, nem lenne esetleg önző, részlehajló dolog?

Nincs több kérdésem, ez itt a gondolkozás fázis.
Dátum: 2009.07.17. 20:47:19
Morti, te viszont király vagy.
Szerintem le lehetne szállni mások játékstílusáról, egyben a magas lóról is.

s0laris: béketárgyalások, hmmm... Nem vagyok benne biztos hogy ebben az esetben az agresszornak kell kezdeményezni
Dátum: 2009.07.17. 20:30:41
Ariel öhm azt hiszem fogalomzavarban szenvedek... most akkor VF gyorsít, vagy a szinguláris? Mert én eddig ezt bizisten fordítva tudtam...
728. vagyok, aktív játékos, mögöttem, előttem köröttem még vannak rengetegen aktívak. Csak mintha nem vennétek róluk tudomást. Miből gondolod hogy mégis azokhoz kellene viszonyítani, akik szerint a VF gyorsít bizonyos folyamatokat és nem fordítva?

megj.: A folyamat amiről beszélsz egy igen marginális réteget érint: az nem feljeszti a VF-et:
a) akinek nincs visszafogottja (plakadémia okán)
b) aki nem ért a játékhoz
c) aki a szintrohanást választja

Az a kategória potenciális VF-ező lesz egyszer, a b-t soha nem fogja érdekelni és előbb utóbb úgyis töröl, a c) meg nem hajlandó tudomásul venni, hogy ez alehetőség száméra is adott. A szakadékot ti generáljátok azzal, hogy nem vagytok hajlandóak kifejeszteni. Olyan mintha arr akérnéd a játékosokat hogy mostantól ne SM-ezzenek (jelzem a VF-et feleannyiba kerül kimaxolni mint az SM-et így sokkal nagyobb táp), mert te nem fejelszted és így szaakdékot fog okozni. Egyszerűen röhejes érv, ne haragudj.
Dátum: 2009.07.17. 20:03:49
Idézet: Ariel - 2009.07.17. 17:48:02
Köszönöm a hozzászólásokat, most már látom, hogy mégis milyen cél lebeg azok szeme előtt, akik vf-et fejlesztenek. De talán mert teljesen más a játékstílusunk nem hiszem, hogy valaha is azonosulni tudok a sikerhez vezető felfogással.


Látom egyeseknek nem kell turbó az 55-ös vastag bőrhöz...

Hagya: miféle kutya van elásva? Én játszani szeretnék és nem rohanni. Szerintem midnenki arra törekedszik, hogy a saját szintjén legyen a legjobb. Legalábbis azok akik eljutnak addig a zseniális felismerésig, hogy Sharpáékat már a büdös életbe nem fogják be. Viszont aki erre rájön, az arra is rádöbben hogy senki nem tapossa a sarkát, a tatár sem hajszolja és olyan ütemben fejlődik ahogy akar és ahogy a legideálisabb a számára. Magasabb szinten mi is ugyanúgy több LE-t kapunk majd. HA odajutunk. De mi a fene kényszerítene engem a toplista 724. helyezettjét, hogy rohanjak a többiek után? Ha valaki rájön CSP nem csupán erőforrás, hanem ütemezési célokat szolgál és ha elvész nem történik semmi mert másnap lesz megint, meg arra is hogy a karakter nem a TP-től, hanem a LE-től lesz erősebb, akkor már közeledik az állsápont, amíg ennek ellenekezőjét látja, addig nehéz. Ez egy berögződés, amit aki képes levetkőzni, az bármilyen szinten képes ütőképes és sikeres karaktert létrehozni. Nem olyan magasztos mint a toplista elején lenni, de legalább olyan szórakoztató.
Dátum: 2009.07.17. 19:49:26
Hát csúnya kis OFF kerekedett itt ebből, de ebbe muszáj beleszólnom nekem is...
Annyira egyszerű a képlet, nem is értem mi a vita tárgya (na jó persze értem, de próbálok naívnak tűnni...)

maxos VF= Dupla (2x-es) LE, kétszer olyan erős kari.

A "csakazértsemfejelsztem a VF-et"-pártiaknak egyetlen érve fűzödik ahhoz hogy ezt tegyék: a toplista élén való csatározás, ami elismerem magasztos cél (ha korábban kezdek én is erre hajtanék). Második érv lehet a fertőzés elleni küzdelem, de mint fentebb kifejtették, azért talán dupla bevételtez nem kompenzálja... És a legelső már megvan: Sharpa személyében. Ha úgy tetszik Sharpa megnyerte a játék egyik (és valljuk be elidáig egyetlen) célját, a többiek meg most követhetik őt, de már soha le nem győzhetik. De mivel ez nem V4, a küzdelem soha véget nem ér, és ez így jó.

Szóval lehet itt ideológiákat gyártani a VF-ről, de viccesnek találom hogy pont azok sírnak, akik sajnálják a VF-et kifejleszteni, holott megoldás lehetne a problémáikra (nincs üthető ellenfél, ami van az is robot, de rossz!). Ott van a megoldás, csak fáj használni. Mérlegeljetek szinthuszárkodás vagy nem. Ha szintrohanás, akkor vegyétek tudomásul hogy küzdhettek a hatalom tornyáért meg a robotellenfelekkel a játék végéig, és nem azokat kellene baxogatni akik ezekről a pleasure-ökről lemondani óhajtanak.

Azt ugyanis nagyon nem tartom etikusnak, hogy azok kritizálnak valamit, akik bár megtehetnék, de nem élnek vele, álszent módon ilyen-olyan morális köntösbe bújtatva próbálják megtorpedózni azt, ami mindenki másnak jó. EZ kb olyan mint ha én állnék neki fikázni a szingulárist, hogy fú de rossz, mert mások úgy nőnek tőle mint a gomba, de én neeem fejlesztem mert az erköcstelen módon szintszakadékot teremtene. Nem is azért, mert az én érdekeim nem ezt diktálják, ááá dehogy, pusztán a morális ingovány, na az aggasztja tisztátalan lelkem... Szóval nehéz úgy hitelesen vétózgatni valamit, amiről a frankó javaslataink után jutunk el oda, hogy "ahá, most már értem miért VF-eltek!".
Dátum: 2009.07.13. 19:56:30
Szépen küzdötök Zugivók. Kellemes megleptés vagytok, kicsit magunkra ismertünk bennetek - taktikus, összetartó csapat vagytok.

Az utóbbi idők egyik legizgalmasabb háborúja számunkra.
További jó küzdelmet, győzzön a jobb:
Aurri
Dátum: 2009.07.13. 15:05:47
Ha kivégzed több LE_t is ad?
(edit: térkapus dögre értem...)
Dátum: 2009.07.10. 15:07:00
Még jó hogy megindult a konstruktív vita
Dátum: 2009.07.10. 14:32:54
É smegint

Világesemények, hm... rá fogok szokni
Dátum: 2009.07.10. 14:31:39
Dátum: 2009.07.10. 14:24:22
Én azért összefoglalnám megint ide röviden milyen javaslatok merültek fel eddig:

- Saját kategória "faágszerű" lebontása, melyet a mérkőzések lejátszása után dobna ki a rendszer és a bajnoki meccsekhez hasonlóan véglegesen eltárolna. Így midnenki láthatná, hogy milyen ágon játszott, a bajnok kiken küzdötte ki amgát, hol véreztek el a nagy esélyesek, stb. Mindenképpen emelné a viadal nívóját, és sztem amegvalósítás sem egy ördöngösség, TF-en simán meg tudták oldani.

- Kategóriák szinthatárainak szűkítése. Voltak érvek pro-kontra, de midneképpen átgondolásra érdemes. Én kb felére szűkíteném jelen kategóriákat. Létszámhiány esetén kategóriaösszevonás (=eredeti verzió).

- Ne csak a bajnokot hanem a dobogósokat is jutalmazhatná jelképesen a rendszer (bornzmeccs is kellene ez esetben). Nem kell nagy táp, de legalább egy emlék lenne, hogy igen x alkalommal második voltam (ezüst, bronzérem, stb, ami vagy nmem csinál semmit, vagy jelképes akármit ad). Ne csak a bajnokokról szóljon a megmérettetés, hanem a legjobbakról (lásd TF olimpia megintcsak). Adhatna mondjuk aranydukátot a dobogós helyezés (elsőnek 3, másodiknak 2, hamradiknak 1...)

- Annyit megérdemelne a bajnoki is, hogy mint a kvízolimpiában itt is közzétennék a bajnokok neveit kategóriánként, legalább a világeseményekbe. Van olyan hírértéke mint annak hogy a Szinthuszárok Szövetsége békeszerződést kötött az Oszlopos Mozgalom Tagjaival (a nevek fantázianevek, mindennemű hjasonlóság csak a véletlen szüleménye)

Jó lenne tovább menni a konstruktív vonalon, hogy a topic eredeti célja újra értelmet nyerjen és ne alakuljon "leendő bajnokok megszívatása" mozgalommá.
Dátum: 2009.07.10. 14:12:49
De Crimson vajon miért került le?
Dátum: 2009.07.09. 07:32:45
Ilyen egy igazi legendához méltó vég...
Dátum: 2009.07.07. 23:16:24
Megtisztelő, de hidd el, nem egy ligában játszom/unk a fentebb nevezett urakkal

Vagy ha az extrém optimalizálásba belefér, hogy akár napi 4-500 TP-t verj el napokon keresztül a szinte semmi lé-ért egy-egy topklán elleni kilátástalannak tűnő háborúban, akkor büszkén vállalom eme megtisztelő címet
Dátum: 2009.07.07. 19:11:23
A probléma pedig ugyanaz maradt: az 5-6-7 szintes kategóriák. Nem ólomnehezék kell meg 200 méter előny, erről kellene inkább beszélni szerintem. Egy Crimson vagy Nephila 3, 6 sőt 9 szinten belül is képes bajnok lenni (teljesen megérdemelten). Nekik gyanítom mindegy, de a többieknek nem.
Másrészről (bár ez kissé ellentmondásos a fentiekkel, de újabb érv a kategóriaszűkítés mellett): ha valaki nem extrém optimalizált módon fejleszti a kariját (mint pl. a fenti urak), akkor a szintek között termelt többmillió LE különbséget gyakorlatilg lehetetlen ledolgozni.
Továbbra is kb. felezném a jelenlegi kategóriás szinthatárokat. Kevés induló esetén (mely a topot érinthetné ez esetben) meg összevonnám a kategóriákat (ami kb megegyezne a jelenlegi felállással) és kész.
Dátum: 2009.07.07. 18:35:43
Winnie grat az 1262. hozzászólásodhoz. Bízom bennem hogy lesz időd ezt elolvasni bokros teendőid mellett.
*Edit: mire leírtam már az 1265.-hez, elnézést a pontatlanságért

Hogy ne legyek OFF:
Kristályhorda? Érkezik? Sőt, már megint érkezik?? Ezek szerint egyszer már el is mentek? Hova mentek, hol vannak most? Jaaaa, ott fent? Áhhháá... hát jó szórakozást akkor, meg minden ilyesmi. Én szorítok nektek. De tényleg!