Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2011.08.30. 20:27:17
Idézet: Craslorg - 2011.08.30. 20:25:31
az egyik szövetségi társam több mint 400 aranydukátért adta el az összegyűjtött térkapus cuccait amikor esett a féléves bérlet.

Ebből gondolom, hogy már az új bérlet segítségével adta el feleslegesen. Majd az utolsó nap eladom, ha addig nincs rá szükségem, hogy használjam


Tuti akkor döglik be az összes net a közelben
Dátum: 2011.08.29. 22:48:54
Mivel az EH eleve arra a feltételezett tényre épít, hogy nem tudsz hatékonyan portyázni, így nem meglepő hogy az igazi Jedi, izé... portyakari nem szorul rá ilyesfajta alamizsnára
Dátum: 2011.08.29. 17:07:24
Lehetne egy fáradhatatlanság medál-portyagömb v.3 a "játék nem igényel sok időt" jelmondat jegyében
Dátum: 2011.08.28. 10:28:18
Maci:
szvsz, szinte az összes tápos AH-s cucc kapott már pofonokat.
- Inspirátor direkt nerf,
- kristálygömb kémkedés nerf, kémkedés ellen AF, LGY-s cucc
- szívóssság öve: ismételhető portya nerf
- rejtőköpeny: láthatatlanság nerf (ez volt a legpofátlanabb, mert azóta a bubiskat leszámítva a tárgy teljes kukatartozék, és még meg is magyarázták hogy semmit nem változott)
- aukciós bérlet: féléves bérlet

Ha engem kérdezel szerintem kellett valami ami kiegyenlíti a bérletesek napi átlagosan 4 dukát előnyét. A féléves bérlet err epont jó volt. Én személy szerint fogadni mertem volna, hogy a cucc (a nagy sikerre való tekintettel) újra be fog kerülni (pláne lehetett erre gondolni, hogy már a második eventnél is ismétlődnek a tárgyak). Tény, hogy aki mostanság szerezte be a bérletet csillagászati összegekért az szívott, azonban aki nem számolt a fentiekkel, az -ne haragudj, de- kicsit naív volt. Szerintem. A bérlet még mindig előny mindenkihez képest, de akárcsak a tojástojó tyúk, megvétele már erősen kérdőjeles befektetés. A rejtőköpenyt akik kukázhattáék anno még egy sorry-t sem akptak csak egy arcpirító "dehát semmi nem is változott" választ. Ennek fényében értékeld a bérleted, amit még mindig használhatsz legalább valamire.

Bár én sem szeretem, ha a válaszaimra nem hivatalos forrásból jön a válasz, de szerintem egyértelmű hogy abetöltést a végén visszakapod egy-az-egyben statban. Különben akármilyen szorzókkal együtt is bukta lenne az event. Mintha Miklós is leírta volna valahol. De azért va hiv. válasz a tuti.
*edit: a kérdést félreértettem, sorry, várjuk meg a hiv. választ, ez engem is érdekel.
Dátum: 2011.08.26. 22:31:13
Mi lenne ha reklamálni szeretnél?
Dátum: 2011.08.26. 20:26:32
Hát én úgy tudtam, hogy pont úgy van benne, mintha a képletedben kicsérélnénk a szintet szintkülönbségre. Szerintem így lenne logikus, különben tényleg elszáll a harcképlet.
Dátum: 2011.08.26. 20:13:20
Nem a szintek különbségét adja hozzá a rendszer a támadáshoz/IQ-hoz?
Dátum: 2011.08.25. 15:43:01
Ez biztos? Nekem nem így jött le...
Dátum: 2011.08.25. 15:32:39
A szorzó +30% SM lesz (v5 bónusz). Meg volt egy szolíd 2x-es szorzó a szemfüleseknek még mielőtt nerfelték a láthatatlan eventezést Ezen kívül több szorzóról nem szól a fáma. Csak a sok "jaj de jól jártam" urban legend.
Dátum: 2011.08.24. 20:31:56
Idézet: Craslorg - 2011.08.24. 17:46:25
Naszóval, ha én jól értelmezem.

Elköltesz X mennyiségű CSP-t és Y mennyiségű LE-t. Kapsz a csaták végén Z mennyiségű LE-t.

A végén a progi számol:
T - tulajdonságok növelésére megkapott LE
SZ - event végén a szintedtől függő átlagos LE 1 CSP-ért, figyelembe véve a spektrálist, irányított vadászatot, kvízmedálokat, dicsőség medálokat, csapdakészítés esélyét, sajtolás számított értékét.

T = X * SZ
Összes LE, ami az event alapján neked jutott: T + Z, azaz a csaták végén kapott LE tiszta bónusz.

A megkapott T mennyiségű LE-t pedig szépen elkezdi osztogatni a tulajdonságaid között.


Szerintem fals a képleted. Egyrészt a pilon aktiválás végén kapott Z-t levonja. Erre kérdeztem rá, amire Birka is megerősített, majd Miklós is ezt írta. Másrészt nem számolsz A töltés mennyiségével (te képletedben Y), ami csöppet sem elhanyagolható. Ezt ugyanis a rendszer leosztja statokra a végén, azaz helyes képlet:


T = X * SZ - (X/2*Z) + summa(össz.) Y

Lehet ez a képlet is hibás (ne is vegye senki sem szentírásnak!), de szerintem nem kicsit félrvezető a Te képleted, ha valaki most ez alapján matekol mexívhatja. Ezért tartom amúgy veszélyesenk az ilyen félhivatalos jellegű bejelentéseket, szóval az ilyesmivel csak óvatosan.

*edit: amennyiben én értem félre, és az aktiviálási költség valóban leves, akkor mindenképpen bukó lesz az event vége. De kétlem hogy pl Nephila csak a töltési toplista miatt tolná a LE-t a semmibe...
Dátum: 2011.08.22. 19:54:56
És akkor az 5 döntetlenről még nem is beszéltünk!

Emberek itt valami szörnyű titok lappang a háttérben.
Dátum: 2011.08.22. 19:47:33
Javaslat:

Ha valaki nem veszi át a fertőcsökkenéses jutalmat (pl nem tudja, vagy nem akarja) kapjon helyette valami mást (pl AF pont, LGY, dukát, akármi).
Dátum: 2011.08.21. 17:34:49
Amennyiben térkapuból esik, vagy nem kerül őskőbe jó ötlet. De már egyszer mindenki pengetett az állatfelszerelésekért, nem kellene még egy bőrt lehúzni erről a témáról (pláne a gradik után).
Dátum: 2011.08.19. 20:29:26
Ez igaz, azonban a szívósság öve még így is a legtápabb cuccok egyike, a rejtőköpenynél meg jelenleg egy taumaturgia kisebb köve is többet ér kb.
Persze én szurkolok Neked és az övnek, ha beválik, akkor erre hivatkozva újra nekifuthatok én is a rejtőköpeny kampánynak
Dátum: 2011.08.19. 20:13:11
Szívósság övének kompenzáció? Miután a láthatatlanság nerf után megmagyarázták, hogy a rejtőköpeny semmit sem változott. (jelzem azóta egyetlenegyszer sem használtam - legalább lehetne eladni...). Wake up Neo!
Dátum: 2011.08.18. 19:23:14
Köszi.

Mondjuk, ha térkapusnak számítana az eventes dög (ami totál megindokolható, a rendszer is ott kezeli őket), az sokat lendítene az aktivitási kedven. Küldetések, LE-szívás... Na de ne legyünk telhetetlenek :-)
Dátum: 2011.08.18. 18:49:19
Küldizni biztosan nem lehetett rajtuk, sem portyásnak, sem térkapunak nem minősültek (bár térkapus randommal dobálták a gyógy/manalötyiket). Sajnos.

Kérdéseim, hátha emlékszik valaki:
A végén az elszámolásnál nézte az algoritmus egyrészt az aktivilásért elköltött LE-t+az aktiválásra fordított CSP (2CSP/pilon?) várható vadászati LE értékét (sajtot, extrákat, mindent figyelembe véve) és ezt az összeget osztotta szét a statok között. Jól értem? Ugyanis a lények után azonnal is járt 1 CSP-nyi bevétel. Ezek szerirnt az extra bevétel, jól gondolom?
Dátum: 2011.08.16. 17:41:55
Írta: Szaki062
Ma, 17:25:38 [Idézet ebből]
Idézet: Darah - Ma, 16:09:03
Arról nem szólva, hogy a cél az lenne, hogy mindenki csináljon mindent, vadásszon, portyázzon, küldizzen.


Kedves Darah ha ez lenne a cél... alapból nem lenne EH és VF..... -.-"


Pedig nem egy ördöngősség. Annyit kellene ehhez, hogy felerősítsük a vadászatot. Aztán jönne magától a TP is, lenne szintlépés is, meg erősödne a heti 2x kattingató átlagjúzer is. Ezer meg ezer ötlet volt rá...

Jelen nerf azon túl hogy felborzolta megint a kedélyeket, a mai kiegészítéssel már valóban vállalható minimális taktikaváltás mellett. Ahogy Birka is írta 1-2 jól irányzott felütéssel kivédhető az egész. A maradék vélhetőleg továbbra is megy lefelé. A felütést tehát továbbra sem tettük vonzóvá, csak "kötelezővé", a demoralizáló leütés pedig továbbrai is megmarad. Én leállnék szívesen a lefelé ütlegeléssel és ütnék feljebb is (és szerintem sokan mások is). HA megérné.

De nem mindegy hogy azért éri meg valami, mert:
a) "ha nem csinálod, mexívod" (NERF), vagy azért, mert:
b ) "ha csinálod, jól jársz" (FEJLESZTÉS).

Sajnos valamiért most -is- az első opció valósult meg. Megfontolandónak tartom a továbbiakban a második opcióban gondolkodni. Tekintve hogy az a verzió sem kerül több pénzba vagy időbe, viszont azok a játékosok jobban járnak akik viszont pénzt és időt áldoznak erre a játékra.
Dátum: 2011.08.16. 16:36:16
Birka és Miklós tevékenyéségről egyre gyakrabban ez a régi "klasszikus" jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=LW5PGt3Z7PU

( Bárminemű hasonlóság a valósággal csak a véletlen műve lehet! )
Dátum: 2011.08.15. 23:59:07
AMúgy meg Dozernek igaza van (bár az ötletének csak SPM-es részével értek teljesen egyet). Végigmatekoltam a lehetséges stratégiákat az új nerf fényében, 4 tűnik járhatónak. Ebből csak 1 az aminél feltélenül portyázni is kell és az tűnik a leggyengébbnek. A fagyi visszanyal esete.
Van ám egy ötödik opció is, amin egyre többen gondolkozunk: "karakter törlése".

Azért még aludjunk erre egyet.

*szerk...